Taşlar ve Kristaller ile Banyo Yapmak

Yazdır Yazdır 

Peggy Jentoft

Banyo kristal enerjilerinden yararlanmanın mükemmel bir yoludur. Bir çok insan pembe kuvars, berrak kuvars veya diğer kristallerin hatta basit eski kaya parçalarının banyo deneyimini dramatik olarak zenginleştirdiğini keşfetmiştir. Su ayrıca kristalleri temizler ve canlandırır.

Kristallerle banyo ayrıca taşlara uyumlanmanın ve onlarla sohbet etmenin iyi bir yoludur, çünkü su taşların titreşimini güçlendirir ve enerjinize ve farkındalığınıza bağlanma ve harmonize etme hassaslığınızı ve yeteneğinizi artırmaya yardımcı olur.

Kristallerle ve kayalarla çok sık banyo yaparım. Eski evimizde küvetin tıkacını kaybettiğimiz zaman, onun yerine kauçuk bir parçayı yerinde tutmak için büyük sıradan bir kaya parçası kullandığımda yararlarının keşfettim, banyo daha canlandırıcı oldu. Bir tıkaç bulup kaya parçasını kaldırdığımızda, banyoların canlandırıcı niteliğinde azalma olduğunu fark ettim. Tekrar kayalarla banyo yapmaya başladık, çünkü bu bir fark yarattı.

Aura temizleme için bu tür bir banyo yöntemi küvette deniz tuzu kullanmaktır. Bu yumuşak kristaller için sert olabilir, insanlar için iyidir. Deniz tuzu, Epsom tuzu ve sodyum bikarbonat bileşimi de bazen bunun için kullanılır. Genellikle bu bileşimdeki bir banyo için on dakikanın yeterli olduğu önerilir. Küvete ayrıca birkaç damla lavanta veya diğer yağlar ya da birkaç fincan bitkisel çay eklenebilir.

Banyoda kristalleriniz ve taşlarınız ile birlikte çiçek özleri, bitkiler veya yağlar kullanabilirsiniz.

Banyonuza direkt olarak taşlar ve kristaller koyabilirsiniz veya aşılanmış değerli taş suyu, değerli taş iksirleri veya değerli taş özleri kullanabilirsiniz. Bunlar genellikler suyun içine veya etrafına taşlar konularak yapılır ve su değerli taşın enerjisi ile aşılanır veya yüklenir.

Değerli taş suları çoğunlukla, su kullanılmadan önce kristalin veya taşın basitçe suda bir süre bekletildiği sulardır. Değerli taş iksirleri ve özleri suyu güneş ışığındaki, ayışığındaki taşlar ile yükleyerek yapılır veya kristal shakti enerjisi ya da niyet ile yükleyerek yapılır. İksirler kullanılmadan önce seyreltilmeden kullanılabilir. Değerli taş özleri iksirlerden yapılır ve çiçek özlerinin bekletildiği ve korunduğu aynı şekilde korunur. Ticari veya ev işi değerli taş özlerinin birkaç damlası suya değerli taşın titreşimini taşımak için yeterlidir.

Ayrıca su sprey şişesine iksirleri ya da özleri koyarak, bunları duş bölmesinin duvarlarına ve duşun başlığına püskürtebilirsiniz.

Bu spreyler ayrıca aura ve oda temizliği için kullanılabilir. Ayrıca kristal devasından banyo suyunu veya duş suyunu kristal enerjisi ile yüklemesini isteyebilirsiniz.

Bazı insanlar bir taşı alıcı ellerinde tutmanın (sağ elini kullananların sol eli) ve yansıtıcı ellerini suya koymanın ve enerjinin suya aktarılmasına ve suda tutulmasına niyet etmenin etkili olduğunu görürler.

Pembe Kuvars, Berrak Kuvars Kristalleri, Rainbow Kuvars ve Granit banyo için en favori taşlar arasındadır. Kuvars ailesinin üyelerinin çoğu iyi banyo arkadaşıdır, bu Ametist, Aventurin, Carnelian (kırmızı akik), Lal, Pembe Kuvars, Sitrin, Chyrosphase, Kan taşı, Yeşim, Agat, Onyx, Kaplan Gözünü kapsar.

Kristallerin çizilmemesi ve kanala düşmemesi için onları kumaş bez içine koyabilirsiniz. Ya da büyük deniz kabuklarının içine koyabilirsiniz. Bazı taşlar sıcak suda çizilebilir veya çatlayabilir, en değerli taşlarınızı banyoya koymak istemezsiniz. Suda çözünen ya da zara gören oldukça az sayıda taş vardır, Halite (tuz), Sylvite, Çöl gülü Selenite, tüm Selenitler, Alçı, Angelit, Azurit, Kalsit, Alabaster (kaymak taşı), Kükürt tuzlu suda çözünür. Bakırlı, kurşunlu ve arsenikli taşlar toksik olabilir, banyonuzda asla kullanılmamalıdır.

Kristal enerjisini banyonuza getirmenin başka bir yolu banyo tuzlarınız veya banyo köpükleriniz ile birlikte yüklü bir taş koymak ve tuzların enerji ile yüklenmesine niyet etmektir. Küçük bir kristali şampuan, sıvı sabun veya duş jeli şişesine koyabilirsiniz.

Aşağıda banyo suyunuzu yüklemek için kullanılabilecek renkli kuvars taşlar için bazı nitelikler ve kullanımları var.

Ametist : Bu mor, menekşe ve lavanta kuvars taşlar negatif enerjilere karşı hem nazik hem de güçlü koruyuculardır. Sakinleşmek ve merkezlenmek için meditasyon taşı olarak kullanılır, sağduyuyu artırır, istenmeyen enerjileri uzaklaştırır, iskeletteki düzensizlikleri iyileştirir, işitme problemleri, uyku problemleri ve başağrıları için kullanılır. Çoğu insanı sakinleştirebilirken, hiperaktif çocuklar gibi bazı insanları aşırı uyarabilir, bazı insanlar sinirliliği ve depresyonu yüzeye çıkardığını gördüler. Ametist alkolikliği yenmede yardım için, psişik açılma için altıncı ve yedinci çarka taşı olarak kullanılmaktadır.

Pembe Kuvars : Pembe ve yarı saydam ve genellikle bulutludur ve sevgi taşlarının ilklerindendir, barış taşıdır, mükemmel bir genel şifa kristalidir. Pembe Kuvars kırık bir kalbi yatıştırabilir, sakin kalmanıza yardım eder, koşulsuz sevgiyi alma ve verme yeteneğinizi artırır ve Kalbi açık, canlı ve korunmuş tutar. Sevinç getirmeye yardımcı olur, kalp çakrası taşıdır.

Carnelian : Korku ve üzüntüye yenilmeye karşı korur, fiziksel gücü, cinsel enerjiyi sevgiyi artırır, ilgisizliği giderir, alerjileri, soğuk algınlığını, safra ve böbrek taşlarını, omurgayı, kesikleri ve sıyrıkları tedavi etmek için kullanılır, aile ve sosyal durumlara yardım eder, içsel gücü ve cesareti artırır, enerjileri şimdiye topraklar, enerjiyi artırır, sakral çarka taşıdır.

Sitrin : Sarı renkte kuvars, dengeleyici ve hizalandırıcı, zihinsel berraklık, kişisel güç, grup birliği, enerjilenme, hem fiziksel hem zihinsel olarak ruhun amacına hizalanmaya yardımcı olur. Bu taş çoğu zaman ametisti ısıtarak yapay olarak yaratılır, solar pleksus çakrası.

Chyrosphase : Yeşil elma taş, meditasyon, zihinsel stabilite, gevşeme, spiritüel koruma. fark edilmemenize yardımcı olur.

Mutluluk getirmek, negatif düşünceleri azaltmak, sinirlilik için kullanılır. İyi talih ve refah getirmesi için kullanılır.

Kan taşı : Şimdide olma, merkezlenme ve topraklanma, cesaret, güç, para ve zenginlik. Kan rahatsızlıkları, toksin giderme. Fiziksel beden için nazik şifa ve enerjilendirme.

Yeşim : Besleyici, astral seyahatte güvenlik sağlar, stabilize eder, aurayı temizler, koruma.

Kırmızı : Koruma, şifa, güzellik

Yeşil : Şifa, uyku, şefkat

Kahverengi : Merkezlenme, topraklanma.

Agate : Yin – Yangı, eril – dişil enerjiyi dengeler ve uyumlar ve fiziksel bedeni auranın eterik, duygusal, zihinsel ve nedensel bedenleri ile dengelemek için çalışır. Topraklanma, güç, cesaret, şifa sağlamak için. Mavi Şeritli agate kişinin yüksek spiritüel faröındalığa erişmesine yardım eder ve ilham verici etkiye sahiptir. Agate, bir çok farklı spiritüel ve şifa kullanımları için bir çok şekilde ve renkte gelir.

Aventurin : Eril – dişil enerjileri dengeler, kalbi temizler ve aktive eder, psişik vampirlere karşı korur; yaratıcılık, koşulsuz sevgi ; kalp, akciğerler, kaslar ve kalp kırıklığının duygusal şifası için kullanılır. Yaratıcı içgörüyü, bağımsızlığı ve orijinalliği teşvik eder, stabilize eder ve dengeler ; Kalp Çakrası

Kaplan Gözü : Psişik enerjiyi topraklamak için mükemmel, psişik merkezleri güvenli bir şekilde açmaya yardımcı olur.

Opal : şaşırtıcı renk etkileşimleri yaratan yüksek su içeriği ile mikroskobik kürecikler içinde oluşan beyaz bir kristal. Opal sevinci, sezgiyi ve yaratıcılığı geliştirir, özellikleri yükseltir, enerjileri dengeler, duygularla, ruhun güzelliği ile çalışır.

Dumanlı Kuvars : Negatif düşünce formlarını yumuşatır, depresyonu kaldırır. Cinsel/üreme problemlerine yardımcı olur ve bedenden negatif enerjiyi uzaklaştırır.

Onyx : Topraklama ve koruma, Yüksek Ben ile hizalanmaya ve uyumlanmaya yardımcı olur. Onyx, Kaynak ile temas halinde iken sizi bedende topraklanmış tutar, yolculuk halinde iken bile sizi Dünyaya bağlar. Dünya devası ve Dünyanın besleyici desteğinin bilinçliliği ile iletişime yardım edebilir. Konsantrasyona ve sorumluluklara odaklanmaya yardım eder. Sezgisel rehberlik almaya ve onun pratik uygulamasını yorumlamaya yardım eder. Sizin için gerekli enerjileri çağırmaya yardımcı olur. Ayrıca kemik iliği, yumuşak dokular, ayakları kapsayan sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılır. Negatif enerjileri absorbe etmede veya başka yöne çevirmekte ünlüdür.