Tanrılaşmak

Yazdır Yazdır 

~ TANRILAŞMAK ~

Geleceği Değiştirmek

15 Mayıs 2011

Steve Rother kanalıyla

Yuvadan Selamlar

Geleceği Değiştirmek

Kendi yapınızın çoğunun değişmekte olduğunu bilin. Bugün sizlerle insan bedeninde gerçekleşmekte olan şeyler hakkında daha fazla fikirler paylaşmayı diliyoruz, çünkü şu anda yaptığınız dev sıçramalar titreşimsel yelpazenizi çok radikal şekilde değiştiriyor. Evrim yolu tipik olarak çok, çok yavaş bir şekilde ilerler ve sona erişirken daha çok şiddetle iyiye doğru gidişler yapar. Işıkta çalışanlar ekspres yoldadırlar.

12/12/12’ye dek olan farklı aşamaları sizinle incelememiz kısa bir süre önceydi, ama olaylar çok hızlandı, bu nedenle bunun ötesinde çalışmaktayız. Bu yeni enerjiye yürümek ve bunu umut etmiş olduğunuz şekilde yaratmak için nelerin gerekli olduğunu sizinle önceden paylaşmaya başlıyoruz. Yalnızca şu andaki fiziksel varlığınızı değil, yeni enerjilerinizi de destekleyebilmesi için, enerji yaratmak. Yeni yetenekler kendi fiziksel varlığınızın ve enerjisel yapınızın ötesine erişiyor. Taşıdığınız insan kalıbını salıvermeye başlamak için çok sıkı çalıştınız. Birçoğunuz bunu bilinçli şekilde yaptınız, bazıları bilinçsiz olarak yaptılar ve başkaları hala kendi kalıplarına sıkıca tutunuyorlar. Yarış yok, çünkü bu, bunu kimin en hızlı yapabileceğini görmek için değildir. Size sonra neyin olduğunu anlatalım, çünkü bu bölümle ilgili biraz belirsizdik.

Hüküm Sürmeyi Gevşetmek

Enerjinizi fiziksel bedende barındıran bu enerjisel yapıyı salıvermeye başlamanızın çok önemli olduğunu anlattık. Kalıbı salıvermeseniz bile, şimdi onun farkındasınız. Her biriniz neredeyse kendi eviniz gibi çok belirli bir bedeni seçtiniz, onu hoşlandığınız şekilde giydiniz ve çalışmasını istediğiniz şekilde çalıştırdınız. Bu bedeni kendinizin yaptınız. Beden ayrıca kendisiyle birlikte bu enerjisel kalıbı taşır, enerjisel kalıp enerjiyi belirli bir çerçeve içinde tutar ve insanlar olarak çok rahat olduğunuz şekillerde etkileşir. Sizler bu kalıbı salıvermeye başlarken, birçok kaygılara sahipsiniz, çünkü taşıyıcı aslında size form veren şeydir veya siz buna inanıyorsunuz. Başka deyişle, bir bardak suyunuz olsaydı ve aniden bardak yok olsaydı, su her yere dökülürdü, bardağın şeklini almak yerine kendi şeklini üstlenirdi. Benzer durum her birinizde gerçekleşiyor. Şimdi beyinlerinizin zemine köpürerek aktığını gözünüzde canlandırırken, zihinleriniz girdap gibi dönüyor. Bu çok hoş… düşünme şeklinizin çok şaşırtıcı olduğunu düşünüyoruz. Gerçekleşmekte olan şey, beklentilerinizin sınırlarını kaldırmanızdır. Bedeninizin yapmasını beklediğiniz şeylerin beklentilerini salıvermeye başlıyorsunuz, çünkü şimdi hayallerinizin ötesine erişme olasılıkları vardır. Bu basitçe tüm insanlığa yayılabilecek, onun neye benzediğini ve bir şeyi bilinçli olarak nasıl yaratabileceğinizi gösteren yeni bir düşünce, yeni bir fikir, bulmacanın yeni bir parçası olacaktır.

İlk adım dış kabuğu salıvermektir; hatta bir dış kabuğa ihtiyacınız olduğu fikrini salıvermek. İkinci adım insanlarla sahip olduğunuz yeni bağlantılara alışmaktır. Hepiniz bu derin bağlantıları, bir insanla çok hızlı şekilde bir iletişim seviyesine erişebileceğiniz bu anında teması istediniz. Şimdi mümkün olan şey bu, bu kalıpları salıveriyorsunuz. En başlangıcında korku var, çünkü şeyler farklı. Daha fazla hissedeceksiniz, çünkü filtrelerinizin hepsi kalıpta; bunlar kendinizi gelen enerjiden korumayı öğrendiğiniz yerlerdir. Aniden gelen enerjiyi hissedersiniz ve şöyle düşünürsünüz, “Oh, kalıbı geri almaya ihtiyacım var. Kendimi korumalıyım!” Aniden bunun enerji olduğunu – iyi enerji – kavrarsınız, çünkü tüm enerji iyidir ve kötü enerji diye bir şey yoktur.

Böylece, enerjiyi getirmeye başlıyoruz, onu hissedin, ona alışın ve bunun aslında olmasına niyet ettiğimiz şekil olduğunu anlamaya başlayın. Bu bir değişim midir? Evet, öyledir. Bir ayarlanma periyodu var mı? Evet, var. Neler oluyor ve bunun anlamı nedir? Bunun amacı nedir ve daha önemlisi, sonra ne var? Bugün sizlerle paylaşmak istediğimiz şey bu. Buna yeni kalıp demeye direniyoruz, çünkü daha önce beden kalıplarında kullandığınız şeyin kavramı size bir form verdi. Size insan bedeninde bir ruh olarak enerjinizi ifade etme yolunu verdi ve bu oldukça iyi çalıştı. Kalıpları uzaklaştırdığınız zaman bile çalışmaya devam edecek, ama olacak olan şey daha önce sahip olduğunuz sınırlamalara sahip olmayacaksınız.

Algı Döngüsü

Kalıplar sınırlarınızı devreye sokar ve nerede olmanız gerektiğini biliyordunuz. Kalıbınızın dışına bu ilk adımı attığımız zaman en başlangıçta bunun bir kısmı sizin için zorlayıcı olacaktır. Şeyleri yoğun şekilde hissetmeye başlarsınız. Sonra, hissetmeye başladığınız zaman gerçekleşen ilk şey, bu kadar çok hissetmemeniz gerektiğini düşünmenizdir. Kendinize şöyle dersiniz, “Bunu daha önce hiç hissetmedim, öyleyse bir şeyler yanlış olmalı.” Bilincinizi ve düşünce süreçlerinizi kullanmanızı istediğimiz yer burasıdır. Farkında olun, ama onu kontrol etmeye çalışmayın, çünkü bunun işe yaramayacağını biliyoruz. Sadece kafanızda neyin olup bittiğinin farkında olmanızı istiyoruz. Her an bir konuyla ilgili tepkilerinize ve düşüncelerinize dikkat edin. Bu belirli olayda, kendi insan bedeniniz ile ilgili düşünceleriniz kalıplarınızı yer değiştiren yeni enerjisel yapıları yaratıyor. Enerjinin çok kuvvetli şekilde geldiğini hissettiğiniz zaman, bir şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorsunuz, ama bu doğru değil. Tam olarak korktuğunuz şeyi yaratıyorsunuz, bu nedenle bu kalıbı salıvermenin zorluğunu çok daha zor hale getiriyorsunuz ve bu olması gerekenden daha uzun sürüyor. Sizden yapmanızı istediğimiz şey gevşemektir. Bunun bir yarış olmadığını bilin. Hiç kimse bir kalıbı salıvermek zorunda değil. Hala kalıbınızı taşıyorsanız, düşük titreşimli bir varlık değilsiniz; bu sadece kalıbı salıverdiğiniz yerdeki rahatlık seviyesine henüz ulaşmadığınız anlamına geliyor. Burada yarış yok. Acele etmeyin ve gevşeyin.

Epifiz Ayarlanması

Gerçekleşmekte olan, çok heyecanlı bir şey hakkında daha fazlasını anlatalım. Epifiz bezinden söz ettik ve tüm insanların %80 – 90’ının epifiz bezleri etrafında oluşan kristallere sahip oldukları gerçeğinden konuştuk. Bu geçici bir süreç olsa da, kristalleşmenin insanlığı kristal bir yapıya götürmekte olduğunu anlattık. Sizler bu kalıpları salıverirken bu, bedeninizde yeni kristalin bir yapıyı oluşturmaya başlıyor. Anteniniz olarak düşünülebilecek olan epifiz bezi birçok nedenlerle kılavuzluk yapıyor. Şimdi onun vasıtasıyla hakkında ipucuna sahip olmadığınız bilgi alıyorsunuz, çünkü radyonuzu ayarlamayı öğrenmediniz. Tüm bu şeyleri aynı anda alıyorsunuz, bu bütün frekansları içeren ses dalgası gibi görünüyor, ama çok yakında belirli bir titreşim aralığına ayarlanmayı öğreneceksiniz. Bu dış kabukları salıverdiğiniz gerçeğinden dolayı, bunların hepsi mümkündür. İlk yerinde hissetmenizi engelleyen filtreleri salıveriyorsunuz.

Formunuzu uzaklaştırdığınız zaman neler olur? Kabı olmayan bir bardak suyun yaptığı gibi yere mi düşersiniz? Hayır, Gerçek doğanızı oluşturursunuz. Şimdi gerçekleşecek olan şey, varlığınızdaki sevginin bedeninizi kontrol etmeye yardım eden ve yeni bir bedeni barındırmak için yeni enerjisel yapıları oluşturmaya yardım eden yeni enerjisel bir yapı yaratmasıdır. Bunların hepsi tüm insanlık için sonraki 50 – 100 yılda çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Ayrıca bunu daha erken yapmayı seçenleriniz, o adımı atıp ilerlemeyi dileyenleriniz için gerçekleşiyor. Yine, yarış yok; insan kalıbınızı salıvermek zorunda değilsiniz. Bu Işıkişçileri olarak yapmak için atladığınız birçok şeyden sadece biridir. Buradasınız, sonraki adımı bekliyorsunuz. Bu şeylerden çoğunu deneyimlemek için buradasınız ve hatta bunu yapmaya ihtiyacınız olmadığını söylesek bile, çoğunuz yine de ona atlayıp bunu yaparsınız. Neden? Çünkü bunu ilk önce denemek için, kapıyı açmak ve arkanızdaki herkes için kapıyı açık tutmak için burada olmayı kabul edenlersiniz. Tam şimdi oturduğunuz yerde olabilmeniz için ayrılmış olanları, kenara çekilmiş olanları düşündüğünüz zaman, bilin ki onlar sizi yüreklendiriyorlar. Şu anda burada Dünyada taşıdığınız enerji ve yaptığınız iş için sizinle çok gurur duyuyorlar. Onlar sizinle birlikteler. Onlar sizin destekleyici ekibinizdir ve içine adım attığınız bu enerjinin daha fazlasını yaratmanıza yardımcı olacaklar.

Saklı Yaratıcılar

Bu yeni enerjilere girerken yapmanızı istediğimiz şey, onlarla deneyimlerinizi yazmaktır. Garip olduğunu düşünseniz bile neler olup bittiğini keşfedin, çünkü tüm insanlarda olup biten şey çok benzerdir. Bedeninizde olan bir şey gibi, yeni bir şeyler görürsünüz ve yaptığınız ilk şey orada dışarıda deneyimlediğiniz şeye uyan bir şeyleri aramaktır. Size anlattığımız şey, içinden geçtiğiniz çoğu şey için orada dışarıda herhangi deneyimler olmayabileceğidir. Sizden sonra gelenlere yardım etmek için, neler olup bittiğini dökümante edin. Ondan konuşun, onu yazın ve onu paylaşın. Böyle yaparak, bir yol bulunduğunu, tek bir düşünceyle başlayarak tüm insanlarda dalgalanan değişimin olası olduğunu gösteren kollektif bir bilinç değişimi başlatırsınız. Bu düşünce ekildiği ve sonra büyüdüğü zaman, hepiniz bunun etrafında toplanırsınız ve tam olarak o düşünce neyse onu yaratırsınız. İlginç süreç. Bunu bu şekilde düşünmedik, ama siz düşündünüz. Sahip olduklarınızın çoğu sizden saklandı, tanrı olduğunuz sizden saklandı – önünüzde gördüğünüz şeyi aslında sizin yarattığınız saklandı. Neden? Bu en büyük sorudur. Tanrı neden bu şekilde bir oyunda oynuyor? Tanrı neden kendisiyle saklambaç oynuyor?

Tanrılaşmak

Basit neden, tanrının da tekamül ediyor olmasıdır. Kendinizi veya tanrı imgenizi veya yüksek varlıkları durağan, değişmeyen bir nesne olarak düşünüyorsunuz ve bunun böyle olmadığını söylüyoruz. Tam şimdi bu odada tanrılaşıyorsunuz. Bu nedenle sınırları zorlamak için erkenden geldiniz ve burada olmanızın nedeninin bir parçası budur. Bu fiziksel bedenlerdeki güzel yolculuğunuzda topladığınız tüm bilgiler tanrıyı evrimleştirmek için, tanrılaşmak için kullanılıyor. Hepinizin kollektif titreşimi tanrı olarak sözünü ettiğiniz enerjiyi oluşturuyor. Bildiğinizden çok daha fazla etkiye sahipsiniz, çünkü bunun bir parçası her zaman sizden saklandı. Bu, bu yolculuk için enerjisel yapılarınızı tasarladığınız şekildir. Bu fikirleri işitebilirsiniz ve etrafınızdaki birçok düşünce veya enerji tarafından güçlendirilebilirsiniz, yine de onu oraya çıkarmak ve kullanmak evrimsel bir süreçtir. Bu, günden güne yapılır ve bireysel temelde yapılır, bu nedenle değişimlerinizi dökümante etmenizi istiyoruz. Sizde gerçekleşenleri paylaşın. Birçoğunuz bu anda farkında bile olmadığınız anlatılacak bir hikayeye sahipsiniz, ama çok yakında bu açık olacak.

Bu yayında daha önce birisi Dünyaya gelmeniz için arkada kalan insanları sordu. Sizinle çok gurur duyuyoruz! Hatalarınızda bile, yalnız, kayıp veya acı içinde hissettiğinizde bile, bunun sizin hatanız olduğunu düşündüğünüzde bile onları nasıl gururlandırdığınıza dair bir fikriniz yok. Sevgililer, kısmen acıyı hissetmek için buradasınız, çünkü acı güzelliğinizin çoğunun geldiği yerdir. Acıyı iyi veya kötü olarak yargılamayın. Fiziksel, insan bedeni giyen muhteşem bir ruh olarak deneyimden yürüyüp geçin. Ama gülümsediğiniz her zaman, ruhun biraz dışarı sızdığını bilin. Gülümsediğiniz insanı, ışığınızı alan insanı değiştirirsiniz, çünkü onlara Yuvayı ve kendilerinin bir parçasını hatırlatırsınız. Bunu yapmak için buradasınız. Tanrının kendisinden ayrı olduğu rolünü yapmasının nedeni budur; bu patlama tüm bunlarla ilgilidir. Tanrı büyüyor ve sizler bahçıvanlarsınız. Olağanüstü bir iş yapıyorsunuz. Bu harikulade işi devam ettirin.

Her zaman sizinle olduğumuzu bilin. Düşünün, omuzlarınızdayız. İsteyin, yanıtı alırsınız. Hala bu yanıtın size uyup uymadığına kadar vermek zorundasınız, ama birbirinizle ve herkesle çok direkt bir bağlantıya sahip olduğunuzu söylüyoruz. Kalplerinizdeyiz ve sizler de bizim kalplerimizdesiniz. Bunun için teşekkür ediyoruz.

Üç küçük hatırlatmayla sizlerden en büyük onurla ayrılıyoruz.

Birbirinize en büyük saygıyla davranın.

Her fırsatta birbirinizi destekleyin.

Birlikte iyi oynayın.

Espavo.

The group

(Çeviri: Saffet Güler)