YÜKSELİŞTE İNSAN BEDENİNİ DESTEKLEMEK

Yazdır Yazdır 

Dünya Ana ~ Karen Danrich “Mila” vasıtası ile

14 Mayıs, 2000

Ben, Dünya Ana, üzerinde yaşadığınız gezegenin bilinçliliği biyolojik yükselişe eşlik edebilen sayısız beden ağrısı ve acıları veya yorgunluk ile birlikte yükselişte toksin gideme sürecinden söz etmek istiyorum. Çoğu zaman insan çocuklarımın doğasının bu şeylerle ilgili korkuya kapıldığını ve şimdiki tıbbi kurumlardan yardım aradığını görüyorum.

Maalesef, tıp kurumları ve ilgili hekimlerin biyolojik yükseliş ile ilgili bilgileri yok ve bundan dolayı yardımcı olamıyorlar. Bunun yerine akupunktur, masaj, aromaterapinin yanısıra homeopatik veya bitkisel kaynaklardan destek aramanız için sizi yönlendiriyoruz. Bunlar, biyolojik yükseliş sürecine eşlik eden yorgunluk, ağrı ve acı periyotlarında bedeni en iyi destekleyecek olan doğal tedavilerdir.

YORGUNLUK

Yükselişte, beden büyür. Büyümekte olan bir bebeğin uzun saatler uyuması gibi, beden daha büyük bir boyuta yeniden yapılanırken, bu, yükseliş sürecinde de doğrudur. İnsanlık altı – sekiz saatlik uykunun yeterli olduğunu kabul eder ve on – on iki saat uyumakta yanlış bir şeyler olduğuna inanır. Yükselişte olanlara bedenlerinin gereksinimlerini karşılamalarını öneriyoruz, bu uzun saatler uyumayı kapsayabilir.

Yükselme seçimi spiritüel bir seçimdir. Bu seçim bedende bozulan ve hastalanan şeylerin yeniden yapılanmasını getirir ve insan bedenlenmesine yeni bir birlik bilinçliliği paradigmasını demirler. Bilinçlilik fizikseldir, ve bundan dolayı farkındalığın diğer seviyesini kucaklamak bedenin biyolojik dönüşümünü gerektirir. Bu adanma yaşamınızı buna göre yeniden düzenlemenizi, ruhsal yolculuğunuzu yaşamınızda büyük önemi olduğunu düşündüğünüz şeylerin üzerine koymayı gerektirebilir.

Şimdiki uygarlığınızda ‘kronik yorgunluk sendromu’ olarak bilinen tıbbi bir teşhis vardır, bu aslında bir yükseliş semptomudur. Bedenin titreşimi yükselirken, belli bir günde, haftada veya ayda bilinçliliği sürdürmek için daha fazla ‘chi’ gerekir. Eğer bedeninizde chi toplamakta usta değilseniz, bunun sonucu sürekli bir yorgunluk hissidir.

Kronik yorgunluk ile başa çıkmanın bir başka mükemmel tarzı Tai Chi veya Yoga yeteneği geliştirmektir. Bu yetenekler uzun zaman öncesinin yükseliş öğretileri ile direkt olarak ilişkilidir ve belli hareketler ile nasıl chi toplayacağınızı ve bedene yönlendireceğinizi öğretir. Bu yetenekler yükselme seçiminizi mükemmel destekler ve kronik yorgunluk semptomlarını tersine çevirir.

YORGUNLUK İÇİN DÜNYA ANADAN REÇETE

Yatıp uyumak yerine dışarı çıkın ve yürüyün. Beni, Dünya Anayı çağırın ve benimle bağlantı kurmayı isteyin. Parlak mavi renkli koruyucu meleklerim ortaya çıkar ve bedeninize topraklanmanız için sizi destekler. Yürürken, nefes alın, her iki adımda bir nefes alın ve her iki adımda nefesinizi verin. Nefes vasıtası ile, ruh geri çağırılır ve bedene yeniden demirlenir ve ruh eterik bedeni sevgisiyle doldurarak eterik bedeni yeniden yükleyebilir. Yürümek aynı zamanda Dünyanın eterik bedeninden sizin bedeninize chi’yi getirir, bedeninizin yeniden yüklenmesini sağlar.

Aşırı koşmak, aşırı egzersiz ve aşırı ağırlık kaldırma kas yapısında incinmiş dokular yaratır, bu bedenin daha ileri yaşlanmasına ve bozulmasına neden olur. Nazik egzersizler yapın veya yüzün, doğaya ve doğanın elementlerine bağlanın. Çoğunuz şehirlerde yaşıyorsunuz. En kalabalık yerlerde bile benimle bağlantı kurabileceğiniz parklar ve bahçeler vardır. Böyle yerlere veya okyanusa, dağlara gidin.

Şimdiki uygarlığınızda, işverenleriniz, arkadaşlarınız ve aileniz sizden alır, alır, alır. Kendi yaratıcı çabaları ve istismarları için yakıt olarak yükselmekte olanların chi’lerini alırlar. Yükselmekte olan bir varlık olarak, ürettiğiniz chi sizin kendi yükselişiniz içindir. Chi’nizi ve enerjinizi başkalarına vermeyi durdurmaya ve başkaları ile bu şekilde bağlantınıza neden olan tüm karmayı ve kontratları salıvermeye niyet etmenizi teşvik ediyorum.

Ben, Dünya Ana, bu niyetleri yaparken yanınızda duracağım ve isteklerinizin gerçekleşmesini sağlayacağım. Yükseliş, belli bir zamanda karmanın bir katmanını soymayı getirdiği için, bu niyeti her gün yapın. Yükselmek ve karmayı ve tüm kontratları salıvermek için tekrar tekrar niyet edin. Her gün bir sonraki katmana, bir sonraki seviyeye götürür.

BEDEN AĞRILARI

Bedenin her parçası yüce bir nitelik alırken, eski hücresel yapı çözünür, kristalin olan yeni bir yapıya doğum verir. Hassas olanlar için, bedenin tüm yapısında yeni titreşime izin verecek kadar dönüşene kadar bu özellikle rahatsız bir deneyim olabilir. Beden ağrıları eterik bedendeki bloke olan veya durgun olan bölgeler ile direkt olarak ilişkilidir. Yürümek ve kundaliniyi harekete geçirmek enerjisel blokajların gitmesine yardımcı olur ve ağrının geçmesini sağlar.

Beden yeni titreşime yükseldiğinde, süregiden ağrılar ve acılar geçmişe ait olur. O zamana dek, ağrıyı gidermek için bitkiler, homeopatik ilaçlar, aromaterapi, akupunktur, çamur banyoları, mineral havuzları, tuz banyoları veya masajı öneririm. Bunların geçici olduğunu bilin, beden yüksek titreşimli ‘ışığı’ taşımaya hazırlanıyor.

VİRÜSLER ve YÜKSELİŞ

Yükselişte, hücreler dönüşürken, tüm yaşamınız boyunca saklanmış olan virüsler temizlenmek için yüzeye çıkabilirler. Bazen bu virüsler kısa bir süre için ilgili hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Bu gerçekleştiği zaman panik olmayın ve geçeceğini anlayın.

Bu zamanlarda, bağışıklık sisteminizi kolloidal gümüş ve kolloidal altın ile güçlendirmenizi öneririm, bunlar sisteminizdeki virüs ve bakterileri yok eder. Gümüş kolloid ayrıca gözlere, kulaklara ve buruna damlatılabilir, bu bölgelerde yükseliş sürecinin sonucu olarak ortaya çıkabilecek enfeksiyonları temizler. Bunlar ve anti – viral ve anti – bakteriyal olan bir çok başka bitkiler bu zamanlarda faydalıdır, örneğin Echinacea ve Golden Seal. (Echinacea eczanelerde tablet olarak satılıyor).

Bazen sinir sisteminde bir virüs toplandığı zaman, ilgili sinirin şişmesine, sinir – sıkışması semptomuna neden olur. Bu bir yükseliş semptomudur ve geçecektir. Ayrıca, bazı sinir sistemleri rasgele yanar, istemdışı kas kasılması semptomuna neden olur. Bu zamanlarda, bazı bitkiler bu semptomlar için faydalıdır, örneğin Valerian Root, Passion Flower ve Kava Kava. (Valerian Root ve Kava Kava eczanelerde tablet olarak satılıyor).

GECE TERLEMELERİ VE ISINMALAR

Uyurken, çoğu zaman kundalini bilinçliliğiniz tarafından sınırlandırılmadan işler, gece terlemelerine neden olur. Bazen kundalini gündüz de yükselebilir, ısınmaya yol açar. Her ikisi de o özel gün veya akşam sırasında, yükselmek için gerekli karmanın yanmasının sonucudur. Bunun bir yükseliş semptomu olduğunu bilin ve korkmayın veya endişelenmeyin.

DİYET

İnsan çocuklarım diyet ile ilgili çok endişe ediyorlar. Evet, gerçekte, yarattığınız toksik kirlilik tüm türleri etkileyerek çevrenizi kirletti. Ve evet, bu toksinler gıdalarınız vasıtası ile, çoğu zaman alarm verecek miktarda bedeninize giriyor.

Panik yapmayın. Bilin ki, her toksin sadece özel bir titreşimdir. Yükselişte, eski, toksin olan titreşimleri çözmek ve dönüştürmek için yeni titreşimler ilave edilir. Bu zamanla, yıllar boyunca azar azar gerçekleşir. Bu, bedenden toksik maddeleri gideren yükselişin doğasıdır, bu toksik maddeler ayrılığın toksik düşünce formu ile direkt olarak ilişkilidir. Ayrılık giderilirken, birlik hüküm sürer ve hastalık ve bozulma sona erer.

Ne yediğiniz, yediğiniz şeyin nerede yetiştirildiği, organik olup olmadığı ile ilgili kaygılanmayın. Her besinin ‘canlı’ chi’si ve yaşam gücü var. Canlı besinler taze pişirilen ve hazırlanan besinlerdir, kutulanmış veya dondurulmuş veya paketlenmiş ve uzun süre raflarda tutulmuş besinler canlı değildir. Besin ne kadar taze ise, bedeninizin yükselmesi için o kadar çok chi sağlar.

YAĞLI BESİNLER YEMEK İSTEMEK

Yükseliş, gelişimin her aşamasına özel besleyiciler gerektirir. Beden kristalin hücre yapısına dönüşürken, her hücre kolestrol bazlı olan yeni bir yağ veya lipid tabakası alır. Bu yağ tabakası, bir zamanlar hücre duvarında veya zarında tutulan proteinden daha yüksek titreşim veya frekans taşır. İnsanın yağlı besinleri canının çekmesi yükselişin doğal sonucudur ve kendinizi yoksun bırakmamanızı öneririz. Ancak, mümkünse taze ve işlenmemiş olanları tüketin.

ŞİŞMEK VE CANI TUZLU ŞEYLER ÇEKMEK

Kristalin hücre eski hücresel yapıdan daha çok tuz veya sodyum klorür taşır. Sonuç olarak, yükselişin bazı aşamalarında canınız tuzlu yiyecekler çeker. Eğer yükselişte iseniz, tuz kullanılır ve yüksek kan basıncı veya kalp hastalığına neden olmaz. Bunun gibi, potasyum klorür, ilave edilen tuza paralel oranda salıverilir. Bu sıkça su tutulması ile şiştiğiniz bir durum yaratır, bu direkt olarak sodyum/potasyum dengesizliği ile ilgilidir. Bu zamanda diüretikler kullanmamanızı öneririz, potasyumu sistemden atmak için bol su için, deri vasıtasıyla aşırı potasyumu atmak için akşamları 45 dakikalık Epsom tuzu banyosu yapın.

PROTEİN YEMEK İSTEMEK

Kristalin hücre ayrıca amino asit zincirlerinin değişmesine neden olur. Bazı zincirler sebzelerde bulunmayan bazı proteinlerin tüketilmesini gerektirir. Bu periyotlar sırasında, haftada birkaç kez biraz taze balık, tavuk veya et yemenizi öneririm. Bazı sindirim sistemleri ağır etleri sindiremeyebilir, bu durumda balık yemek tavsiye edilir. Taze et tüketin, kutulanmış, dondurulmuş veya kurutulmuş değil. Her gün biraz protein tüketmek ruhunuzu bedende topraklamaya yardımcı olur, enerji seviyenizi devam ettirmeyi de sağlar.

Bazı insanların hayvan krallığı ile ilgili kaygıları olduğunu ve vejeteryanlığa inandıklarını görüyoruz. Hayvan krallıklarının, yükselişlerinde Dünyadaki tüm yaşamı desteklemeyi kabul ettiklerini bilmenizi istiyoruz. Bu türler tüketilmeyi kabul ettiler ve bunun birlik ve uyuma dayanan yeni bir yarın getireceği anlayışında sevinçliler. Bu nedenle kaygılarınızı bırakmanızı ve yükseliş için gerekenleri yapmanızı öneririz.

BEDENDEN TOKSİNLERİ GİDERMEK

Yükselişte, beden sürekli olarak toksin atar ve artık gerekli olmayan şeyleri salıverir ve birlik bilinçliliğine doğru köprü inşa eden yeni bir yapı geliştirir. Salıverilen toksinler sözü edilemeyecek kadar çoktur ve çoğu ya ter bezleri ve derinin gözenekleri vasıtası ile salıverilir veya böbrekler, karaciğer ve bağırsaklardan filtrelenir.

Eğer böbrekleriniz, karaciğeriniz veya bağırsaklarınızda zayıflık varsa, bu organların toksin giderme sürecini destekleme yeteneklerini artırmak için bu modeller ile çalışılır. Bu organların toksin giderme yeteneklerini artırmasını sağlamak için sistemi temizleyerek bedeni destekleyebilirsiniz. Bu organları desteklemek için kullanılabilen bir çok böbrek ve karaciğer temizleme maddeleri ve bitkiler vardır, içinizden gelen rehberliğe uyarak bunları kullanmanızı öneririz.

Bu organların üçünü de eşzamanlı olarak temizlemenin en kolay yöntemlerinden biri altı hafta boyunca haftada bir adet karpuz yemektir. Eğer karpuz bulunamazsa, eşit miktarda üzüm kullanılabilir. Hem üzüm hem de karpuz karaciğer ve böbreklerde toplanan yağları çözer ve bağırsakları temizler. Bazı bedenlerin bu işlemi aylarca yapması gerekebilir.

İlave olarak, bazı meyveler eski yoğun hücresel yapıyı parçalamak için faydalı olan sindirim enzimleri içerir. Bunlar ananas ve papaya’dır. Kutulanmış veya şişelenmiş olanlar yerine taze meyve yemenizi ve taze sıkılmış meyve suyu içmenizi öneririm.

Vitamin ve mineraller gibi diyet destekleri çoğu zaman o kadar fazla miktarda alınıyor ki, yükselmekte olan bir beden için toksik oluyor. Bunun yerine, taze et, sebze, meyve yemenizi öneririz. Bitkiler besindir ve çok konsantre değildir, tamamen saf bitkisel destekler alın.

BANYOLAR VE TUZ İLE OVMA

Eğer bulunduğunuz bölgede sülfür banyoları yoksa, ‘Batherapy’ olarak bilinen, banyonuza katılabilen, kokmaması için klorofil katılan, sülfür ve mineral karışımı vardır.

Ayrıca, banyonuza katılabilen taze volkanik külden alınan silika aspirin formu olan ‘Fango Çamuru’ olarak bilinen bir ürün vardır. Fango çamurunun etkili bir toksin giderici madde olduğu kanıtlanmıştır ve ayrıca yükseliş ile ilişkili olan küçük ağrıları geçirir. Banyonuza katılabilecek bir çok esans vardır, lavanta (yenileyici özellikleri var), yeşil nane (canlandırıcı), okaliptüs yağı (gözeneklerden toksinleri çeker). Bu üç esans tuzla ve badem yağı ile karıştırılarak kullanılabilir.

Tuzla ovma, ölü deri hücrelerini uzaklaştırır. İki bardak deniz tuzu veya Epsom tuzuna birer çay kaşığı lavanta, yeşil nane ve okaliptüs ve altı çay kaşığı badem yağı ekleyin. İyice karıştırın. Her duştan sonra avucunuza sığacak kadar alın ve tüm bedeninize yayın, iki dakika bekleyin, temizlenin ve havluyla kurulanın. Ovalama ölü deri hücrelerini giderir, esanslar toksinleri dışarı çeker.

GÜNEŞ BANYOSU

Güneşten korkmayın. Güneş, yükselmek için azar azar, bedenleyeceğiniz beşinci boyut titreşimlerini içerir. Yükselmekte olan bir beden için, güneş banyoları bedeni yaşlandırmaz. Bunun yerine, güneş bedenin ve alanın sürekli dönüşümünün sonucu olarak biriken eterik blokajları ve eterik mukozu yakar. Bedenin her iki tarafının onar dakika güneşlenmesi yeterlidir.

Güneş sizi ‘zamansızlık’ ve benimle, Dünya Ana ile birlik haline getirir. Birlik haline girmek, yaşam deneyiminizde olanlara teslim olmanızı sağlar, bu da artık size hizmet etmeyen şeyleri salıvermenize izin verir.