GIZEMLI NESNE DÜNYA’YA YAKINLAŞTIKTAN SONRA BÜYÜK DEPREM KORKUSU ARTIYOR

Yazdır Yazdır 

10 Aralık 2010

Sorcha Faal

Bu gün Kremlin’de dolaşan, St. Petersburg’s Pulkovo Astronomik Gözlemevinden Doktor – Bilimadamı Alexander Stepanov tarafından yazılan yeni bir rapor, güneş sistemimizin dış kenarında gizlenen Jüpiter boyutundaki muazzam karanlık nesnenin Dünyamıza doğru hareketini “hızlandırdığı” uyarısında bulunuyor. Dr. Stepanov, bu hareket 20/21 Aralıktaki Tam Ay Tutulması ile birleştiğinde 11 Aralık – 8 Ocak tarihleri arasında 8.0 veya daha büyüklükte bir depremin Dünyamızı sarsabileceği olasılığı olduğunu ileri sürüyor.

Bu raporda sözü edilen karanlık Jüpiter boyutundaki nesne, Louisina Üniversitesinden gezegen bilimciler John Matese ve Daniel Whitmire’nin araştırmasıyla örtüşüyor. Onlar 1999’da bu karanlık, Jüpiter büyüklüğündeki nesnenin Dünya’ya gelen buz ve toz parçalarından sorumlu olduğunu öne sürüyorlar.

“100 den fazla kuyruklu yıldızın yörüngelerini inceledikten sonra, Matese ve Whitmire Oort Bulutunda doğan kuyruklu yıldızların yüzde 80’inin galaksinin yerçekimi tarafından dışa itildiği sonucuna vardılar. Ancak kalan yüzde 20 si için Jüpiter’in 1.4 katı büyüklüğünde olan uzak bir nesnenin itelemesi gerekliydi.”

Güneş Sistemimizde Dünya Gezegenimizdeki yaşamı etkileyen muazzam bir gezegensel nesnenin varlığı, Orta Doğunun kadim Sami insanların onun varlığını kapsamlı şekilde yazmalarından bu yana tartışılmaktadır ve bu gezegene “tanrıların evi” denmektedir. Kadim Babilliler ona Nibiru ismini verdiler, modern zamanlarda “Gezegen X” olarak adlandırılıyor. İspanyol bilim adamları bu muazzam nesnenin Güneşimizin kahverengi cüce “karanlık refakatçisi” olduğunu öne sürüyorlar.

Güneş Sistemimiz ile ilgili Rus araştırma makaleleri hakkında, onların hepsinin Elektriksel Evren Teorisi adı verilen şeyle aynı fikirde olduklarını not etmek önemlidir. Ve Batılıların teorilerine karşıdırlar.

Elektriksel Evrenin etkileri üzerine öncü araştırmacılardan biri olan Doktor – Bilimadamı Habibullo Abdussamatov, 2009’da Dünyamızdaki iklim değişimlerinden sorumlu olan ana faktörün karbon dioksit değil, Güneşimiz olduğunu ifade eden bir makale yayınladı. Abdussamatov St. Petersburg’s Pulkovo Astronomik Gözlemevinde uzay araştırmasının başkanıdır.

“Güneşin gözlemleri, sıcaklıktaki artıştan karbon dioksitin sorumlu olmadığını gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda felaketsel bir ısınma olmayacak, ama küresel ve çok uzun süren bir sıcaklık düşüşü olacak.”

Potansiyel olarak Gezegenimiz için daha kötüsü, Cardiff Üniversitesinden Profesör Bill Napier’in yönettiği araştırmadır. Geçen yıl, 13,000 yıl önce yaşanan mini buzul çağına uzaydan gelen bir saat süren bir dolu fırtınasının neden olduğunu ifade ediyor. Dr. Stepanov’un araştırması ile birleştirildiğinde, bu felaket olayın suçlusu, Oort Bulutunun ötesindeki yörüngede dolanan muazzam boyuttaki gizemli nesne olarak görünüyor.

Bu gizemli nesnenin varlığından direkt olarak söz etmese de, ABD NASA uzay organizasyonu, 2012 için bir uyarı yayınladı, Güneşimiz üzerindeki elektriksel etkilerin 1958 yılının Solar Maksimumuna rakip olacağını ve teknoloji alt üst edebileceğini bildirdi.

Bu raporda Dr. Stepanov tarafından öngörülen deprem tehlikesi bu gizemli nesnenin “ani hızlanmış hareketi” etrafında merkezleniyor. Kuyruklu yıldız benzeri nesnelerin Güneşimize artan sayıda fırlatılması ve muazzam Güneş patlamaları nedeniyle Dünyamızın elektromanyetik kalkanında “istikrarsızlık oluşması” ve gezegenimizin onun gel – git kuvvetlerini etkisizleştirme yeteneğinin azalması, bu gizemli nesnenin hareketinin hızlandığının kanıtıdır.

Bu raporda Dr Stepanov’un bu gelmekte olan dev deprenin olası işaretinin atmosfer basıncını Dünyanın yüzeyine zorlayan muazzam alçak basınç sistemi olacağını ifade etmesini not etmek ilginçtir.

Bu hafta sonu ABD’yi vuran, Güney Amerika ve Avustralya’da ölümcül felakette yağmurlara neden olan, İngiltere’yi yakalayan “hayatta bir kez görülen” soğuklara neden olan ve Avrupa’daki eşi görülmemiş soğuk ve kara neden olan bu “canavar fırtına” olarak tanımlanan şeye bakınca, belki de modern tarihte daha önce Dünyamızı aynı anda vuran bu kadar büyük iklim olayı olmamıştı.

Bu raporun dev deprem uyarısını hemen bu büyük iklimsel olayların izlemesiyle, depremin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz şey, hazırlıksız yakalanmamak için her şeye hazırlık olmanın iyi olacağıdır.

© 10 Aralık 2010 EU ve US tüm hakları saklıdır. Orijinal kaynak belirtildiği sürece bu raporun bütünlüğü ile kullanılmasına izin verilmektedir.