- Koşulsuz Sevgi - https://www.kosulsuz-sevgi.com -

AĞUSTOS 2017 YENİ ENERJİ GÜNCELLEMESİ

AĞUSTOS 2017 YENİ ENERJİ GÜNCELLEMESİ

Serapis Bey ile

SİNİR SİSTEMİNİN YENİDEN CANLANDIRILMASI

Rebecca Dawson kanalıyla

Selamlar Kutsanmış´olanlar’, bizimlesiniz. Burada bulunmanızdan çok keyif alıyoruz, çünkü sıçrama yapmak üzeresiniz! Sıçramak üzereyken ne olur? Biraz ısınmaya başlarsınız, gerinmeye başlarsınız ve bedenlerinizin gerçekten yapabileceği şeyi görmeye başlarsınız. Artık güvenlik gerektirmeyen bir zamana ilerliyorsunuz ve artık bildiğiniz öngörülebilirlik ve sürekliliğin güvencesine gereksiniminiz yok.

Dışsallaşmış yapılarınızda güvence olduğunu anlamanız kolaydır. Dünyanın nasıl ilerlediğinde, gelirinizin size nasıl geldiğinde (çoğunuz için) güvence vardır, güneşin her gün doğacağını bilmenizde güvence vardır. Ama içsel sistemler yapıyı salıveriyor ve öngörülebilirliği ve güvenceyi bırakıyorlar. Bu zamanda özelde sinir sistemi beynin hafıza ve referanslama güvenliğini devreden çıkarıyor.

Bununla ne demek istiyoruz? Sinir sistemi tipik olarak, duyumsanan şeyin farkında olabilmeniz için bilgiyi beyine geri gönderir. Sinir sistemi duyumsanan şeyi size söylemez – duyumsanan şeyi size beyin söyler. Duyusal algılarınız ne olursa olsun, gerçekleşmekte olan şeyi bilmeniz için bunlar zihin – beyin sisteminde işlemelidir. Ve bu nedenle kendi içinde bu her şeyin kontrol edildiği güven verici ve stabil içselleşmiş bir sistemdir. Eğer bir şey duyumsuyorsanız ve zihin – beyniniz bunun ne olduğunu bilmiyorsa, bu sizde korku üretir. Örneğin, gece bir gürültü duyarsanız ve onu tanımlayamazsanız, o zaman korku vardır. Eğer karanlık bir odaya girerseniz ve orada olmasını beklemediğiniz bir şey hissederseniz, o zaman zihin – beyin hemen korkuyla tepki verir, çünkü bilgi deposundan referansa sahip değildir.

Öyleyse neler oluyor? Sinir sisteminiz, bilgisi için zihin – beyni bypas edebilmesi için bağlantılarının bazılarını kaldırmaya başlıyor. Duyusal sisteminiz ve sinir sisteminiz zihin – beden matriksinden bağımsız olmaya başlıyor. Sinir sisteminiz vasıtasıyla deneyimlediğiniz şeyin zihin – bedenin bildiği şeyin yerini alabilmesi için, bağımsız oluyor. Bilinen şeyin ötesine ve 3 ncü boyutun ötesine geçen direkt duyusal deneyime sahip olmaya başlayabilmeniz için. Bu, bir şeyi duyumsayabileceğiniz ve korku olmadan ve zihin – beynin sizin için bu deneyimi en aza indirmesi, bölümlere ayırması ve basitleştirmesi olmadan olan şeyin anlayışına sahip olabileceğiniz anlamına geliyor. Şimdi direkt çokboyutlu görüşe sahip olabilirsiniz.

Sinir sisteminiz bir şey hissettiği ve zihin – beyin matriksinden geçmeye ihtiyacı olmadığı zaman, korku deneyimlemeniz daha az olası olur. Çünkü kozmik zihin ile bilmediği hiç bir şey yoktur. Eğer bir şey hissederseniz ve bunun ne olduğunu bilmiyorsanız ve zihin – beyin matriksinden geçmek yerine onu bypas ediyorsa, o zaman korku olmaz ve “korku var, tehlike var, bunun ne olduğunu bilmiyoruz” dan çok bilinmeyeni keşfetmek ile daha çok ilgilenirsiniz.

Muhtemelen bunu sinir ve omurga sisteminin üst kısmında, boyunda ve üst sırtta hissedersiniz. Birçoğunuz için tüm destek oradan çekiliyor gibi hissettirir. Neredeyse enerji alanınıza gömülmüş olan vekil sinir sistemi varmış gibi – duyusal kapasitenizi zihin – beyine bağlayan vekil sinir sistemi. Bu kaldırılmaya başladığı zaman, orada destek yokmuş gibi hissederseniz, ama bu sizi bilinmeyen korkusunu başlatan zihin – beyine aktarma olmadan daha fazla deneyimleyebilmeye açar.

Kas – iskelet sisteminin, vekil sinir sisteminin orada olmamasına yeniden ayarlanmaya başlaması zaman alır, çünkü bu sizi çok fazla kuvvetlendirdi ve esnekliğinizi azalttı. Bazılarınız kasların o bölgede büzüldüğünü hissetseniz bile, kaslar buna karşılık olarak büzülür, çünkü onu enerjisel olarak birarada tutan bir şeye alışıklar. En sonunda bu bölgede daha önce sahip olduğunuzdan daha fazla akışkanlığa sahip olacağınızı göreceksiniz.

Bu ne kadar zaman alacak?

Bu, bu zamanda gerçekleşiyor ve muhtemelen sonraki dört ay devam edecek, ama kendinizle ilgili endişelenmeniz gereken hiç bir şey yok. Bunun yerine ne kadar rahatsız olduğunuz yerine duyumsadığınız şeye dikkat edebilirsiniz. Boyun ve omuzlar etrafındaki bu “destek yokluğu” hissinin çoğunun, bir çoğunuzun gece uyumaya çalışırken yatakta dönüp durduğunuz anlamına geldiğini fark edeceksiniz, çünkü boynunuzun ve sırtınızın desteklenmiş hissettiği bir yer bulamıyorsunuz. Bunun bir avantajı var, çünkü uyandığınız zaman, daha fazla hissediyor olacaksınız. Rahat bir pozisyon bulamadığınız için kendinizi sıkmak yerine o anlarda “Ne hissediyorum?” diye sorun. O anlarda işitmenizin ne kadar keskin olduğunu, duyularınızın ne kadar keskin olduğunu fark edin. Kendi odanızın sınırlarının ötesinde neyi hissedebiliyorsunuz, orada gerçekleşmekte olan neyi hissedebiliyorsunuz, zaman ve uzay hakkında içinizden ortaya çıkan anlayışlar nedir?

Bu sizin için çok heyecan verici bir zamandır! Tüm referansınızın zihin – beyinden geldiği anlamına gelen sinir sistemi yapısını salıveriyorsunuz. Dilerseniz bunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Rahatsızlıkların çoğu, sadece yürümeyi tekrar öğrenmeye benzediği içindir. Rehabilite edildiğinizi söylüyoruz: Yeni Enerjiye rehabilite ediliyorsunuz ve Yeni Dünyaya rehabilite ediliyorsunuz, bu nedenle onunla olmayı öğrenmek zorundasınız. Bu onarıma gereksinim ile ilgili değildir, çünkü artık gereksinim duymadığınız şeyi geriye koymak istemezsiniz. Onsuz nasıl yaşanacağını öğrenmek istersiniz.

Çok fazla insan şu anda kusma gibi mide problemleri deneyimliyor. Bu ilişkili mi?

Bu, zihin – beyinden duyulara bağlantı kesildiğinde, bedenin artık bazı korku anılarını veya bazı travma anılarını artık sürdüremediği gerçeğine dayanan ikincil bir etkidir, bu nedenle kitlesel bir toksin giderme vardır. Bunun nedeni, zihin – beynin bunu sürekli olarak güçlendirmek için orada olmamasıdır, çünkü zihin – beyin bilinçaltı seviyesinde olsa bile travmayı güçlendirmeye devam eder. Bu sizin için bilinçli olmasa bile, zihin – beyin güçlendirmeye devam eder, çünkü zihin – beyin operasyonunda döngüseldir ve bu nedenle siz bunun farkında olmasanız bile, bunu sürdürmeye devam eder. Işık – sinir sisteminiz arasındaki bağlantı, zihin – beyine bağlanmak için vekil sinir sistemine dayanmadığı zaman, artık bunun gerçekleşmesini sürdüren döngüsel bir bağlantı yoktur. Bu nedenle bağlantı koparsa, salıverme gerçekleşir. Bu mide bulantısını deneyimleyen çok fazla insan var. Sanki Dünya ayaklarınızın altından çekiliyormuş, düşüyormuşssunuz duyumsamaları bile var. Yine, bu artık referans noktasına sahip olmamanın duyusal deneyimidir, çünkü özünde enerji alanlarınız yerçekimi deneyimlemiyor, bu nedenle duyularınız yerçekimi deneyimlemiyor. Yerçekimini deneyimlemenizin tek nedeni, duyularınızın direkt olarak zihin – beynin doğru olduğunu bildiği şeye giden bir sinir sistemini beslemekte olmasıydı ve zihin – beyin 3 ncü boyut muhakemesi ve mantığı için donatıldı, bundan dolayı yerçekimi olması için farkındalığınızda şeyleri uzamsal olarak yeniden düzenler. Ama realiteniz, yerçekimine tabi olmamanızdır. Bu periyot sırasında, topraklanmanın ayaklarınızın altında olduğunu hissettiğiniz yerde değişimler hissetmeye başlayacaksınız. Bir kaçınız vertigo deneyimliyor olacaksınız, çünkü yaşamı duyularınızdan dışsal olarak duyumsamaya başlıyorsunuz. Duyularınız 3 ncü boyutsallığa tabi değil, ama zihin – beyniniz bunu böyle yaptı.

Bununla oynayabilirsiniz ve aklınızı kaçırdığınız anlamına gelmez. Sadece zihin – beyine bağlantınızı kaybediyorsunuz. Günlük deneyimlerinize duyularınızı daha bilinçli olarak dahil etmeye başlayın. Gerçekten çokboyutlu duyusal deneyim yaşıyorsunuz ve bu, 3 ncü boyutsallığınızın sınırlamalarını aşmanızın başlangıcıdır.

(Çeviri: Saffet Güler)

https://www.rebeccadawson.com.au/single-post/2017/08/02/August-2017-New-Energy-Update