ESRİKLİK ve KALP (Nisan 2005)

Yazdır Yazdır 

Hathor Mesajı – Tom Kenyon kanalıyla

18 Nisan 2005

Bu bölümde sizinle kalbe odaklanmak vasıtasıyla esriklik (vecd) üretimi hakkında konuşmak istiyoruz. Burada kalp çakrasından söz etmiyoruz, fiziksel kalpten, kalp kasının kendisinden bahsediyoruz.

Bu teknik şükran veya takdir duygusuyla birlikte odağınızı veya dikkatinizi kapsar.

Dikkatinizi kalbe odaklar odaklamaz, bir süptil enerji akışını fark edebilirsiniz. Bizim perspektifimizden, dikkatinizin odağı bir enerji vorteksinin merkezi noktası gibi işler. Bu özellikle fiziksel bedeninizde ve bedeninizi çevreleyen alanda – enerji alanınız, kadim insanların aura dedikleri alan – doğrudur.

Bir dikkat odağı yaratma yeteneğiniz sadece serebral veya beyin aktivitesi değildir. Bilincin birçok seviyelerindeki bir aktivitedir. Dikkatinizi bedeninizde veya bedeninizin enerji alanında nereye yerleştirirseniz, o noktaya veya bölgeye anında süptil enerji akışı olur. Bu enerji akışının bedeninizin hücrelerinde ve/veya enerji bedeninizi oluşturan ışıltılı ışık liflerinde canlandırıcı etkisi vardır.

Gerçekte odağınız atom altı seviyelerde eğilme etkisi yaratır, siz buna kuantum alan etkileri diyebilirsiniz. Bu alan – etkileri içinizde enerjinin, geometrinin ve armoniklerin farklı akışlarını yaratır.

Odağın gücüyle kuantum alanı değiştirmek ustalaşmanızı teşvik ettiğimiz önemli bir yetenektir. Bunun uygulamaları sayısızdır, esrikliğin geliştirilmesi bunlardan sadece biridir. Bu yöntemde, bu yeteneği takdir veya şükran duygusuyla birlikte odağı veya dikkati tutmak için kullanırsınız. Bu iki duygunun enerji alanınızda ve fiziksel kalbinizin ritmik manyetik yayımlarında düzenli bir etkisi vardır. Odak ve düzenli duygunun bu birleşimi esrikliğin yüksek hallerini üretmek için kullanılabilir.

Daha önce söylediğimiz gibi, bilincin esriklik hallerinin üretilmesi önemli bir tekamül katalizörüdür. Gününüz boyunca esriklik halleri yaratmayı öğrenmenizi güçlü bir şekilde öneririz.

Birçoğunuz için, günlük yaşamınızın bu tür hallerin geliştirilmesi için olanak sağlamadığını kavrıyoruz, ama gün boyunca bu halleri en azından birkaç dakika elde etme uygulaması yapabileceğiniz zamanlar bulmanızı teşvik ediyoruz. Esriklik içinde geçirilen kısa bir zaman süresi, hiç olmamasından daha iyidir.

Bu uygulama bilinçli bir varlık olan Dünya ile ve galaksinizde akan katalizör tekamülün armonik dalgaları ile bir armonik veya bir ilişki oluşturur.

Bu teknikte, dikkatinizi fiziksel kalbe odaklarsınız. Dikkatinizi bu bölgeye odaklarken, takdir veya şükran duygusu üretirsiniz. Bu, takdir veya şükran düşüncesi değildir – duygunun kendisidir. Bu yöntemde, düşünce esriklik üretmek için gerekli olan süptil enerjileri aktive etmez – sadece hissetmek içinizde enerji vortekslerini aktive edebilir.

Fiziksel kalbe odaklanırken ve takdir veya şükran hissi üretirken, tüm bedeninizi kuşatmak için fiziksel kalpten dışarıya doğru yayılan kalbin manyetik alanları tarafından taşınan enerjinin dalga formu bedeninizde akmaya başlar. Bedeninizde enerji akışı başlarken, esriklik kendiliğinden ortaya çıkar – hücresel esriklik.

Bu teknik ile deneyler yapın. Kalbinize odaklanırken ve takdir ve şükran hislerini üretirken bedeninizde nelerin gerçekleştiğini duyumsayın. Bedeninizin trilyonlarca hücresi takdir veya şükranın bu düzenli enerjisini alırken, hücresel seviyede gerçekleşen şeyleri fiziksel olarak hissedin.

Yukarda tanımlandığı gibi esriklik yaratma yeteneğini oluşturduğunuzda ve her arzu ettiğinizde esriklik üretebildiğinizde, bazılarının süptil enerji bedeni dediği enerji alanınız ile deneylere başlayın.

Bu yöntemle çalışmada, dikkatiniz kalpte, takdir ve şükran hisleri üretmededir. Ve bedeninizde esrikliğin yükselmeye başladığını hissettiğiniz zaman, dikkatinizi bedeninizin etrafındaki alana yönlendirin. Bu enerji alanı durugörüyle görüldüğünde ışıltılı bir yumurtaya çok benzerdir. Bu ışıltılı yumurta şeklinin geniş bölümü omuzlar etrafındadır ve daha dar kısmı ayakların etrafındadır. Bu alanın merkezi boyunca işleyen merkezi bir hat veya eksen vardır ve bu fiziksel bedeninizin merkezi boyunca da işler – başın tepesinden aşağıya apışarasına kadar. Bu hat süptil enerji bedenini oluşturan manyetik alanın merkezi eksenidir. Bu beden veya alan başın birkaç santim üzerine ve ayakların birkaç santim altına uzanır. Bazı yüksek derecede enerji yüklü hallerde, eksen ve süptil enerji bedeni bunun çok ötesine genişleyebilir.

Dikkatinizi bu merkezi eksene ve bedeninizi çevreleyen alana yönlendirerek, esrikliğin fiziksel bedeninizden enerji alanınıza geçmesini sağlarsınız. Bu çok pozitiftir ve sizi galaksinizde akan hızlanmış tekamülün dalga formları ile rezonansa sokan güçlü armonik modeller yaratır.

Bu tekniğin güçlerini küçümsemeyin. Çok basittir, derin ve etkilidir. Sizi rezonans ve titreşimin yüksek haline sokar. Ve bizim perspektifimizden, Dünya’nızın şu anda deneyimlemekte olduğu ve deneyimlemeye devam edeceği enerji portalları ve dönüştürücü enerjilerden geçmek için, bu çok önemlidir.

Doğanız ve kaderiniz ile ilgili size söylemek istediğimiz şeyler var, ancak sizler en azından esriklik halinde olmadıkça bunlar anlaşılmayacaktır.

Bunun nedeni bilincin referans noktasının sadece inanç tarafından değil, kişinin duygusal armonikleri tarafından da oluşturulmasıdır. Ve esriklik halinde olmadan, bu, anlatmakta olduklarınızı direkt olarak algılama yeteneğine sahip olmayan kör bir insana güneşin doğuşunu tanımlamaya çalışmanıza benzeyecektir. Böyle bir insan için tanımladığınız, inancın oluşturduğu bir dünya olurdu. Ama bu insan aniden görebilseydi, güneşi direkt olarak hissedebilirdi ve tanımladığınız dünyanın doğru olduğunu onaylardı. Ve bir zamanlar söylence aleminde olduğu varsayılan şey, şimdi gerçek olarak görülecektir.

Ve böylece bu anda, size bir söylence olarak görünebilecek şeyle sizden ayrılıyoruz, ama biz bunu kendimizin tanık olduğu şey olarak taşıyoruz. Sizler geleceğinizi ve gelecek olan nesillerin geleceğini yaratmanın ortasında bulunan yaratıcı varlıklarsınız. Kalbinizde Gizemlerin Gizeminin anahtarını taşıyorsunuz. Ve bu gizemin eşiği, açılışı esrikliğe girme kapasiteniz iledir. Cesur olun ve yolunuzu, var olmanın bu yükseltilmiş haline yükselmenin yolunu bulun. Ancak, esrikliğin yolun sonu olmadığını bilin. Sadece başlangıçtır.

Burada size verdiğimiz yöntemi deneyin. Daha önce verdiğimiz yöntemlerle ve yakın gelecekte vereceğimiz yöntemlerle birlikte deneyler yapın. Yapabildiğiniz her zaman esrikliğe girin. Bunu yaptığınız zaman, insanlığa hizmet etmiş olan ve hizmet etmekte olan yükselmiş varlıklar ve üstatlar ile birliğe (duygu ortaklığına) girdiğinizi bilin. Bunu yaptığınızda, kendi Benliğiniz ile birliğe girdiğinizi bilin.

Sevinç ve kahkahada.

Hathorlar

(Çeviri: Saffet Güler)

©2009 www.tomkenyon.com. Tüm hakları saklıdır. Yazarın ismini ve bu telif hakkı uyarısını eklediğiniz, bundan para almadığınız ve herhangi bir şekilde içeriğini değiştirmediğiniz sürece bu mesajı kopyalayabilir, paylaşabilir ve herhangi bir ortamda dağıtabilirsiniz.