MUAZZAM CME PROTON FIRTINASI DÜNYAYA ÇARPIYOR

Yazdır Yazdır 

– Koronal Kütle Püskürtmesi –

Solar Manyetik Rüzgarların Etkisi

James Tyberonn

http://earth-keeper.com/

Dr Greg Braden gezegensel frekans artışı ile ilişkili olarak bu aktiviteden söz eden ilk kişiydi.

Başmelek Metatron konu üzerine konuştu. CME (Koronal Kütle Püskürtmesi), Kristal Boyutlara enerji artışı mekanizmalarından biridir.

CME’ler, Güneş Patlamaları ve Güneş Rüzgarları elektronik & iletişim cihazlarında büyük hasar yaratır.

İnsan Aura Alanı kötü etkilenebilir. Manyetikler & radyasyon Aura kalkanında çatlaklar, dengesizlik ve yırtılma yaratabilir.

Ortaya çıkan dengesizlik duygusal salınımlar, öfke patlamaları ve endişe duygusunun artması ile sonuçlanabilir. Birçoğunuz şu anda bunu hissediyorsunuz.

CME enerjisi göreli olarak kısa vadelidir ve CME’lerden kaynaklanan Aura Alanı yırtılmalarını en uygun şekilde yöneterek Aura hızla düzeltilebilir. Bunun için çaba gereklidir.

CME’nin sonucu dolunayın 10 katı gibidir. Meditasyon, egzersiz yapmak ve endişeye karşı korunmak için zaman ayırın. Mineral banyoları ve saunalara gidin! Aşağıdaki NASA hareketli resminin altındaki noktalar gezegenlerdir. Resim 24 Ocak Güneş Patlaması veya CME’dir. Son 7 yıldaki en büyük patlama. Yüksek teknolojili bilgisayar programları, bilgisayarlar, cep telefonları ve iletişim manyetik akıştan etkilenebilir. 2012’de birçok güneş patlaması olacak, bunlar 2013’e doğru artacak. Bunlar aslında gezegenin frekansını artıran Yükselişin bir fonksiyonudur.

24 Ocak 2012 — Son 7 yıldaki en büyük Güneş Fırtınası, Koronal Kütle Püskürmesi (CME) bugün patladı ve şu anda Dünyayı bombardıman ediyor.

Onun etkileri bazı Hollywood filmlerinde gösterildiği gibi felaketsel oranlara ulaşmıyor. Ama tam şu anda dünyaya çarpan güneş fırtınası bazı sistemleri daha fazla dönüşe sokuyor, güneşten gelen Koronal Kütle Püskürmesine eşlik eden proton fırtınası bizi saniyede 1,400 mil hızla etkiliyor.

Elektrik şebekesi ve Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) muhtemelen fırtınadan dolayı dalgalanmalar ile karşılaşacak. CME’ler güneş döngüsünde normaldir ve dünya her 11 – yıllık güneş döngüsünde gerekleşen 2000 civarındaki benzer olaylara dayandı. Endişe verici olan tam hızda olan S3 derecesinde (5 ölçeği) olan proton fırtınasının şiddetinin şu anda hala artıyor olması ve had safhada olmasıdır.

Onun etkileri uçak trafiği ve uydu bilgisayarlarında hissedildi ve ağlar etkilendi, ama büyük ölçekte değil.

Proton fırtınaları uçaklar ve Hava Trafik Kontrol arasındaki yüksek frekans (HF) iletişim hatlarına müdahale eder ve bu iletişimdeki herhangi bir bozukluk felaket olabilir. Hava Yolları kuzey kutbu üzerindeki rotadan kaçınmaya başladı, çünkü kutup bölgesi dünyanın proton püskürmelerinin neden olduğu kargaşaya maruz kaldığı yerdir.

Artan elektrik aktivitesi uydulardaki bilgisayarların yeniden başlatılmasına neden olabilirken, yörüngedeki uyduların görüntüleme sistemlerinde teknik problemler olabilir. Uzay bilim insanları bu tür ihtimalleri göz önüne aldılar ve sistemlerini buna göre hazırladılar. Yüksek kesinlikte konumlandırma ekipmanları kullanması gereken bilim adamları ve insanlar işlerinde kesintiler ile karşılaşabilirler.

Elbette soru insan sağlığının radyasyon yağmurundan ne kadar kötü etkileneceğidir. Bilim adamları endişelenecek bir şey olmadığına inanıyor. (Bazıları da başka şekilde düşünüyorlar)

Güneş Patlamalarının Dünyayı ve İnsanları Nasıl Etkilediği İle İlgili Araştırmalar:

http://www.kosulsuz-sevgi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=742&Itemid=772

Space Weather Haberleri

27 Ocak, 2012
http://spaceweather.com

X-FLARE: Dünyanın yörüngesindeki uydular 27 Ocak’ta güçlü X2 – sınıfı güneş patlaması belirledi. Kaynak güneş lekesi 1402’den geliyordu. Patlama olağanüstü bir CME (Dünyaya doğru değil) ve Dünyaya doğru hızlanmış enerjisel protonlar üretti. Şu anda gezegenimizin etrafında düşük seviyede radyasyon fırtınası ilerlemede.