JONI PATRY – EYLÜL 2019 ASTROLOJİ YORUMU

Yazdır Yazdır 

Bugün Eylül ayı hakkında konuşmak istiyorum ve elbette konuşulacak çok şeyimiz var, çünkü gezegenlerin çoğu Başak burcunda biraraya yakınlaşacaklar. Gezegensel yerleşimler hakkında konuştuğum zaman, lütfen Vedik yerleşimler hakkında konuştuğumu hatırlayın. Başak ince eleyip sık dokuma, eleştirme ve analiz etme ile ilgilidir ve bu ay kendinizi bunları daha fazla yaparken bulacaksınız, ama biraz Mars’ın ayın ilk bölümünde nerede olduğu hakkında konuşmak istiyorum, çünkü Mars Güneş ile bir araya geliyor ve Güneşteki Mars aylardır aynı burçta yolculuk yapmaktadır ve yaptığı şey, her şeyi hararetlendirmek, her şeyi daha sıcak yapmak ve insanları daha fazla tahrik etmektir, insanları daha öfkeli hale getirir ve öfke ve hyaal kırıklığının son bir kaç aydır nasıl arttığını görebilirsiniz, ama gezegenler kavuşumlarında bir araya gelirken, bu, öfkenin, hayal kırıklığının ve hararetin zirve noktasının sonunda son noktaya vardığı anlamına gelebilir, 2 Eylül’de Mars Aslan burcunun 15 derecesinde Güneşe yakınlaşıyor, bu yoğun güçlü burç olan Aslan burcunun tam merkezinde ve Aslan burcundaki çok güçlü güneş politikayı çok fazla karıştıracak, bunun zaten gelmekte olduğunu ve insanların öfkeli olduğunu görebilirsiniz ve ekonomide olduğu gibi protestolar devam ediyor, Amazondaki yangınlara bakın, bu ay olayların biraz daha hararetleneceğini göreceksiniz, çünkü bu gerçekten tüm dünyada oluyor, sıcaklıklar yükseliyor, insanların öfkesi ve fiziksel olarak sıcaklıkları yükseliyor, politika ve siyasi liderler ile ilgili olarak bu şeyleri göreceksiniz, çünkü Aslanın yönettiği şey zirveye ulaşacak, ama anlayamadığımız çok şey var ve hala çok fazla aldatma olduğunu görüyoruz ve bu ay Güneşe yakınlaşan Mars var, ama Neptün var, Neptün her zaman vizyonumuzu sislendirir, olayları gerçekte oldukları gibi göremeyiz.

Bildiğinizi düşündüğünüz şeyler ve özellikle bize medya tarafından sunulmakta olan gördüğünüzü düşündüğünüz şeyler gerçek değil, çünkü Neptün bulanıklık ile, aldatma ile, hile, dalavere ile ve inkar ile ilgilidir, bu nednele bildiğimizi düşündüğümüz şeylerin bazıları gerçek değil ve bu öfkeye ve hayal kırıklığına neden oluyor, çünkü hiç kimse gerçekte olan bitenlere anlam veremiyor, Neptün ile ilgili olan şey çok kafa karıştırıcı. Ve Güneşe zit olduğu zaman ve bu ay dolunay olduğu zaman, çok yoğun olacağını söyleyeyim. Çünkü Neptün’e karşı olan Mars olacak ve dolunay olacak ve bu inanılmaz, bu 13 eylülde,

Bu arada dolunay var ve genellikle bundan çıkıp gelen şey gerçek olduğuna inandığımız şeylerdir, gerçek çıkıp gelecek, ama birçoğumuz buna inanmayacak, bu nedenle gerçeklikler ve hakikat açısından bunun çok önemli bir ay olduğunun farkında olun, 9 Eylül civarında, bu, Venüs Başaka burcuna girdiği zaman olacak, ve Venüs Başakta iken, hatırlayın Venüs sevgidir, Venüs ilişkilerdir, Onu Başak burcuna koyduğunuz zaman, Venüs zayıflar. Başakta olduğu zaman en zayıftır, çünkü eğer sevgi dolu, özen gösteren, harika bir ilişkiye sahip olacaksanız, eleştiri ve yargılamanın olmasını istemezsiniz ve olacak olan şey bu. Bu ay Venüs Başakta olacak, bu 9 Eylülde başlayacak ve 14 Ekim’e kadar orada olacak. Bu nedenle lütfen hatalar bulmaya dahil olmamaya dikkat edin. Bu, ilişkiler için çok zor bir ay, ayrıca bunun tepesinde Venüs hala bunda yolculuk yaparken, Venüs Güneşe yakınlaşacak, bu nedenle Venüs Güneş ile birlikte olduğu zaman, bu ekstra zor durum ve problemdir, bu nedenle ilişkilerde bir çok kopmalar olacağını ve haberlerde bazı ünlülerin ayrılacaklarını göreceksiniz, çünkü tüm bunlar gerçekte bizim için bir aynadır.

Aynı zamanda Başak sağlık, iyileşme ve gelişme ile ilgilidir. Bu nedenle daha objektif olarak ve başkalarında hatalar görmek yerine kendimizde neleri değiştirmeye ihtiyacımız olduğunu görerek, gelişebilmemiz ve yaşamlarımızı daha iyi yapabilmemiz için tarafsızlığı irdelemeyi kullanabiliriz. Çünkü hatırlayın, başkalarında hata gördüğünüz zaman, bu aslında kendiniz hakkında güvensiz olduğunuz bir şeydir, çünkü eğer başkalarını hatalı kılmaya çalışıyorsanız, yapmakta olduğunuz şey kendinizde, kendi inançlarınızda güvensiz olmaktır.

14 Eylül civarında dolunay olacak. O gün Neptün sadece Güneşe zıt olmayacak, ayrıca Neptünün dolunaya yaklaştığı yer olacak. Bu farkındalığa, hakkında bilgimiz olmayan bir çok şeyi getirir, çünkü dolunay şeylerin ışığa çıktığı yerdir, dolunay gökyüzünün karanlığını aydınlatır, ama Neptün ile yakınsamasıyla şaşırtıcı. Bazen göremeyiz, aman tanrım bunu nasıl göremedim deriz ve bu ifşa edilecek şey ve bunun sizi ve kişisel işlerinizi dahil ettiğini söyleyeyim. Sadece siyasi olarak olup biten şeyler değil, ruhunuzun derinliklerinde ve kendi kalbinizde olup biten şeyler de.

Merkür Başakta olacak. Merkür Başakta olmayı sever, o yücelik, büyük sevinç burcudur ve Merkür bunda tam hızda yolculuk yapacak ve bu iletişim yetenekleri için harikadır. O iş anlaşmalarını yapmanın zamanı. Çünkü Merkür şeylerin hızlanmasına yardımcı olur. Merkür Başak burcundan o kadar hızlı geçecek ki, 11 Eylül’de Başaka girecek ve 28 Eylülde Başak burcunu terk edecek. Bir aydan daha az sürede bu burçta seyahat edecek, ama bu güçlü.

Mars 24 Eylülde Başak burcuna girecek, 11 Kasıma kadar kalacak. Bu kritiktir, çünkü ayın sonuna doğru çok fazla gezegen Başak burcunda birikmiş olacak. Mars, Güneş, Merkür ve Venüs olacak, ama Mars ve Başak sağlık ile ilgilidir. Sağlık krizleri ile ilgilidir. Bu ay ile başlayarak, daha fazla dikkati çekecek olan bazı enfeksiyon hastalıkları olacağına inanıyorum. Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek için her şeyi yapın. Çünkü bu şimdiye kadar sahip olduğumuz en kötü grip mevsimlerinden biri olacak. Bir çok insan hasta olacak. Mars ve Başak sağlık sorunları ile ilgilidir ve sadece bu değil. Mars Başakta, ama Mars’ın Satürn ve K2’de veçhe olacağı gerçeği var, bu nedenle sağlık krizleri ile uğraşma probleminde sorun budur.

Muhtemelen temizlik ile bazı problemler olacak, Havada toksinlik bile olabilir ve muhtemelen bu sadece en kötü grip mevsimlerinden biri olmayacak, aynı zamanda muhtemelen alerjiler için en kötüsü olacak. Çünkü Neptün alerji ve havada, suda bizi hasta eden çevredeki şeyler problemini getirecek. Bu yıl olacak olan bir diğer büyük olay, Satürn ve K2 nin bir araya geliyor olması gerçeğidir. Satürn ve K2 tam olarak 28 Eylül’de yakınlaşacak ve bu üçüncü ve son daha az yaklaşma olacak, ama getireceği şey korku, hayal kırıklığı. Yay burcunda aşırı tutuculuk ile o kadar çok ilgilidir. Satürn K2 yakınlaşmasından dünyada öfkeler ortaya çıkacak. Güneş ve Mars ile, bu ayın tüm bu yaz boyunca oluşmakta olan her şeyin zirveye ulaştığı bir ay olduğunu göreceksiniz. Bunun gibi hissettiğim bir başka büyük olay, 26 Eylülde Ayın Kuzey düğümü Rahu’nun nakshatra Ardra’ya girecek olması gerçeğidir. Ardra üzüntü ile ilgili, trajediler ile ilgili olan nakshatra’dır ve sembolü göz yaşı damlasıdır. Tanrı Rudra’nın fırtına kapısı tarafından yönetilir ve Rudra uğuldayan rüzgarlar ile ilgilidir. Rahu bu nakshatra’da olduğu zaman, büyük fırtınalar ile uğraşır, ama sadece doğadaki olaylar değil, insan doğasında gerçekleşen tüm fırtınaların çoğu ile ilgili.

Bu, trajik olaylar ile ilgilidir. Hatırlayın, Rahu’nun son kez Ardra’da olması 2001’de idi ve 9/11 oldu. Orada Mars Başakta idi. 18,5 yıl önce Mars Başakta iken ve Rahu ve Ardra varken, AIDS virüsü ile ilgiliydi. Bu ay virüs ve hastalık potansiyeli hakkında konuşmamı anlıyorsunuz. 1963’e geri gidersek, Rahu Ardra’da iken Kennedy öldürüldü ve ondan 18,5 yıl önce 1945’te Hiroshima’nın bombalanması.

18,5 yılda bir bu nakshatra’ya neyin geldiğini görüyorsunuz, bu inanılmaz. Rahu 26 Eylülden itibaren Ardra’da olacak, 2 Nisan’a kadar zaman penceresi var. Bunun İkizler burcunda olması hakkında konuşmuyorum. 13 derece 20 dakikada olacak olan zodyakın bölümü olan nakshatra Ardra’da olması hakkında konuşuyorum. En kötü zamanlama Rahu Ardra’da ve K2 mula’da ikendir ve bu sonraki bahara kadar olmayacak. Dolunaydan hemen önceki gün olan 13 Eylül çok ilginç, çünkü o gün gerçekleşen bir çok veçhe gördüm, bu derin Vedik Astrolojidir, ama sadece Mars olacağı için değil. Mars Neptüne zıt olarak Güneş ile olacak, ama ayın güney düğümü Mars’ı zorlayacak, Rahu Neptünü zorlayacak. Bu, hakkında bir şey bilmediğimiz ortaya çıkan şeylerin bu derin varlığının kesinlikle herkesi şaşırtacak olması anlamına geliyor.

Borsanın gittiği yer hakkında bir dakika konuşalım. Herkes kaygılı, herkes gerileme hakkında konuşuyor ve evet olağanüstü istikrarsız olacağını düşünüyorum, tamamıyla bir gerileme olacağını sanmıyorum, çünkü biraraya gelen Jüpiter – Satürn’ün bunda büyük oyuncular olacağını düşünüyorum. Onlar henüz bir araya gelmediler ve Jüpiterin Oğlak burcuna girdiği zamanın, ekonomide olayların gerçekten farklı olacağı bir zaman olacağına inanıyorum.

Buna gerileme denilebileceğini düşünüyorum, ama bunun Jüpiter Oğlak burcuna girip Kasım 2020’ye kadar kalıncaya dek tamamen burada olacağına inanmıyorum. Kasımdan sonra gerçekten değişecek, büyük olaylar görmeye başlayacaksınız. Hatırlayın Şubat çok travmatik bir olayın olacağı ay, bu yaklaşık 19 – 23 Şubatta olacak. 11 Eylüle çok benzer büyük bir olayın gerçekleşeceğini düşünüyorum. Borsa üzerine ve ekonomide büyük geri tepmeler olacak. Bilmediğimiz bir çok şeyin yüzeye çıktığını göreceksiniz. Kendi yaşamlarımız, politika ile ilgili nasıl hissettiğimiz üzerine bütün algıyı değiştirebilir.

http://galacticcenter.org/