- Koşulsuz Sevgi - https://www.kosulsuz-sevgi.com -

Sesin Enerjisi Üzerine

Michelle Eloff vasitasi ile ; 21 Temmuz 2003

Ben Kuthumi’yim ve bu zamanda sizi selamlamak ve size içtenligin, hafifligin, gerçegin ve enerjinin kutsamalarini getirmek için, Sevginin ve Bilgeligin isinlari üzerinde size geliyorum. Selamlar, sevgili dostlar.

Bu aksam size iletmek istedigimiz mesaj, sesin enerjisini anlamaktir – bu sadece bir enstrumanin sesi ile gelmez, ayrica bedeninizin titrestigi kutsal ses ile ve konusmanizdan çikan ses ile gelir.

Her seyden önce, doga ses ile doludur. Ses olarak tezahür eden enerjinin özel elektrik dalgalarini yayan suda yasayan yaratiklar vardir ve her ses essizdir. Incelenmis olan bu yaratiklarin bazilari elektrikli yilanbaligi olarak bilinir ve çevrelerini etkileyen elektrik akimlari vasitasi ile sesler yaratan diger elektrikli baliklar. Bu sesler, elektrikli yilan baligi çarptiginda savunmada kullanilir ve sesler ayrica bedenlerini devam ettirmek için saldirgan sekilde de kullanilir.

Simdi, sizler de saldirgan veya savunmaci olan seslere sahipsiniz ve genel olarak konusursak, insanlar hem savunmaci hem de saldirgan enerji titresimlerine tepki verirler.

Genelde, bu zamanda dünyaniz çok çesitli ses titresimleri yaymakta ve bu sesler sizin sagliginiza/huzurunuza etki eder. Bunlar ayrica çevrenize etki eder ve o özel yerin etrafindaki ve ayrica içindeki dogayi gözleyerek orada hangi tür enerjinin mevcut oldugunu, hangi tür sesin titrestigini söyleyebilirsiniz.

Doga çok kutsal ve çok direkt lisani konusur. Bundan dolayi, bu planda yasamin bu kralliklari ile, onlarin lisanini anlamak için karsilikli etkilesimde bulunan insan varliklar olarak bu önemlidir, böylece siz bireysel olarak dünyanin sizinle nasil iletisim kurdugunu daha fazla yorumlayabilirsiniz. Bu titresimler enerji alaninizi, ruh halinizi ve sagliginizi etkiler.

Size, negatif titresimlerin bir baskasina negatif sekilde konusmakla yayildigini söyleyelim veya bir baskasi hakkinda negatif seyler düsünmek, negatif titresimler yayar. Bu enerjinin psisik dalgalari üzerinde ileriye dogru tasinir ve kisiyi ya pozitif sekilde etkileyebilir veya negatif sekilde etkileyebilir. Bedeninizden yayilan her sey bir sestir. Sinirleriniz özel bir ses yayar. Çiçekler, büyürken bir ses olusturur ve her bir yaratik essiz/özel bir sese sahiptir.

Sesiniz parmak iziniz gibidir ve parmak izi ve dudak izi gibi essizdir. Baska bir insan sizin sahip oldugunuz ses imzasina sahip degildir. Bundan dolayi, herhangi baska biri sizin tasidiginiz kutsal sesi tasimaz. Bu ses titresimleri ve enerji ruhunuzu yükseltmede sizi destekler. Bu titresimler ve sesler belli enerjilerin açilmasina veya kapali kalmasina izin verir ve konustugunuz sey ile ilgili bilinçli olmanizi Ruh’un vurgulu olarak size anlatmasinin nedeni budur – bedeninizden, düsünceleriniz, inanç sistemleriniz vasitasi ile yaymakta oldugunuz enerjilerin farkinda olun, çünkü siz özel bir model yayiyorsunuz – bir imza – bu size geri dönecektir.

Titresimler o kadar süptildir ki, onlarin sizin realitenizi nasil etkiledigini bile kavrayamazsiniz. Tanri’nin sesi doga vasitasi ile konusur. Korkunun sesi çogu zaman insan vasitasi ile konusur. Ancak, bunun bir amaci vardir, çünkü ruhlar olarak siz özel dersler ögrenmeye geldiniz ; ve ögrenmeniz vasitasi ile, ögretirsiniz.

Negatif olarak konustugunuzda bile, kendinize nasil pozitif olacaginizi ögretiyorsunuz, çünkü negatif olarak yaydiginiz sey sizi etkiler ve size pozitif olmanin ve sesin (düsünce, duygu ve hisler vasitasi ile yayilan süptil seslerin ) bilincinde olmanin çok önemli dersini ögretir.

Bedenin çakra sistemi enerjinin çok güçlü ileticisidir. Çakralar bedeninizin fiziksel organlarinin sagligini yönetir. Bundan dolayi, bedeninizin fizyolojisinin çakralarinizin durumundan etkilendigini ve zihninizde ve kalbinizde olan seylerin bu çakralari etkiledigini daha çok belirtelim. Çevrenizden yayilan titresimler enerji alaninizi etkiler ve bundan dolayi bedeninizin çakralarini etkiler. Eger herhangi bir negatifligin bilinçli olarak farkinda degilseniz, kendinizi aniden sinirlenmis, enerjinizin tükenmis oldugunu kesfedebilirsiniz. Bu, çevrenizin bilincinde olmanin ne kadar önemli oldugunu gösterir.

Bu zamanda gezegene yansitilan sayisiz enerjiler vardir ve bunlar da çevrenizi ve kendi enerji alaninizi etkiliyor ve her biriniz çevrenizdeki bu enerjilerden etkileniyorsunuz. Hepiniz, kendi ilahi yolunuzla, çevrenizi nasil daha iyi anlayacaginiz ile ilgili bir mesaj gönderdiniz ve bu mesajin bu kadar önemli olmasinin nedeni budur.

Daha önce kanitlanmis olan çok iyi bir egzersiz iki bitkiyi almak ve bir tanesine negatif düsünceler, negatif enerji yansitmak. Digerine pozitif enerjiler yansitmak ; ona sevgi dolu sözler söylemek – gerçekten onu beslemek. Ve birkaç gün ve birkaç hafta onlarin gelisimini izleyin. Bu size enerjinin kisinin çevresini ve kisinin fizyolojisini nasil etkiledigini açikça gösterir.

Bir çocuk beslenmediginde, sevilmediginde ve desteklenmediginde, bu çocuklarin büyümeyi durdurdugu durumlar olmustur – bedendeki büyüme hormonu çalismayi durdurur. Bu, bazi durumlarda çocuklar bakim evlerine yerlestirilerek veya sevgi gösteren insanlarin yanina koyularak tersine döndürülmüstür, ve büyüme hormonu bir kez daha canlanmistir ve onlar normal ve saglikli olarak büyümeye baslamistir.

Size bunu söylememizin nedeni bedeninizden disariya gönderdiginiz enerjinin ne kadar önemli oldugunu anlayabilmeniz ve çevrenize, özellikle kutsal yerinize girmesine izin verdiginiz seyin bilincinde olmanizdir. Yasamdaki sinirlarin bu kadar önemli olmasinin nedeni budur. Insanlar kisinin fiziksel realitesine sinirlarin yerlestirilmesi gerektigi gerçeginin farkindadir, ancak bunlarin daha da ince seviyelerde yerlestirilmeleri gerekir ve koruma istemeniz gerektigini çok sikça ögretmemizin nedeni budur – bu negatiflik kapi disari edilebilir ve burasi St. Germain’in gümüs ve mor alevlerinin çok güçlü oldugu, koruma ve sifa enerjisi sagladigi yerdir.

Size sunu söyleyelim : her gün, kendinizi oldugunuz ilahilik ile uyumlamak için çaba gösterin ve herhangi enkarne veya enkarne olmayan varliktan size dogru bilinçli yada bilinçsiz olarak yansitilan, sizi sinirlayabilecek veya herhangi bir sekilde negatif olarak etkileyebilecek herhangi bir enerjiden korunmaya niyet edin.

Baska bir dünyayi görememeniz, onun sizin realitenizi etkilemeyecegi anlamina gelmez, özellikle siz Üçüncü Boyutun ötesindeki dünyayi derinlemesine arastirmaya basladiginizda. Onu göremediginiz için, kendinizi neyin içine soktugunuz hakkinda fikriniz yok. Duyarlilik/hassasiyet ve sorumluluk ile bu uygulamanin yapilmasi gerektiginin nedeni budur – çevrenize duyarli olma yetenegi ve hissettiginiz seye yanitiniz.

Böylece, herhangi biri bu yeni yolu buldugu için çok heyecanli sekilde geldiginde ve onun daha fazlasini kesfetmek istediginde, bunlarin hepsi çok iyidir ve uygundur, ama kesfetmek istediginiz seyi gerçekten biliyor musunuz ? Kesfedeceginiz seyi gerçekten biliyor musunuz?

Her seyden önce, Üçüncü Boyut içinde yasadiginiz dünyadir. O, sizin Dünya olarak algiladiginiz somut, dokunulabilir bir realitedir. Dördüncü Boyut sizin göremediginiz bir plandir, ancak bu genellikle bir çok astral enerjinin toplandigi yerdir. Astral enerji kitle olarak bilinçliligin tüm düsünce formlarindan yapilir. Bu, ayrica travmatik ölüm yasamis olan ve ölürken sok geçiren, Bardo’ya (öldükten sonra gidilen öte alem) ve diger planlara geçmeyen bir çok ruhun bulundugu yerdir. Bunlar bu planin içinde kapana sikismislardir ve yasama çekilirler (dünyadaki yasama).

Simdi, bu Üçüncü Boyutun ötesindekini kesfetmek için çok mutlu sekilde tipis tipis yürüyorsunuz ve o kapiyi açiyorsunuz ve yasamgücünüz bu plana nüfuz ediyor ve “Aman Allahim, bir isik var. Gidelim ve orada ne olduguna bir bakalim” diyen yolun asagisinda biri vardir. Ve onlar sizin enerji alaniniza kilitlenir, çünkü onlar isigi ariyorlar.

Sizin ölü olmaniz, her seyi bildiginiz anlamina gelmez. Ölüm zamanindaki bilinçlilik, bir sonraki dünyaya tasidiginiz bilinçliliktir ve eger sizin bilinçliliginizde Üçüncü Boyutun ötesinde yatan seyi anlayacaginiz sekilde uygulama/alistirma yapilmadiysa, bu çok sok edici bir deneyim olabilir, size söyleyeyim. Insan varliklar bazi çok korkunç canavarlari davet etmekten/hatira getirmekten korkar ve bu korkunun yansitilmasi vasitasi ile tezahür eden bu enerjiler sekil alir ve ayrica astral plana iner. Siz astral yolculuk ile oynamaya karar verirsiniz ve kapi muhafiziniza ve koruyucu meleginize Dördüncü Boyuta geçerken size eslik etmeleri ve sizi ögrenimin ve deneyimin daha yüksek planlarina götürmesini istemeyi bilmedikçe, sadece astral plan olan Dördüncü Boyuta kadar gittiginizi bilmeden enerjinizi yansitirsiniz.

Dünya planinin ötesindeki bu dünyayi kesfetmekle ilgilenen çogu kimse bunu bilmez. Ve gerçeklesen sey, bu insanlarin çok korkutucu deneyimler yasamaya baslamalaridir, çünkü geçiskapilari açilmistir ve enerji alaninizin titresimi bir isik yaratir ve enerjileri size dogru çeker. Bu nedenle, yasamda, hassas, duyarli ve sorumlu olarak yasamaya gereksiniminiz var.

Titresimlerle, siz ayrica bu titresimlere esit olan titresimleri çekersiniz ve bu sizin sadece arkadaslarinizi veya dostlarinizi veya tanidiklarinizi veya – gerçekte sizin en büyük ögretmenleriniz olan – düsmanlarinizi çektiginiz anlamina gelmez, ayrica diger seviyelerde de bunu çekersiniz.

Siz, sabiri ögreten bir rehberi kendinize çok iyi çekiyor olabilirsiniz ve bu rehberin size sabiri ögretme yolu – elbette ruhunuzun izni ile – her seyi geciktirmektir. Ve siz daha çok sinir krizi geçirdikçe, bu rehber daha çok gülümser ve ayagini vurur ve söyle der, “Hayatim, sabir bir erdemdir, erdem bir lütuftur, ve Lütuf yüzünü asla yikamamis olan küçük bir kizdir”. Ve çogu insanin bu dersi ögrenmek için sabri yoktur, böylece titresimler ve enerji sadece fiziksel dünyanizda deneyimlediginiz seyle ilgili degildir.

Sevgili arkadaslar, daha yüksek seviyelerde kendinize neyi çektiginizin farkinda olun. Belirttiginiz niyetlerinizin farkinda olun. Niyetlerinizin vasitasi ile, siz ayrica bir titresim yayarsiniz ve bu titresime esit olan bir titresim buna yanit verir. Niyet ettiginiz sey için kesin/açik olun ve kalbinizde bundan emin oldugunuzu kesinleştirin dememizin nedeni budur; “İstediginiz seye dikkat edin – ona sahip olabilirsiniz” deyisi vardir.

Ve titresimler size geri gelenlerin tümüne izin verir ; bu neden ve etki yasasidir. Neden ve etki yasalari enerjinin titresimleri ile yönetilir – bedeninizdeki herseyin sesinin titresimlerinin yarattigi enerji titresimleri.

Bedeninizdeki yaralar bile özel bir sese titresir ve bedeninizi iyilestirmek için enstrumanlar kullanmanin bu kadar güçlü olmasinin nedeni budur ve bazi titresimler ve ses perdeleri ve tonlar negatif damgalari tersine çevirebilir ve yerine yeni bir program yerlestirebilir. Dinlediginiz bazi müziklerin sizin bedeninizi desteklemesinin veya sizi rahatsiz etmesinin nedeni budur. Müzik enerjinin degisiminde güçlü bir katalizördür.

Genel olarak, daha genç jenerasyonlar, özellikle bu zamanin Indigolari statik enerjiyi degistirmede çok iyidir ve eger onlarin müzigini dinlemek zorunda kalirsaniz, bu müzigin sesler yaratmak için kullanilan elektrikli gitarlardan ve bazi sintisayzirlardan yayilan bir çok bozulmalar içerdigini görürsünüz. Klasik müzik yüksek ben ile enerjiyi uyumlarken, bu enstrumanlardan yayilan titresimler enerjinin degismesine izin verir. O enerjinizi Besinci Boyutun ötesinde bulunan süptil bedenlerin farkli titresimleri ile uyumlar, ve 12 nci Boyuttan 22 nci Boyuta kadar olan boyutlar ile uyumlanan bedeninizin enerjisine erismeye baslar. Sesin bu seviyeleri ruhunuzun kendi varligini bu enkarnasyondan önce yaratmis oldugunuz seyle uyumlamaya ve bunun vasitasi ile enerjiyi beslemeye izin verir. Siz enerjiyi, hisleri müzik vasitasi ile yansitirken, etrafinizda enerji alani yaratirsiniz. Bazi insanlar gürültülü müzikten, bazilari rap müziginden, bazilari house müziginden, bazilari da heavy metal, rock, pop veya klasik müzikten hoslanir.

Tüm bunlarin bir amaci vardir ve müzigin özel bir stiline çekilenler ona belli bir amaçla çekilirler. Klasik müzik çalindiginda acı içinde kivranan insanlar biliyoruz. Bunun nedeni onlarin titresiminin bu tür ses ile rezonansa girmemesidir ve heavy metal müzigi veya rap müzigi sesleri ile aci içinde kivranan bir çok kisi de var.

Belki, müzigin size ne anlatmaya çalistigini görmek ve bes veya on dakika kadar bu iskenceyi yasamak yararlidir.

Enerjinin hareket etmesi için en az haftada bir kere evinizde çok yüksek sesli müzik çalmanin iyi oldugu belirtilir ve eger kendi enstrumanlarinizi kullanabiliyorsaniz – önceden kaydedilmemis dogal müzik daha iyidir. Belki hepinizin davul, veya elektrikli gitar veya keman, trompet, trombon almaya gereksiniminiz vardir -–komsulariniz bundan hoslanmayacak, ama en azindan bu biraz eglence, yaratici egzersizdir ve sesi sevmeyen herhangi bir seyi evden uzaklastiracaktir.

Simdi, bu dogaya geri dönmeyi sevdigimiz yerdir ve doga sesin, enerjinin, titresimlerin ögretiminde çok önemlidir. Evinize dogayi buyur ettiginizde, dogayi kendi bütün formunda getirmeye çalisin. Bundan dolayi, kesilmis çiçekler yerine, evinize saksi çiçekleri alin.

Saksi çiçekleri bedeninizin bütünlügünü destekler. Onlar sizi destekler, çünkü topragin içine köklenmislerdir ve bundan dolayi onlarin büyüme süreci sizin büyüme sürecinizi destekler. Siz bu bitkileri beslerken, kendi büyümenizi besliyorsunuz ve evdeki bitkiler kendi spiritüel büyümenizi beslemeyi sembolize eder.

Çok yakinlarda egreltiotundan ve onlarin yaydigi enerjiden bahsettim – onlar çok iyi olan negatif iyonlar yayarlar. Evinize saksi çiçekleri veya canli çiçekler getirerek, evinizde canli organik titresimlerin sürekli yayinlanmasina sahip olursunuz. Bu ayrica enerjinizi yüksek seviyede tutar ve de çevrenizdeki enerjiyi temizler.

İs çevrenizde, evinizde – bu amaçla herhangi bir çevrede – sahip olunmasi çok önemli olan doganin bir baska veçhesi kristallerdir.

Kristaller de tamamen yasayan, canli enerjilerdir ve yaydiklari titresimler bitki kralliginin yaydigi titresimlerden daha yüksek frekanstadir. Bitki kralligi Dünya alemini tutar ve kristaller yildiz alemini tutar (içine alir) – Dünya’ya köklenmis her hangi bir sey – Doga Ana’yi Dünya Ana’yi tutar (içine alir) ; ve kristaller Gökyüzü Baba’yi tutar.

Kristaller de bitkiler gibi beslenmeye ve desteklenmeye gereksinim duyar. Onla ayrica sorumluluk ve hassaslik ile davranilmaya gereksinim duyar. Bu krallik çok hassas oldugu için, pozitif veya negatif olsun sizin enerjinizi emerler ve çevredeki enerjiyi emerler ve onlara vermis oldugunuz seyi dogrudan size geri verirler. Bundan dolayi kristallerinizi en azindan haftada bir temizlemeniz çok önemlidir.

Kristaller evinize yildiz titresimini getirir, bu titresim de hepinizin yildiz varliklar oldugunuzun anlayisinin, yüksek ögreniminin sürecini destekler. Siz yildizlardan geldiniz ; bedeninizde bu DNA var ; siz yildiz çakralarina sahipsiniz ve bu alemlere baglisiniz.

Kristaller hücresel seviyede bilinçlilik degisimini destekler ve iskelet yapinizda enerjiyi ve bilgiyi bütünlestirmenize yardim eder. Kristaller ayrica Dünya Ana’nin iskelet yapisinin semboligidir. Bundan dolayi, onlar bu gerçege uyumlanmaniza izin verirler ve kemiklerinizde depolanmis olan – geçmis yasamlarinizin kayitlarini tutan – bilgiye erismeye izin verirler.

Omurganiz bir bilgi kütüphanesidir, her bir omur kodlamayi tutar, bilgiyi tutar. Ilk yedi boyun omuru yasaminizin ilk 12 yilinin ve tüm geçmis enkarnasyonlarinizin tüm bilgisini tutar – özel olarak en yakin 12 geçmis yasamin bilgisini. Bunlar sizin ölüm deneyimlerinizin, geçmis yasamlarda sahip oldugunuz hastaliklarinizin, bu yasama getirdiginiz etkilerin tümü ile ilgili bilgiyi tutar ; ve siz bu yasamda yasarken, bu damgalar disariya dogru titresir ve titresim ayrica içeriye dogru çekilir.

Omurga kolonunuzun arka tarafi (sirt) geçmis yasamlarinizin 13 yasindan 19 yasina kadar bilgisinin tümünü tutar. Sirtin alt tarafi (bel) 20 yasindan simdiki yasiniza kadar olan bilgiyi tutar. Bundan dolayi, yalnizca omurga ile çalisarak, önceki yasamlara erisebilirsiniz ve o yasamda tam olarak ne oldugunu, neden ve ne zaman oldugunu ögrenebilirsiniz.

Bu, bedeninizin, nasil olaganüstü bir enerji, makine, form, varlik, ne isim verirseniz verin, oldugu fikrini size vermek içindir. Ve bedeninizin çektigi ve yaydigi titresim önemli ve kutsaldir.

Hayvanlar da doganin bir parçasidir ve onlar da sizin gelisme ve iyilesme sürecinizi destekler. Onlar da titresim yayar ve hayvanlar kendi sahiplerinin sürecini alirlar. Böylece, saldirgan bir hayvan kendi sahibinin saldirganligini gösteriyor olabilir veya sahibinin ifade etmedigi seyi gösteriyor olabilir. Çocuklar da ayni seyi yapar. Bir dahaki sefer, köpeginize veya kedinize baktiginizda ve o size geri baktiginda, bir hayvanin gözleri vasitasi ile kendinize bakiyorsunuz. Garip, ama dogru. Bu yaratiklar da hizmet için gelirler. Onlar kosulsuz enerji, kosulsuz titresim ile gelirler.

Özellikle kediler psisik enerjinin çok güçlü koruyucularidir. Onlarin bedenlerinden yaydiklari titresimler psisik enerjiyi çözebilir/dagitabilir. Çok sikça kediler bir kisinin yanina gelip oturmayi veya o kisinin üzerinde uyumayi isteyebilir. Ciddi saman nezlesi olmadiginiz sürece kedileri kovmayin. Aksirirsiniz ve konsantre olamazsiniz, onun yapilmasi gerekir. Eger buna tolerans gösterebilirseniz hayvanin sizinle birlikte olmasina izin verin. Bu hayvan psisik enerjiyi görebilir , titresimi anlar ve onu dönüstürmeniz için size yardim eder.

Köpekler de çok psisik yaratiklardir ve Dünyanin içinde ve çevrede ve evin içinde nelerin gerçeklestiginin çok bilincindedirler, bu nedenle böyle sadik koruyuculardir.

Ben Kuthumi’yim, Sevgi ve Bilgeligin Lordu ve sizi sevgi ile selamliyorum ve kutsuyorum. Adonai.

http://www.thelightweaver.co.za

(Çeviri ; Saffet Güler)