PLAZMİK YAŞAM

Yazdır Yazdır 

Plazmik Yaşam: Uluslararası bilimsel bir ekip doğru koşullar altında yüklü plazma parçacıklarının sarmal yapılara organize olabileceğini keşfetti, bu sarmal yapılar birbirleriyle organik zeki yaşam ile ilişkili olan şekillerde etkileşebilir. Dr V N Tsytovich ve Rus Bilim Akademisinden çalışma arkadaşları moleküler dinamiklerin bilgisayar modelini kullanarak, elektrik yükleri ayrılırken ve plazma eşevreli ışıkta kutuplaşırken, plazmadaki parçacıkların kendi kendilerini organize edebileceklerini gösterdiler.

Plazmik – Fotonik Yaşam Formları: Dr. Carl Sahan yıllar önce fotonik plazmik yaşamın atmosferde yaşayabileceğini işeri sürdü.

Karbondan Silikona: İlginç şekilde Dr. Sagan ayrıca silikonun (şu andaki karbon bazın dışında) insan biyolojisini devam ettirmek için tek uygun biyolojik değişim olduğunu söyledi.

Duke Üniversitesi: Duke Üniversitesindeki araştırmacılar şimdiye dek üretilen en iyi “atmosferik elektrik” (dev dalgalanan deniz anasına benzeyen gizemli ışık flaşları) resimlerini yakaladılar. Araştırmacılar bulgularının bu yeni keşfedilen, hala açıklanamayan şimşek fenomeninin fizik ve kimyasının daha iyi anlamaya yol açabileceğini söylediler. 2005 yazında Great Plains üzerinde gerçekleşen güçlü gökgürültülü fırtınalar ile ilişkili atmosferik elektrik videosunu kaydettiler ve analiz ettiler. Atmosferik elektrik şimşek tarafından tahrik edilen mezoferik geçici ışıltılı olaylar adı verilen gizemli olaylardan biridir. Diğerleri mavi jetler, elfler ve yerküresel gamma ışını parlamalarıdır.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ATmpgZoMRM0