Maya Büyüğü Don Alejandro’dan Bir Mesaj

Yazdır Yazdır 

By Mitch Battros – Earth Changes Media

24 Mart 2009

Ulusal Maya Büyükleri Konseyi 13 Baktun ve 13 Ahau’nun Kehanetlerini tamamlamak için buradalar. İçinde yaşadığımız zamanla ilgili birçok kehanetlerimiz var ve bugün burada olmamız Kehanetlerin tamamlanması içindedir. Bunların bazılarından söz edeceğim:

“13 Baktun ve 13 Ahau zamanı, Atalarımızın geri dönüşünün zamanı ve bilgeliğin insanlarının geri dönüş zamanıdır”. Bu zaman şimdidir.

Kehanet şöyle söylüyor: “Mistik Quetzal kuşları ile Merkez’den olanlar Kuzey’in Kartal’ını Güney’in Akbabası ile birleştiriyor; buluşacağız çünkü elin parmakları gibi biz biriz.” Bu kehanet Kuzey’in Yerli İnsanlarının ve Güney’in Yerli İnsanlarının, Merkezden olanlar vasıtasıyla kadim insanların biliminin geri kazanılmasını kuvvetlendirmek için bir araya geleceği anlamına gelir; kimliğimizin, sanatımızın, ruhsallığımızın ve farklı Kültürlerin sahip olduğu yaşamın ve ölümün Kozmik vizyonunun geri kazanılması.

Biz Yerli İnsanlar insan türlerinin yaşamının korunmasında, kardeşlerimiz hayvanların ve ağaçların yaşamının korunmasında ve Dünya Ana’nın yaşamının korunmasında bir araya geliyoruz, çünkü Dünya Gezegeninin yaşamı tehlikededir. Şu anda dünyada olup bitenlerin bir tesadüf olmadığını hepimiz biliyoruz.

Örnek olarak: dünyanın farklı yerlerindeki tehdit edici kasırgalar ve kuvvetli fırtınalar; dünyanın diğer bölümlerinde soğuklar daha da yoğunlaşırken günden güne yüksek derecelere çıkan yüksek sıcaklıklar; nehirler kuruyor ve başka nehirler ortadan kayboluyor; buzullar eriyor; dünyadaki birçok yer doğal felaketlerin sıkıntısını çekiyor ve bunların hepsi Doğa ile dengede olmamamızın sonucudur.

Tüm dünyadaki insan varlıklarının davranışının değişmesi gereklidir; Dünya Gezegeninin yaşamı herkesin sorumluluğudur ve Yerli insanların insan hayatını kurtarmak, gezegeni kurtarmak, böylece yeni nesiller için sağlıklı bir gelecek miras bırakmak için herkesi davet etmesinin nedeni budur.

Maya Uzun Sayım Takvimine göre, 13 Baktun ve 13 Ahau’yu bitiriyoruz ve böylece SIFIR YILI’na yaklaşıyoruz. Güneşin bir başka periyodunun sonundaki eşikteyiz, 5,200 yıl süren ve birçok karanlık saatiyle sona eren bir periyot. Bu karanlık periyotundan sonra, Güneşin yeni bir periyotu geliyor; bu 6 ncı periyot olacak. Güneşin her periyotunda, gezegenin bir ayarlanması olur ve bu ayarlanma iklim koşullarında, sosyal ve siyasi hayatta değişiklikler getirir.

Dünya dönüşüyor ve bizler sosyal adalet ve herkes için eşitliğin olduğu anlayış ve uyumlu birlikte varoluşun periyoduna giriyoruz. Bu, yaşamın yeni şeklidir.

Yeni sosyal düzen ile, sınırlamalar, sınırlar olmadan bulutlar gibi hareket edebileceğimiz bir özgürlük zamanı geliyor. Kuşlar gibi yolculuk yapacağız, pasaportlara ihtiyaç olmadan. Hepsi de aynı noktaya – aynı hedefe götüren nehirler gibi yolculuk yapacağız. Maya kehanetleri değişim zamanını bildiriyor. Pop Wuj, Konsey’in kitabı bize, “Şafağın zamanıdır; vazifenin bitirilmesi için bırakın şafak gelsin” diyor.

Her birimizin Evren ile bir ilişkisi var ve bu başkalarına karşı tavırlarımızın uyumlu olup olmadığını yansıtır. Değişim zamanı geldi. Birbirimizi anlamanın ve daha insan olmanın zamanı şimdi burada.

(Çev: Saffet)