17P/HOLMES KUYRUKLU YILDIZI HOPİ KEHANETİNİN ‘MAVİ KACHİNA’SI OLABİLİR Mİ?

Yazdır Yazdır 

Mitch Battros – Earth Changes Media

Kadim Hopi kehaneti “Mavi Yıldız Kachina cennetlerde göründüğü zaman, Beşinci Dünya ortaya çıkacak” der. Bu, “Arınma” günü olacaktır. Sözünü etmekte olduğum şey hem bilim topluluğundan hem de woo woo topluluğundan tepki alacaktır. Bu nedenle senaryomu açıklamadan önce bir temel kurmanın önemli olduğuna inanıyorum.

1963’te Frank Waters’ın yazdığı “Hopi Kitabı”nda anlatıldığı gibi, benzeri görülmemiş bilgi ortaya çıktı. Waters yaklaşık üç yıl Hopiler ile yaşama deneyimine sahip oldu. Waters’a yüksek pozisyondaki büyükler tarafından, kabile seremonilerinin başlangıcından beri Hopi toplumu içinde gizli tutulmuş olan bilgiler verildi.

Waters kendi sözleriyle eşsiz deneyimini ve Hopi büyüklerinin paylaştığı derin güveni tanımlıyor:

“Proje (kitap) üzerinde çalışmak yaklaşık üç yıl gerektirdi. Bu zamanın çoğunda kuşku içinde yaşadım, araştırmada birlikte çalıştığım Oswald Bear Fredericks ile birlikte. Hopi sözcülerinin söylevleri White Bear tarafından kasede kaydedildi, daha sonra İngilizceye tercüme edildi. Tüm Hopi sözcüleri bilgiyi isteyerek ve karşılıksız verdi.”

Bazı büyüklerin, bir çok insanın ‘mavi güneşin’ işaretini reddedeceğini ve ‘kırmızı güneş” ile kalacağını söyledikleri bildirildi. Daha fazla uyanmış olanlar ‘mavi güneşe’ çekilecekler. O zaman realite bölünecek – kendilerini dünyasal dramalardan (zararlı modeller/ilişkiler) ayıran az sayıda insan ‘mavi güneşi’ takip edecek ve sevgiye dayanan Dünya’ya geçecek. Hala değişim ile mücadele eden ve ‘bilinmeyene’ açılmak yerine ‘bilinen’ ile kalan çok sayıda insan ‘kırmızı güneş’ ile kalacak ve kendilerini eski düşünce şekillerine yapışmış bulacak ve insanlara ve dünyaya yıkım ve büyük zarar getirecek.

” 17P/Holmes Güneşten Daha Büyük”

News Release – AP, CNN, ABC, REUTERS

“Şaşırtıcı şekilde patlayan 17P/Holmes kuyruklu yıldızının 24 Ekimde büyüklüğü ve parlaklığı arttı. Genişlemeye devam ediyor ve şu anda Güneş sistemindeki en büyük tek nesne, Güneşten daha büyük.”

17P kuyruklu yıldızının fotoğrafları için :

http://earthchangesmedia.com/images/comet17Pholmes.jpg

17P/Holmes kuyruklu yıldızı 24 Ekim 2007’de görkemli bir patlama ile astronomları şok etti. 24 saatten az bir süre içinde, 17 büyüklüğündeki kuyruklu yıldız yaklaşık bir milyon faktörü ile parladı, akşam gökyüzünde çıplak gözle görülebilir hale geldi.

Kutsal Hopi Kehaneti Beyaz Adama Nasıl Aktarıldı

1963’te, “Hopi Kitabı”nda Walters’ın aktardığı şekliyle: Sıcak bir günde anayolda yalnız başına araba kullanırken, David Young isimli bir rahip Yerli bir büyüğü almayı teklif etmek için durur, Yerli büyük başını sallayarak kabul eder:

“Ben Beyaz Kuştüyü’yüm, kadim Ayı Klanından bir Hopi’yim. Uzun yaşamımda bu topraklarda yolculuk yaptım, kardeşlerimi aradım ve onlardan bilgelik dolu birçok şey öğrendim. İnsanlarımın kutsal yollarını takip ettim. Onlardan geçmişin hikayelerini ve geleceğin kehanetlerini dinledim. Bugün, kehanetlerin bir çoğu hikayelere dönüştü ve bir kaçı kaldı.

Ve şimdi ben ölüyorum. Oğullarımın hepsi atalarına kavuştular ve yakında ben de onlarla birlikte olacağım. Ama hiç kimse kalmayacak, kadim bilgeliği anlatacak ve aktaracak hiç kimse olmayacak. İnsanlarım eski yollardan yoruldular – orijinlerimizi anlatan, Dördüncü Dünyaya ortaya çıkışımızı anlatan büyük seremonilerin hepsi terk edildi, unutuldu. Zaman kısalıyor”

Bölüm II – Hopi Kehanetinin Dokuz İşareti ve İkiz ile İlgili

Önce 17P/Holmes ile ilgili birkaç şey. Parlamaya devam ediyor ve kuzey gökyüzünde çıplak gözle görülebiliyor. En son çekilen resim yavaşça büyüyen bir kuyruğu gösteriyor ve muazzam “coma (yıldız bulutu)” boyutuna sahip.

NASA bilim adamı Dr. Casey Lisse’de ile telefon görüşmesi yaptım, kısa konuşmamızda Dr Lisse, “Size bunun şimdiye kadar gördüğüm en garip kuyruklu yıldız şekli olduğunu söyleyebilirim” dedi. Lise “coma”nın Güneşten daha büyük olduğunu kabul ediyor ve çekirdeğinin doğru ölçümünü yapmak için bilgi topluyorlar.

Dr. Lisse ayrıca bir yorum yaptı. O emin değil ve ortak bir çekirdek olup olmadığını görmek ile çok ilgili. Bu konuyla çok ilgilendim, çünkü Hopi ikiz kehanetini yansıtıyor olabilir.

Hopi Kehanetinin Dokuz İşareti

Beyaz Kuştüyü’nden, Ayı Klanı, Hopi Kabilesi

“Bunlar gelmekte olan büyük yıkımın İşaretleridir: Dünya öteye beriye sallanacak. Beyaz adam başka topraklarda insanlarla savaşacak – bilgeliğin ilk ışığına sahip olanlarla. Beyaz adamın buradan çok uzakta olmayan çöllerde yapmış olduğu gibi birçok duman ve ateş sütunu olacak. Sonra yeniden inşa edilecek çok şey olacak. Ve yakında, çok yakında Pahana geri dönecek. Beşinci Dünyanın şafağını kendisiyle birlikte getirecek. Bilgeliğinin tohumlarını kalplerimize ekecek. Şimdi bile tohumlar ekilmekte. Bunlar Beşinci Dünyaya Ortaya Çıkışın yolunu kolaylaştıracak.”

Dördüncü Dünya yakında sona erecek ve Beşinci Dünya başlayacak. Her yerdeki yerli büyükler bunu biliyor. Yıllar boyunca İşaretler gerçekleşti ve çok azı kaldı.

Birinci İşaret: Bize Pahana’ya benzeyen, ama Pahana gibi yaşamayan beyaz – derili adamların geleceği söylendi – kendilerinin olmayan toprakları ele geçiren ve düşmanlarını silahlar ile vuran adamlar.

İkinci İşaret: Topraklarımız seslerle dolu dönen tekerleklerin gelişini görecek (vagonlar)

Üçüncü İşaret: Garip, bufaloya benzeyen, ama büyük uzun boynuzları olan bir hayvan büyük sayılarda topraklarda dolaşacak. (Büyükbaş hayvan, sığır)

Dördüncü İşaret: Topraklardan demir yılanlar geçecek (Demiryolu rayları)

Beşinci İşaret: Topraklardan dev örümcek ağları geçecek (Elektrik ve telefon hatları)

Altıncı İşaret: Topraklardan taş ırmaklar geçecek (beton yollar)

Yedinci İşaret: Denizlerin siyaha döndüğünü duyacaksınız ve bu nedenle birçok canlı ölecek (petrol akıntısı)

Sekizinci İşaret: İnsanlarımız gibi saçlarını uzatan birçok gencin bizim yollarımızı bilgeliğimizi öğrenmek için gelip kabile uluslarına katılacağını göreceksiniz. (hippiler)

Dokuzuncu ve Son İşaret: Dünyanın üzerinde, büyük bir çarpma ile düşecek olan cennetlerdeki bir ikamet – yerini işiteceksiniz. O bir mavi yıldız olarak ortaya çıkacak. Bundan hemen sonra, Hopi insanının seremonileri sona erecek.

“Bunlar gelmekte olan büyük yıkımın İşaretleridir. Ama Beyaz Kuştüyü bunu görmeyecek. Ben yaşlıyım ve ölüyorum. Siz – belki onu göreceksiniz. Zamanında—“

Bölüm III – Hopi Kehaneti bir İkiz’den bahsediyor mu? – Eğer Öyleyse, Onun Ne Olduğunu Biliyorum

Hopi Kehanetleri ve 17P/Homes serisinin bu üçüncü ve son bölümünde, ikiz olduğuna inandığım şeyi ilk kez söyleyeceğim. İpucum en olası olarak 17P den ayrı olan ‘ikinci bir kuyruklu yıldız’. Ancak, Dr. Lisse ile görüşmemden sonra, 17P/Holmes kuyruklu yıldızının ikinci bir çekirdeğe sahip olabileceği olasılığını keşfediyorum.

Topladığım bilgilerden, bir ikizin kehaneti aşağıdaki ifade gibi bir şey olabilir. Lütfen not edin – Aşağıdaki ifadenin kaynağını doğrulayamadım.

“Mavi Yıldız Kachina’nın (mavi güneş) dönüşü (ki ayrıca Nan ga sohu olarak bilinir) yeni günün be yaşamın yeni yolunun ve yeni bir dünyanın gelmekte olduğunu bize söyleyen alarm saati olacaktır. Bu, değişimlerin başlayacağı zamandır. İçimizde yanan ateşler olarak başlayacaktır ve eğer orijinal öğretileri hatırlamaz ve yaşamın barış dolu yoluna geri dönmezsek arzular ve çatışmalar ile yanacağız. İkizlerin arkasından Arınma Gününü getirecek olan Arındırıcı ‘Kırmızı Kachina (kırmızı güneş) gelecek. O gün Dünya, onun yaratıkları ve bildiğimiz tüm yaşam ebediyen değişecek. Arındırıcının gelişinden önce haberciler olacak. Dünyadakilere eski yolları hatırlatacak mesajlar bırakacaklar”

Daha kaygı verici, ama Maya Kehaneti ile bir çok şekilde tutarlı olan, şu anda gerçekleşen “Geçiş” ve Aralık 2012’deki doruk noktası.

“İkinci Kuyruklu Yıldız”

Birkaç hafta sonra ortaya çıkacak olan ikinci bir kuyruklu yıldız ile ilgili haberleri izleyin. Yine, ayırt etmenizi kullanmanızı istiyorum. Bu tür olaylar bir çok farklı insana bir çok farklı anlam ifade edebilir. Çoğu kişi için bir başka şaşırtıcı astronomik bir olaydır, diğerleri için derin atalara ilişkin bir anlamı vardır.

Birçok insan için kendinin – yansıması zamanı olabilir. Davranış ve tutumlarda değişimler yapma zamanı. Kişisel anlamı olabilir, aynı zamanda, gerçeğinizi en iyi yansıtan topluluğa erişme olabilir ve belki de bu ‘geçiş’ zamanında ilerlemek için gerekli olabilecek birlik hissini elde etme olabilir.

‘8P/Tuttle’ Kuyruklu Yıldızı Noelden Sonra Görünecek

İkinci bir kuyruklu yıldız resme giriyor. Hopi kehanetinin ikiz bir kuyruklu yıldızdan sözettiğini ifade eden herhangi bir gerçek varsa, bu o yıldız olabilir. Her iki kuyruklu yıldız çıplak gözle görülerek göklerde süzülecek. Hopi kehanetinin bu kısmının henüz doğrulanmamış bir kaynaktan geldiğini tekrar söylüyorum.

‘8P/Tuttle’ Halley – tipi bir kuyruklu yıldızdır, 13,6 yıllık yörüngeye sahiptir, Dünyanın yörüngesinin hemen dışında geçer. 2 Ocakta görünmeye başlayacak. 1790’da keşfedildiğinden beri, bu kuyruklu yıldız Dünyaya yakın g etçiği beş özel geçiş yaptı.

Beyaz bufalo buzağının doğumu ile birlikte bu olayın “Arınma”da teşrifatçı işaret olduğu söylendi. Not: 2012 Maya kehanetinde olduğu gibi, bu yaşamın sonu anlamına gelmiyor – ‘bildiğimiz şekliyle yaşamın sonu’ anlamına geliyor. Bir yolun sona ermesi ve bir diğerinin başlaması.

GÜNCELLEME : Bölüm III – ‘8P/Tuttle’ Kuyruklu Yıldızı Yeni Yılın 2 nci Gününde ‘17P/Holmes’e Katılıyor

İkinci kuyruklu yıldız dikkati çekmeye başlıyor. Bilimsel toplulukta, bir çok insan 17P/Holmes kuyruklu yıldızının ‘sürpriz’ görünüşü ve hareketleri ile ilgili spekülasyonlar yapıyorlar. Astronomi topluluğu bu yıldızı ve şimdi de 8P/Tuttle kuyruklu yıldızının gelişini fısıldaşıyor. Metafizik toplulukta da heyecan az değil, bu iki olay ‘geçiş’ zamanının burada olduğunu gösteriyor. Her iki dünyayı bir araya getiren ne mükemmel bir birleşim.

Şimdi bilimsel topluluk bazı üçgenleme olaylarını işaret eden kuyruklu yıldızların, gezegensel hizalanmaların ve süpernovaların modellerini bulmak için kitapları, haritaları ve tarihi kayıtları araştırıyor. Çok benzer bir şekilde, metafizik topluluk bugün gökyüzündeki göksel olayları üçgenlere bölmek için dini ve kabilevi kehanetlere yakından bakıyor.

Şüphesiz Maya takvimi ile birlikte Hopi kehanetleri metafizik/spiritüel ilgi ile ilişkili olarak listemin en üstünde. Ama bu olası gerçekler ile birlikte, İncildeki kehanetler ve tarih var. Doğudan gelen Üç Bilge Adam (Magi) göklerde ne gördü ve bu ne anlama geliyordu? ‘Bethlehem Yıldızı’ birçoklarının ilgisini çekti. O bir kuyruklu yıldız mıydı, belki de gezegensel bir hizalanmaydı? Büyüleyici bir ‘tesadüf’ olmasına rağmen, çoğu astronom Bethlehem Yıldızının yukardaki tarihi döngüsel haritalara dayananlardan herhangi biri olmadığını kabul ediyor.

8P/Tuttle Kuyruklu Yıldızı 2008 Ocak ayının ilk haftasından itibaren Cassiopeia, Andromeda, Triangulum ve Pices takımyıldızlarında dönerken, kuyruklu yıldız dramatik astro – fotoğraflar alma fırsatları yaratarak çok sayıda nesnenin önünden geçecek. Kasım ayındaki 17P/Holmes kuyruklu yıldızına benzemeyen şekilde Güneş – Hedef – Gözleyici açısı sunacak, 47 ve 70 derece arasında.