- Koşulsuz Sevgi - https://www.kosulsuz-sevgi.com -

Aralık 2008 Astroloji Raporu; Dorene Carrel

Dorene Carrel

8 Aralık 2008

Aralı ayı Dolunay değişken büyük haçı ve 31 Aralık’taki gezegensel konum ile dikkati çekiyor. Venüs, Kuzey Düğümü, Şiron ve Neptün ile hizalanan Kova burcunda iken Aralığın – ortasında güçlü bir ilişki teması ortaya çıkıyor.

5 Aralık’ta Güneş yay burcunda Mars’a hizalanıyor. Gelen Dolunayın bu ilk enerjilendirici dürtüsü Yay ateş burcunda iki ateşli gezegensel gövdeyi ön plana çıkarıyor. Coşku ve cesaretle öne çıkmak avantajlı, ama aşırıya kaçmak veya kendinizi fazla yormak acı verici sonuçlara neden olabilir. Merkür ertesi gün Satürn ile kare oluşturuyor, gereksinim duyulan bir yapı ve sınırlar hissi yaratıyor. Çeşitli zirve ve inişleriyle bu yoğun döngüyü başarılı şekilde geçmek için sonraki günlerde hem meditasyon yapmak hem de ılımlı olmak faydalı olur.

Dolunay 12 Aralık’ta İkizler burcunda, devam eden Satürn/Uranüs karşıtlığı ile Büyük bir Haç oluşturuyor. Bu duygusal olarak yüklü Süper Ay ayrıca Mars ile hizalı. Büyük yerküre değişikliklerini de kapsayan potansiyel olarak patlamaya hazır dünya olayları olabilir. Bu kombinasyonun enerjileri çoğu zaman oldukça geçici iken, büyük kalabalıklardan, güvensiz çevrelerden, kızgın karşılaşmalardan veya diğer riskli uğraşlardan uzak durmak akıllıca olur. Bu, özellikle değişken/kararsız burçların (İkizler, Başak ve Balık) 18 – 22 derecelerinde gezegenlere sahip olanlar için doğrudur. Pozitif tarafta, eğitim, network kurma, insancıl idealler ve bireysel kendini – ifade etmeler vurgulanıyor.

Bu aya ait periyot 27 Kasımda Yeni Ay Yay’da iken başladı, özgürlük ve bağımsızlık temaları dikkati çekiyor. Kişisel bir seviyede, bu enerjiler kişiyi sınırlamalardan özgürleşmek için motive edebilir. Eğer Venüs ile zorlayıcı hizalanmadan dolayı sınırlama hisleri varsa, ilişkiler ters şekilde etkilenebilir. Bu dolunay için İkizler temaları iletişim, bölgesel seyahat, kardeşler, zeka, resim, kollar ve bacakları kapsıyor; değişken olmak, farklı alanlara yönelmek ve esnek olmak.

Bu aynı günde Merkür 0 Oğlak 33’te Plüto ile hizalanıyor. Bu, Dünya Noktası derecesine yakın iken, gizli sırların halka açıklanması olabilir. Bu, araştırma, gizemleri ortaya çıkarmak ve daha derin gerçeklere ulaşmak için genişlemiş algı güçlerini kullanmak için iyi bir zamandır. Tüm yazma projeleri bu etki altında avantajlıdır. 21 – 22 Aralık’ta Pluto Kış Gündönümü Güneşi ile hizalandığı zaman, ekstra bir güç yükselmesi de olacak.

15 Aralık’ta, Satürn ve Mars arasındaki zorlayıcı hizalanma tam olacak. Mars ilerlemek istiyor, ama Satürn direniyor ve gerekçeleri var. Kişisel zamanlamamız da iptal olabileceği için, yeni başlangıçları başka bir güne bırakın. Ancak, devam eden iş projelerini, özellikle eğitimi içerenleri tamamlamak için enerji mevcuttur.

Kova’daki Venüs 17 Aralık’ta Kuzey Düğümüne bağlanıyor, daha özgecil (fedakar) ilişki teması getiriyor. Bu, yeteneklerimizi başkalarına hizmet için nasıl kullanabileceğimize ayarlanmak için uygun bir zamandır. Ayrıca hayırsever bir kuruluş için gönüllü olabiliriz. Kova ile ifade özgürlüğü vurgulanmasına rağmen, bu transit altında ilişkiler başlayabilir ve genişleyebilir. Venüs 23 Aralık’ta Şiron ile hizalanıyor, iyileştirilmeye gereksinim duyan geçmiş ilişki yaralarının farkındalığını getiriyor. 27 Aralık’taki Venüs/Neptün hizalanması hem ilişkilere hem de mali durumlara aldatma ve illüzyon getirebilir. Ancak, Neptün ayrıca bu alanlarda daha büyük uyum ve birlik yaratmak için gerekli olan ayırt etme için zenginleşmiş bir sezgi de getirebilir.

Yeni Ay 27 Aralık’ta 6 Oğlak’ta gerçekleşiyor. Hem Mars hem de Plüto ile hizalı, bu bir diğer güçlü ay pozisyonu büyük dünya olaylarını tetikleyebilir. Oğlak temaları hükümeti, kariyeri ve iş/meşguliyeti, yöneticileri, organizasyonları, emlak ve ekonomiyi kapsar; hırslı olma, görevine bağlı olma, sorumlu olma ve güvenlik arama.

Oğlak burcundaki Mars/Pluto hizalanması, güç oyunları ve kendini – yıkıcı davranış olarak tezahür edebilir. Kişisel seviyede, kişisel projelere ve hedeflere büyük itici güç ve tutku verir. Bu enerji ayrıca gerekli olmayan şeyleri temizlemek ve elimine etmek için kullanılabilir. Hedeflerimize doğru pratik, ölçülü adımlar atmak uygundur. 31 Aralık’ta hareketsiz Satürn daha büyük üretkenlik için daha yavaş, daha istikrarlı bir enerji getiriyor.

Aralık ayı, 31 Aralık’ta Oğlak’taki Merkür ve Jüpiter çiftiyle sona eriyor. Gelen yıl için yeni hayalleri gözümüzde canlandırmak için yaratıcı imgelemelerimizle meşgul olma zamanıdır. Oğlak enerjisi, bunların günlük yaşamımızda pratik tezahürü için daha güvenli şekilde topraklamamıza yardımcı olur.