4 OCAK YENİ AY GÜNEŞ TUTULMASI

Yazdır Yazdır 

4 Ocak’ta Yeni Ay Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu güneş tutulması 2011’de gerçekleşecek olan dört adet (kısmi) güneş tutulmasının ilkidir. Aynı yıl içinde dört adet kısmi tutulmanın gerçekleştiği yıl 2000 idi. 4 Ocak’ta Avrupa, Afrika ve Asya Güneşe eşsiz bir hilal şekli veren bu görsel fenomene şahit olacak.

Ocak ayı ayrıca başka güçlü astrolojik görünüşlere sahip olacak, 3 – 5 Ocak’ta Jüpiter ve Uranüs birbirlerine çok yakınlaşacak – bu hizalanma her 14 yılda bir gerçekleşiyor. Sonra Quadrantid meteor şovu var, 3 Ocak gece yarısı ve 4 Ocak arası zirve yapacak.

4 Ocak Kısmi Güneş Tutulması

2011’in ilk güneş tutulması doğu Yay burcunda Ayın yükselen düğümünde gerçekleşiyor. Kısmi tutulma Avrupa, Kuzey Afrika ve orta Asya’nın çoğunda görülebilecek. Gölgeli tutulma önce kuzey Cezayir’de 06:40:11 UT’de (Türkiye saati 08:40) Dünya’nın yüzeyine dokunuyor. Gölge doğuya yolculuk yaparken Batı Avrupa gündoğumunda kısmi tutulmayı görecek.

En büyük tutulma 08:50:35 UT’de (Türkiye saati 10:50) kuzey İsveç’te gerçekleşiyor. O anda Ayın gölgesinin ekseni Dünya’nın yüzeyinin 510 km üzerinden geçecek. Kuzey Afrika, Orta Asya ve Merkez Asya’nın çoğu gölgeli tutulmanın yolu üzerinde bulunuyor. Kahire, Kudüs, İstanbul ve Tahran geniş büyüklükte kısmi tutulmaya tanık olacak. Kısmi tutulma, gölgeli tutulma Dünya’yı 11:00:54 UT’de (Türkiye saati 13:00) terk ettiği zaman sona eriyor.

4 Ocak’ın Enerjisi & Astrolojisi

– Yeni Ay – Güneş Tutulması – Quantranti Ateşi –

Hatırlayın: Tutulmalar Enerji Üreteçleridir:

Yalnız & Toplu Olarak Meditasyon Yapma Zamanı

2011 için Niyet Oluşturma Zamanı – Yeni Yıl İçin Kararlar Alma Zamanı

4 Ocak Üçlü Yıldız Tutulmasıdır:

(1) Yeni Ay – Yeni Başlangıçlar, ‘Tohumlar’ Ekmek

(2) Quantranti Meteor Şovu: Gökyüzü – Ateşi Mini Kuyrukluyıldızlar vasıtasıyla Güçlenmiş Tezahür için Akaşa Bilinç Birimlerini Getiriyor

(3) Güneş Tutulması – Dönüşüm, Vizyon & İçsel Arayış için Mega Enerji Patlaması

4 Ocak Güneş Tutulması Yeni Ayda ve Quantranti Meteor Şovunda gerçekleşiyor. Bu olayın enerji imzası, insanlığın son 21 günde yıkanmakta olduğu yoğunluğu hafifletecek. Yenilenme, uzun zamandır beklenen yeniden enerji yüklenme günü olacak. En gerçek anlamda, 4 Ocak (1 Ocak değil) 2011 ‘Yeni Yıl Kararlarınız’ için en iyi gündür.

Ve bunun astrolojisi rahattır (değişim için!)… Yeni Ay her zaman yeniden doğum, yenilenme, ‘tohumlar’ ekme ile ilgilidir ve bu 4 Ocak’taki Yeni Ay güneş tutulmasının ve Meteor Şovunun gücü ile supra – yüklüdür. Güneş Tutulması kısmi olduğu için, sadece belirli bölgelerde görülebilir olduğu için, sadece Güneşin bir kısmını kapladığı için, bunun enerjisinin aşırı güçlü olmadığını düşünmeyin. Bu bir ‘Mega Olay’dır, enerjiyle kaynamaktadır! Bu yüksek bir enerjidir ve aslında kullanılacak özel bir gündür!

Tüm tutulmaların, özellikle sonraki 24 ay içindeki tutulmaların zenginliği & etkisi çok güçlüdür. Bunlar ışık kodludur ve 144 – Kristal Izgaraya geçişi hızla değiştiriyor ve aynı zamanda Dünyayı & İnsanlığı değiştiriyor. İster kısmi olsun ister tam tutulma olsun, tutulmalar kendi bütünlüğünde gezegen ızgara sistemini etkiliyor ve oluşan enerji titreşimleri tüm gezegene eşit olarak dağılıyor.

Son zamanlarda 21 Aralık’ta Gündönümü – Dolunay Tam Ay Tutulmasında muazzam bir enerji dalgası deneyimlediniz, Merkür gerilemekteydi. Merkür 30 Aralık’ta şu andaki gerilemesini tamamlıyor ve tam 4 Ocak Güneş Tutulması, Yeni, Meteor Şovu zamanında ileri doğru gitmeye başlıyor.

Çok gerçek, çok amaçlı kurguda, 4 Ocak kodlanmış, bezenmiş Tutulma, 21 Aralık’ta başlayan enerjisel labirenti tamamlıyor. Bu, Tünelin sonundaki gerçek Işıktır. Bu enerji İnsanlığa sunuluyor ve yenilenme, vizyon ve niyetleri tezahür ettirmek için harika bir zamandır.

4 Ocak 2011 Güneş Tutulması 13 derece 39 dakika Yay burcundadır. Sabit yıldız Ascella’ya bitişiktir. İyi talih, iyimserlik dalgaları yansıtır ve neşe ve mutluluğa enerji kapılarını açar. Yeni Ay ile “Yeni etkili dostlar, değerli armağanlar ve İlahi Dişil enerjileri onurlandırma”ya astrolojik olarak programlanmıştır.

Ascella Yıldızının ortaya çıkan belirginliği 4 Ocak Tutulması sırasında önemlidir. Ascella Yay (Sagittarius) burcundadır, Kabalacılar onu “Aşıklar” tarot kartı ile ilişkilendirir. Muhtemelen onların üzerindeki Aşk tanrısının okçu gibi yayını ve okunu çekmesi nedeniyle. Sag sözcüğü “Aramak” anlamına gelir. Ve bu nedenle astrolojik olarak belki de bu yeni bir partner veya eş bulmanın enerjisi olacaktır. Elbette enerji dalgaları yeni başlangıçlara veya şu andaki ilişkilerin yenilenmesine olanak sağlayacaktır.

Yeni Ayın yaptığı tek gezegensel veçhe, Satürn ile kare oluşturmaktır. Kareye rağmen, yıldızların etkisi mutlu, talihli, iyimserdir ve Satürn etkisini durulmayı aramaya ve çok çalışmaya getirmekte. Bu, uyumun, yenilemenin, kopan bağların yeniden bağlanmasının, partnerliğin enerjisidir. İnsanlar bir araya çekilir, iletişim kapıları açılır ve birbirlerine güvenirler.

4 Ocak’ın en önemli kullanımı tohumlar ekmektir. Yeni kararlar almaktır. Kuyruklu yıldızların ve tutulmasının enerjisi ‘bilinç birimlerini’ veya ‘Kristal Akaşayı’, düşünce tezahürünün inşa edici bloklarını aktive eder ve sel gibi akar. Gündönümü Tutulmasında engelleri temizlediniz, şimdi 2011 için yeni amaçlar, yeni davranışlar tezahür ettirmenin ve dilediğiniz bolluğu ve olayları yaratmanın mükemmel zamanıdır.

Önemli bir şey, 4 Ocak Güneş Tutulmasının hemen dört saat sonrasında, üç adet Jüpiter – Uranüs Kavuşumunun sonuncusu var. Ayrıca 2010’daki gibi Neptün ve Şiron var. Ama şimdi bunların hepsi geriliyor ve geriye dönme etkisi altındalar. Bu kez o direkt ve tezahür için güzel enerjiler ekliyor.

Böylece 4 Ocak Güneş Tutulmasının ‘Üçlü Yıldızı’nın enerjisi yenilenme ve büyük rahatlama enerjisidir. Zamanlama 2011 için plan yapma ve kararlar almak için mükemmeldir. Satürnden gelen kareyle zayıf taraflar veya tatsız duygusal dramalar olmayacak. Hisler, “olaylarla geçinmeye, anlaşmaya” ve berraklığa ve pratikliğe geri topraklanmaya zorlayacak. Önünüzdeki yılı organize edin. Gerçekçi tohumlar ekin. Arzu ettiğiniz ve planladığınız şekilde tezahür edecek ve büyüyecek tohumlar. Bu dramasız – sanrısız bir Tutulmadır. Tekrar iyi hissetme zamanı, kolları sıvayın ve sıfır noktasına geri dönün ve yenilenin.

2010’un Büyük Kardinal Haçının ve Mega Gündönümünün iniş çıkışlarından geçtiniz. Bu, 2011’in 2010’dan daha az güçlü olacağı anlamına gelmiyor, aslında vitesi bir diş yukarı alacak. 2011’in enerjilerinde başka 5 tutulma (2 ay tutulması ve 3 güneş tutulması) ve ekinokslar ve belki de en yücesi 11-11-11 Üçlü Tarih Portalı var. Ama 2010’un engelleyici gidişatından dolayı, daha kuvvetli büyüdünüz ve 2011’in güncellemelerini biraz daha kolay idare edeceksiniz. 2011’de temizliğe başlıyorsunuz! Bu enerjiyi kullanın. Günü Yakalayın!

Jan 4 Eclipse

www.earth-keeper.com

(Çeviri: Saffet Güler)