YUNUSLAR İNSANLAR GİBİ GÖRÜNÜRLERDİ VE ATLANTİS’TE YAŞADILAR

Yazdır Yazdır 

Dr. Huskeway “Yunus beyni insan beyninden çok daha büyüktür. Ve yunuslar iletişim kurarken çok kompleks bir lisan kullanırlar.” dedi. Yunusların insanlara karşı açıklanamayan bir bağlılığı var. Deniz kazası geçiren insanları kurtaran yunuslar ile ilgili sayısız dökümante edilen raporlar var. Yunuslar karada yaşadıkları zamanlarda, entellektüel gelişimleri muhtemelen modern insanların atalarından daha yüksekti.

Bu keşif Altın Çağ efsanelerini yeni bir ışıkta görmemize yardımcı oluyor. Dünyadaki hemen hemen her ulusun Altın Çağ efsanesi vardır. Efsane eski günlerde üyelerinin dünyayı kontrol ettiği bir uygarlıkta merkezlenir. Atlantik Okyanusunda var olduğu söylenen ve okyanusun dibine çöken bir ada olan büyük Atlantis uygarlığından Aristo ve diğer kadim Yunan alimleri tarafından bahsedilir.

İrfan sahibi bir insan kendisinin Yaradılışın tacı olduğunu düşünür, çünkü mantığa sahip olan sadece kendisidir. 20 nci yüzyılın ikinci bölümünde, bilim adamları yunusların entelektüel güçleri ile ilişkili konuları tartışmaya başladılar.

Zooloji Enstitüsü’nden (İsviçre) Profesör A. Portman zekayı ölçen bir ölçekle ortaya çıktı. İnsanın (214 puan) en zeki yaratık olduğu görüldü. Yunus 195 puan aldı. Fil (150 puan) 3 ncü sıraya yerleşti. Maymun 63 puanla 4 ncü oldu.

Diğerleri: Zebra (42 puan); zürafa (38 puan); tilki (28 puan). Su aygırı sadece 18 puan aldı ve güneşin altındaki en aptal yaratık olarak sınıflandırıldı.

Amerikalı nörofizyolog John Lily yıllardır yunuslarla deneyler yapıyor. Bilim adamı ABDnin Virgin Adalarındaki St Thomas adasındaki laboratuarında çalıştı. Araştırmasının sonuçları Lily’nin aşağıdaki sonuca varmasına neden oldu: yunus insanlarla bilinçli temas kurabilecek Dünyadaki ilk canlı varlık olacaktır. Yunusların beyinsel korteksi olan büyük bir beyne sahip olmalarının nedeni budur, karmaşık bir lisan ve zeka çabukluğu gösteren iletişim yeteneği. Bazı beyin karakteristikleri ile ilgili olarak, yunus beyni ve insan beyninin bir türden olduğu görünüyor, örneğin ağırlığın beden kütlesine oranı. Bu arada, insanla yukarıdaki karakteristikleri insan ırkının entellektüel üstünlüğünü kanıtlamak için kullanır.

Lilly, insanlar ve yunuslar arasında sözel temas kurulduğu zaman, bilim adamlarının muazzam ilerlemeler yapacağına güveniyor. Yunuslar artık kobay olarak kullanılmayacak. Bilim adamlarının çalışma arkadaşları olacaklar, bilimsel ilerlemelere katkıda bulunacaklar.