PLANET ALERT (Astroloji Raporu) – OCAK 2009

Yazdır Yazdır 

MAHALA

Bu yeni yıla Jüpiter’in 5 Ocak 2009’da Kova burcuna girişiyle başlıyoruz. Kova Uranüs gezegeni tarafından yönetilir ve bu gezegen ve burç ışığı yönetir. Jüpiter güneş sistemimizdeki en büyük gezegen olduğu için ve Kova burcunda olduğundan, bu yıl Dünya’ya çok fazla miktarda ışık gelecek. Bu ışığı bilgece kullanın. Kova burcu ayrıca bilgisayarları, İnterneti, teknolojiyi, topluluk yaşamını, kargaşaları, ayaklanmaları, hava saldırılarını ve devrimleri yönetir.

27 Aralık 2008’deki yeni ay zamanında Oğlak burcunda gezegenlerin hizalanması olmuştu. O zaman, beş adet gezegen ve ayrıca ay vardı. Ayrıca, şiddeti yöneten Mars gezegeni Pluto ‘ya bitişikti; Pluto Yer altı Tanrısı olarak düşünülür. Bu iki gezegenin birleşimi İsrail ve Hamas arasında patlayan savaşa neden oldu. Bu, Arapların savaşa karşı gösteriler yapmasına neden oldu ve dünyanın o bölgesinde yükselen çok fazla öfke var.

Birçok ülkenin gemilerinin Aden Körfezinde toplandığını duydum. Somali’li korsanların ticari gemilere saldırıları nedeniyle orada oldukları söyleniyor. Aden Körfezi Süveyş kanalı vasıtasıyla Hint Okyanusundan Akdeniz’e uzanan ticari gemi rotasının bir parçasını oluşturuyor. Burası tam şu anda çok sıcak bir nokta. Irak’ta çok güçlü bir Yıldızkapısı olduğunu ve Aden Körfezinde bir deniz – altı ET (uzaylı) üssü olduğunu işittim. Tam şu anda neden bu kadar çok gemi o bölgede?

Güneşimiz, diğer Evrenlerden uzay gemilerinin girip çıktığı bir portaldır. Benim anlayışım, 22 Kasım 2008’de sona eren bir savaş olmaktaydı. O zamanlarda bir kapı açıldı ve bazı negatif varlıklar Dünya’ya ışınlandı. Bu varlıklar oldukları yerde uzun süre kalamazlardı, çünkü savaş bitmişti. Işık kazandı! Son zamanlarda Güneş’in ne kadar parlak olduğuna dikkat ettiniz mi? O negatif varlıklar şimdi Dünya’da birçok karışıklığa neden oluyorlar. Şiddet ve öfkeye çekiliyorlar ve en sonunda kendilerini yok edecekler. Orta Doğu’daki bu savaşın arkasında onların olduğuna inanıyorum.

Son makalemde 12 Aralık’taki Dolunayın ABD’yi çok sert bir şekilde etkileyeceğini söylemiştim, çünkü ay tam olarak ABD’nin üzerinde idi, Mars tüm diğer gezegenlerle kare oluşturuyordu. Bu sabah İsrail devriye botu Filistin’e giden tıbbi malzemeyle dolu bir gemiyi vurdu. O botta ABD’den olan insanlar vardı. Bu o sert enerjinin tezahürü mü, yoksa savaşa mı biz de çekileceğiz? Satürn hala ABD Marsı ile 90 derece açı yapıyor. Ayrıca George Bush’a karşı bazı şiddetli enerjilerin etkili olacağını söylemiştim ve ona iki ayakkabı atıldı (J)

Oğlak burcu Satürn gezegeni tarafından yönetilir. Bu gezegen, derslerimizi öğrenmeyi tamamlayıncaya kadar test edici olarak düşünülür ve sonra ödüller getirir. Oğlak bir Toprak burcudur. Bu fırtınalar, volkanik patlamalar ve depremler gibi birçok Dünyasal olayları getirir. Satürn’ün yönettiği diğer şeyler dünyanın hükümetleri, iş/ticaret, binalar gibi tüm yapılar, inşa malzemeleri, köprüler, odun, beton, kiliseler ve iflastır. Ayrıca ticaret eşyalarını da yönetir. Bedenimizdeki tüm kemikleri yönetir; özellikle dişlerimiz, dizlerimiz ve baldırlarımız. Şu andaki savaşta bir çok yapının çöktüğüne zaten tanık oluyoruz.

Çin takvimine göre 2009 Öküz yılıdır. 26 Ocak 2009’da başlar, tam göreve başlama töreninden sonra. Ayrıca yeni ayla ve Güneş tutulmasıyla başlıyor. Bu, bu Öküz Yılını çok güçlü yapıyor. Barack Obama Öküz yılında doğdu, bu onun yılı. Öküz Yılında doğan bir insan güvenilir, sakin ve sistemli olur. Öküz insanı otorite ve sorumluluk pozisyonlarıyla görevlendirilir. Kargaşa zamanlarında, onun zihni, yıldırılmayı kabul etmemesi ve doğuştan kendine – güveni düzeni sağlayacaktır. Söz verdiği zaman, bunu tutar. Bunlar yeni başkanın özellikleridir.

Pluto şimdi Oğlak burcunda, burada yaklaşık 20 yıl kalacak. Dönüşüm getiren bir gezegen olan Pluto Oğlak tarafından yönetilen her şeyi dönüştürecek, buna hükümetlerimiz de dahil. Öküz Yılı geçen yıldan çok farklı olacak. Bu yıl üstümüze düşen sorumluluğun boyunduruğunu hissedeceğiz. Öküz metanet (dayanıklılık) ve çok çalışmayla kazanılan refahı sembolize eder. Her gün insanların işlerini kaybettiğini duyuyoruz. Onlar ne yapacaklar? Yaşamlarını nasıl sürdürecekler? Yeni başkanın yapmaktan bahsettiği şeylerden birinin, yollar ve köprüler gibi alt yapıların yeniden inşası için büyük bir proje başlatmak olması ilginç değil mi? Onlar kesinlikle yeniden inşa edilmeye ihtiyaç duyuyor. Ayrıca başkan mesken piyasası ve tüm hacizler ile başa çıkmak zorunda. Belki de bu problemi çözecek bir sistemle gelir.

Pluto çökmeleri yönetir, bu yıl muhtemelen çöken birçok yapı olacak, muhtemelen depremler nedeniyle. Geçen yıl Jüpiter Oğlak’ta idi ve birçok depreme tanık olduk. Çin’de 90,000 kişinin ölümüyle sonuçlanan büyük bir deprem oldu. Dünya’da Oğlak tarafından yönetilen iki ana nokta Çin ve ABD’nin Doğu Kıyısıdır. Geçen yıl Satürn’den etkilenecek olan başlıca ülkenin Çin olduğu görüldü. Ayrıca Çin’de elli yılda yağan kardan daha çok kar yağdı. ABD’nin Doğu Kıyısı’nda da çok kar vardı. Maya Dreamspell’inde Pluto tarafından yönetilen Mavi Fırtına yılındaydık. Fırtınalar tezahür etti ve bu enerji 25 Temmuz 2009’a dek etkili olmaya devam edecek.

Satürn geçen yıl Başak burcunda idi ve 2009’un büyük bölümünde orada kalacak. Başak sağlığı ve iyileşmeyi yönetir. Negatif tarafta hastalığı yönetir. Geçen yıl sağlık bakım üzerine o kadar çok vurgu olmasının nedeni budur. Başak ayrıca yiyecekleri, açlığı ve genetik olarak değiştirilmiş yiyecekleri yönetir. Afrika’nın bir kısmı zaten açlığın etkilerini hissediyor.

Seçim Gününde Satürn Uranüs’e tam karşıt pozisyondaydı ve eski gitti ve değişim için tamamıyla yeni bir enerji geldi. İnsanlar kontrol ve diktatörce tutumların eski yolundan yorgun. Bankacılar için değil, insanlar için çalışan birini istiyorlar, buna rağmen başkan bankacılarla baş etmek zorunda, çünkü ülkeyi yöneten onlar. Obama’da çok Kova enerjisi var. O, insanlara değişim getirmek için geldi. Kova özgürlük burçlarından biridir. Ayrıca insanlar için bir burçtur ve insanların burcudur.

Daha iyi bir dünya yaratmak için Obama’nın arkasında olmanın zamanı değil mi? Her şey düşünceyle yaratılır. Birleşik düşüncelerimiz içinde yaşadığımız realiteyi yaratır. Hepimiz yaşamayı istediğimiz realiteyi gözümüzde canlandırmaya başlarsak, sonunda tezahür eder. Barış için dua edersek, Dünya’da barış olmadığını onaylıyor oluruz. Eğer her şeyin uyum içinde olduğunu gözümüzde canlandırırsak, yaratacağımız şey bu olur. Dünya’da barış olsun ve barış benimle başlasın.

Şubar’ın ortasında büyük bir Astolojik konfigürasyon olacak. “Bu, Kova çağının şafağıdır” şarkısını hatırlayın. Ay 7 nci evde olduğu zaman ve Jüpiter Mars ile hizalandığında, barış gezegeni yönlendirecek ve sevgi yıldızları yönlendirecek. 13 – 14 Şubat’ta ay Terazi’de ( 7 nci ev) ve Jüpiter, Mars ve kuzey bitişmesi Kova’da. Bu, spiritüel potansiyele örnek oluşturan bireylerdeki yeni sosyal değerlerin dinamik birleşmesi anlamına geliyor. Bu veçhe muhtemelen önce negatif bir şeyler olarak tezahür edecek ve sonra gerçekleşecek olan şeyler insanların barış arzusunu aktive edecek.

Geçen yıl, 8 yılındaymış gibi olmasına rağmen 1 rakamında idik (2008). 8 rakamı parayı, gücü, kontrolü ve ölümü yönetir. Aynı temelde, 2009’da 9 yılında olacağız ve 9 tamamlanmayı yönetir. 2009 ayrıca 11 yılıdır, bu yıl çok fazla yaratıcı enerji akıyor olacak. 11 ayrıca 2 dir (11 = 1 + 1 = 2). Bu, bu yıl birçok insanın evlenmeyi veya bir partnere sahip olmayı seçebileceği anlamına gelir. Astrolojik yıl Bahar Ekinoksuna dek başlamaz, bundan sonraki üç ay biraz zorlayıcı olabilir. Düşündüğünüz şeyi izlemeyi unutmayın ve neşeyle yaşayın. Ve öyledir!

Mahala

http://www.alcseattle.com/