21 – Üç Boyutta Evrimleşme Sözünüz

Yazdır Yazdır 

Bizim bakış açımızdan hepiniz bilgi sahibisiniz ve bütün gereksindiğiniz, varlığınızda saklı hafızayı harekete geçirmek. Sizin deneyim alanınızdan kimilerinin yana yakıla, “Ara sıra yardım ve desteğe gereksiniyoruz” dediklerini gördük. Onun için bırakın size kesinlikle yürüyebileceğiniz bir yol, işe yarar bir formül önerelim.

Formül oldukça basit: Sizin için bu, yaşadığınız anda ve sürekli her gün ne deneyimlemek istediğinizi açıklıkla belirlemek. İstediğiniz şey belki başka birinin sınırlarına ya da sınırlamasına bağlı olarak gerçekleşmesi olanaksız sınıfına girer. Hak ettiğiniz duygusu ve incelikle içinizde sizi neyin mutlu edeceğini ortaya çıkarın. Size kendinizi hafif, yaşama bağlı ve canlı hissettirecek olan nedir? Siz kendi varlığınızda yaşarken gezegene barışı neyin getirmesini arzu edersiniz?

İstekleriniz nelerse istemeye başlayın. Şöyle söyleyerek çağırın onları; “Niyetim, uyumlu bir yaşama biçimi deneyimlemek. Niyetim, beni yaratıcı serüvenlere götürecek sağlık ve enerjiyi deneyimlemek. Niyetim, ihtiyaçlarımın karşılanması, barınak, yiyecek ve yaşamı deneyimlemek için gereksindiğim her şeyin bana büyük bolluk içinde verilmesi ve bu büyük bolluğu başkalarına iletmek, onlarla paylaşmak.” Bunlar, düşünmek için eğitilmediğiniz fikirlerdir.

Günde iki ya da üç kez zamanınızın küçük bir bölümünü ne istediğiniz konusunu açıklığa kavuşturmaya ayırın. Her gün ışık frekansına seslenerek bedeninizdeki ve bedeninizin üstünde yer alan enerji merkezlerinizi açın. Işık frekansına biz ışık sütunu diyoruz. Yedisi bedeninizde, beşi bedeninizin dışında bulunan on iki çakra merkezinize gelen bir ışık ışını canlandırın. Bu çakralar bir kez harekete geçirildiğinde dönmeye başlayan bilgi merkezleri ya da girdaplarıdır. Döndüklerinde, bedeniniz içinde ışık şifreli iplikçiklerin birlikte çalışmasını sağlamak, birbirlerine bağlanmak ve bedende on iki evrimleşen sarmal oluşturmak üzere bir hareket yaratırlar.

Fiziksel varlığıyla kusursuz bir denge içinde olmak isteyen herkes için düzenli olarak bir çeşit derin nefes programı uygulamak çok önemlidir. Bu, nefesin büyük önem taşıdığı, bedene oksijen getirilmesi için oksijenlenme uygulamasının yapıldığı bir programdır.

Geniş çapta bir enerji hızlandırmasına geçmek isteyenlerinize önerdiğimiz başka bir hareket de dönmektir. Soldan sağa, gözünüz başparmağınızda olacak şekilde sayarak kendi çevrenizde dönün. Günde en az otuz üç kez dönmenizi öneririz. Çok yavaş başlayabilirsiniz. Günde üç kez otuz üç kez dönüşten doksan dokuz dönüşe kadar çalışabilecek durumda olursanız, işte o zaman gezegende -ya da en azından bu boyutta- ne kadar uzun süre kalacağınızı görürüz. Kaç kez yapıyorsanız dönmeyi tamamladıktan sonra avuçlarınızı göğüs hizasında bir araya getirin, gözlerinizi açık tutarken birbirine bastırın ve aynı zamanda hem yere bastığınızı hem de dönmeye devam ettiğinizi hissedeceğiniz şekilde omuzlarınız kadar açık tuttuğunuz ayaklarınızla dengelenin. Bu, bedeninizdeki çakra sistemlerini olağanüstü şekilde hızlandırır ki o da sizin bilgi alış ve yorumlama hızınızı muazzam bir değere yükseltecektir.

Kullanılacak yöntemler, niyet, nefes egzersizi, ışık sütununu kullanma ve dönmedir. Bunlara bir not düşeceğiz. Frekansını çok hızlı bir şekilde değiştiren elektronik varlıklar olduğunuz için olağanüstü miktarlarda su içmenizi öneriyoruz; taze su, arınmış su ya da kaynak suyu içmenizi. Su bir iletken gibi hareket eder. Sisteminizi açık ve akıcı bir halde tutar.

Yapabileceğiniz birçok başka şey daha var. Farklı bilinç durumu deneyimleri yaşamayı ve kendinizi kontrolden çıkmış hissetmemeyi öğrenin. Bu bilinç durumlarını geliştirin ve bilgi toplamak, olasılıkları değiştirmek, zaman koridorunda ilerlemek ve kendi yaşamlarınızı değiştirmek için içlerine girin. Sonra, bu farklı bilinç durumlarından nasıl yararlanacağınıza bağlı olarak iradenizi bütünüyle kullanıp çıkın içlerinden. Bunu yapmayı öğrendiğinizde hızlandırma kesinlikle olağanüstü bir şeye dönüşecek. Gezegende bu tür bir beceri kaydeden birçok bilinç olduğunda insan bilincini düzenleyip izleyen bütün bir ağ kendi kendisini değiştirecektir. Gezegene, böyle bir şeyi barındıracak olanlar olduğu için daha çok enerji gelebilecektir.

Herkes bu enerjiyi barındırıp onurlandırmayı öğrenebilir çünkü yerleştirilmesi gerekmektedir. Petrol kuyusu gibidir. Orada, burada, her yanda açılmamış, petrolün fışkırmadığı kuyuların ne yararı vardır? Çok az; bütün yaptıkları kargaşa yaratmak olur. Ama, Dünyanın petrol kuyuları, doğal gaz kaynakları ya da çağlayanlar gibi enerji armağanlarını alıp iradenizle birleştirdiğinizde enerjiyi yönlendireceğiniz bir hedef ya da yol oluşturursunuz. O zaman da yönlendirdiğiniz insanlar için bu doğal kaynaklar refah doğurur. Bütün bu enerjileri yönlendirme ve barındırma sürecinin en önemli yönü Dünya ve deneyimlerine her şeyden önce değer vermektir. Şu sıra size inanılmaz bir doğal kaynak sunuluyor, onu açıp yönlendirmelisiniz. O zaman hepiniz, yararlık ve ustalık alanlarında çok varlıklı bireyler olacaksınız.

Çoğunuz görevinizin burada, Dünyada olduğunu unutup daha yüksek boyutlara ulaşarak orada kalmak istiyorsunuz. Topraklanmış halde kalmayı öğrenmek zorundasınız. Topraklanmanızın gerekliliği çoğunuzun anlamadığı bir şey. Giderek artan bir hızlandırmaya doğru ilerleyip temellerden yoksun olursanız sinir sisteminizle güçlük yaşayacağınızı yakında anlayacaksınız. Frekans değişip bedene daha fazla ışık geldiğinde bu araç çok daha fazla veri almaya başlar. Kimi zaman dünyanızda yaşamaktan çok sıkılıyor ve sadece alıcı durumda olup dünyevi hayat dediğiniz şeyi unutmak istiyorsunuz. Topraklanmamışsanız bilginin gerçekliğinize girip kullanılır hale getirilmesini sağlayamayacaksınız. Bu durumda bilgi, sisteminiz için yalnızca aşırı yük anlamına gelebilir ya da siz aldığınızı yorumlayamaz ve sakin kalamazsınız.

Aynı anda birçok dünyayı dengelemeniz gerekiyor. Nasıl yapacaksınız bunu? Niyet, uygulama ve kararlılıkla. Topraklama dünyaların birleşmesini ve sizin pek çok dünyaya erişiminizi sağlar. Enerji akımını hissetmenizi ve bu akımı -üstün insan olmak için- gereksindiğiniz yer ve zamanda yönlendirmenizi sağlar.

Topraklanmanın iyi bir yolu dışarı çıkıp toprağa oturmaktır. Onun için çıkın dışarı, doğada olun. Bir ağacın yakınında durun veya oturun bir süre. İskemlenizi güneşe çıkarın ve güneş üzerinizde ışırken kitap okuyun. Yüzmeye gidin ya da ayaklarınızı suya sarkıtın. Bunlar elementlerdir. Dünyayı oluştururlar, onun için hissedebilirsiniz onları.

Siz evrimleştikçe ve bütün ırkınız boyutları birleştirmeye doğru ilerledikçe sinir sisteminizin dünyanızı tanımlamanızı değiştirecek ola bütün bu bilgiyi yorumlayabilir durumda olması zorunludur. Değişim yaklaşıyor. Geçen yıl, sizin yıllardır biliyor olduğunuz bilgi daha geniş kitlelere açıldı. Dünya dışı varlıklar ya da kişisel gelişimle ilgilenmeyen çok daha fazla insan ya bu konularla ilgilenmeye ya da en azından bunların farkına varmaya başladı. Yalnız Birleşik Devletlerde değil, bütün dünyada bir gelişim hareketi olduğunun, bir şeylerin değiştiğinin farkındalar.

Şu sıra, çatışma ya da büyük savaşım olarak adlandırabileceğiniz bir enerjiler çatışması yaşanıyor. Savaşım daha da büyüyecek çünkü bu gezegene egemen olan, sizin frekansınıza sahip olup manipüle etmek ve eğitmek isteyen frekansa karşı sürdürülüyor. İnsan kılığına girmiş frekans olarak kimsiniz siz ve bu zamandaki görevinizin özelliği ne?

Kim olduğunuzu ve bir şeyi yapmaktayken ne yaptığınızı bilmek çok önemlidir. Siz boyutlar arası ve çok boyutlu hale geldikçe, frekanslar değişip enerjiler hızlandıkça bedeniniz, bilgi taşıyıcısı olan sinir sisteminizin kaldırmak zorunda olduğu zorlayıcı hızda bir değişimden geçer.

Birçok gerçekliği aynı anda yaşamayı, yaptığınızı bu olduğunun farkına varmayı ve bilgiyi aktaracağınız bir yeriniz -Dünya- olmasını öğrenmek zorundasınız. Bilgi ve enerjiyi Dünyaya aktarmak sizin için önemli olmasa burada olmazdınız. Onun için ne zaman elektriklendiğinizi ya da enerjinizin arttığını hissetseniz farklı bir bilinç durumu içinde olduğunuzu bilin. Ne kadar farklı bilinç durumu olduğunun ve kendinizi büyük bir boru hattı gibi bir iletken haline getirmek için eğitmek zorunda olduğunuzun da ayırdına varın. Farklı bir bilinç durumu içinde olduğunuzun, size bilgi, şifa enerjisi, coşku verilmekte olduğunun, yükseltilmekte olduğunuzun farkına vardığınızda boru hattı gibi hareket edin. Enerjiyi içinizden geçirin ve çok boyutlu bir ifade içinde olduğunuzu bilin ve kabul edin. Algılayın ama analiz etmeyin. Sadece bırakın enerji sizin kanalınızla Dünyaya süzülsün, olan daha sonra daha fazla anlam kazanacaktır.

Duygulara güvenebileceği kararını vererek duygusal bedeninizi keşfedebilirsiniz. Duyguların iyi, güvenli, sizi bir yere götürebilir, yararlı olduğuna ve engel olmadıklarına ya da yanlış anlaşılmadıklarına karar verebilirsiniz. Duyguların açığa çıktığı herhangi bir zaman sizin için neyi gerçekleştirdiklerini görmek için bakın. Çocuğunuzla kavga ettiğinizde, çocuğunuz size bağırdığında, bunun üzerine kendinizi kötü hissedip siz de ona bağırdığınızda duygularınıza bakın. Duygu sizin için neyi yerine getiriyor? Duygunun içinde olduğunuz her zaman birçok gerçeklikten bilgiye erişirsiniz. Bu frekansı bulup tutun.

Duyguların kontrol edilemez oluşu neredeyse evrensel bir inanıştır. Öyle değildir. Duyguyu kontrol edebilirsiniz, kontrolden çıkmanız gerekmez. Duygu onun kanalıyla varlığınızın derinliğini ve özünü hissedebileceğiniz bir frekans olabilir içinizde. Yine de o sırada size bakmakta olan birisi içinizde bir şeylerin olmakta olduğunu hiç anlamayabilir. Bu sizin akışı engellediğiniz anlamına gelmez; sadece duyguyu hissetmenin bir yolunu oluşturduğunuzu ve onun ne kötü, ne iyi olarak, bilincine vararak hissettiğinizi gösterir. Bir duyguyla neler yapabileceğinizi görün. Sizi nereye götürüyor? Bir sonraki adım ne? Duyguyu sizde uyandıran olaydan kopun. Bu bazılarınıza yardımcı olacaktır.

Bedenin çalışmasının özgürleştirici bir etkisi vardır. Bedeninizin doku ve kaslarını iskeletinizi kaplayan bir zırh gibi kullandınız. Bu doku sıkılaştı, kendi kendini sakladı, iskelet biçiminin içinde olanı yüzeye çıkmaktan alıkoydu. Kemik, öykünün saklandığı yer olduğu için dokuda engeller süre giderken kemiğin içindeki bilgiye erişmek istiyorsunuz. Bedeninizin içindeki gerçeğe ulaşmak için bütün bu katmanlardan geçmeniz gerekiyor.

Planınız ya da gezegene başarmak için geldiğiniz şey siz ona yaklaştıkça coşku kazanmaya başlar. Tıpkı çocukken oynadığınız oyundaki gibidir bu; bir şey saklarsınız, birisi sakladığınıza yaklaştığında “sıcak, sıcak” dersiniz. Planınız belirginleşip siz mantıklı zihninizden deneyime geçtikçe bedeniniz uyarılır. Hedefinizle uyum içine girdiğiniz içindir bu. Bilgiyi zihniniz değil bedeniniz alır. Duygularınızın özgürce hüküm sürmesine izin verirseniz, onları yargılayarak, neyin içinden geçmekte olduğunuzu anlamayarak, kontrol etmeye yeltenerek edineceğiniz deneyime göre çok daha tatmin edici bir deneyim yaşarsınız.

Duygularınıza ihtiyacınız var. Bunun üzerinde ne kadar dursak azdır. Kimileriniz duygularının olmayışıyla övünüyor. Bu fazla uzun sürmeyecek çünkü övündüğünüz şeyin yıkımınızı getirdiğini göreceksiniz.

Bazı şeyleri ana babalarınızla ele almış olduğunuzu hissedebilirsiniz. Belli bir zamanda ancak mümkün olabilecek bakış açısına sahip olduğunuzu söylemek daha uygun olacaktır. Bir çeşit beden çalışması ya da kristallerle çalışmayı deneyimlediğinizde veya daha yüksek bir düzeye doğru bir hareket yarattığınızda daha geniş bir bakış açısına kavuşursunuz.

Bilgi taşta saklı ve yazılıdır. Bilgi kemikte de saklı ve yazılıdır. İskelet yapısıyla çalışmak bu nedenle önemlidir çünkü bu yaşamınız boyunca edindiğiniz deneyimin çoğunu barındırır. Bırakın, birtakım şeyler ortaya çıksın, bazı şeylerle işinizin bittiğini düşünüp kendinizi cezalandırmayın. “Harika! Sandığımdan daha fazlası varmış. İşte bu hoşuma gitti!” deyin. Deneyimden, bir altın madenini ortaya çıkarmışsınız -yeni doğmuş, varlıklı bir kişi olduğunuzu keşfetmişsiniz- gibi yararlanın.

Geçirdiğiniz her şey, geçirmeye sizin karar vermiş olduğunuz şeydir. Ne kadar çok şey arındırdığınızı bilmiyorsunuz. Sadece kendiniz için değil, gezegen için bilinç caddeleri açıyorsunuz. İyi haber; şimdi arındırmakta olduğunuz şey işin kolay kısmı. Son derece tuhaf şeylerden kimisi daha sonra, sizin için artık fazla bir şey fark etmeyeceği kadar usanmış olduğunuzda gelecek. Her şeyin bir zamanı vardır. Gerçekleşmekte olan dönüşüm, içsel bilginin dışsal bilgiye bağlanışı ya da evrimidir. Gerçekleşmekte olan arınma ise kullanmaktan korkmuş olduğunuz bütün duygusal bedenlere erişimdir. Ruhsal bedeninizi anlamak için duygusal bedeninize ulaşmanız gerekir. Söylemiş olduğumuz gibi, zihinsel bedenle fiziksel beden el ele giderken duygusal bedenle de ruhsal beden ele ele gider. Ruhsal beden fiziksel olmadığı ve siz fiziksel alemde tutsak olduğunuz için fiziksel olmayan dünyaya bütünüyle duygularınız yoluyla ulaşmak zorundasınız.

İnsanlar dramalarını, deneyimin sindirim sürecinde onlardan kurtulamayacak kadar çok severler. Deneyimi “sindirmek” bir yaşam biçimi haline gelebilir. Bunun bir yararı olmaz. Sürekli sindirim halinde olup insanlara, “Beni arama, yaşadıklarımı hazmetmekle meşgulüm. Öyle daldım ki derinliklerine, çözemiyorum” demek yakışık almaz.” Kişisel dramalarınızın incelenmesi gerekir, evet. Evet, kişisel dramalarınız sizin için beslenme şölenidir. Ama yiyeceğinizi yiyin ve yaşamaya devam edip yeni bir şölen düzenleyin kendinize. Geçmişinizin mücevherlerine tutunup bu konuları çözümleyecek olursanız yaşamlarınızda bir daha hiç heyecan verici şeylerin olmayacağından korkmayı bırakın. Deneyimin sindirim sürecini bütünlüğü içinde değerlendirmek iyidir.

İnsan bedeni evrimleşiyor ve değişiyor. Size bu öğretildiği için beden, belli bir gıda bileşimine gereksindiğine inanabilir. Ancak bu noktada en iyisi öğrendiklerinizi unutacak olmanız. Bedeninizi dinleyecek ve bırakacaksanız size neye gereksindiğinizi söylesin. Tahmin ederiz çoğunuz geçen yıl yemek istediklerini değiştirdi. Yemeye alışık olduğunuz şeyleri rahatça yiyemez oldunuz çünkü bazı besinlerin içindeki titreşim öylesine yoğun ki size uygun değil. Bildiğiniz gibi, et sanayinde sığırlar, domuzlar ve tavuklar gıdayla beslenmiyor. Küçük bölmelerde yaşıyorlar, çoğu gün ışığı görmüyor. Katlar halinde küçük metal kutularda yaşadıkları için birbirlerinin üzerine dışkılıyorlar. İşte böyle yetiştiriliyorlar. Steroid ve antibiyotiklerle -gıdadan başka şeylerle- besleniyorlar. Sevgiyle büyütülmüyorlar. Mezbahaya götürüldüklerinde de sevgiyle öldürülmüyorlar. İşte bu titreşimi içinize alıyorsunuz.

Her şeyin bir titreşim olarak varolduğunu anımsayın. Hayvanlar size arkadaşlık etmek, toprakta yaşamak, sizi beslemek ve gerekirse korumak üzere bu gezegene yerleştirildi. Sevgiyle yapılması gerekiyordu bunun. Çiftlikte yaşıyorsanız, kendi tavuk ve domuzlarınızı yetiştiriyor, onları gıdayla besliyor, kesilmeye götürmeniz gerektiğini bunu sevgi ve şefkatle yapıyorsanız ne ala. Hayvanlara nitelikli bir yaşam sunarsanız, buna karşılık hayvanlar da döngüyü tamamlar, size sevgi ve nitelikli bir yaşam verir. En iyisi budur. Bu gezegenin gerçekliği uzun zaman boyunca buydu. Ama artık değil. Şeylerin titreşimine karşı uyanık olun.

Bırakın bedeniniz ne istediğinizi söylesin. Değişmeye istekli olmaya bırakın kendinizi. Çünkü titreşimini yükseltmeye ve bir ışık beden oluşturmaya çalıştıkça bedeniniz kimi besinlerden uzaklaşmaya başlayacak. Beslenme biçiminizi değiştirmeye ve şeylerin size gelmesine niyet edin. Döne döne vurguluyoruz, sizler fiziksel varlıklar olmanın çok ötesindesiniz. Pek çok gerçeklikte varoluyorsunuz ve birçok rehberiniz var. Onun için hepinizin niyetlerinde daha açık olması gerekiyor. Ne istiyorsunuz? Belirtin; “Evrimleşmek istiyorum. Beslenme biçimimi değiştirmek istiyorum. Daha derin bir sezgi gücü istiyorum.” Niyetinizin ne olduğu konusunda açık olun. Niyet ediyorum sözcüklerinin olağanüstü bir gücü vardır.

Gerçek sağlık, beynin tüm gücünü harekete geçirecek olan bedendeki on iki bütünüyle dönüşmüş ve evrimleşmiş sarmaldan oluşacaktır. Kaynağa bağlanabilecek olsalar da on iki sarmalın bütünüyle harekete geçirilmesi belli bir zaman alacaktır. Bazılarınız onları bağlanmış ancak henüz harekete geçirilmemiş olarak deneyimledi. Harekete geçtiklerinde bütün beyin çalışır ve sizler birer deha olursunuz. Her şeyi bilirsiniz, telepatik iletişim kurarsınız ve Yaşayan Kitaplığın ev sahipleri olduğunuz için her şeyi yapabilir durumdasınızdır. Bütün bu gezegende saklanan herhangi bir bilgiye erişmenizi sağlayan kart elinizdedir.

Eğer herhangi bir şeyi isteyebilecek durumdaysanız, sizden kusursuz birer Frekans Bekçisi olmanızı isterdik. En yüksek düzeyin, sınırsız varlığın bilgisini saklayın içinizde. Bu frekansı sadece yaşayarak, sokaklarınızda yürüyüp, dükkanlarınızdan alışveriş ederek, akşamları yastıklarınıza uzanmış dinlenir ve kim olduğunuzu bilerek çevrenizdeki herkes için erişilir kılın.

Bilgiyi dışınızda arama gereğinin kalmadığı bir zaman gelecek. Bu zamanda bizler ve bizim gibiler sizin harekete geçirmeye, toplamaya, bir araya getirmeye ve birbirinizi yansıtmanız ve elektromanyetik olarak güçlendirmeniz için gruplaştırmaya geldik. Sizinle birlikte çalıştığımızda açılımlara yol açan ışık kıvılcımları yaratıyoruz. İçinizde açılımlar gerçekleştiğinde çevrenizdeki herkesi etkileyecek bir ölçüde titreşirsiniz. Bir şey sizlerden birisini harekete geçirdiğinde bunu algıladığınıza ilişkin bir frekans gönderirsiniz ve karşınızdaki bunu alır. Grup bilinci işte böyle gelişir. Bu, siz akıl yoluyla anlamaksızın, kafanızda belirgin bir izlenim oluşturmaksızın gelişir çünkü oluş alanı elektromanyetik olarak bedeninizdedir. Ne kadarını kaldırabileceğinize bağlı olarak enerji artışı yaratırsınız.

Bireyler kendi kendilerini çok boyutluluğa doğru harekete geçirmek zorundadır. Benliğin bir kısmı karar alır, “Pekala, çok boyutlu deneyimi yaşamak istiyorum. Yapmak istediğim nedir?” der. Önce istek gelmelidir. Arzu, sizi yaşadığınız ana yerleştiren bir algıdır sonra arzuyla ne yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Bunu ertesi gün unutabilirsiniz. Arzuyu yapılandırmak ve bu konuda gerçekten ciddi olduğunuzu göstermek için bağlılığınızı ifade eden olaylara, hareketlere, ritüel ve törenlere katılın. O zaman yaşamınızı istediğinizi bu olduğu sinyalini gönderecek bir şekilde yapılandırmaya girişirsiniz. Yaşayan ve yürüyen dua gibi olabilir bu. Kiliseler insanlara istedikleri şeyler ya da bağışlanmak için belli tanrılara dua etmeyi öğretiyor. Biz yaşayan bir dua öneriyoruz; günün her anının anlamlı olduğu ve hareket şekliniz, odaklanmanız nedeniyle sizi dua ettiğiniz şeye ulaştıran bir süreç.

Yaşayan dua çevrenizdeki nesnelere ilişkin çok bilinçli bir niyetinizin olmasını gerektirir. Gerçekliğinizde önemi olmayan hiçbir şeyin olmamasını önermenin bazılarınızda depremler yaratacağını biliyoruz. Ama ne kadar çoğunuz hayatında istemediği şeylerin turşusunu kuruyor, bu ister on beş yıldır üstünüzden çıkarmadığınız, kol altlarında birkaç güve yeniği olan paltonuz olsun, isterse otuz beş yıldır taşıdığınız ve biraz daha fazla güve yeniği bulunan eşiniz? Yaşamınızdan sizin için anlamı olmayan şeyleri kaldırıp atmak zorlu iştir ama çok önemlidir.

Bir sunak oluşturmak ritüeli harekete geçirmenin harika bir kılıfıdır. Ritüel, hücre hafızasını canlandırır ve size içinizde saklı olan kadim öğretileri anımsatır. Öğretileri çalışmakta olan hafızanıza yerleştirir. Ritüeller sizi şimdi’ye, yaşanan an’a yerleştirir ve bir sonsuz şimdi’den kişisel anlamı olan Toprak Ana’nın niteliklerini onurlandırarak diğer sonsuz şimdi’ye götürür. Kendiniz için kişisel anlam yaratırsınız. Her şey, önce birisi ona enerji kazandırmaya karar verdiği için varlık alanına gelir. Herhangi bir şeye enerji kazandırılabilir. İradeyi harekete geçirmek ve gerçekliği yeniden yapılandırmada kullanmak bireysel akla kalmıştır.

Bu zamanda Dünya düzleminde evrimleşmeye doğru güdülenmeyen kimse yok. Bu güdüyü taşımayan kimse buraya gelmiş olamazdı. Bu zaman için açılan bütün kapılar, oluşturulan bütün planlar kendi kendini harekete geçirmek, hızlandırmak, hızlı evrim yönünde çalışmak üzere koşullandırılmıştır. Bu kitabın kendisi bir süreçtir ve tetik görevi görür. Anahtarlar kitabın içinde gizlidir. Sizi, kulaklarınıza, “Sen Işık Ailesi’nin üyesisin ve Dünya bir Yaşayan Kitaplıktır” diye fısıldayan itkilerin yolunda gitmeye özendiriyoruz. Sizi bekleyen pek çok ödül olduğunu söyleyerek inandıracak ve yardım edeceğiz size. Zorlukların sona ereceğini asla garanti etmesek de başaracağınız bir ustalık var.

Simgeleri okumayı ve etkileri en ileri noktalarına kadar izlemeyi öğrenin. Çok boyutlu olmak demek kanalları açmak, düğmeleri çeşitli frekanslara ayarlamak ve yayın ya da bilgileri almak demektir.

Mevcut dağarcık ya da sözlükte fizik ötesi alemin duygularını dile getirecek yeterli sözcük yok. Söz ettiğimiz Ruh, birçok fikir içeriyor. Esas olarak fiziksel olmayan ya da üç boyutlu bakışın dışında olana gönderme yapıyor.

Tramboline atlayıp dev bir sıçrama gerçekleştirme çağrısı hoşunuza gidebilir, bundan sonra tramboline bir daha asla dokunmazsınız. Sıçrar, sıçrar ve sizi Ruh dünyasına götüren altını ararsınız. Bu sizin kaybolduğunuz, yok edildiğiniz ya da moleküllerinizin dağıtıldığını anlamına gelmez. Yalnızca Dünyadaki bütün eski Şamanların katıldığı ve bir olanak olarak koruduğu bir sıçrayış, zeki formlarla bağ kurma ve insan ırkının evrimine eşlik etmektir bu.

Bizim için çok boyutluluk bir yaşama biçimidir. Öğretmenler olarak bizi bekleyen güçlüğün kendi yaşama biçimimizin evrimleşmekte olan sistemlere uyarlanması olduğunu görüyoruz. Ancak, sizi rahatlatmak için şunu da söyleyelim ki, gezegenden ayrılmadıkça bu, ne şekilde karşılaşacağınız size bağlı olmakla birlikte girmekte olduğunuz bir süreç.

Sizden uçurumun kıyısına gidebilmenizi, bir adım atıp havada durmanızı istiyoruz. Orada olmanızı istiyoruz. İçinizdeki öncüyü (heretik) tanımanızı istiyoruz. O, bilen, gerçekliği ardına kadar açacak olan ve yepyeni bir bilinç paradigması kuracak olan yanınız sizin. Bu, tek bir dünya lideri tarafından gerçekleştirilmeyecek, kitleler tarafından gerçekleştirilecek çünkü kitleler buna hazır.

Bu zamanda gezegende milyonlarca Işık Bekçisi var. Bütün gereken, kendinizi geliştirmeniz. Şu sıra işiniz çok yoğun bir şekilde benliğiniz, kullanmakta olduğunuz fiziksel araçla ilgili. Bu zamanda bu oyunu oynamanızı olanaklı kılan, benliğinizdir. Sevin onu, onurlandırın, koruyun, iyi bakın, hakkında çok iyi söz edin ve kapasitesini en iyi şekilde değerlendirmesi için niyet edin. Işık Ailenizle bağlantıya geçmek için bütün yapmanız gereken bu. Sonra ışığın kiminle karşılaştığını, size kimi tanıştıracağını ve ışığın gerçekte kim olduğunu öğrenmeye hazır olun.

Sevgi, ışığın ötesine geçtiğinizde deneyimleyeceğiniz şeydir. Sevgiye ulaşmak için bilgi demek olan ışığa ihtiyacınız var. Bilgi taşıyıcı frekans olmaksızın sevgi frekansı yanlış anlaşılır. Eğer ışık frekansı olmaksızın önce sevgi frekansı gelirse, sevginin siz olduğunu anlamakta çok dışınızda olduğunu sanırsınız. O zaman da gezegende insanlar çağlar boyunca yaptığını yapar, her şeye tapıp tanrılaştırır ve sevginin içeride değil, dışarıda olduğunu düşünürsünüz. Gezegene gelip ışıkla çalışarak önce sizi bilgilendirmek, güçlendirmek ve bilgiye uygun bir şekilde planlarınızı ateşlemek üzere buradayız.

Artık bilgilendiğiniz, kimliğinize çok boyutlu ışığın aşılandığı sırada neyle karşı karşıya olduğunuzu anladığınıza göre, sevgiyi çok boyutlu benliğinizin diğer yüzlerine yaymanızı ve birçok düzeyde yoğun bir iyileşme yaratmanızı sağlayan sevgi frekansını deneyimlemeye başlayacaksınız. Etkinliğin bu alanında yaşayacağınız deneyimler son derece güçlü olabilir. Sizi olağanüstü bir şekilde değiştirecek bu deneyimler; ağzınız kulaklarınızda dolaşacaksınız ortalıkta, insanlar ne çevirdiğinizi merak edecek. Kendinizi böyle taşıyacaksınız çünkü esrime titreşimi içinde olacaksınız. Bağlılık titreşimi içinde olacaksınız ve kendinize çektiğiniz herkes ve her şey bu titreşimin parçası olacak. Bu frekansla titreşmeyen hiçbir şey yanınıza bile yaklaşamayacak. Gerçekte, yüksek frekanslarda titreştiğinizde bu frekanslarda olmayan hiçbir şey sizi göremeyecektir bile.

Yaradılış ve sevginin eşlik ettiği bilgi frekansıyla hareket ettiğinizde bu frekansı yaygınlaştırma işine girişeceksiniz. Bunu başkaları için yaparak değil, sizinle temas kurduklarında insanların frekansınızı hissetmelerini sağlayarak yapacaksınız.

Hepiniz paha biçilmez varlıklarsınız, bunu biliyorsunuz. Bu konularda ustalaşmış olanlarınız, ki hepinizin böyle olmaması için hiçbir neden yok, bu günlerde çok revaçta olacak. Onlara üstün insan gözüyle bakacaksınız. Bununla birlikte, kendinizi insanlardan ayırmak size göre değildir. Sizin konumunuz insanlara aynı şeyi nasıl yapabileceklerini göstermektir. Herkesin kendisi için ne yapabileceğini görmesi amacıyla frekansların verilmesi ve özgürce paylaşılması gerekir. Gezegen bu şekilde evrimleşecektir.