MOLEKÜLER BİYOLOG THC’nin KANSER HÜCRELERİNİ NASIL ÖLDÜRDÜĞÜNÜ AÇIKLIYOR

Yazdır Yazdır 

Videoda Madrid, İspanya’daki Compultense Üniversitesinde moleküler biyolog olan Dr. Christina Sanchez THC’nin (kenevirin ana psikoaktif bileşeni] kanser hücrelerini nasıl tamamıyla öldürdüğünü açıklıyor.

Kısa bir süre önce doktorların Lösemiyi tedavi etmek için keneviri kullandıkları son zamanlarda yayınlanan bir vaka çalışmasını inceleyen bir makale yayınladık.

Kendirgiller kannabinol ve kenevirin aktif bileşenlerini içeren ilgili bileşimlere değinir. Bedende kannabinoid alıcılarını aktive ederler. Bedenin kendisi endokannabinoidler adı verilen bileşenleri üretir ve bunlar bedende sağlıklı bir ortam yaratmaya yardımcı olan bir çok proseslerde rol oynarlar. Ayrıca kenevirin kanseri herhangi psikoaktif etki olmadan tedavi ettiğinin gösterildiğini not etmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Kannabinoidlerin kanser hücrelerini azalttığı kanıtlandı, bağışıklık sisteminin yeniden oluşmasında büyük etkisi vardır. Kenevirin her türü aynı etkiye sahip olmamasına rağmen, çok daha fazla sayıda hasta kenevir kullanılarak kısa süre içinde kanserin azalmasında başarı görüyor. Popüler inancın tersine, kenevir solumak bedende hastalığı tedavi etmede çok fazla yardımcı olmaz, tedavi edici seviyelere bu şekilde ulaşılamıyor. Bitkiden yağ üretmek veya bitkiyi yemek gerekli bileşenleri almak için en iyi yol.

Dünya bu bitkiyi zararlı bir madde yerine bir ilaç olarak kabul etmek ile ilgili çok yol aldı. Daha fazla sayıda insan bunun farkında varıyor, bu bilgiyi yaymak çok önemli. Hiç kimse bu bitkinin muazzam iyileştirici gücünü inkar edemez.

http://www.realfarmacy.com/molecular-biologist-explains-how-thc-completely-kills-cancer-cells/