HAZİRAN AYI BURÇLARA GÖRE KİŞİSEL GELİŞİM VE RUHSAL ASTROLOJİ YORUMLARI

Yazdır Yazdır 

KOÇ (21 Mart-20 Nisan): Bu ay yakın çevrenizle ilişkilerinizin hayli yoğun olacağı bir dönemi yaşayacaksınız. Akrabalarınız, komşularınız, kardeşlerinizle yani yakın çevrenizle güzel dengeli sohbetler yaparak kendinizi rahatça ortaya koyabilme imkanı bulacaksınız. Konuşmaların konusu para, öz kaynaklarımız ve kişinin kendi değerini bilmesi üzerinde yoğunlaşabilir. Enerjik girişken doğanıza uygun olarak hemen harekete geçmek istiyorsunuz ama uygun zamanı beklemek için sabırlı olabileceksiniz. Bazı kritik konuşmaları yapmak için de ayın ilk yarısında değil ikinci yarısında koşullar daha uygun olacak. Bu ay özellikle ayın ilk yarısında olmak üzere, kendini değerli hissetme & öz değer meditasyonları yapmak için uygun bir zaman. Yakın ilişkilerimiz birçok şeyin yanı sıra kendimizi gerçekleştirmenizi destekleyen birer deneyim alanıdırlar. Bu ay, “ilişki içindeki dengeli-merkezli ben” ve “kendi dengemden taviz vermeden sen” bilincini yaratabilmemiz için olumlu astrolojik etkiler var.

BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs): Bu ay parasal kaynaklarınızda bir genişleme var. Elinize geçen parayı bir şeyler satın alarak yani mal edinmeyi seven doğanıza uygun olarak veya yakın çevrenize, akrabalarınıza, ailenize yardım etme şeklinde kullanmak isteyebilirsiniz. Sahip olmak sizin için ne anlama geliyor bunu düşünüp kendinizi geliştirebileceğiniz bir zaman. Ayrıca kendi içinizdeki sahip olma kalıplarına da odaklanarak farkındalıklar edinebilirsiniz. Yeme-içmede aşırıya kaçarak kilo alabilirsiniz, dikkatli olun. Bir süredir çalışma hayatınızda bazı sıkıntılar yaşamaktasınız. İş ilişkileriniz ve onlarla iletişiminiz sorgulanıyor. Bu etki size bazı dengeleri öğretmek amacını güdüyor. Ayrıca kendi değerinizi bilmekle ve çalışma hayatınızdaki ilişki kurma dengelerinizle ilgili farkındalıklar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yakın çevrenize karşı yardımsever ve şefkatli olduğunuz bir dönem. Genel olarak konuşma tarzınızda bir yumuşaklık var.

İKİZLER (21 Mayıs-21 Haziran): Arkadaş gruplarınız içinde girişkensiniz ve kendinizi dinletiyorsunuz. Bağlı olduğunuz dernek ve organizasyonlar içinde bazı işleri organize etmeye gönüllü olabilirsiniz. Kendinizi merkeze koymayı ve kendinizi ifade etmeyi çok iyi beceriyorsunuz. Ancak, enerjiler bu konuda dengeli olmanız konusunda sizi uyarıyor. Kendinizi ifade ederken, kelimeleri, başkalarını da düşünerek seçmenizin gerektiği bir dönemdesiniz. Konuşmaları veya bilgileri aktarırken nezaketi unutmayın. Başkalarının işleriyle ilgili sorumluluk almayı ve insanları desteklemeyi istiyorsunuz. Siz enerjik bir şekilde hemen işleri gerçekleştirmek isterken diğerleri sizi sabırlı olmanız konusunda uyaracak. Biliyorsunuz, her şey sadece size bağlı değil; başkalarının koşullarının da olgunlaşmasını dikkate almanız yerinde olacaktır. Bu ay huzur meditasyonları yapmak için olumlu etkiler altındasınız.

YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz): Aile içi ilişkilerde bazı zorlanmalar yaşıyorsunuz. Bir tür sınavdan geçmektesiniz. Kendinizi savunmak durumunda kaldığınız koşullar var. Kendinizi savunma işini, hassas doğanıza uygun olarak, insanlara yardım ederek ve şefkatle davranarak gerçekleştirme gayreti içindesiniz. Ailenizin ihtiyaç ve isteklerini dikkate alarak onları desteklemeye çalışırken bir şeyler yolunda gitmiyor ve olaylar sizi aile içinizde ve kendi içinizde yalnız hissettiriyor. İçsel yetkinlik, içsel denge ve içsel yeterlilik meditasyonları yapmak için uygun bir zamandasınız. Aile içinde eskisi gibi uyum ve birlik yakalayamıyorsunuz ama bu içinizde varolan başka nitelikleri ortaya çıkarmaya fırsat veriyor. Ailevi bağlılıklar önemlidir ama ailedeki her bireyin kendi deneyim sürecini yaşadığını anlamaktasınız. Bu ay arkadaş sayınızda bir artış olabilir veya sosyal çevreniz genişleyebilir. Meditasyonlarınız sırasında sahip olduğunuz yeterlilikler konusunda ilhamlar alabilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz-23 Ağustos): Bu ay arkadaş grupları içinde veya topluma karşı gayet aktif faaliyetler içindesiniz. Yakın çevrenizi bir araya getirici toplantılar düzenleyebilirsiniz. Ayın 2. yarısında bu tür faaliyetler yoğunlaşıyor. Bol bol arkadaş görüşmesi veya iş toplantıları yapmanız söz konusu. Tüm bu aktiviteler içinde kendinizi dengeli ifade etmek, başkalarına da söz hakkı vermek konusunda uygun ortamlar bulacaksınız. Herkesin kendi bilincinde bir “kral-kraliçe” olduğunu unutmayın. Etrafınızdaki insanlara da birer kral ve kraliçe olma hakkını tanıyarak kendinizi ortaya koyuşta bir denge yakalayabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili sakin ve sabırlısınız. Ancak bazı iletişim problemlerine, yanlış telefonlara veya yanlış anlaşılmalara dikkat edin. Bu yönde yanıltıcı bir etki varsa da, sonuçta herkesin kendi dengesinden ve kendi gerçeklerinden konuştuğunu anlayacak ve güzel farkındalıklar alacaksınız. Bu ay ki duanız “çok şükür herkes bir kral ve kraliçe”.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül): Bu ay maneviyatınızda bir genişleme olabilir; huzur odaklı öğretiler ve inançlar ilginizi çekebilir bir huzur arayışına girebilirsiniz. İster namaz kılın, ister meditasyon yapın size huzur verecek şeylere yönelin. Doğa yürüyüşleri de olabilir. Meditasyon yapmak isterseniz, huzur, denge ve öz değer konulu meditasyonlar yerinde olacaktır. Ayrıca yurt dışıyla ilgili şanslar ve bazı fırsatlar söz konusu. Yakın ilişkilerinizde sözel ifadelere bağlı bazı yanılsamalı durumlar, birtakım yalanlarla karşılaşabilirsiniz. Yakınlarınıza yalan söylememeye çalışın. Bu tür yanılsamalı durumlar size, herkesin kendi gerçeğini yaşadığını göstermekle birlikte, zihinden çok kalbi birlik duygusuna geçmeniz için bir fırsat niteliği de taşımakta. Kariyerinizle ilgili iyi bir dönemdesiniz, işinizde yeteneklerinizi dengeyle ortaya koyabiliyorsunuz. Kendinizi geliştirmek için sabır ve ciddiyetle emek harcıyorsunuz; maddi kaynaklarınızı dengelemek için uğraş vermektesiniz.

TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim): Bu ay ortaklaşa mallar konusunda kendinize ait olanlarla ilgili hak iddia ettiğiniz bir ay olacak. Mahkemeler olabilir, miras paylaşımı olabilir veya eşinizle, ortaklarınızla olan ortak mallarınız içinden kendinize ait olanları sahiplenmek isteyeceğiniz bir motivasyon içinde olabilirsiniz. Tüm bu konuların kendinizi ve kendinize ait olanları dengeyle gerçekleştirmek için birer deneyim alanı olduğunu hatırlamalısınız. Yine bu konularla ilgili yurt dışı iletişimleri de gündeme gelebilir; bazı telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Ayrıca kendi içsel dengenizi bulmak, kişisel yetkinliğinizi geliştirmek için bazı öğreti ve inançlara ya da dini konulara çekim hissedebilir; bu konularda kitaplar okuyabilir veya söyleşilere katılabilirsiniz. Ortaklıklarda huzur aradığınız bir dönemdesiniz. Kendinize ait olanın değerini biliyorsunuz ama yine de genel dengelere dikkat etmekte yarar var. Bu ay size huzur ve denge odaklı meditasyonlar çok uygun.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım): Yakınlarınızı -özellikle partnerinizi- çok kıskanıyor ve onları gereğinden fazla sahipleniyorsunuz. Egonuzun kıskançlık ve sahiplenme yanlarına bakmak için uygun etkiler var. Bu duyguların içinden davranışlarda bulunmak yerine, onların geçip gitmelerine izin verme pratikleri yapabilirsiniz. Aşk ve flört hayatınızda bazı yanılgılar söz konusu, platonik internet aşklarına dikkat edin. Bilirsiniz, yazışmalar üzerinden bir insan tanınamaz ve kelimeleri istediğimiz yönde algılayabiliriz. Ayrıca sözel ifadeler üzerinde bazı yanıltıcı etkiler de mevcut. Çocuklarınızla ilgili sıkıntılar yaşadığınızda onlara olabildiğince doğruyu söyleyin ve onları, kendilerini doğru ifade etmeleri doğrultusunda yönlendirin. Kendinizi dengelemek için mutlaka yalnız kalın, sizi dengeleyecek uğraşılarla meşgul olun. Ayrıca içsel dengenizle bütünleşmek için veya yüksek benliğinizin sahip olduğu huzur frekansına uyumlanmak için de meditasyonlar yapabilirsiniz.

YAY (23 Kasım-21 Aralık): Haziran ayı boyunca; eşinizle, ortağınızla veya yakın dostlarınızla bol bol keyifli sohbetler etme fırsatı bulacaksınız. Bazı arkadaşlarınız arasında arabulucuk yapma görevini üstlenebilirsiniz; bunu da içsel dengenize dikkat ettikçe çok iyi başaracaksınız. Kendinizi ifade etmekle ilgili içgüdüsel sabırsız çıkışlarınız olsa da genel olarak sakinsiniz. İş yerinizde verdiğiniz emeğin bilincinde olarak kendi değerinizin farkındasınız. Ayrıca uzunca bir süredir öz değerinizle ilgili farkındalıklar yaşamakta ve bu konuda dönüşümler geçirmektesiniz.Ancak bu uğurda evrenin size sunduğu deneyimler çok kolay olmamakta. Bazı para problemleri olursa bilin ki bu sizin dönüşümünüzün bir parçası. Sahip olduklarınızla ilgili –buna ilişkileriniz dahil- aldığınız sorumluluklar üzerinde düşünmenizi öneriyorum. Sorumluluklarınızın gereğinden fazla veya eksik olup olmaması üzerine bir içsel muhasebe yapmanız size yarar sağlayabilir.

OĞLAK (22 Aralık-20 Ocak): İş yerinde kendinizi çok iyi ifade ediyorsunuz. İlişkilerdeki dengelere dikkat ediyor olmanız kadar, genel olarak iletişimlerinizdeki ve kendinizi ifadenizdeki dengeli tutumunuz kariyerinizi olumlu yönde etkiliyor. Bu ay bazı iletişim problemleri söz konusu olduğundan bazı yanıltıcı etkiler sözlerinizin yanlış anlaşılmasına neden olabilir. Yalana başvurmadan söylemek istediğinizi doğru aktardığınıza emin olarak durumları açıklayın. Genel olarak rahat bir konuşma tarzınız olmasına rağmen kendinizi savunmanız gerektiğinde sakin kalıyor ve susmayı tercih ediyorsunuz. Son birkaç yıldır kişiliğinizi değiştiren dönüşümler yaşamaktasınız. Son zamanlarda bu dönüşüm temaları kariyeriniz ve ailenizle ilgili oluyor. Kendinizi tensel yakınlaşmalarınızla ifade etmek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz ve bu konuda bir genişleme var. Huzuru buralardan yakalamanız söz konusu.

KOVA (21 Ocak-19 Şubat): Bu ay kendinizi ifadeniz rahat ve dengeli akacak gibi görünüyor. Hayat görüşünüzü netleştirecek yayınlar okuyabilir ve bunu insanlarla keyifle paylaşabilirsiniz. Bir süredir ilahi sistemi fark edişiniz sizde bir teslimiyet ve dönüşüm yaratıyor. Ayrıca bu ay dikkatinizin büyük bir kısmını evinize ve ailenize vermek isteyebilirsiniz. Evinize bazı eşyalar satın alabilir veya gayrimenkul edinme yollarına gidebilirsiniz. Bu yüzden parayla ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Satın alma konusunda dikkatli olun, zira bazı kayıplar veya yanıltıcı durumlarla karşılaşma riskiniz var. Öz değeriniz ile ilgili yargılarınıza dikkat edip bunun egonuzun sahip olma ihtiyacıyla olan ilişkisine dikkat ederseniz yaşayacağınız yanılgıların altında yatan içsel nedenlerinizi bulabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızla ilgili aktif iletişimde olacağınız bir dönem yaşamanız söz konusu. Onlarla dürüst ve dengeli ilişkiler kurduğunuz sürece her şey yolunda olacaktır.

BALIK (20 Şubat-20 Mart): Ailenizle veya eşinizle olan ortak mallarınız konusunda birtakım aile içi görüşmeler yapabilirsiniz.Bu görüşmeleri kendinize ait değeri öne çıkararak yapmak istemenize rağmen adaletli olmak da durumundasınız. Bu görüşmelerde ortağınızın veya eşinizin dengelerini de düşünerek adaletli bir şekilde kendinizi ifade etmeniz ve dengesiz olduğunuz durumlarda konuşmayı tercih etmeden sakin kalmanız sizin için uygun olacaktır. Tüm bunları yaparken aynı zamanda bazı toplumsal kurallara da riayet etmek zorunda kalmanız, sizi çıkmaza sokuyor ve sürtüşmeli durumlar yaratıyorsa da, Evren bu konular üzerinden kişisel dönüşümler yaşamanızı amaçlıyor. Süreç boyunca ilişki ve diyaloglarınızda bazı gelgitlerin ve yanlış anlaşılmaların olması kaçınılmaz görünüyor. İçsel dinginliği yakalamak yoluyla kendinizi dengelemek için