Eylül 2008: Mükemmel Fırtına

Yazdır Yazdır 

BM Metatron Kanalı

12 Eylül 2008

Başmelek Metatron

James Tyberonn kanalıyla

Selamlar Sevgililer! Ben Işığın Lord’u Metatron’um ve her birinizi Göksel Işık ile kuşatırken, bu ŞİMDİ anına hoş geldiniz diyorum.

Ve Sevgililer, etrafınızda ve üzerinizde, kutsal Dünya’nın üzerinde dönüp duran daha büyük yaşam olduğunu size söylüyoruz. Ve bu enerjiler şimdi gezegeninize akıyor ve farkındalık alanınıza girmek için mevcuttur. Bu süptil bir doğadaki ışıktır. Beklentinin ışığı değildir, mantık içermez, daha ziyade o sağlığın ışığıdır ve aslında melek aleminin ‘yuvasının’ enerjisini taşır. Bu özel dualite gezegeninde, bu sevgili ve kutsal Dünya’da, bu Göksel Işığa açılan ve Göksel Işığın etki kürelerine, bilinç alanlarına girmesine izin verenlerin kendilerini ruhta kutsanmış ve ilahi dinginlikte parıldayarak bulacaklarını söyleyeceğiz. Bu enerji dingindir, bu enerji uzlaştırıcıdır ve bu enerji çakralarınızı göksel yuvanıza bağlar. Buraya gelen herkes için elde edilebilirdir. Bu ışık, bu enerji kuşatır ve şifa ve sağlık yeri yaratır. Yol üzerindeki insanlar, anlayış araştırmalarına sağlıklılığı her zaman katmazlar, ama hepiniz bunu yapmalısınız, varlığınızın tüm parçaları bunun için haykırıyor.

Gezegensel Değişim

Birçoğunuz şu anda gezegeninizin birçok değişimlerden geçtiğinin farkındasınız. Size bunların uygun olduğunu söylüyoruz. Bunların hepsi, gezegenin temizlenmesi, arınması ve titreşiminin yükselmesi için tasarlanıyor. Birçok insan küresel ısınma, kasırgalar ve depremler fenomeninden korkuyor. Durum bu değildir. Kutuplardaki buzulların erimesi, rüzgarlar, sallantılar, hepsi tamamen uygundur. Bu olaylar aslında gereklidir. Küresel ısınma tüm bunları beraberinde getiriyor, tekamülü de getiriyor. Gezegensel Yükseliş dediğiniz tekamülü.

Güneşin enerjilerini alıyor, buzulları eritiyor, kodlanmış olanı serbest bırakıyor, sularda ve dünyanın enerji alanlarında seyahat ediyor, ona temas edenlere bağlanıyor ve aktive ediyor. Bu şekilde, tekamül, bilinç ilerlemeye başlıyor.

Birçok insan ısınmanın, volkanik patlamaların, fırtınaların, depremlerin ve manyetik değişimlerin küresel bir felaket yaratacağından korkuyor. Bunun, daha çok korku ile veya yeniden yapılandırıcı ayarlama ile olup olmadığına bağlı olarak, insanlığın reaksiyonuna bağlı olarak daha fazla kademeli şekilde olacağını söylüyoruz. Gerçekte, büyük bir felaket ya da küçük bölgesel bir afet olup olmayacağını belirleyen insanların reaksiyonudur. Hata yapmayın Sevgililer, değişimler devam edecek ve etmeli ve eğer kitleler gereğince, uygun şekilde eğitilirse ve yüksek hayrın tutumuna ve vizyonuna açık olursa, bu tür uygun değişimler çok daha kolay olabilir.

İnsanlığın arasında sizin deyiminizle ‘gezegeni kurtarmayı’ dileyenler vardır. Birçokları değişimlerin gerekli olduğunu anlamıyor ve aslında gezegen insanların kurtarmasına bağımlı değildir.

Kanal, insanın yaşayan gezegen ile ilişkisinin doğasını soruyor. Eğer ilişkiler eşzamanlı olursa bu en iyisidir; ve şu anda dünya ve insanlık arasında gerçekten bir diyaloğun gerçekleşebileceğinin farkında olun. Dünya – Koruyucuları, yerli halk, Druid, Atla – Ra olarak yaşamlar geçirenleriniz için, birçoğunuz bu diyalogların enerjisini taşımak için özel olarak şimdi buradasınız ve bunlar gerçekleşiyor.

Diğer birçokları için zorluk, onların uyumlanmamalarıdır, realitenin doğasının gerçek paradigmasını kabul etmek için yeterince yüksek ışık içeriğine sahip olmamalarıdır. Ve bu kitleler, yardımcı olmayı dilerlerken, nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Onlar değişimi önlemenin veya daha uygun bir yere taşınmanın uygun olduğuna inanıyorlar; buradan daha iyi bir yer, görüyor musunuz? Yardımcı olmayı dileyenlerin hepsi süper kasırgalar, volkan patlamaları, depremler ve tsunamilerin daha yüksek hayrını, yüksek amacını gerçekten anlamıyor.

Çoğu insan bu olaylara korkuyla karşılık veriyor ve endişeden özgür olmak istiyor. Ama korkuyu eritmek, korkuyu anlamak ile aynı şey değildir ve bu nedenle insanlık kitleleri korkuyu dönüştürüyor ve aslında onu tekrar yaratıyor. Değişim olaylarını çözmek veya gidermek dünyanın ve insanlığın yararına değildir. Yardım etmeyi dileyenler ile ilgili zorluk, onların daha iyi bildiklerine inanmalarıdır & anlayışlarında daha akademik olduklarına inanmalarıdır. Onlar ilahi olanı dışarıda bırakıyorlar, metafiziksel olanı, ruh denilen şeyin bütünlüğünü dışarıda tutuyorlar. Gerçekleşen şeyleri anlamıyorlar veya bunlardaki mükemmelliği göremiyorlar, çünkü her şeyin mükemmellikte olduğunu, her şeyin iyi düzende olduğunu anlamayanlar için büyük zorluk var. Özünde, onlar gıcırdayan çarkı yağlamıyorlar, bunun yerine dişlileri durdurmaya çalışıyorlar, o zaman çark durgunlaşır ve yapışıp kalır ve tekamül çok daha zorlaşır, görüyor musunuz? Her zaman korku büyük suçludur.

Mükemmel Fırtına

Şu anda gezegeninizde gerçekleşen en önemli frekans yükseltme mekanizmaları süper kasırgalardır. Bunlar büyük ölçüde yanlış anlaşılıyor ve çok korkuluyor. Yine korku. Bu kasırgaların okyanusları görkemli enerjiler ile yüklemesi niyet ediliyor. Bu kasırgaların karalara çekilmesi niyet edilmiyor. Ancak sanki tüm dünya kasırganın hangi karaya çarpacağına, hangi yıkımlara neden olacağına odaklanmış gibi ve uzmanlar nereye geleceğini tahmin ediyorlar. Bu tür küresel odakla, aslında kasırga, onu büyülenme ve korkuyla izleyen insanlar tarafından beklenilen sahillere çekiliyor.

Bu fırtınaların gerçek amacı suların enerjisini yükseltmek ve suların elektriksel olarak genişlemesini sağlamaktır. Eğer bu fırtınalar denizde kalırsa, o zaman elektrik enerjisi gezegenin çok büyük bir bölümüne nazik akım dalgaları olarak iletilir. Böylece karalara ve insanlara iletilir, rüzgar ve dalgalar vasıtası ile değil, kendi enerji akımıyla, böylece bir çok varlığa erişebilir.

Bunda bir mükemmellik var, görüyor musunuz? Bazı şekillerde mükemmel fırtına denilen fırtınalar vardır, ama mükemmel fırtına, elektromanyetik akımların mükemmel harmanı olan fırtınadır. Bunlar insanlığın alanları boyunca ilerlerken, gezegenin ve insanlığın bütünlüğünün frekanssal yükselişi için, herkes yararlanır.

Metatron’a Soru: Gulf Coast’ta birkaç yıl önce gerçekleşen çok güçlü kasırgalar oldu ve bu hafta Houston’a yönelen bir tane var. Enerji böyle organize bir tarzda yığıldığı zaman, onun bir bilince sahip olduğunu söylemek doğru mudur?

Metatron: Enerji farkındalığa sahiptir, evet, doğru, ama ona bilinç demek uygun değildir. Bir araya gelen bir farkındalık vardır. Farkı görüyor musunuz? Ortak bir amaç için çalışan bir birim olan bir farkındalık. Bu bilinç ile aynı değildir, bilinç genişleyen ve bir zihin olan, daha fazlası olmayı isteyen çok yetenekli bir zihindir ve İlahi Zihin ile doldurulur.

Metatron’a Soru: 3 yıl önce Gulf Coast’ta kasırgaların etkisini hafifletmek için dua eden milyonlarca insan vardı ve şu anda bir kasırga gerçekleşiyor ve bunun bir etkisi olabileceğine inanıyorum. Bu doğru mu?

Metatron: Evet. Özünde, en yüksek hayır için de dua edilebilir ve bu kasırgaların gerçek amacı olan faydalı elektromanyetik değişimi sağlamak içindir, ama bunları denizde tutmak için. Onları dağıtmak ve karalara ulaşmadan önce küçültmek. Görüyorsunuz, bunlar çok gereklidir, ancak karalarda gerekli değildir. Yine de kitlelerin reaksiyonu KORKU içinde dua etmektir. Daha önce söylediğimiz gibi, kasırgaları büyüten ve belirli bölgelere çeken, insanın korkusudur, insanın bunlara duygusal olarak negatif odaklanmasıdır. Bir grup bilinç, korkuyla heyecanlanan muazzam bir kitle alanı, bu kasırgaları karalara çekiyor.

Dediğiniz gibi, milyonlarca dua eden var, ama çoğunun yansıttığı korkudur. “Bunu istemiyoruz, bunu dilemiyoruz, onu uzağa gönder!”

Ama onların reaksiyonunun arkasındaki büyük duygu korkudur ve bu korku olayı manyetize eder ve korku, korkulan şeyi çeker. Bütün kasırga hadisesi bir medya olayı oluyor ve kitleler, özellikle Gulf Coast’takiler, televizyon ekranına ve radyolara yapışıyor. Meteorologlar yön modelleri çiziyor ve kasırganın nereyi vuracağını tahmin ediyorlar ve hedeflenen bölge manyetize ediliyor. Bunun gibi, insan duygusal girişiminin kitlesel bilinç enerjisi o kadar muazzam olabilir ki, olayların doğal rotasını etkileyebilir ve koordine edebilir. Teknolojilerinizin gelmekte olan fırtınalar ile ilgili ileri uyarılar yapmak için kullanılması kendi başına oldukça yararlıdır, oldukça yardımseverdir, ama olayı izleyicinin dikkatini çekmek için sansasyon fırsatına dönüştüren bazı medya tarafından bu durum dramatik şekilde abartılıyor ve de korku ve dramayı şiddetlendiren bir şekilde yapılıyor. Farkı anlıyor musunuz?

Bu, insan duygusunun olayı yarattığını söylemek değildir, biriken korku yaratır, korku pek büyük durgunluğa biriktiği zaman, kasırganın enerjisini değişen derecelerde manyetize edebilir ve çekebilir. Eğer bu muazzam duygusal enerji korkuya dayalı olmazsa, kasırganın denizde kalmasını etkileyebilir veya karalara çok az enerji ile gelmesini etkileyebilir. Kitlelerin reaksiyonu panik ve korku olmadan en yüksek hayır ve zararsızlık için dua etmeye uyumlanırsa, ‘doğal olay’ üzerindeki etki çok yararlı olacaktır.

Metatron’a Soru: Kasırgaların en yüksek amacı nedir?

Metatron: Söylediğimiz gibi, amaç gezegenin suyla kaplı bölgeleri üzerinde armonik enerjileri genişletmek ve frekans artışını büyütmektir. Tornadolar bu amacı karalar üzerinde gerçekleştirir. Siklonlar, tayfunlar, kasırgalar ve tornadoların hepsi vortekssel dönüşe sahiptir ve bu belirli model sadece denizlerin yüzeyini ve karaları temizleyip enerjiyi yükseltmez, aynı zamanda dönen vortekssel formatta gezegeni besler. Hızlar ve boyut belirli oranlar taşır ve sadece geçtiği alanlardan daha geniş alanlara dağılır. Ley hatlarını ve axiatonal hatları besler; çok daha fazla varlığa ulaşabilmesi için çok büyük oranda enerjilendirir. Bunda bir mükemmellik vardır, görüyor musunuz?

Daha geniş bir duruştan, daha yüksek bir perspektiften gerçekleşen şey mükemmel düzendedir.

Küresel Isınma

Size, küresel ısınmanın asıl nedeninin dünyanın iç eriyik çekirdeğinin dönüş hızındaki artış olduğunu söylemiştik. Dönüşteki hızlanma, iç çekirdek ve dış iç – çekirdek ters dönüş kütlesini artırır ve üretilen ısının manto üzerinde çok derin etkisi olur ve eksenel dönüş oranını da etkiler. Gezegeninizde zaman ardışıklığının artan flaşını değiştiren bu dönme momentinin mekanizmasıdır. Ayrıca, sonuç olarak sizin Schumann Rezonansı dediğiniz iyonik akımı artıran iç çekirdeğin artan kütlesidir.

Şu anda bu ayarlama tamam değildir ve gezegenin merkezinde, çekirdeğinde çekirdeğin hem saat yönünde hem de saatin tersi yönde dönüşü ile ilgili bir dengesizlik vardır; ve böylece dünyanın üzerinde de bir dengelenme olmalıdır. Aksi taktirde, böyle bir denge olmazsa, dünya yüksek boyutlara alınması için gerekli hazırlıkta kendi yüksek oktavlarına ilerleyemez. Aslında ve de ironik ve paradoksal olarak, kitlelerin bilmediği daha büyük realite şudur; elektromanyetiklerin dengelenmesi olmadan, daha da fazla dünyasal değişimler olurdu. Önce bir deprem olurdu, sonra dengelemek için kasırga ve tornado olurdu, görüyor musunuz? Sonra kendi modelini yaratan bir başka deprem, yine kasırga ve tornado… Bu şekilde, elektromanyetiklerin dünyada nasıl hareket ettiğinin, ızgara sistemini dolaştığının ve sonra dünyaya nüfuz ettiğinin ve içinde dengelendiğinin beklenen (ileriyi de kapsayan) enerjisi olur. Dünya değişikliklerini önlemek gerekli değildir, ancak dengenin uygun olduğu yere denge getirmek gereklidir. Ayarlanmamış bırakılan dengesizlik, makro ölçekte felakete neden olurdu. O zaman, denge getirmek için gerçekleşen mikro olaylar daha iyidir ve bunu yaparak makro olayları önler.

Gittikçe daha da yoğun şiddette olan solar rüzgarlar dediğiniz şeyi yaratan güneş fırtınaları, koronal kitle püskürmeleri oldu, bunların bazıları kaydedilen en büyük püskürmelerdir. Solar rüzgarların veya koronal kitle püskürmelerinin gezegenin yükselişinde rolünün ne olduğunu soruyorsunuz? Bunların dünyayı etkileyen titreşimi değiştirdiğini söylüyoruz. Bunlar insanlığın zihinlerinin işlediği frekansları değiştirir. Daha yüksek boyutlara erişim için arayüzey sağlar.

Bu nasıl işler? Koronal kitle püskürmelerinden gelen enerji dünyanın tektonik levhalarına emilir ve bu yöntemle dünyanın titreşim rezonansını artırır. Bunlar özellikle bazı güç noktaları ve kutsal siteler ile çalışır. Özellikle geometrik kristal yerleşime sahip olanlar ile.

Sonra bunlar dünyanın bütün düğüm sistemlerine ilerler. Eğer bu tür koronal kitle püskürmeler böyle bir titreşim yaratırsa, dünyanın tüm elektromanyetik akışı etkilenir. Gel gitler etkilenir, tektonik levhalar, insanlığın zihni etkilenir, insanların içinde yaşadıkları realiteyi nasıl yarattıkları etkilenir, inandıkları illüzyonlar etkilenir, kendi yaşamlarını nasıl hissettikleri etkilenir, varlıklar topluluğunun veya bireysel varlıkların nasıl var oldukları etkilenir. Tüm bunlar güneşten gelenlerle, solar rüzgardan gelenlerle etkilenir.

Metatron’a Soru: Birçok insan küresel ısınma ile ilgili çok kaygı duyuyor ve dünyada gerçekleşecek bir felaket ile ilgili kaygılanıyor. Felaketsel bir olay olacak mı veya daha kademeli bir değişim mi olacak?

Metatron: Bahsedildiği gibi, şu andaki olasılık, insanlığın reaksiyonuna bağlı olarak daha kademeli bir değişimdir. Şu anda gezegende, gezegenin tarihindeki diğer zamanlardan çok daha fazla ışık miktarı vardır ve Yükseliş sağlama alındı. Olasılık, yeniden yapılandırmanın mikroda olmasıdır. Ama bir dereceye kadar insanların reaksiyonu rotayı etkileyebilir, insanlar direnecek mi, korkuyla mı tepki verecek ya da en yüksek hayır için mi reaksiyon gösterecek? Bu, büyük bir makro felaket veya küçük bölgesel mikro felaket olup olmayacağını etkiler. Bu, Çekim Yasasıdır. İnsanlık kendisine neyi çekecek? Hata yapmayın, Sevgililer, değişimler devam edecek ve etmeli ve eğer halk birlikte – yaratımlarının usulüne uygun farkında olursa, bu tür uygun değişimler çok daha kolay gerçekleşebilir.

Aslında koronal kitle püskürmelerinin ötesinde, yükselişe büyük etkisi olan sayısız başka enerji kaynakları vardır. Güneşin tüm diğer kaynakları koordine ettiğini söylemek en iyisidir. Diğer ışınlar olduğunda, bunlar güneş tarafından emilir, koordine edilir ve yansıtılır.

Diğer göksel gövdeler, diğer gezegenler de sizin gezegeninizi etkiler. Bu çok uzun zamandır biliniyordu, ama büyük ölçüde yanlış anlaşıldı, büyük ölçüde aldırılmadı. Kanal, diğer göksel gövdelerin yerçekimsel etkilerinin dünyayı nasıl etkilediğini soruyor?

Bunların niyet/amaç halkalarında dışa doğru hareket ettiğini, sonra göksel niyetle dünyaya doğru taşındığını söylüyoruz. Bunların bazıları manyetiktir, bazıları elektromanyetiktir, diğerleri sıfır noktası enerjisinden olan daha süptil maddedir.

Bu enerjetiklerin ve frekanssal dağıtımların en büyük mekanizmaları, sizin güç noktaları dediğiniz şeydir. Özellikle, geometrik yerleşime sahip olanlar bunların en büyükleri arasındadır. Bu kristalizasyondur, bu armonikleri hem alan, arıtan ve hem de dağıtan kutsal geometrik matrikstir. Kutsal sitelerin, ızgara noktalarının ve güç noktalarının bu gezegensel düğüm sistemi yükseliş sürecine fazlasıyla dahildir. Hem gezegen, hem de insanlık için.

‘Güvercinin Başı’

Bir parça daha ekleyeceğiz. Galveston Adası bölgesi aslında ‘Güvercinin Başıdır’. Bu sizinle Enoch vasıtası ile paylaşıldı. Büyük bir Üstadın kanallık yaptığı “Enoch’un Anahtarları” kitabında bunu haritalayan çizimler vardır. Galveston bölgesi, bu analizin başlangıcında sözünü ettiğimiz göksel Işığı taşıyabilen Houston’a en yakın bölgedir. Adada üç adet modern Piramit vardır, bunlara Moody Gardens denir. Biri kocaman kristaller içeren bir botanik bahçesidir, biri yunusların olduğu bir akvaryumdur, diğeri bilime adanmıştır, hepsi daha büyük hayır için yaratılmıştır. Kanal ve Ronna Herman (Basmelek Mikail’in kanalı) bir grubu iki yıl önce bu muazzam cam piramitlere hizalama niyetiyle oraya gittiklerinde, bu büyümekte olan bir spiral yarattı. Bu spiral, Houston’un sanayi kompleksinin koyu enerjisini karşılıyor.

Fırtınalar, kasırgalar daha fazla temizlik sunuyor ve bu enerjileri yumuşatıyor ve parlaklaştırıyor. Yeniden dağıtım olarak değil, daha çok yeniden ayarlama olarak, dualite sarkacının yumuşatılması olarak. Aslında Amerika’daki sanayi şehirlerinin birçoğu etkileniyor. Indigo ve Kristal çocuklar güçlerini elde ederken, bu bölge Yeni Enerjide bir ışık feneri olarak hizmet edecek.

Dünya sınırsız gücü olan bir varlıktır. Dünya tahrip edilemez. Bunu kabul edin veya etmeyin, Dünya’nın izin vermediği hiçbir şey Dünya’dan alınamaz. İnsan dünyayı yok edemez, sadece dünyanın üzerinde yaşama yeteneğini yok edebilir. Dünya bilinçlidir. Gelmekte olan değişimleri Gaia, insanlığın Yüksek Bilinci kabul ediyor ve büyük bir derecede dünyanın, güneşin ve sizin Yaratıcı Tanrı dediğinizin duyarlılığı ile yönetilmektedir. Her şeyin mükemmel düzende olduğunu bilin.

Bu Mükemmel Fırtınadır. Korkmayın.

Ben Metatron’um. Sizler Seviliyorsunuz.

Ve öyledir.

Bu kanalın telif hakkı www.Earth-Keeper.com’a aittir.

Earth – Keeper’ın ifade edilmiş izni olmadan basılı olarak yayınlanamaz. İzin almak için:
‘Tyberonn@hotmail.com

James Tyberonn, Dünya – Koruyucusu, yazar, jeolog ve Başmelek Metatron’un kanalı

(ÇEVİRİ: Saffet Güler)