4 – Özgür İrade Bölgesindeki Anılar

Yazdır Yazdır 

Bir varmış bir yokmuş, bir şeyler yaratmak isteyen varlıklar varmış. İstediklerini gerçekleştirmeleri için yaradılışın bir bölümünü çok ince düzeylerde değiştirmeleri gerekiyormuş. Bu varlıklar, bilincin ışık adı verilen bir yönü için, onunla birlikte ve onu özenle koruyarak çalışıyorlarmış. Çeşitli zamanlarda bu Işık Bekçileri karşılaşır, birlikte çalışır ve yolları gerçeğin farklı boyutlarında çakışırmış. Planları, yarattıkları modelleri birbirleriyle paylaşır ve planlarının yürürlüğe gireceği bir zamanı tasarlarlarmış.

Işık ekibinin kimi üyeleri İlk Yaratıcıya özgü olasılıkları ortaya çıkarmıştı; İlk Yaratıcı ne yapardı, İlk Yaratıcı nerede hareket ederdi, İlk Yaratıcı nasıl uyarılabilirdi? Bu varlıklar ışıkla neler yapılabileceğini anlamışlardı, planları son derece büyük bir özenle hazırlanmıştı. Yüzlerce bin yıl boyunca ışık varlıkları planı uygulama çalışmaları yaptı. Bu planın bir kısmı da, zamanı geldiğinde İlk Yaratıcıdan geleceğini öngördükleri sarsıntıya hazır olmaktı.

Temel çalışma gerçekleştirilip egzersizler başladığında büyük bir bağlılık ve hazırlık vardı. Plan son derece cüretkar olduğundan uygulamaya geçmeden önce öğrenilecek çok şey bulunuyordu. Işık Bekçilerinin amacı ışık ya da bilgiyi ışığın hoş karşılanmadığı ve varolana uymadığı bir gerçekliğe getirmekti. Uymayan bir papucu ayağınıza geçirmek gibiydi.

Işığın uyacağı zaman için bir plan hazırlamaları gerekiyordu bu varlıkların. Bu varlıklar sizlersiniz, zamansa şimdi. Zaman özenle ayarlandı ve her biriniz varlığınızın en derininde buraya bir amaçla geldiğini biliyor. Sizi şimdiye dek kendi gerçeğinizle sınırlayan, çelik teller gibi ince bağlarla bağlayan ve kendiniz ve kozmosla ilişkinize ilişkin fikirlere hapseden her şeyi serbest bırakacağınız hayati bir anı başlatmak için geldiniz.

Planı harekete geçirmek ve ışık bilinciyle çalışmak üzere bedenleriniz için zaman şimdidir. Eyleminiz bu andan kaynaklanıyor. Bütün yapmanız gereken, bu enerjinin bedeninize girmesine izin vermeye başlamak. Bu enerjiyle birlikte titreşmek, benliğinizin geçitlerini, kendilerini fiziksel bedeninize hapseden duygusal enerjileri temizlemek. Benliğinizi incelemeye başladığınızda bilincin iç yolları ya da iç sinir sisteminde gezilecek bir çok benlik olduğunu göreceksiniz.

Toplumunuzun, sizi kendinizin bu en derin, ödüllendirici ve heyecan verici bölümünü keşfetmekten çok zekice alıkoyacak şekilde tasarlanmış olduğunu göreceksiniz. Işık Bekçileri olarak gerçeklik seçenekleri yaratacak, bunları gezegenin kitle bilincine getireceksiniz. Bunu, kim olduğunuzun, hayatta bütün yaptıklarınızın, hayatta size yapılan her şeyin kabulü ile bir iç barış ve iç sevgi yaratarak önce kendiniz için yapacaksınız. Sizi, ışığı temellendirdiğiniz bu son aşamaya getirmede tam olarak gereken durumlar olduğu için bunları kabul edecek ve bütününüze katacaksınız.

Eski bir öykü bu ve bedeninizde saklı. Sizden istediğimiz, size hatırlattığımız şeylerin bir kısmı da bu tarihi hazine odasını açmanız, bir iç arkeolog olmanız. Bilincin amaçlılığı konusunda bir fikir edinmeye başlamak üzere bu yaşam ve birçok başka yaşamlar boyu hafızanın yollarında yolculuk etmeye istekli olmanız.

Kendi bilincinizin amacına ilişkin bir fikir edinmeye başlayıp yolculuk ettiğiniz zekice yolları, kullandığınız pek çok kılığı, katıldığınız pek çok eylemi keşfettikçe varlığınızın bütününü kabul etmeyi öğreneceksiniz. Davranışı yüceltmeyen tavrı, kendi cinsel kimliğinizi, yaşamlar boyu hayatı nasıl değerlendirdiğinizi ya da değerlendirmediğinizi kabul eder hale geldikçe bedeninizde timüs bezi yakınlarında, dört ve beşinci çakralar arasında yer alan bir çakra merkezi açılacak. Sinir sistemi olasılıkla buradan açılmaya ve bilgi akmaya başlayacak, buradan hareketle bedeniniz canlanacak ve koşulsuz sevgiye doğru ilerleyecek.

Katıldığınız süreci kabul edip araştırdıkça şu anda gezegende olanlar üzerine daha büyük bir anlayış sahibi olacaksınız. O zaman da başkalarının bu zamanda en iyi öğrendikleri melodi ile dans etmelerine izin vereceksiniz. Gezegende bazı hayli karışık melodiler işitiliyor ama hepsinin bir amacı var. Amaç, benliği gerçek hakkında bütünüyle bilgi sahibi olabilecek kadar güçlendirmek. Gerçek yoluyla benlik, ruhun ya da sizin kişisel yolunuzun ne olacağına açıklıkla karar verebilir.

Dünya için yapılan özgün plan, bütün çeşitli galaktik sistemlerin bilgi değişim merkezi olmasıydı. Özgün Planlamacılar bu tasarıdan vazgeçmedi. Işık Ailesi’nin üyeleriydi onlar. Aranızdan bazıları Özgün Planlamacılarla çok yakındınız. Bir an için bunu hissedin.

Anılarınızı uyandırmak istiyoruz. Rahatça, bilerek ve bilgiyle hareket edebilmeniz için bu gezegende türünüzün başına gelenlerin çapını anlamaya başlamanızı istiyoruz. Özgün Planlamacılar farklı dersler ve farklı gerçekliklerin yapısını anlayacak yetenektedir.

Değindiğimiz gibi, bir özgür irade evreninde İlk Yaratıcı tarafından her şeye izin vardır. Bundan ötürü, zaman sizin bildiğiniz şekliyle yerel bölgeniz dışında varolmadığında, olaylar kendiliğinden olmaya bırakılır. Böylece siz insanlara, Dünyada herhangi bir kozmik gezegensel hareketin gerçekleşmesinden bu yana uzun bir zaman geçmiş gibi görünür. Evrimin daha geniş planında o kadar uzun sürmemiştir, ama sizler Dünyanın zaman çerçevesine tutsak olduğunuz için uzun bir zamanmış gibi hissedersiniz.

Işık bilgi verir, karanlık bilgiyi saklar. Böylece, gelecek zamanlara üç boyutlu gerçeklik alanının dışına yolculuk ettikçe sizin için kimin kim, neyin ne olduğunu ayırt etmek kolay bir hale gelecek. Ayrımını yapmanız gereken tek şey, bir şeyin ışık mı olduğu, size bilgi verilip verilmediği ya da karanlık mı olduğu, bilginin sizden bütünüyle gizlenip gizlenmediğidir.

Karanlık ve ışık, gidip isteklerini yerine getirmek üzere sayısız yaratıcı tanrı yaratan aynı yaratıcıdan, İlk Yaratıcıdan gelir. Bütün bu yaratıcı tanrılara dünyalar oluşturma özgürlüğü verilmiştir; yaşamın nasıl yaratıldığının keşfi, yaşamın sorumluluk sahibi ağırlayıcılarının nasıl olunacağı, yarattıkları galaktik sistemlerde nasıl gezegenlerin anne babası haline geleceklerinin keşfi özgürlüğü. İyi bir anne baba olmayı öğrenmek, sürekli devam eden bir süreç olmuştur.

Yaratıcı tanrılar kendilerini aldı, kendilerini yarattı ve dünyalarını kendileriyle beslediler. Mısır’da dünyayı mastürbasyon yaparak yaratan bir tanrı hikayesi vardır. Tanrı kendini aldı, yarattığının dışında değil içinde olabilmek için kendinden küçük parçalar yaptı.

Yaratıcı tanrıların parçası olan hafızaya hepinizin erişmesi gerek. Kim bu tanrılar? Bu tanrılarla savaşan tanrılar kimler? Bazı tanrılar, buraya gelip sizi denetleyenler kimler? Görevinizin bir bölümü hafızanıza ulaşmak.

Bu varlıklar Dünyaya döndüğünde birçoğunuz onlara dönüp, “Evet, olağanüstü tanrılar bunlar” diyecek; “Onları harika buluyorum. Öyle olağanüstüler ki. Bakın yapabildiklerine.” Bu tanrıların bazısı dünyanızı onarıp kurtarıyor gibi görünecek. Daha geniş bir bakış açısını kaybetme tehlikesi de işte burada. Dünyanızı onarıp kurtarmaya gelmiş gibi görünecekler, gerçekteyse yapacakları sadece yeni bir otorite ve denetim biçimi yaratmak. Söylemek istediğimiz, öyle kişilerin bu varlıklar üzerine bir inanç sistemi, bir paradigma kuracağı. Varlıkların burada bulunuşunu size satmak için büyük bir pazarlama programı oluşturulacak. Program sürmekte.

Işık Ailesi’nin üyeleri olduğunuz için sizler dünya üzerindeki kitlelere benzemiyor, başkalarının bilmediği şeyler biliyorsunuz. Bu varlıkların ışıktan olmadığını bilebilirsiniz, bunu benliğinizin derinliklerinde bilebilirsiniz. Bunu bilmeyen bir toplum sizi hasta edebilir. Mucizeler gerçekleştiriyor, dünya tarihinin en önemli olayı oluyormuş gibi göründüğü için pek çok insan bu varlıklara tapınacaktır. İnsanlığa yepyeni bir fırsat, yepyeni bir çağ veriliyor gibi görünebilir. Sonraysa çok büyük bir sürpriz olacak ve insanlar zorbalıkların hiç olmadığı kadar büyüdüğünü görecekler.

Amaç, kuşkusuz, her birey için bağımsızlaşmak ve gezegen için birleşmektir. Sıçramayı herkes gerçekleştirmeyecek. Herkes uyum içinde çalışmak isteyen frekansta titreşmiyor bu zamanda. Yeni, daha yüksek bir otorite, yeni bir paradigma, hayvan tanrılar ya da her ne ise, olduğunu düşündükleri şeyi bulduklarında kendilerini vecd halinde hissedecekler var dünyada. Böylece, Işık Ailesi gezegene sızdığında, girdiğinde kendi gezegensel küresini, kendi Dünyasını yaratacak.

Hepiniz otoriteyi öğreniyorsunuz. Şimdi burada bulunan varlıkların patronu kim? Kim onların tanrıları? Bağlı oldukları otorite kim? Bu otorite şimdi Dünyaya dönüyor. Dünya için alınacak bir ders var bunda. Ne ruhsal olarak bilgi sahibi olan, ne de ruhsal yollara dayanmış bu varlıklar ruhsal bir gücün varlığını yadsıyor. Ruhsallığın yasalarını etkileyen bilimsel ilkeler, teknolojiler geliştirdiler.

Ruhsal dünyaların varlığını anladığınız ya da inandığınız için evrimleştikçe herkesin bu bilgiyi doğallıkla kucaklayacağını düşünebilirsiniz. Öyle değil. Ruhsal bağlantıları anlamaksızın madde ve gerçeklikle oynayan parlak bir usta haline gelmek mümkündür. Bunu öğrenmeniz çok önemli.

Gezegene yıldızlardan gelenler olacak. Dünya üzerindeki insanların kitle bilincine inanılmaz gelen becerileri olacak. Ama herhangi bir ruhsal arayışa bağlı olmadıkları için bu varlıklar hissetmeyecek. Araştırma, ruhsal benliği uyandırma seçimi elbette bu gezegende ve bütün bu evrendeki herkese açıktır. Ama herkes kullanmayacak bu seçimi.

Tıpkı gezegende sizin kendi his merkezleriyle -duygusal ve ruhsal bilinçle- bağlantıları olmayan çok güçlü bireyler yetiştirmeniz gibi, uzayda da ruhsallıkla hiçbir ilişkisi olmayan son derece güçlü uzay kralları ya da uzay varlıkları vardır. Yoğun güçlere sahiptirler. Bu güçlerle karşılaşırsanız kendinizi Golyat’la karşılaşan Davud gibi hissedersiniz. İşte bundan ötürü sizin hepinizin frekans titreşimleri arasında dans edebileceğiniz ya da deneyimlemek istediğiniz dünya istasyonuna geçivereceğiniz şekilde gerçekliğinizi değiştirmeyi öğrenmeniz önem taşıyor.

Tapınılacak bir şeylere sahip olmayı istemek Dünyadaki kontrol frekansıdır. Gezegen, yeni birisi ya da bir şeye tapınmaya doğru gidiyor. Bu da olası holografik bir eklenmedir -tapınılacak yeni bir tanrı. Yaratıcı tanrılar, sürüngenler planlarının başarısızlığa uğradığını biliyor. Niyetleri şimdi yeni bir plan, yeni bir saptırma, gücü elinizden alacakları yeni bir yol yaratmak. Onun için, her şeyden önce kendinizi dinleyin, onunla dans etmeye başlayın, onunla dostlar edinin. Siz, kendiniz gerçeği kendi içinizde keşfetmeyi ve yaşamanızı bu şekilde yönlendirmeyi amaçladınız. Bu gerçekten özgür irade alanında verilen bir armağandır.

Bir özgür irade alanındaki çelişki ya da dengelemenin bir bölümü de her şeye, hatta zorbalıklara bile iznin olmasıdır. Özgür irade alanında herkese kendi gerçekliğini yaratma potansiyeli bağışlanmıştır. Gerçeği sizin için yaratacak birisinin olması bir özgür irade seçimidir. Dünyadaki insanların çoğu, başkalarına gerçeklerini yaratıp kendilerine dayatma izni veriyor. Frekans kontrolü yoluyla yanıtları dışınızda aramaya yönlendirildiniz. Yeni tanrılar ortaya çıktığında onlara tapınmaya hazırsınız. Bu böyle sürüp gidiyor. Frekansı bu şekilde kontrol edenler aynı şeyin içinde yiterler. Onların aynaları sizsiniz.

Kendi rehberliğiniz ve cesaretiniz doğrultusunda yaşamaya başladığınızda her şey bütünüyle değişir. Birçok yerde olan da bu. Düşünce Dünyada nasıl dolaşıyorsa, evrende de düşüncenin yönlendirilebileceği yollar var. Izgara yapılar ve yaratıcı kozmik ışınlar, sizin inancınızı başka varoluş alanlarına taşıyan bir galaksiler arası sistemin parçaları. Böylece bugün bile sizler bir frekans olarak başka sistemleri besleyen yaşayan ilham kaynaklarısınız.

Başka sistemlerden sizin sisteminize enerji çekişimize benzer bir şekilde siz de başka sistemlere enerji göndererek onları etkiliyor ve bilmiyorsunuz bütün bu olup biteni. Sistemleri etkilemedeki gücünüzün farkına varmanızı istiyoruz. Ne denli güçlü olduğunuzu bile bilmiyorsunuz. İşte bu nedenle tehlikeli olabilirsiniz. Bu dönüştürücü enerjiden inanılmaz miktarlarda aldınız. Ne yapacaksınız bununla? Nasıl yönlendireceksiniz? Kendinizi seviyor musunuz?

Özgün Planlamacılar buradaki belirli alanın çok daha ötesinin peşindeler. Evrensel DNA’da bir sıçramanın peşindeler. Bütün evrenin bilinçte yeni bir senfoni seslendirmesini istiyorlar. Amaçları sadece Dünyanın frekans açıklığının yeniden yapılandırılması değil bundan çok daha büyük oynuyorlar; bütün bu evrenin titreşimsel değerini yeniden yapılandırmak istiyorlar. Bunu, anahtar bölgelere sızıp eşzamanlı bir içe çöküş yaratarak gerçekleştiriyorlar. Bu, çeşitli merkezlerde bütün evrenin zamanı geldiğinde kendi frekansını değiştireceği şekilde evrensel bir uyanış olacak.

Özgün Planlamacılar İlk Yaratıcının çıkarı için çalıştı. İlk Yaratıcı varolan her şeyden ders alır, çünkü odur her şey olan. Sizin kendi derslerinize, kendiniz için ortaya koyduğunuz şeylere saygı duymanız gibi, İlk Yaratıcı da bütün yaradılışı onurlandırır. İlk Yaratıcı bırakır yaradılışı olsun ve bilge bir annenin çocuklarından çok şey öğrenmesi gibi doğurduğunu seyrederek kendi potansiyelini öğrenir. İlk Yaratıcının deneyimleyip evrimleşebilmesi için sizin gidip en yeni buluşları getirmenize ihtiyacı vardır.

İlk Yaratıcı, enerjisini bu özgür irade alanına yöneltti, çünkü geleceğinizde, geniş bir bakış açısından kendi haline bırakılacak olursa bu deneyimin nereye gideceği görüldü. Enerji alır yürür ve başka enerjilere sahip olur. Bu evrensel sistemde yüzlerce, binlerce yıllık bir diktatörlüğün kurulması çok büyük bir olasılık olarak var. Uzak gelecekte bir yerden bu deneyim elden geçirildi. Asıl enerjisi değiştirildi, dönüştürüldü ve bilinciniz uyandı. Sistemin derinliklerine giren sizler de çeşitli görünümlerde bu dönüşümün parçasısınız.

Sizin insan kısmınız kimin iyi, kimin kötü ve uzay hiyerarşisinde kimin kim olduğunun tanımını yaptı. Bu konuda muazzam bir edebiyat birikimi var, hepsini de satın aldınız. Yıkın bütün bu düşünceleri. Bizim kim olduğumuz düşüncesi de dahil yıkın her birini.

Gelecek yıllarda gökten gelenler Işık Ailesi’nin üyeleri olmayabilir. Gezegendekilere ayna tutacak gelenler. Size, dersinizin otorite olduğunu söylemiştik; kendi kendinizin otoritesi haline gelmek ve karar sürecinizi hükümettekilere, ebeveynlerinize, öğretmenleriniz ya da tanrılara bırakmaya son vermek olduğunu. Dünya halkının özerk olmasının zamanı gelmiştir.

İnsanlar uyanmadan önce kendilerine bir numara yapılmasına gereksinecek. Çoğunuz kendinizi büyük bir düş kırıklığına uğramış bulabilir. Sizler, başkalarının görmediği şeyleri göreceksiniz. Gezegen üzerinde kitle histerisinin oluştuğunu görecek, bununla birlikte yaşayamayacaksınız. Kitlelerin budalalıktan ibaret sahte bir tanrıya doğru gittiğini göreceksiniz.

Neyin olabileceğini hissetmeye başladınız. Işık taşımak müthiş bir görevdir. Bir kez bedeninize aldığınızda bir daha durduramazsınız. “Işık ekibini terk ediyorum. Işık Ailesi’nin üyesi olarak tanınmak istemiyorum.” diyemezsiniz. Bazılarınız kimi zaman bunu ister ama ışık bir kez gelmişse gelmiştir artık.

Gezegenin üzerinde çevresinde sizin “kötü çocuklar” olarak hissettiğiniz, hükümet güçlerinizin iş yaptığı uzay varlıklarının da sizinle aynı konularla ilgilendiğini görmenizi isteriz. Onlar, size inançlarınızı ve canlandırdığınız dramayı yansıtan varlıklar. UFO araştırma örgütleri tarafından tiksindirici tavırlar sergilemekle, mutasyon yapmakla suçlandılar.

Şimdi, bu varlıklar size kendi dünyanızı yansıtan bir ayna gibi hareket ediyor. Neye boyun eğdiğinizi, liderlerinizin bütün dünyada neler yapmasını kabullendiğinizi gösteriyorlar. Hükümet ve medya karşısındaki boyun eğici tavrınız, kullanılış biçiminiz dünya dışı varlıklar tarafından mutasyona uğratılan bir inekten çok mu farklı? Buraya gelen dünya dışı varlıklar kendi türünüzün yaptığından farklı hiçbir şey yapmıyor. Kitleler liderlerine kendi adına istedikleri şeyi yapmasına izin veriyor çünkü ayağa kalkıp, “Hey! Bunu onaylamıyorum!” demiyor. Dünyada bir kendinden hoşnutluk söz konusu. Gezegendeki bilinç, “Bunu benim için sen yap. Ben sorumlu olmak istemiyorum. Sen benim hükümet görevlim ol. Sen benim öğretmenim ol. Sen benim patronum ol. Birisi bana ne yapmam gerektiğini söylesin.” bilinci.

Dünya dışı varlıkların size yansıttıkları tavrınız bu. Televizyonda gösterilen Ziyaretçiler filmini hatırlıyor musunuz? Film size uzaydan gelen kimi varlıkların hinliği ve kurnazlığı üzerine bir fikir veriyor. Gerçekten de onlara tapınacak, son derece güçlü ustalar olduğuna inanacak insanlar olacak. Bu senaryoların gerçekliğinin kanıtlanacağını söylüyoruz. İnsan bilinciyle gezegendeki dünya dışı varlıklar arasında henüz sonuca varmamış bir birleşme var, size hızlı bir şekilde pazarlanmakta olan bir birleşme.

Sezgilerini inceleyip kullanan çoğunuz, insan ırkının geri kalanının aptallığı ve uzaydan gelip sizinkilere benzeyen bedenleri olmasa da kendilerini sizin yaratıcılarınız olarak sunan kimi varlıkları ideolojik olarak yüceltmeleri karşısında hayretten donakalacaklar. Bu varlıklar pek çok şey yapabilecek durumda olacak ve birçok teknolojiyi paylaşacak. Gezegendeki bilim insanlarınıza, mikrop savaşını öğreterek önce yaratılmasına yardım ettikleri kimi hastalıkları iyileştirecekler belki.

Toplum tiksinti uyandıracak içinizde çünkü yeni tanrılara uymayacaksınız ve kendi köşenize çekileceksiniz. Yeni tanrıların kertenkeleler olabileceğini anlıyor musunuz? Sıkı durun çünkü neyin gerçekleşeceği üzerine hiçbir fikriniz yok. Size bütün olacakları söyleyecek olsaydık çoktan dağılır giderdiniz.

İki taraflı ajan olduğu için her iki grupta da oynayanlar var. Son derece karmaşık bir konu bu ve anlamanızın zamanı geldi. Paradigmalarınızı bir yana itiyor, kimliğinizi genişletiyoruz çünkü sizleri birşeye hazırlıyoruz. Hazır olduğunuzda bir kimlik içinde dimdik ayakta durabilecek hale gelecek, orada olduğunu düşündüğünüz şey tarafından ezilmeyeceksiniz.

Ah, sevgili insanlar, bir serüvenin içindesiniz ve ancak sizler gerçekleştirebilirsiniz bu serüveni. Beden dışı dünyalar sizi sürekli destekliyor. Işık Ailesi üyeleri her zaman çevrenizde ve sizlerle. Yine de sizinle paylaştığımız yasalarda ustalaşmak, onları gezegende temellendirmek size bağlı.

Eğer size öğrettiklerimizle (kimliğinize inanmak, eşzamanlığa inanmak, planın bir parçası olduğunuza inanmak) birlikte yaşamaya başlarsanız büyük felaketin, inanılmaz tuhaflıkların orta yerinde bile insanlık yasalarına meydan okuyabilir durumda olduğunuzu göreceksiniz.

Yaratıcı tanrıların ona doğru evrimleştiği kendi tanrıları vardır. Yaratıcı tanrılarla onların tanrıları arasındaki bilinç sapması, mutlaka türlerin değil de dünyalar ve evrenlerin manipülasyonu bağlamında gerçekleşti. Tür olarak siz, pek çok gerçeklik dahilinde maniple ediliyorsunuz. Göreviniz, kaç gerçeğin içinde varolduğunuzu ortaya çıkarmak. Yaratıcı tanrılar gerçeklik hokkabazlarıdır. Peki onların gerçeklikleriyle hokkabazlık eden ve onları yaratmalarıyla bütün bu dünyalarda ilk sıraya yerleştiren kim?

Bütün bunların hissedilmesi gerek. Bırakın beyin hücreleriniz, akılcı, bilinçli zihniniz şeyleri dakik bir şekilde tanımlamak istemeksizin varlığın kapısını tıklatsın. Bu deneyim içinizde bir duygunun büyümesini içerir. Sonra günün birinde, bir anda, bir öğleden sonra, içinizi kaplayan bir bilme duygusuyla, binlerce sayfalık bir kompozisyon beş saniyelik tanrısal bir vecd halinde canlanıverir.