Yeni Ay ve Güneş Tutulması Özel

Yazdır Yazdır 

Yiğit Köseoğlu

Sevgili dostlar,

Bugün 21 Temmuz 2009 Salı, 29. Ay günü.

Bugün, Sondördün’ün son günü. Bu satırları yazdığım sırada artık Ay’ın sadece binde 7’si gözlenebilir durumda, gece ise tamamen kaybolmuş olacak. (Tabii bu onun orada olmadığı anlamına gelmiyor. Yeniay, Dolunay’dan sonra Ay’ın çekim gücünü en çok hissettiğimiz gün aslında =).

22 Temmuz Çarşamba günü sabah saat 03: 53’te (dolayısıyla Türkiye’den izlenemeyecek) tam Güneş tutulması Yeniay evresinin hemen arifesinde Ay Yengeç burcundayken Hindistan’da başlayacak.

3 saat 28 dakika boyunca tam 15 bin 200 km kat edecek olan Ay’ın gölgesi saat 07:18 ‘de Ay Aslan burcundayden dünyamızı terk edecek. Yeniay ise saat 05: 26’da yine Yengeç burcunda gerçekleşecek.

Ay, saat 06: 30 civarında ise Aslan’a geçecek.

Artan eşzamanlılıkların farkında mısınız ? (Özellikle siz Yengeçler, çünkü hem yıldızınız Ay hem de Güneş burcunuzu ziyaret etmekte, bir de üstüne Güneş tutulması!)

Ne kadar çok tesadüfün üst üste geldiğini görüyor musunuz? Bugünlerde yaşadığımız sıradışı astrolojik kesişim, evrenin nasıl işlediği hakkında çoğalan farkındalıklarımız aracılığıyla günlük zihinsel algımız üzerinde yarattığımız çatlakların artmasını destekliyor gibi görünüyor. Minik kuantum sıçramalarla birlikte büyüyoruz, yaşasın!

Biliyorsunuz Yeniay, başlangıçların (zayıflama rejimleri hariç) ve bırakışların desteklendiği çok özel bir gün. Başlayacağınız her şeyi sürdürebilmek için daha fazla gücünüz olacak, bırakmanız gereken her şeyi daha kolayca bırakabilecek ve bırakma kararınızı sürdürecek enerjiye daha uzun süre sahip olacaksınız. Bırakışlarda, ruhsal ve zihinsel yoksunluk belirtileri çok daha hafif hissedilecek, toleransınız artacak. Sigara, alkol, uyuşturucu, hastalık, 572 kere ayrılıp geri döndüğünüz kangren olmuş bir ilişki… Hepsini bırakmak için ideal günlerdeyiz

Güneş, daha çok yaşamımızdaki dışsal koşullar ile ilgilidir. Ay ise içsel süreçler ve iç dünyamızla. İç dünyanız ile dış dünyanız arasındaki dengeyi kurmanın hatta ikisinin aslında aynı şey olduğunu, aynı gerçeğin iki kutbunu oluşturduğunu fark etmenin tam zamanı.

Bugünlerde Hem Helios hem Luna sizi enerjileri ile besliyor, niyetlerinizi destekliyor. Güneşin eril enerjisi ile Ay’ın dişil enerjisi varlığınızda buluşuyor. Kendinizi tamamlanmış, bütünleşmiş hissetmenizde şaşacak bir şey yok. Hem fiziksel gücünüz yükseliyor, hem sezgileriniz açılıyor.

Güneş tutulması, olması gerekenin olmasını destekler hatta biraz da dayatır. Kaçınılmaz olanın kaçınılmazlığı daha bir gerçeklik kazanır. Tutulma, ertelemekte olduğunuz zorunluluklardan kaçmanızı güçleştirecek, direnmeyin. Bugünleri, taşımakta olduğunuz şuurlu ya da şuuraltı kalıplardan kurtulmak ve derinlemesine bir içsel temizlik yapmak için kullanın, tam teslimiyetin getireceği huzur ve güven duygusundan kendinizi mahrum etmeyin.

Bu gece yarısı loş, tercihen karanlık bir ortamda oturup gözlerinizi kapatın. İç ekranınızdaki karanlığa bakın ve onun iki boyutlu değil, üç boyutlu bir boşluktan oluştuğunu, bir derinliği bulunduğunu fark edin. İç uzayınızda Ay ışığının “yokluğunu görün”. Kendinizi bir süre için karanlık olarak algıladığınız hiçliğin dingilnliğini deneyimlemeye bırakın. Bu sizi ürkütmesin, çünkü siz fark etseniz de etmeseniz de hiçlik oradadır, içinize nüfuz etmiş durumdadır. Sizi oluşturan atomların bile yüzde 99,8’i hiçlikten, boşluktan oluşmaktadır. Boşluğun, siz de dahil var olmakta olan her şeyin içinde kendisini gerçekleştirdiği şuurlu alan olduğunu hissedin. Onunla bağlantınızı güçlendikten sonra, bırakmak istediğiniz şeyleri Ay’ın çekim gücünün yardımıyla boşluğa göndermeye başlayın. Korkuları, endişeleri, hayal kırıklıklarını, tasaları, hazımsızlıkları, öfke ve kızgınlıkları, sizi aşağıya çeken diğer olumsuz duyguları bıraktığınızı iç sesinizle, tane tane, anlaşılır bir şekilde ifade edin, iç kulağınızla net bir şekilde duyun. Hastalıkları bırakın, kötü anıları bırakın, bitmiş ilişkileri bırakın, engelleri bırakın, başkalarını kontrol etmeyi bırakın. İçinizdeki özgürlük alanını boşluğun sonsuzluğuna genişletin. Tamamen hafiflediğinizi hissettiğinizde, sadece var olma deneyimi için şükran duygunuzu dile getirin ve gözlerinizi açın.

Dilerseniz bu meditasyondan sonra, içinizde genişlettiğiniz alana, uzun süredir ertelediğiniz ve başlamak istediğiniz yeni projeleri davet etme konusunda bir çalışma yapabilirsiniz. Yaklaşan Güneş tutulması sizi destekleyecektir.

Bugün ve bugünü 22 Temmuz’a bağlayan gece az beslenerek ve meditasyonda kaldığınız süreleri uzatarak yaşarsanız, kendinizle ilgili çok şey öğrenebilirsiniz. Biraz sarsılmak önemli değildir, önemli olan sarsıntı sırasında ne kadar yükü silkeleyip attığınız ve yarattığınız yeni anda nasıl taze bir güçle ayağa kalktığınızdır.

Ay’ın ve Güneş’in sizin için düzenlediği fiestanın keyfini çıkarın…

Sevgiler, iyi olun…

Not: Özellikle böyle özel göksel kesişimlerin olduğu günlerde son derece karmaşık etkilerin altında kalabiliyoruz. Eğer daha fazlasını merak ediyorsanız, deneyimli bir astroloğa (örneğin Yurda Hal’e), http://www.astroistanbul.com/ danışmanızda yarar olabilir.