8 – En Büyük Zorbalığın Dışında

Yazdır Yazdır 

Bir toplumdaki en büyük zorbalık sıkı yönetimin denetimi değildir. Bilincin psikolojik olarak yönlendirilmesiyle uygulanan denetimdir. Bilinç psikolojik olarak öyle bir şekilde yönlendirilir ki gerçeklik, onun içinde var olanların tutsak olduklarını bile fark edemeyecekleri bir biçimde tanımlanır. Yaşadıkları yerin dışında bir şey olduğunun bile farkına varmazlar. Biz, sizlerin var olduğunu düşündüğünüz şeyin dışında olanı temsil ediyoruz. Bu, sizin kimi zaman göze aldığınız, bizimse sizin oturmanızı istediğimiz yer; toplumun size yaşayabileceğinizi söylediği yerin dışı.

Size sahip olduklarını düşünenler tarafından -hükümetten Dünya Yönetim Ekibine, uzaydakilere kadar- ağıldaki koyunlar gibi güdüldünüz. Frekans kontrolüyle bilgiden yoksun bırakıldınız. Frekansı istediğiniz istasyona ayarlayabileceğiniz bireysel bir alıcı verici olarak düşünün. Zekanın taşıyıcısı olan dalgaların yayınıdır bu. Frekans yayılımı sınırsızdır, iletilen zeki madde yelpazesi de sınırsızdır.

Frekans kontrolü, ulaşabileceğiniz istasyonların sayısını kısıtlar. Işık Ailesi’nin üyeleri olarak statik kaos yoluyla yeni frekanslar yakalamak ve fiziksel boyuta getirmek zorundasınız. Bu gezegendeki erişim menzili, umutsuz bir şekilde farkındalığınızın açılmasına gereksindiğiniz birçok şeyden ötürü uzun bir süre boyunca son derece kısıtlıydı. Siz kendi kişisel tarihinizi ve artık bırakıp değiştirmek zorunda olduğunuz etkisiz davranış kalıplarını öğrendikçe gezegenin nabzı da kendi davranış kalıplarına göre atar. Bir gezegen olarak tarihi son derece dramatik bir şekilde tekrarlamak üzeresiniz.

Sınırlama frekansını değiştirip kaldıracak, yerine bilgi frekansını getireceksiniz. Bilgilendirildiğinizde korku içinde olma gereğini aşarsınız. Kendinizi bilgisiz ve kontrol dışı hissettiğinizde bütünü anlayamazsınız. Her biriniz içinizdeki, varlığınızın -DNA’nızın- şifresindeki bir şeyi uyandırmaya geldiniz ve şimdi ona cevap veriyorsunuz. İşte bunun için yaşamınızın her alanında arayış içindesiniz.

Siz ve pek çok başkaları gezegendeki dönüşüm sürecine başladı. Elektromanyetik olarak değiştikçe frekansınızı ya da yayınladığınız melodiyi değiştirirsiniz. Sizi gelişmekten alıkoyan, kaos ve karmaşa ile sürekli zarar veren frekansı er geç bırakacaksınız. Kendi frekansınızı değiştirir, taşır ve korursanız er geç farklı bir biçimde titreşir, bu nedenle de çevrenizdeki herkesi etkilersiniz. Çevrenizdekiler frekans değişiminin ulaşılabilir olduğunu hissederler, değişim de o zaman bir dalga gibi gezegenin çevresini dolaşır. Gezegen, ulaşmak için çok çalıştığınız bu yeni frekansı kabul ettiğinde domino zincirinin ucundakiler de alacaklar onu. Bu yeni frekansın adı bilgi ve ışık. Kölelikten kurtuluş. Bilgisizlik ve yanlış bilgiden kurtuluyor, bilgilendiriliyorsunuz; ışığa çıkıyorsunuz.

Hepiniz bilgilenmek ve gezegene frekans değişikliği getirmekle görevlendirildiğiniz için Frekans Bekçileri olmayı öğrenmek zorundasınız. Belli bir bilgi alanına yükselip sürekli olarak orada kalmalısınız. Bunu hareket ya da dinlenme halinde isteyebilmek için de bedeninize hükmedebilir hale gelmelisiniz. Kendi içinize dönebilmeli, duygusal ve fiziksel olarak iyileştirilmesi gerekeni iyileştirmelisiniz. Başkalarına yolu gösterebilmek için benlik cangılından ayrılmaya, açıklığa çıkmaya başlamak zorundasınız. Kimi zaman başkalarına yolu konuşarak değil, sadece kendi frekansınızı koruyarak, işleyerek ve bunu yapma cesaretine sahip olara göstereceksiniz.

Sistem bozucular ve olası Frekans Bekçileri olarak uzmanlıklarınıza en çok gerek duyulan alanlara gideceksiniz. Işık Ailesi üyeleri olarak bedenlenen varlıkların çoğu Birleşik Devletler’e geldi çünkü burası en büyük gelişmeyi yapabileceğiniz ülkedir. İnkaların da yaygın olduğu bir ülke haline geliyor. Özgürlüğün ülkesi, gözü pekliğin yuvasında yaşadığınıza inanıyorsunuz, oysa gezegenin en sıkı denetlenen deneysel toplumunda yaşıyorsunuz. Buradaki zorbalığı izlemek ilginç çünkü duvarsız bir zorbalık bu. Bir ülke ve ortak bir bilinç alanı olarak Birleşik Devletler, bir şeylerin doğru olmadığının farkındalığına henüz ulaşmadı. Gerçekte Birleşik Devletler çevresi, kontrolün açık olduğu eski Sovyetler Birliği’nden çok daha sıkı bir denetim altında.

Birleşik Devletler’deki sistemden vazgeçmekten herkes korktuğu için vazgeçmek zorunda bırakılacaklar. Sistem yozlaşmış, çalışmıyor, yaşamı onurlandırmıyor, Dünyayı onurlandırmıyor. En önemli şey bu. Bir şey eğer yaşamı, Dünyayı onurlandırmıyorsa çökeceğine dair iddiaya girebilirsiniz, olacaklar büyük yankı uyandıracak.

Bilinç değişmek zorundadır. Bu, Tanrısal Planın bir parçası ve bu fırsat kaçırılmayacak. Çevrenizde maddi dünyaya aşırı dalış, metafizik dünya konusunda ise büyük bir anlayış eksikliği vardı, bunun için hayatta ön sırayı neyin aldığına ilişkin yeni bir öncelikler sıralaması olacak. Her şeye sahipken ayaklanacaklarını asla düşünmeyenler her şeylerini yitirdiklerinde ayağa kalkacak. İnsanlar inanılmaz potansiyellerinin bilincine varacak.

Gelecek bir iki yıl içinde bir bağlılık ve komünal işbirliği hareketi ülke çapında yayılacak. Siyasal ideolojiye ilişkin bölünmeye son vereceksiniz. Tasarlanmış bir bölünmedir bu. Bir halk ne zaman bölünse ve dikkatini ortak olmayan noktalara ya da kendisini diğerlerinden farklı olarak etiketlendirmeye yoğunlaştırsa, ortak noktaların keşfi en iyi biçimde saklanmış olur. Bölünme, insanları bir araya gelip çok güçlenmekten alıkoyar.

Özellikle Birleşik Devletler’de süren siyasal oyunların çoğu sizi bölmek için tasarlanmıştır. Yeni Çağa bakın. Yeni Çağın ne kadar bölünmüş olduğunu görüyor musunuz? Sizi ortak noktalarınızı görmekten alıkoyan her türlü şey söylendi. İnsanlar bunun farkına vardıklarında öfkelenmeye başlayacaklar. Size denetim ve bölme yöntemleri açıklandıkça öfke oluşacak Birleşik Devletler’de. Ülke bölünüyormuş gibi görünen olaylar gerçekleşecek, ancak insanların bir araya getirilmesi amacına hizmet edecek bu olaylar. Yeni bir gurur, yeni bir bütünlük anlayışı gelecek, çünkü bu zamanlar için tasarlanan bu.

Maddi alan, herkesin bağlı bulunduğu bir alandır. Birleşik Devletler’deki yaşam, cebinizde ne kadar para olduğu, hükümetin cebinizdeki paranın ne kadarını istediğiyle ölçülüyor. Bu da, vergi hepiniz için ortak nokta olduğu için hem en büyük zarara, hem de en yoğun bir araya gelişe yol açıyor. Hepiniz aynı Tanrıya tapınmayabilirsiniz ama hepiniz vergi ödüyorsunuz.

Ortadoğu krizi, akıllıca bir hareketle hükümetinizin istediğini elde etmesini, sizden izin isteme sorunuyla yüzleşmeksizin akaryakıt vergisini arttırmasını sağladı. Bütün bunların nasıl akıllıca düzenlendiğini görüyor musunuz? Biraz daha fazla verginin yığılmasıyla insanlar yaşamlarının niteliğini sorgulamaya başlayacaklar. Bu ülkede büyük bir öfke göreceksiniz çünkü insanlar kendilerini güçsüz hissedecek. İnsanlar sürmekte olan yönlendirmeyi en sonunda anladıklarında ve duygularıyla ilişkiye geçmeye başladıklarında öfke ilk gerçekleşen duygulardan birisi olur.

Çağdaş teknoloji, frekans kontrolünün en büyük silahlarından biridir. Size eğlence ve rahata ulaşmanın yöntemleri benimsetildi, tümü de frekans kontrolüne ilişkindi. Televizyonunuzdan kurtulmanızı hararetle öneririz. Bilincinizi gündelik olarak manipüle etmenin temel aracıdır televizyon. Deney öyle ince düzeyde ayarlanmıştır ki, televizyon kanalıyla yaratılan rahatsızlığa bilinçaltı olarak cevap verirsiniz. Kendisini televizyon seyrederek öldüren -ve bu sırada doktorları zengin eden- bütün bir kuşak var.

Kimi zaman özgürleştirici bilgi de yayınlanıyor -hatta belki bir Yeni Çağ gösterisinde bile olabiliyor bu. Yine de, ne kadar yükselebileceğinize, sınırsız olabileceğinize ilişkin bir televizyon gösterisini izlerken, bilinçaltı bir düzlemde sizi özgün düşünceden alıkoyan bir frekansa maruz kalıyorsunuz. Bu bilinçaltı etki, sizi hareketsiz ve bir “hayatta kal, dakik ol, sessiz ol, işe git” toplumuna bağlı kılıyor. Televizyon hareketsiz, oturulup aşırı yiyerek geçirilen bir yaşamın propagandasını yapıyor. Çevrenize bakın. Uyanın insanlar!

Televizyondaki bilinçaltı etkilerin çoğu, gezegen dışı varlıklarla bağlantı halinde geliştirilmiş bir teknolojinin ürünüdür. İnsanın bilincini bilinçaltı etkiyle bozmak dünya çapında bir program haline gelmiştir. İki, üç, dört televizyonu olan evleri düşünürseniz bunun son derece başarılı olmuş bir olan bir pazarlama programı olduğunu kabul edersiniz. Televizyondaki bilinçaltı etkilerden haberdar olan bazıları buna karşı bağışık olduklarını hissediyor. Bununla birlikte, televizyonun etkileri öylesine derin işleyen güçtedir ki, siz ne kadar açıkça bildiğinizi söyleseniz de teknolojinin titreşimsel frekansınıza yaptıklarını dengeleyemezsiniz.

Duygusal bedenlerinizden beslenen varlıklar olduğunu söylemiştik. Televizyonun onlar için ne kadar zekice bir araç olduğunu düşünün. Dünyanın her yerinden milyarlarca insan, beyaz camda seyrettiklerinden kaynaklanan duygusal besin salıyorlar atmosfere. Sinirlerinizi bozmak için o kadar çok savaş çıkarmalarına gerek yok artık -bunun yerine film yapmaları yeter!

Televizyon seyretmeye gereksinen insanlar zihinlerindeki bilgi bolluğuna ulaşmıyor ve çevrelerindeki her şeyin ele geçirebileceği bir hale geliyorlar. Aslında, evrimleşmeyi gerçekten istiyorsanız gazete okumayın, radyo dinlemeyin, televizyon seyretmeyin. Eğer belli süreler için medyadan özgürleşir, kaos, endişe, stres, hay huy ve ihtiyacınız olmayan her tür baştan çıkarıcılık frekansından ayrılırsanız durulmaya başlar içiniz. İçinizde neler olup bittiğini dinlemeye başlar, dünyada içinde kaybolmaksızın yaşarsınız. Temizlenirsiniz. Bunun ne kadar üzerinde dursak azdır!

Elektronik gereçler de frekansınızı bozar. Özel olarak frekansınızı bozmak için tasarlanmamış olsalar bile kimi zaman bir şeyin elektronik frekansıyla aranızda uyumsuzluk olur. Üstelik, dediğimiz gibi çoğu da, sizi belli bir frekans açılımında tutarak, güvenli, zararsız, etkisiz, üretken sığırlara dönüştürecek statiği yaratmak üzere tasarlanmıştır.

Ya bilgisayarlar? Birleşik Devletler’de piyasaya ikinci derecede hakim ürünü bilgisayarlar oluşturmaktadır. Kaçınız bilgisayar başında çalışıyor ve özellikle de büyük şirketlerin ana bilgisayarlarına bağlandıklarında baş ağrıları ediniyor? Büyük şirketler zihin denetiminin içindedir; kendileri için enerji elde etmek üzere sizin zihinlerinizi kullanırlar. Kişisel bilgisayarlar o denli güçlü değildir.

Önümüzdeki yıllarda bazı yeni icatlar çıkacak ortaya -piyasada reklamın yapılması için asla patent verilmeyeceği için yeraltı icatlar. Takasa dayalı bütün bir ekonomi olacak, bazı icatların ticareti insanlar arasında yapılacak. Frekans kontrolünün büyük bir bölümüne karşı atağa geçecek teknolojiler olacak. Bu teknolojiler havanızın ve suyunuzun niteliğini değiştirebilir, evinizi temizleyip kapatabilir, bu şekilde bir enerji bütünü haline gelebilirsiniz ve sizi hiçbir şey yaylım ateşine tutamaz. Olağanüstü şeyler başaran teknolojiler var. Teknolojinin size karşı nasıl kullanıldığını anlıyor musunuz? Sizin için kullanılmadı. Televizyon kendi başına mutlaka kötü değil ama kötü amaçla kullanıldı. Teknolojide yanlış bir şey yok. Önemli olan, teknolojinin nasıl kullanıldığı. Fark burada.

Kontrol altında olduğunuz diğer bir alan eğitim sistemi. Öğrettiğiniz şeylerin çoğu içtenlikten uzak. Çok çalışıyor, borç alıyor, özellikle bilim, matematik, psikoloji ve tıp araştırmaları alanında siz ayağınızı kapıdan içeri atmadan önce tarih olan bir şeyi öğrenmek için para ödüyorsunuz.

Sizi diplomanızdan ötürü ödüllendiren bir toplumda yaşarken ne yaparsınız? İşe şöyle söyleyerek başlayın: “Dünyamı ifade ettiğime inanıyorum. Varoluşumu tanımlamak için bu kimlik belgelerine gereksinmediğime inanıyorum. Kendi içimde eşsiz, bağımsız olabilirim.” Dünyayı dereceler olmaksızın keşfetmenin yöntemini ya da yolunu bulun. Eğitim, gerçekte bilginin peşinde olmaktır, bilgiyse çölde bir yürüyüşle de gelebilir. Bir kitabın sayfalarını karıştırarak edinilmesi gerekmez. Okulu biraz araştırmanın zararı yok ama size öğretilenin doğru olduğu fikrine rağbet etmeyin.

Duygularınızın temelinde çatışan konularla denetlenip bölünüyorsunuz. Çocuk aldırma-aldırmama konusu küresel değil milli bir konu. Bazen masum kurbanlar görünüşte kendileriyle hiçbir ilgisi olmayan olayların altında eziliyor ya da çil yavrusu gibi dağılıyor gibi görünebilirler. Kuşkusuz size öğretilen budur -güçsüzsünüzdür ve ancak tanrıların canı isterse kurtulabilirsiniz ama bu hiçbir zaman olmamıştır. Yaşamları bir kaza ya da şiddet sonunda ellerinden alınanlar bunu seçer.

Çocuk aldırmama-aldırma konusu Birleşik Devletler’de uyumsuzluk yaratmak üzere hükümet içindeki gruplar tarafından kasıtlı olarak ortaya atıldı. Böl ve ele geçir, insanlara sahip ol. Eğer insanların seçmesine, özgürlüğüne ve yaşamlarını sürekli olarak iyileştirme yeteneklerine izin verirsen onlara sahip olamazsın. Konu kürtaj bile olsa insanlar insanlara karşı çıktığında, bundan kontrolü elde tutanlar yararlanır.

Nasıl yararlanırlar? Burada, Birleşik Devletler’de kadınları kendi aralarında birleşmekten alıkoyarlar, erkeklerin birleşmesine izin vermezler. Korku içinde bırakırlar insanları. Bu konuları sürekli önünüze getirerek sizi bir kadının bedeninin doğurma süreci üzerinde hiçbir denetimi olmadığına inandırırlar. Kürtaja ihtiyacınız yok; eğer bunu istemiyorsanız hamile kalmanıza gerek olmaz. Nasıl mı? İradeyle. Bir kadın kendisine, “Şu sıra bir çocuk sahibi olmaya hazır değilim” diyebilir. Ya da diğer seçenek olarak, “Bir çocuğu kabul durumundayım” diyebilir. Kendinize sahip çıktığınızda kendi beninizle ne yapabileceğiniz konusunda hükümetin iznine gereksinmeniz olmayacaktır.

Büyük kentlerin sokaklarında şiddet, kontrolün başka bir incelikli yoludur. Birleşik Devletler’deki büyük kentler -Los Angeles, New York, Washington D.C. vb- enerjinin Kuzey Amerika kıtasına geldiği ya da şimdiye kadar gelmiş olduğu enerji kovaları ya da çukurlarıdır. Bu kentlerdeki şiddette artış oldu. Çünkü bilinmektedir ki huzursuzluğun sürdürülüp haber konusu yapılması bütün bir ulusu yönlendirmede uygun bir araç olabilir. Böyle şeyler fiziksel düzlemde kasten harekete geçiriliyor, eterik düzlemden de yardım görüyor çünkü ne kadar çok korku doğarsa sorumlular o kadar beslenir bundan.

Ailesiyle birlikte dışarı çıkan bir kadın saldırıya uğrar, görünürde masum bir kurban olan genç oğlu saldırganlarla dövüşür, bıçaklanır ve tatilinin ortasında hiç beklenmedik bir şekilde ölürse birçok insan arasında yayılan korku pek çoklarını besler. Ortadoğu’daki savaşın getirdiği korku olağanüstüydü.

Yaşam gücünüz elinizden alındı. İnsan ırkının bireyleri olarak ortak bir noktanız varsa o da duygularınızdan ötürü uğradığınız saldırıdır. Başkaları duygularınızla araçlarmış gibi oynadı, duygularınızla sahip olduğunuz gücü öğrenmenize hiçbir zaman izin vermediler.

Bütün bu öykü her zaman dönüp dolaşıp duygulara geliyor. Duygular sizi bir yerlere götürüp bağlantıya geçiren biletler gibidir. İnanılmaz ölçüde zenginsiniz. Duygulardan yana ne kadar varsıl olduğunuzun bir farkına varsaydınız. Düşük titreşimli varlıklar -onlara böyle diyebilirsek eğer- korku, kaos ve şiddete dayalı çok düşük frekanslı duygularla varolur.

İnsan iradesini insan zihni üzerinde kullanma yeteneği sizin son çareniz. Bedene iradeniz doğrultusunda hakim olma yeteneği tam da gezegenden sorumlu olan kişilerin anlamanızı istemedikleri şey. Bağımsızlaşıp kendi frekansını sahiplenenler çoğaldıkça burada yeni frekansı istemeyenler kaos, karmaşa ve karşıtlık yaratmak için karşıt bir frekans getirecekler. Bir toplumun büyük bir sıçrama ya da değişim eşiğinde olduğu her zaman tam karşıtı hareketler olur.

Bir konuya her zaman daha geniş bir açıdan bakın ki yansız kalabilin çünkü açı sürekli genişleyecektir. Gezegen bazı varlıklarla büyük bir yüzleşmeye doğru ilerliyor. Biz sadece buna işaret ediyoruz; biz korku yaymak için burada değiliz. Korku öbür takımın hissetmenizi istediği şey. Biz sizin değiştirmek istediğiniz her şeyi değiştirebileceğinizi anlamanızı istiyoruz. Bu, gelecekte bir sayı oyununa dönüşecek çünkü erk sahibi olacağınız bir yere gelmek için birlikte çalışacaksınız.

Işık Ailesi üyeleri olarak insanların, ışık sütununu imgeleyip, enerji yükleyerek, bedenin içine çekmek yoluyla, bütünüyle işler hale gelmesini istiyoruz. İsteyin. Her gün bir ışık kordonu ile çalışmaya niyet edin, ışık frekansları sizi bağlantıya geçirir, koruma ve bilgi ile doldurur. Işığın belkemiğinizin köküne, bedeninize ve Dünyaya ilerlediğini, solar pleksus (Güneş sinir ağı, Göbek şakrası ve çevresi. Ç.N.) bölgesinden bir çeşme gibi dışarı akarak ışıktan bir altın kalkan oluşturduğunu hissedin. Olanları belirlemek için solar pleksus bölgesini kullandıkça hissetmek yoluyla kavramayı öğreneceksiniz.

Dünyanın sahipleri, insanların duygularının buğday gibi hasat edilebilir bir ürün olduğunu anlamalarını istemiyorlar. Kendi hasadınızın bir ürün olduğunu anlamalarını istemiyorlar. Kendi hasadınızın sorumluluğunu üstlenirseniz buna siz karar vermedikçe başkaları sizden çıkar sağlayamaz, sizi kullanamaz. Belli bir frekans ve bağımsızlık içinde hareket ederseniz sizi kontrol etmek isteyenler sizinle ilgilenmez. Onların istediği, beslenmelerini sağlayan korku dolu, karmakarışık bir frekanstır. Gezegende korku ve kaos egemen oldu, o varlıklar çıkardı bu duyguları ortaya. Bu frekansı yaratmak için her yeri böldü ve ele geçirdi. Barış, sevgi ve bilgi ile hareket ederseniz bu yerin yapısını temelden değiştirir, frekans seçme özgürlüğünü gezegene geri getirirsiniz.