17 – Işık Dili

Yazdır Yazdır 

Avatarlar (İnsan ya da başka bir canlı biçiminde bedenlenerek dünyaya gelen tanrı. Ç.N. Korhan Kaya’nın Hint Mitolojisi Sözlüğünden) ve ustalar öğreti için kendi gereçlerini de yanlarında getirerek dünyanın ağzına nüfuz ettiler şimdi. Bu gezegende kullanılacak gereçler sizin boyutunuzdan olmayan ender örnekler, tam anlamıyla kendilerine özgü bir yaşamları bulunan simgesel biçimlerdir. Işık Dili olarak bilinen şeyi oluştururlar.

Size içinizde belli bir bilgiyi harekete geçiren bir yapı geometrik bir form aşılandı. Bu, sizinle birlikte çalışanların bilgiyi doğrudan sizin varlığınıza göndermelerini de kolaylaştırıyor. Büyük bir çoğunluğunuz aşılandı, aşılanmayanlarınız da açılmayı ve katılmayı seçerse kısa sürede aşılanacak. Bunu seçmeyen hiç kimse aşılanmadı. Bu, Işık Dili yapısı gelişiminizi kolaylaştırmak için bilgi ve enerji almanın bir yoludur. Kitaplar ya da entelektin aracılığı olmaksızın öğrenme yöntemidir. Bu metot, anlayışınızın çok ötesinde bir hiyerarşinin gerçekten de ta başından beri insanlıkla birlikte çalıştığına duyulan inanca açılmayı gerektirir.

Sevgiyle çalışır bu hiyerarşi, sizin gerçek kimliğinizi korur ve bilincin evrimsel sıçramaya hazır olduğunu anlamak için gezegene ayarlanan zaman mekanizmalarından bakabilme yeteneğine sahiptir. Bu anda gezegen ağına sızmış 144 bin ruhsal hiyerarşi üyesi vardır. Her ustanın kendi Işık Dili bölümünü temsil eden bir mührü bulunur, bu sizin için er geç varlığınıza nüfuz edecek 144 bin enerji mührü olduğu anlamına gelir.

Başlangıçta bedenin kaldırabileceği on iki form ile çalışacaksınız. Çok sonra, dönüşüm bir kez gerçekleştiğinde 144 bin simgesel dil yapısının bütünü varlığınızdan geçecek. Sadece açıklanmasının bile bu yaşam süresine sığmayacağı bir açılım olacaktır bu.

Bu mutasyon, sizin başka bir varlık alemine gitmenizi sağlayacak bir açılım sürecidir. Gezegendeki herkes bu dönüşümden geçme potansiyeli taşır. Çoğu kişi daha yüksek bilince ayarlanmayı arzu etmediği için süreci durduracak. Kim olduğunuzun ayırdındaysanız sizin için farklı bir durum söz konusudur. Bu gezegenin tohumunu atan tanrısal bilincin –engin, sevgi dolu ve sizinle çalışan bir zihnin- ayırdına varır hale geldiğinizde ve bu bilinçten onun bir parçası olmayı istediğiniz zaman, geometrik formlarla aşılandığınız zamandır.

Aşılanan formlar piramit gibi çeşitli biçimlerde gelir. Piramit neden bu kadar önemlidir? Bu gezegen ve kozmos boyunca piramit, bilincin büyük birliğini simgelemek için kullanılır. Bütün o çoklu yüzeyleriyle yaratılması en güç olan yapıdır ama yine de bir kusursuzluk yapısıdır. Enerjiyi Dünyadan toplayıp dışarıya gönderen bir yapıdır.

Küre ve sarmal yapıları da aşılanacaktır size. Sarmal birçoğunuz için çok sevilen bir yapıdır çünkü sarmalın pek çok düşüncenin iletiminde kullanıldığı kültürlerde konakladınız. Paralel çizgiler, küp ve elbette beş yüzlü figür olan Merkabah aracı da aşılanacaktır.

Beş yüzlü figür insan varlığını en sınırsız halinde simgeler -bütünüyle özgür olan insanı. Bazılarınız onu simgesel bir yapı olan Merkabah aracı olarak tanıyor. Bu, hiçbir sınırı olmayan insan tasarımıdır. Pek çoğunuzun yapabileceğinizi düşünmediği şekilde uçabilen insandır. Bu aşılama, daha önce mümkün olmayana kendinizi gerçek anlamda adadığınızda gelir.

İçinize herhangi aktarım ya da geometrik formun aşılanacağı her şeyden önce sizin katılım isteğinize bağlıdır. Siz bu varlıklar için erişilebilir olmayı seçerseniz, bu varlıkların da sizin için erişilebilir olmayı seçeceğine olan inancınıza bağlıdır. Açılmaya ve mucize ya da olağanüstü olaylar olarak adlandırılan şeylerin yaşamınızda belirmesine izin vermeye başladığınızda süreç başlayacak.

Çoğunuz için Tanrı formu, birlik ve tamlığı simgelediği için dairenin aşılanmasıyla başlayacak. Kiminiz, birçok yaşamında ortaya çıkarılmış ya da çıkarılmamış piramitlerle birlikte yaşadığı için, aşılanmak üzere piramit yapısını seçecek. Coğrafyanızın tanıdık olduğunu sanıyorsunuz ama bir gerçeklikten diğerine kaydıkları için hala keşfedilmemiş pek çok şey var. Balta girmemiş ormanların derinliklerinde, çoğu höyüklerin altında kalmış, toprağa gömülü birçok piramit bulunuyor. Hala ortaya çıkarılacak birçok harika var.

Gerçekten de hiçbir sınırlama olmadığına inanmaya rıza gösterenleriniz Merkabah yapısını alarak, daha gezegende yaşarken, bu yapıyla gezegenden çıkabilir duruma gelecek. Eğer Merkabah ile aşılanmak istiyorsanız, bunu yapma arzunuzun olması zorunludur. Bazılarınız şimdiden onunla yolculuk etmeye çalıştı ve bunun -sizde- nasıl kullanılabileceğini biliyor. Merkabah’ı gerçekten kendinize çağırıp ne anlama geldiği -bedeninizle ve bedeniniz olmaksızın gezegeni terk eden sınırsız bilinç olma- duygusunu algılamaya hazır olduğunuzda aşılama gerçekleşecektir. En yüksek ve en aşağı aşılamalar olmadığı gibi, Merkabah da en yüksek aşılama değildir. Aşılama, kişisel gelişiminize en uygun olacağı zaman gelir. Bir kez aşılandığınızda varlığınıza gelecek sonsuz yeni formlar süreci vardır.

Size aşılanacak olan formu bilinçli bir şekilde seçmezsiniz. Bununla birlikte, sizi Işık Dili yapılarına açan yaşamı seçersiniz. Hergün sizin için önemli olanın ne olduğunu seçersiniz. Bu, sizin bu formlara erişiminizdir. Bu enerji evliliğiyle er geç hepiniz içinizde ışık alfabesine sahip olacaksınız ve ışık alfabesi size öğretecek. Düşünüzde geometrik formlar görmüşseniz formların sizinle birlikte çalıştığının göstergesidir bu. Ya da belki okuldayken geometriyi seviyordunuz. Eğer neyle aşılandığınızı bilmek isterseniz hangi formların öne çıktığına bakın. İsmi bile olmayan pek çok biçim vardır. Bildiğiniz, tanıdığınız ama daha sonra bilincinizin yorumlayamadığı yeni formlar alan şekiller olacaktır.

Işık Dili geometrisinin temel formlarından biri sarmaldır. Bir köprüdür, kendi kendisi üzerine bir öğretidir. Formu bilgi şifrelidir ve sarmalı kullandığınızda sonu yokmuş gibi görünür. Bu size, kendi içinize ve dışınıza yapacağınız yolculuğun sonsuz olduğunu gösterir. Tür olarak siz, bilincinizi bölebilecek ve bilincin bağlantı kurması için her iki yöne de gidebileceksiniz. İçerideki ve dışarıdaki sonsuz yolculuğa çıkarak içinde evrensel gerçeği barındıran bilinçle ilişki kurarsınız.

Bedeninizdeki hücrelerin bu evrenin bütün tarihini içerdiğini söylemiştik. En iyi durumda, bu altın kitaplığın kendi içinizdeki varlığını bu yaşamda keşfedecek ve orada olanı nasıl okuyacağınızı öğreneceksiniz. Sarmalı içe almak yolculuğun bir bölümüdür. Buradaki oyun, hem içeriye, hem de dışarıya gitmek ve bunların aynı olduğunu görmektir.

Sarmal birçok gerçeklikte mevcuttur. Sarmalı gözünüzde canlandırdığınızda onu tanıdığınızı hissedersiniz, oysa bildiğiniz bir yüzüdür onun. Sarmalla birlikte büyümeye başladığınızdaysa -sizin deyiminizle- sonsuzluğun geri kalanını incelemekle geçirebileceğiniz kadar çok boyutu olduğunun farkına varırsınız. Durmaksızın gelişir. Sarmal, içinizdekiyle bağlantı kurmanın anahtarıdır. DNA’nız sarmal biçimindedir. Sarmal çevrenizde her yerdedir ve Işık Dili, onların da sarmal formundan geldiğini ışık şifreli iplikçiklerin üzerinde ilerler. Deneysel bir şeydir bu ve sizin için gelişecektir.

Meditasyon yaparken bir tayfun üzerinde ilerler gibi sarmalı kullandığınızı canlandırın. Kendinizi, tayfun gibi yaklaşan bir sarmalı görürken hayal edin. Sonra, ondan kaçmak yerine durun ve dönerek içine çekildiğinizi hissedin. Binin üzerine, başka gerçekliklere açılan bir kapı aralığıdır o.

Işık Dili geometrik biçim ve formları, bu gezegene bedenlenmiş, insan yasalarına karşı çıkmış, kendilerini yüksek yeteneklere uyandırmış ve sonra da dil ve geometrik unsurlar olarak ifade etmiş bireylerin bir deneyimler toplamıdır. Bir zamanlar bu enerjiler gezegende erkekler ve kadınlar olarak yaşıyordu. Kendilerini geometrik simgelere evrimleştirdiler ve tıpkı sizin bedeniniz içinde varolmanız gibi kendi etkinlik alanlarında varoldular. Bu varlıklar bir dil sistemi ya da geometrik sistem içinde yaşarlar.

Bu sistemlere kurulu evrenler ve bu evrenlerden kendi evreninize bu zamanda yapılan ziyaretler vardır. Gezegende buğday tarlalarına kondurulmuş daireler ve başka biçimler vardır, sizin için bunlar açıklanamaz şeylerdir. Dünya yüzeyine dil sembolleriyle aşılanmış uzun bir öykü ya da dil vardır. Bu simgeler belli bir frekansı yapılandırırlar ve çoğalacaklardır.

Er geç bazılarınız kare ya da dikdörtgenden ibaret olmayan geometrik biçimlerde evler inşa edeceksiniz. Pleiades’deki yerleşimlerin çoğu sizin bildiğiniz biçimlerde değildir. Astrolojide bazı açıların güç noktaları olduğu ve bazı şeylerin bazı açılarla gerçekleştiği anlaşılmıştır. Aynı şey biçimler için de geçerlidir. Büyük piramit bütünüyle açı ve biçimlerin kullanımına ilişkindir. Enerji açılarda, biçimlerde ve formlarda toplanır. Bu biçimleri yaratmayı ve onların içiyle çevresinde yaşamayı öğrenebilirsiniz. Enerjiler bu şekilde biçimlenir ve iletilirler. Kimi derecelerin kimi güçleri olduğunu ve bazı açıların içinde bulunmanın sizin için çok rahatsız edici olduğunu da keşfedeceksiniz. Bazen bir odanın ortasında uyumak, doksan derecelik bir açıya sıkışmış bir yatağınız olmasından daha iyidir çünkü doksan derecelik açı bir enerji kilidi yaratır. Odanın ortasındaysa enerji çevrenizde akar.

Üç boyutlu gerçeklikte Dünyaya evrimi getirmek üzere bir çok kapı açılıyor şimdi. Bir zamanlar burada savaşan güçler yüzünden gezegen mühürlenmiş ve karantinaya alınmıştı. İnanılmaz savaşlar oldu. Bu savaşların izleri bugün hala kıraç ve verimsiz bölgeler olarak görülüyor gezegenin üzerinde. Yaratıcı tanrıların yaratıcı tanrılarla çarpıştığı bir kaos ve karmaşa zamanıydı bu. On-oniki bin yıl önce, son savaş dalgası sırasında, ışıkla savaşanlar savaşı kaybettiği için gezegen mühürlendi. Işık her zaman galip gelmez, biliyorsunuz. Benliğinin bütün bölümlerini bütünleştirmeyi öğrenmek zorunda olduğu için ışık sizin anladığınız anlamda zafer kazanmaz her zaman. İlk Yaratıcı her şeydedir, ışık ve karanlık Yaratıcının parçalarıdır. Bu nedenle ışığın, benliğinin karanlık kısmıyla birleşmesi gerekir.

Zaman olayları düzenler ve bir araya getirir. Son savaşlardan bu yana bir dizi döngü yaşanmak üzere ayarlandı. Bu zamandan sonra ışığın girebilmesi için kapılar yeniden açılacaktı. İşte bu, yaşadığınız dönemdir. Işık gezegene yeniden girmek için ayarlandı ve her gün çoğalıyor. Enerjinizin sizin bilinciniz kanalıyla yolunu açmaya çalışması için gezegende barınabilmesi zorunludur. Zeka, Dünyaya geometrik biçimler oluşturan dalgalar biçiminde girer. Bu, aşağı inen, gece vakti tarlalara daireler çizerek kalkıp giden bir uzay gemisi değildir. Kimi dairelere inen uzay gemileri neden oluyorsa da zeka istediği her şeyin biçimine girebilir ve çoğu zaman dalga şeklinde gelir. Bir ışık dalgasının dünyayı kaplamayacağı bir zaman gelecek.

Kimi zaman geometrik biçimler halinde geldiği için zeka, konuşulan sözcüğün de, yazılan sözcün de ötesindedir. Pisagor bunu anlamaya başlamıştı ama geometrisi başkaları tarafından anlaşılmadı. Geometri muazzam miktarlarda bilgi iletebilen evrimleşmiş bir zeka, bir deneyim birikimidir. Gerçekte, gezegenin her yerindeki tarlalardaki daireler, bu dil biçimlerinin aşılanması için insan frekansının üzerindeki sesler tarafından yerleştirildi. Başlangıçta, bu şekiller çoğu zaman dairedir. Üçgenlere, doğrulara ve pek çok başka şeye evrimleşecekler.

Tarlalardaki dairelerin en uygun olduğu yer İngiltere ve Avrupa’dır. Bununla birlikte, eskiden Sovyetler Birliği olarak anılan bölge ile Güney Amerika’da da bulunurlar. Bazı kişiler olmadığını iddia etse de Birleşik Devletler’de bile var.

Geometrik biçimler hiyeroglifler gibidir. Bu gezegende mağaralara oyulan hiyeroglif ve resim-yazılar da benzer bir zeka kuşağındandır. Başka bir anlatımla, eğer birisi Rosetta Taşına dayanarak hiyeroglifleri okuyabilseydi hiyeroglifler bir anlama gelirdi. Eğer birisi rahiplerin gizli dilini anımsayabilse hiyeroglifler başka bir öykü anlatırdı. Eğer birisi yaratıcı tanrıların dilini anlayabilseydi ortama bambaşka bir şey çıkardı.

Dünyaya yerleştirilen daire ve biçimler sizin frekansınızı tutup yönetme ve ışığınızı yaşama cesaretine sahip olmanıza yardımcı olmak için buradalar. Frekans bilgisini çok ince bir şekilde erişilir kılıyorlar, kimse onları çözemiyor henüz. Bu biçimlerin her biri bir diğerine bağlı. Bir kıtadan diğerine uzanıyorlar ve gezegen çevresinde Dünya ağının harekete geçmesine yardımcı olacak bir dalga boyunu yayıyorlar. Sizin bildiklerinizle kendinizi tuhaf hissetmenizi, gerçekleşen frekans değişimlerini daha rahat algılamanızı sağlıyorlar.

Bu, tarlalardaki dairelerin yol açtığı şeylerin küçük bir bölümü sadece. Oldukça ilginç oluşumlar bunlar. Çoğu, kimilerinin Yükselen Ustalar dediklerince tasarlandı ve üretildi. Arkalarında bir de şaka gizli. Bazı varlıkların evrimleştikçe muazzam bir mizah duygusu geliştirdiğini anlamalısınız.

Söylediğimiz gibi, geometrik biçim ve formlar zeka taşıyıcılarıdır. Değiştirilebilen frekans dalgalarıdır. Dünyaya gelen biçimler enerji kapıları ya da enerji sembolleri gibidir. Zeka barındırırlar ve er geç bağlanarak gezegenin çevresinde zeki bir ağ oluşturacak şekilde ayarlanmışlardır. Bu ağın, insanlığın evriminde kullanabileceği bir frekans olacaktır.

Dilin bütünü bu zamanda gezegende bulunmuyor. Semboller Dünyaya belli bir bilinç evriminin sonucu olarak geliyor. Girdap merkezleri olan ve şimdi onları kendilerine çeken yerlerle çalışıyorlar. Dünyanın yörüngede olduğu milyarlarca yıl boyunca bu merkezlerin üzeri örtülü ya da gömülüydü. Kimi uykuya daldı, çoğuysa gezegenin çevresindeki mühre girildiği için uyandırıldı.

Tarlalardaki daireler bilincin ifadeleridir. Size, mantıklı zihninizin ne kadar isterse de bütün bilgiyi denetimi altında tutamadığını göstermek için -gerçekliğinize- gelirler. Bu olaylar bütün insanların bilinç şifreleriyle kesişmek üzere gerçekleşir. Gerçeğin açıklanamadığı her zaman bilinçte belli bir oyuk açılır. Tarlalardaki daireler bütünüyle mantıklı zihnin dışındadır. Bunun için, bir uzlaşma sonucu olan gerçeklik açısını genişlemeye zorlarlar, çünkü önceden tasarlanan gerçeklik bu olayları bir olasılık olarak barındırmaz. Tarlalardaki daireler tetik görevi görür. Gerçekliği kendi sınırlarının ötesine geçmeye zorlar.

Tarlalardaki dairelerin birçok varlık nedeni vardır. Temel neden gerçekliği harekete geçirmek -sizin düşünmekten çok hissetmenizi sağlamaktır. Bu daireleri araştıranların çoğu nasıl ilerleyeceklerini hissetmekten çok düşünür. Onların yüzünden Büyük Britanya kurdeşen döküyor çünkü İngilizler genellikle mantığın çok ağır bastığı bir bilinçtir. Ancak Britanya Adaları ülkesi yaşayanların sezgisel yeteneklerinde yoğun bir şekilde iz bırakan megalitik (dikme) sarmal taş biçimlerle damgalanmıştır.

Bu olgunun hiçbir mantığı yoktur. Mantığa göre yönlenen bir toplumu, anlamsız bir şeyin varlığını kabul etmeye zorlar ve bunu kimsenin gerçeklik görüşünü tehdit etmeksizin büyük bir oyun havası ve açıklıkla yapar. Eğer her yere gemiler inecek olsa insanlar altüst olurdu. Ekinler iç içe geçmiş daireler şeklinde bastırılıyor ve bu şekilde ne kırılıyor, ne ölüyorsa kimse gerçekten çok fazla altüst olmaz. Enerjilerin sizinle nasıl oyun oynadığını anlıyor musunuz? Devreleriniz aşırı yüklenmeden anlayıp çözebilmeniz için bazı şeyler yapmak gerekir.

Gezegene bu dil, bir öykü -size kendi frekansınızı barındırmanızda yardımcı olacak bir frekans içeren bilgi sembolü- olarak getirildi. Uyandığınızda başkalarının sizi okuyup tanıması kolaydır. Sürekli gözlendiniz çünkü evrimi ve bilincin yerini gösteren yöntemler vardır. Bilinç belli bir yere erişti mi bu frekansın diğer alemlerini yerleştirmek üzere dışarıdan yardım getirilir.

Başka bir anlatımla, diyelim bir restoran açıyorsunuz, çok tutuluyor. İşletiyor, bakıyor ve gerçekten iyi yiyecek satıyorsunuz. Derken birisi geliyor ve “İsmini vermeye ne dersin? Bu şekilde her yere yayılırsın” diyor. Geometrik biçimler de gezegenin her tarafına bayilikler vermenizi sağlar. Sizi yeni bir başarı düzeyine ulaştırırlar.