Kasım 2007 – Dünyanızı Aşın ve Dönüştürün

Yazdır Yazdır 

Tom Kenyon vasıtası ile,

14 Kasım 2007

Şu anda kendinizi bulduğunuz riskli, tehlikeli geçit ile ilgili konuşmak istiyoruz. Bu durum bu yılın kalanında ve ayrıca 2008’de devam edecek.

Geçmiş iletişimlerimizde söylediklerimizin çoğu gerçekleşti ve hatta gelen yıllarda daha fazla Dünyasal değişiklikler, iklimsel değişiklikler, jeopolitik destabilizasyon ve ekosisteme tehditler ortaya çıkacak. (Not: Tahminlerle ilgilenenleriniz için Arşivden mesajları okuyabilirsiniz;

http://tomkenyon.com/who-are- the-hathors/ .

www.kosulsuz-sevgi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=264&Itemid=281)

Daha önceki iletişimlerimizde sözünü ettiğimiz olasılıklardan biri ABD ekonomisinin sıkıntıya girmesi idi. Bunu iki yıl önce söyledik ve Kasım 2007’nin bunun gerçekleşeceği en olası son pencere olacağını belirtmiştik, gerçekte, bu gördüğümüz gibi ortaya çıkıyor. Ancak, durumun şu anda kavranandan daha kötü olduğunu söylemek istiyoruz, kendinizi zor finansal zamanlar için hazırlayın.

Ama bahsettiğimiz riskli geçiş bu değildir. Daha çok duygusal yaşamınızdan söz ediyoruz, kalbinizin ve ruhunuzun yaşamından, çünkü sonraki birkaç yılda gerçekleşecek olayların hassas yüreklere sahip olan ve daha iyi bir dünya hayal edenleri duygusal olarak çarpacak olması (etkilemesi) tartışmasızdır.

Son mesajımızda insanlığın devam etmesinin (bazı şekillerde) şimdi garanti olduğunu belirttik. Bu (Dünyada insan yaşamının devam etmesi) 2007 yazından önceki durum değildi, ama birçok varlığın çabaları vasıtası ile teraziler değişti. Maalesef bu sizin gezegeninizin spiritüel arınmasından kaçabileceğiniz anlamına gelmiyor, ne de kurumlarınızın, kültürel varsayımlarınızın ve ekonomilerinizin karşılaşacağı zor meydan okumalardan kaçamazsınız. Bunların hepsi kaygan kumun üzerine inşa edildi ve geleceğin rüzgarları şimdi üzerinizde.

Yorumlarımızı iki alana böldük: transandans (aşkınlık) ve dönüşüm. Yeniden – yaratımın kaotik fazı başladığı zaman – bu şimdi kendinizi içinde bulduğunuz fazdır – tüm yapılar sorgulamaya gelir. Beklenen sonuçlara dayanarak hesaplanan yazgılar çözünür. Bu yoğun karışıklık ve ilksel korku duyguları ve düşmanlığın yükseldiği zamandır. Bunda işbaşında olan birçok kuvvetler var ve bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Bu kaotik fazın parçası bilinçliliğin bir boyutundan diğer boyutuna geçişin basit sonucudur. Dünya ve insanlık 4 ncü boyut bilinçliliğinden 5 nci boyut bilinçliliğine ilerlerken [5 nci boyut sizin kollektif olarak algıladığınız zaman ve uzay sınırlamalarının dışındadır] eski dünya ve yeni dünya arasında bir gerilim vardır. Siz şimdi tam bunun ortasındasınız.

Daha da çok insan spiritüel anlayıştaki ani sıçramalar ile tahrik edilen paradigmayı deneyimledikçe, eski dünya yıkılıyor. Yeni kültürel, politik ve ekonomik varsayımları ile yeni dünya henüz çiçek açmadı, sizler eski görüşlerin artık işlemediği, ama yeni görüşlerin de henüz kullanılabilir ifadelere geçmediği topraklardasınız. Bu boyut değişiminde deneyimlediğiniz zorlukların bir nedeni budur.

Ama burada ayrıca bir diğer daha sinsi element oyunda. Hükmetmenin ve kontrolün eski dünyasının devam etmesini isteyen çıkar çevrelerinin kazançları var ve onlar bunu sağlama almak için her aracı kullanıyorlar.

Bahsettiğimiz kontrol türü o kadar yaygın ve toplumunuzun dokusunun dikkatten kaçacak kadar parçası olmuş ki, bunlar tam olarak sizi kontrol etmek isteyenlerin istedikleri şeyler. Bu tür kontrolden sorumlu olan tek bir kişi veya tek bir grup yok. Bu birçok yönden ve bir çok kaynaktan geliyor. Asla şüphelenmeyeceğiniz kaynaklardan geliyor, bunların arasında dini, politik ve ekonomik kurumlar var. Ama sizi kontrol etme girişimleri burada bitmiyor. Dünyanızdaki manipülatif unsurların çoğu boyutlararası ve galaksiler arası müdahalelerden (engellemeler) geliyor.

Ancak kaynaklarına bakmaksınız, kendi bencil amaçları için kaderinizi kontrol etmeye çalışanların günleri sayılı. 4 ncü boyut bilinçliliğinden 5 nci boyut bilinçliliğine geçiş artık durdurulamaz, yeni günün şafağından kaçınılamaz. Dünyanızdaki bilinçliliğin ve Dünyanın kendisinin tekamülü dinamik bir geçişin ortasındadır ve sizler bunun hayati bir parçasısınız.

Ancak, şu andaki 4 ncü boyut realitesinden 5 nci boyuta (ve daha yükseğe) geçişin kolay olmayacağını anlamanızı istiyoruz. Boyut değişimi sırasında gerçekleşen asıl kaos nedeniyle ve dünyaya ait güçlerin ve de boyutlararası ve galaksiler arası zekaların dünyanıza müdahalesi nedeniyle, geçiş çok daha zor olacaktır.

Bu, üstlendiğiniz eylemler ile geleceğinizdeki negatif olayları azaltamayacağınız anlamına gelmiyor. Yüksek boyutlara nazik kollektif geçişin olası olmadığı anlamına geliyor.

Doğasında telaşlandırıcı bilgi paylaşmaktan her zaman kaçındık, ama değerlendirmelerimizde direkt ve samimi olmalıyız.

Belirttiğimiz gibi, bu yılın geri kalanı ve 2008 hem boyutsal değişimin yoğunlaşmasını ve hem de gezegensel manipülasyon ve kontrolün artışını gösteriyor. Bu paralel olay – 5 nci boyut realitesinin başlangıcına geçiş ve insan ruhunu kontrol etmek için dünya çapındaki girişimler – sanal ve gerçek savaş sürüklemesi çiftine ayrılacak. Gerçekte insan ruhu için bu savaş önceden başladı.

Tek bir insanın insanlığın kollektif kaderini hafifletmek için yapabileceği çok fazla bir şey yok. Ama dünyayı büyük çapta hipnotize eden kollektif zihin kontrolü ve manipülasyonundan çıkarak, kendi kaderinizi bağımsız şekillerde etkileme olanağına sahipsiniz.

Bunu yapmanız için, kendi sınırlamalarınızı aşmanın bir yolunu bulmalısınız ve bununla size kurumlarınızın, hükümetlerinizin ve dinlerinizin empoze ettiği düşüncelerinizin sınırlamalarını kastediyoruz. Önünüzde ortaya çıkan ve görünmeyen manipülatörler tarafından gerçekleştirilen olayların insan bilinçliliğine yansıttığı korku ve terör mesajlarını aşmanın yollarını bulmalısınız. Eğer bu periyotta hayatta kalacaksanız, etrafınızda olanları veya oluyor görünen şeyleri aşmalısınız. Kendi spiritüel merkezinizi bulmalısınız.

Bunu yapmanın sihirli yolları yoktur. Her biriniz sizi kendi bilinçliliğinizin dingin – noktasına, kendi ilahiliğinizin kavrayışına götürecek olan birçok yola sahipsiniz. Ve bu yerden kendinizi etrafınızda ortaya çıkan olaylardan daha kolay ayırabilirsiniz. Dünyayı aşmayı öğrenmek zorunda kalacaksınız. Bir zamanlar büyük spiritüel öğretmenlerinizden biri şöyle demişti, “Dünyada ol, ama dünyadan olma.” Bu, gelen zamanlarda çok iyi bir tavsiyedir.

Ancak, sadece kendinizi ayırmak ve dünyayı aşmak yeterli değildir. Ayrıca dünyayı dönüştürmelisiniz ve daha büyük dünyadan söz etmiyoruz, çünkü bu sizin etkileme yeteneğinizin ötesinde. Tam etrafınızda olan dünyayı kastediyoruz, lokal arkadaş topluluğunuz, sevdikleriniz ve ayaklarınızın altındaki dünya. Bahsettiğimiz dünya budur ve daha büyük dünya her tarafta kötüleşiyor ve çöküyor görünse bile dönüştürmeniz gereken dünya budur. Bu bir dereceye kadar spiritüel üstatlık gerektirir. Bunun kolay olacağını söylemiyoruz, dünyanızı aşmanızın ve dönüştürmenizin gerekli olduğunu söylüyoruz, iğnenin deliğinden geçmek için her ikisini de yapmalısınız – eşzamanlı olarak.

Kendinizi dünyanın haline bakıp ümidi/cesareti kırılmış bulduğunuzda, size tavsiyemiz bu kendine – düşkünlüğü aşmak, manipülasyonu ve size yansıtılan izolasyon hissini aşmak, grup zihni formunu aşmaktır. Bu ustalık isteyen bir iştir, çünkü etrafınızda olabilecek ıstırabın ortasında bile kalbinizin sevincine giden kendi yolunuzu bulmalısınız. Gelen yıllarda spiritüel olarak hassas bireylerin vazgeçme arzusu hissedecekleri zamanlar olacaktır. Bu kendinize yeniden ilham vermenin zamanıdır ve bunu nasıl yapacağınız size bağlıdır, ama birkaç tavsiyemiz var.

Dikkatinizi kendinizden ve kendi problemlerinizden etrafınızdaki dünyaya, ayaklarınızın altındaki toprağa, bölgesel topluluklara, arkadaşlarınıza, etrafınızda yaşayan yabancılara, sevdiklerinize çevirin. İçinde yaşadığınız dünyayı daha iyi bir yer yapmak için yapabileceklerinizi keşfedin. Bu şeyler aslında çok basittir. Bir gülümseme, rahatlatıcı bir söz, park yerini başkasına bırakma olabilir; aç olan birine yemek vermek olabilir; televizyon denen zihin kontrol cihazını kapatmak olabilir ve çocuklarınızla veya ev hayvanlarınızla oynamak olabilir. Bir ağaç dikmek olabilir. Tam önünüzdeki dünyayı etkileme fırsatları sonsuzdur ve o zaman dünyayı manipüle eden güçler dünyayı yıkmaya çalışırken bile yerel topluluğunuza yeniden bağlandığınızı görürsünüz.

Basitlikte güç olduğu anlayın, bu nedenle mesajlarımız genellikle basit temeller ile ilgilidir. Her zaman olduğu gibi, enerjisel istikrarsızlıklar yükselirken onlarla başa çıkmanın oldukça etkili bir yolu olarak Denge Holon’unu geliştirmenizi öneriyoruz. Denge Holonu’nun nasıl yaratıldığı bilgisi için:

http://www.kosulsuz-sevgi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=291&Itemid=311

Ayrıca bilinçli olarak minnettarlık ve takdir içinde yaşamanızı teşvik ediyoruz, çünkü bu duygusal hallerin yarattığı süptil harmonikler sizin için koruyucu olarak davranır ve dünya aşağıya doğru spirallense bile sizi yükseltir.

Kültürünüz ve ekonomileriniz zor zamanlardan geçse bile, yaşamınızdaki anları yakalayın. Etrafınızda gerçekleştiğini gördüğünüz olayları aşmak ve kendinizi ayırmak için kendi içinizdeki yeri bulun. Sonra belki, çok ilginç bir deneyiminiz olur. Kozmik şakayı görürsünüz ve gezegendeki tüm olan bitenler size yüksek bilinçliliğe hem ilginç hem de eğlenceli bir geçiş olarak görünür.

Ancak, şüphesiz bu eğlenceli olma hissi sadece 5 nci ve daha yüksek boyut bilinçliliğinin bakış noktasından görülebilir. Özellikle siz onlara kilitlendiğinizde, dualistik bir evrende ortaya çıkan durumların içsel mizahını görmek her zaman kolay değildir. Bu nedenle dünyanızı aşmanız – ona inandığınız şekliyle dünyanızı – ve farkındalığın yüksek oktavına girmeniz için sizi teşvik ediyoruz. Olasılıklar ile taşan yeni bir evren sizi bekliyor.

Hathorlar

14 Kasım 2007

www.tomkenyon.com

(ÇEVİRİ ; Saffet Güler)