YÜKSELİŞ – John Armitage

Yazdır Yazdır 

John Armitage

Paris – Ekim 26, 2003.

Fransa’da bu sabah Budizm ile ilgili dini bir programi izlerken, yükselis islemi ile ilgili biraz daha konusabilecegim rehberligini aldim. Yükselis olarak bilinen bu islemle ilgili çok büyük miktarda yanlis bilgiler var.

Bu yükselis süreci ile ilgili gezgen üzerinde son 5 – 10 senedir korkunç miktarda konusmalar var. Bunlarin % 99,99’u dogru olmayan bilgidir, ancak bir çok insan bu teoriyi dünyasal yasamlarinin kalanindan umut dolu sekilde kaçmak için bir yol olarak görmektedir veya bu teoriye tutunmaktadir. Baska bir deyisle fikir sudur “OKEY, ben yükselecegim ve bu gezegen üzerinde olmak istemiyorum, öyleyse bu yuvada ve özgür olacagim anlamina geliyor”, bunu unutun, çünkü bu gerçeklesmeyecek. Çogu insanin düsündügü sekilde gerçeklesmeyecek. Yükselis, Anne/Baba Tanri tarafindan saglanan bir kaçis yolu degildir. Burada, yükselis isleminin evrensel seviyede yavasça fakat emin olarak gerçeklestigini söylemeliyiz ve evet, evrensel yükselisten önce bireysel olarak yükselme olasiligi vardir. Ama hatirlayin, bu bir kaçis yolu degildir.

Bireysel yükselis süreci, bir çok sekilde gerçekte çok basittir. Kendi gücünüze bir adim attiginiz her seferinde ve baska bir korku tabakasini bir kenara attiginiz her seferinde ve sizi Anne/Baba Tanri oldugunuz gerçegine bütünlestiren attiginiz her adim, sizi yükselis sürecinize daha da yakinlastirir. Fiziksel bedeninizde, dünyasal çevrenizde Dünya gezegeni üzerinde daha çok topraklandiginiz ve kendinizle daha çok yuvada oldugunuz, içinden geçtiginiz her islem sizi yükselisinize daha da yaklastirir.

Bu bilgi ile siz, saglam/degismez sekilde inene kadar, yükselmeyeceginizi açik sekilde görebilirsiniz.

Bu, “ Dünya gezegeninden nefret ediyorum, fiziksel bedenimden nefret ediyorum, kendimden nefret ediyorum” fikri mümkün olan en güçlü sekilde sizin yükselis isleminizi bloke eder.

Günaydin Dünya gezegenindeki bayanlar ve baylar, uyanma zamani !

Size sundugum gerçeklere uyanmanin zamani.

Belli türde meditasyonlar yaparak yükselis sürecinizi kolaylastiramazsiniz. Nefes alma, geometrik sekillerin aktivasyonu vs. gibi belli islemleri izlemenin arinma çalismanizi yapmadan ve gezegen üzerinde tam olarak mevcut olmadan yükselmenizi saglayacagina inanmaya götüren bu yükselis tipi meditasyonlari sadece daha çok yanlis bilgilendirmedir. Bu seyler yükselis sürecinizi hizlandiracagina sizi ondan geri tutar.

Bunu belki bir iki cümlede özetleyebilirsiniz.

Kendi gücünüze ve kendi özgürlügünüze attiginiz her adim sizi kendi yükselisinize yaklastirir. Kendinizi saglam/degismez olarak buraya, Dünya gezegenine getirmek için yaptiginiz her sey gerçekte sizi yükselisinize daha çok yaklastirir. Gerçekten, yükselis bununla ilgilidir.

Dedigimiz gibi : “Günaydin dünya gezegenindeki baylar ve bayanlar, uyanmanin zamani!”

Uyanin ve kendinizi buraya getirin ve kosulsuz sevgi ve yargilamama ile ilgili konusulan bütün bu seyler, bu konular üzerine kavranmasi gereken bir iki nokta vardir. Kendimizi tekrarlamadan söylemek istiyoruz, son olarak lütfen anlayin ki, kendinizi kosulsuz olarak sevmeden, baska birini veya baska bir seyi sevemezsiniz, bu bir illüzyondur. Kendinizi ve baskalarini yargilamayi birakmadan, bu kosulsuz sevgi modunda yasamak da toplam bir illüzyondur. Gerçekte, daha ileri gidip ilave edecegiz – lütfen yanlis cümle kurdugumuz için bizi bagislayin – bu bir illüzyon degildir, bu kendini – aldatmadir.

Bazi insanlar, söylediginiz sey iyi oldugunda, OK oldugunu düsünür ve bu bir yargilama degildir ama gerçekte bir seyin kötü oldugunu söylemek de bir yargilamadir. Sözlügünüzden “negatif” sözcügünü çikarin ve bunun yerine “Tanri’nin mükemmelligi tezahür ediyor” sözcüklerini koyun. Baska varliklari ve enerjileri yargilamayi birakin. Insanlar negatif enerjilerden ve negatif dünya disi varliklardan söz ediyor ve bir veya iki çok basit gerçegi unutuyor. Bu varliklar da yaradilista Anne/Baba Tanri’nin parçasidir, onlarin baska nereden geldigini saniyorsunuz ? Onlarin yeri sizi ayaga kalkacaginiz “Bunu artik almayacagim ve farkli baska bir sey olmali. Ben kosulsuz sevgiyim.” diyeceginiz yere itmektir.

Herkes sevgi içinde ve yargilamadan, kendi gücünde durdugunda bu enerjilere veya bu varliklara ne olur ? Onlar yargilamamaya adim atarlar ve kendilerini severler. Bu çok basittir. Hatirlayin, siz kurban degilsiniz. Kendinize ve baskalarina sizi güçsüzlendirmelerine izin vererek kendi durumlarinizi kendiniz yaratiyorsunuz. Mücadele yoktur. Savas yoktur. Tüm var olan, Anne/Baba Tanri’nin bir insan varligi olarak sizin vasitanizla tüm Gücünde ve güzelliginde tezahür etmesi için O’nun bilgisine ve enerjisine izin vermektir.

Buna izin verdiginizde, tanrinizin ve tanriçanizin bilgisi saglam sekilde kalbinizde ve zihininizdedir, bilinçliliginizde korkunun bir parçasi, güçsüzlesmenin kurbani olmadan. Bir insan varligi olarak, Anne/Baba Tanri oldugunuz gerçegine ve mükemmellikteki tanrinin ve tanriçanin güzeligine izin verdiginizde tanri ve tanriçanin sizin vasitanizla tezahür edecegi gerçegine bütünlestiginizde, içinizde kalmis güçsüzlendirilmenin, kurban bilinçliliginin korkusunun parçasi olmaz. Hatirlayin, Anne/Baba Tanri’dan ayri oldugunuz fikri de üretilmis bir illüzyondur, ayrilik ve dualite yoktur. Ayni sekilde, çogu kimsenin korku olarak tanidigi bu enerji de bir illüzyondur. Çogu insan hala, kalplerinin ve zihinlerinin derinliklerinde bu illüzyonlarin gerçek olduguna gerçekten inaniyor. Onlar sadece, onlarin var olmasina izin verirseniz gerçektir.

Bir rüyada Olivier kendi yükselislerine ulasan üstatlari görmüs ve ayni zamanda bunlarin “siyah tisörtlülerin” oyununu oynamaya devam ettigini görmüs.

Hatirlayin, yükselis sizin yargilandiginiz anlamina gelmez. Yükselis isleminden geçmek sizin iyi olarak yargilanmaniz anlamina gelmez. Yükselis kendinin – üstatligi ile ilgilidir, korkunun olmamasi ile ilgilidir, ayrilik olmadigini bilmek ile ilgilidir. Yükselisin sadece Isa tipleri için tahsis edildigini düsünmeyin. Bu sadece bir üstatlik konusudur.

Yükselis iyi veya kötü ya da kutsal olmayan daha yüksek frekanslara baglanmaktir.

Bu Pazar sabahi Dünya gezegeninde bir anons yapacagiz : “Kör edici bir isik parlamasi olmayacak ve her sey isik olmayacak!”. Bir denge vardir ve uyum sözcügünün anlamidir, bu, isigin ve karanligin dengesi anlamina gelir. Bu armoninin anlamidir. Karanlik uzaklasmayacak, böylece dini kosullandirmalarinizin sonucu olan fikirlerinizi degistirmenin zamanidir. Sadece anlayin ki, uyum isigin ve karanligin dengesi anlamina gelir.

Eger siz, bir çok insanin yapabildigi gibi (ben de bunu yapabilenlerden biriyim), bilinçli olarak çok boyutlu realiteden ilerleyebilseniz, 8 nci boyuta ait seviyeye dek dualiteyi görebilirsiniz ve bu dualite isik ve karanliktir ve insanlar veya varliklar veya enerjiler, ister bu gezegenden olsunlar ister baska gezegenlerden, isik ve karanlik ile çalisiyorlar.

Yeni Çag hilelerinin sizi güçsüzlendirmelerine izin vermeyin. Her seyin isik olacagi veya karanlik olmayacagi felsefeleri ve bu tür seyler bir baska yanlis yönlendirmedir , sizi odaginizdan ve birliginizden uzaklastirmak için size sunulan baska bir felsefedir. Bu hileler daha çok çalismaniz için konulur, ama Anne/Baba Tanri’nin mükemmelliginin uyum ve denge içinde sizin vasitaniz ile tezahür etmesine izin vermek çok basit iken, dualite olmadigini ve ayrilik olmadigini kavramak çok basitken neden çok çalisasiniz ?

Dogru bilgiye sahip oldugunuzda, çok çalismaniza gerek yoktur, tüm yapacaginiz ayrilikta ve dualitede olmamak ve yaradilisin bütününün bir oldugunu anlamaktir. Ben sizim, siz bensiniz ve hepimiz büyük bir aileyiz. Bu herkes için geçerlidir, gezegen üzerindeki herkes, her bir insan için, yaradilistaki her bir kisi için, geçmis, gelecek, paralel evrenler ve zaman hatlari olarak adlandirdigimiz çok boyutlu realitedeki yaradilistaki her bir varlik için, biz ayri degiliz ve bu yaradilisin bütününü etkilemeden burnumu karistiramayacagim anlamina gelir. Son zamanlarda dogru düsünme, dogru eylem ile ilgili konusuldugunu hatirlayin. Bu, hepimizin birbirimize bagli oldugunun bir gerçegidir, yaradilisin bütünü birbirine baglidir, bu nedenle düsündügümüz ve söyledigimiz seylere ve baskalari ile etkilesimimizde kendimizi ifade etme sekline dikkat etmemiz gerekiyor. Bu, Budizmin esaslarindan biridir : dogru eylem. Lütfen bunu anlayin.

Bir sey, Catherine’i rahatsiz ediyor, bu siyah tisörtlüler ve beyaz tisörtlüler olarak adlandirdiklarimizin yükselisinden konusmakta oldugumuz gerçegidir, onlarin yüksek frekanslara bütünlesmeleri ve kendi güçlerini almalari gerçegidir, 8 nci seviyeye dek dualite olmasi gerçegidir, ayni zamanda sevginin bulundugu gerçegidir, öyleyse her sey çok berrak degil. Sevgi nerede ?

Sevgi her yerdedir, çünkü sevgi yaradilisin zorlayici enerjisidir.

Beyaz ve siyah tisört giyenler ayni tipte yükselise mi sahiptirler ? Yükselis süreci üzerine çalistigimizda, sevgiye daha çok bütünlesmemiz istenir, seyleri daha da çok birakmamiz istenir, evrenin relitesine daha çok açik olmamiz istenir, ancak siyah tisörtlüler için, onlar sevgiye bütünlesmedikleri için, neye bütünlesirler, çünkü onlarin yaptigi eylemler daha da agir, öyleyse seyler nasil çalisabiliyor ?

Daha agir olan bir sey yok, görüyorsunuz. Simdi, size kosulsuz sevgiye ve yargilamamaya entegre olmanizi tavsiye ediyoruz, çünkü bu sizin yükselis sürecinizi göreceli olarak kolaylastirir. Simdi, sevgi ile çalismayan digerlerinin – siyah tisörtlüleri, beyaz tisörtlüleri unutalim, bu ayriliktir – nasil yükseldigini sorarsaniz, onlar yaradilis ile bir olmalarinin gerçegine yine de entegre olmuslardir ve bu vasita ile kendi enerjilerinin üstatlari olmuslardir. Siz yükselmek için sadece kendi – üstatliginiza ulasmak zorundasiniz.

Kolay süreç kosulsuz sevgiye entegre olmaktir ve yargilamamaya ve ayrilik olmadigi gerçegine entegre olmaktir. Bunu yapmanin baska yollari vardir. Gerçekte size hikayeler anlatabilirim. Hindistan’da Gauri tantrikleri olarak adlandirilan Hinduizmin bir felsefe okuluna dahil olan bir grup insanla bir süreligine yasadigim zaman. Diger insanlar hatta tantrik yogiler bunlarin karanlik varliklar oldugunu söylüyordu, Gauri tantriklerinin onlarla yaptigi bir sey yoktu, ama onlardan bazilarinin kendi realitelerinin üstatligina odaklanarak yükselis islemlerinden geçtigini gördüm. Yapmanin farkli yollari vardir.

Kolay olan yükselis sürecinin kosulsuz sevgi ve yargilamamaya bütünlesmek oldugunu söyleyelim. Bu, birligin ve ayrilik olmamasinin kavranmasi anlamina gelir. Yasamanin ve var olusun bu moduna giren bu etkinlikler, gerçekte yasaminiza üstatligi getirir, kendinizin – üstatligini.

Kendinin üstatligi, sizin illüzyondan özgür oldugunuz anlamina gelir, bundan dolayi birliginizi anlarsiniz. Ayrica, üstatligin bir baska yönü enerji ve var olus üzerinde ve hatta yaradilis üzerinde üstat olmaktir. Üstatligin getirdigi sey tam özgürlüktür. Tam üstatlik tam özgürlük getirir ve tam özgürlükten bahsettigimizde, bu yaratmanin özgürlügüdür. Bu, sizin çok – boyutlu olarak hareket edebilmeniz ve hala farkinda olmaniz ve bedeninizi kendinizle götürmeniz anlamina gelir. Bu yükselis islemidir. Yükselis islemi bazi aldatici cennetlere gitmek degildir. 5 nci boyuta geçmek degildir. Bununla ilgili bir sürü konusma vardir, 5 nci boyuta yükselis. Bunu unutun, 5 nci boyuta geçmeye kimin ihtiyaci var ? Yaradilista, buna ihtiyacimiz var, ama metaforik olarak 12 nci boyuta gidebilecek iken, 5 nci boyuta gitmeye kim gereksinim duyar ? Veya, bedeninizin tam özgürlügü ile 3 ncüden 12 nciye ilerleyebildiginizde, üstatlik budur, yükselis budur!

Bu üstatliga ulasmanin baska yollari vardir, çünkü üstatlik sadece yaradilistan ayri olmadiginizin, herhangi titresimsel bir realiteye girebileceginizin farkindaligidir. Bu bir odak konusudur. Bu odagi getirmenin en kolay yolu kosulsuz sevgi ve yargilamama vasitasi iledir. Bunu yapmanin baska 10,000 yolunu anlatabilirim, ama gerçekte çogu insan bu islemlerden geçmez.

Realiteye uyanmak, programlamadan uzaklasmak ve dualiteden üstatliginiza adim atmanin her sey anlamina geldigini anlamak zorundasiniz. Bu su soruya benzer : yükselmis üstatlar kimdir ? Siz, siz, siz, siz ,siz ve gezegen üzerindeki herkes. Herkes önceden yükselmistir. Bu yükselmis üstatlar yükselmis üstatlardir, çünkü onlarin öyle olmalarini siz seçtiniz. Inmeye karar veren herkes yükselmis üstattir. Hepsi bu ! Baska bir sey yok. Sunlardan çok fazla vardir : bu kötü, bu iyi, karanlik, isik, negatif, pozitif, sadece uyanin ve kendiniz olun ve dualite ve ayriliktan çikin, o zaman siz üstatsinizdir. Aydinlanma bir teori degildir. O sizin içinizdedir, sizin kendi kalbinizdedir.

Son olarak ölmek için yasadigimizi ve yasamak için öldügümüzü anlayin. Istediginiz kadar bir çok yasam alabilirsiniz, sol eli izleyen yolu alabilirsiniz, sag eli izleyen yolu alabilirsiniz ve orta yolun uyum olduguna karar verebilirsiniz. Seçim sizindir. Kimse itilmez.