Yükselen Kozmik Nabız – Shala Mata – OCAK 2008

Yazdır Yazdır 

Shala Mata – SUBAT 2008

1 ŞUBAT 2008

TEMELİMİZİ GÜÇLENDİRMEK

Sevgili Işık Ailesi,

Şubat’ın enerjisi Ocak ayındaki 1:1:1 kapısından geçtiğimizden bu yana gerçekleşmekte olan muazzam değişimleri vurgulayacak. Şubat ayındaki astrolojik önem “Temelimizi güçlendirmiş” olan enerji dinamiklerini berraklaştırmamıza yardımcı olacak. Bu ay boyunca, 5 nci boyuta açılan koridor veya köprü ile daha bilinçli bir şekilde etkileşeceğiz. Yıllardır, 3 ncü & 5 nci boyutlar arasındaki perdelerin incelmekte olduğunu biliyoruz ve okuyoruz.

Güçlü Yeni Ay/Dolunay ile birlikte Ocak ayındaki kapı daha güçlü bir dengeye ve 2008’in ilk günlerinde deneyimlediğimiz enerji ve semptomların anlayışına hizaladı.

Ocak ayı yoğun ve zorlayıcı hissettirdi. Nelerin gerçekleşmekte olduğunun anlayışı 2008’in gelecek aylarında bize yardımcı olacaktır. Ocak ayının ilk iki haftasında birçok insan derin duyguların yüzeye çıktığını hissetti. Geçen ay 1:1:1 kapısı enerjisinin ezici, kaotik ve meydan okuyucu olacağını söylemiştim. Işık yoğunlaşırken, kişisel olarak ben beden ve boyun ağrıları ile birlikte şiddetli başağrısı deneyimledim, 3 gün yatakta yattım. Bedenimdeki hatların fişleri çekilmiş gibi hissettim. Bir kayıp ve bağlantının kopması hissi vardı. Duygular olgunlaşmamıştı ve görünürde bir neden olmadan gözyaşlarım dökülüyordu.

Birçoğunuz benimkine benzer deneyimleri paylaştınız. Şiddetli boyun, omuz & bel ağrıları. Depresyon, yalnız hissetme, bulantı, ürpermeler ve grip benzeri toksin giderme semptomları. Bedenimiz bu “yeni enerjiyi” derin bir şekilde bütünleştiriyordu ve geçmişte birçok kez olduğu gibi, bu acı verici ve rahatsız ediciydi. Fiziksel bedenimiz dört bedenimizin en yoğun olanıdır ve duygusal, zihinsel ve spiritüel bedenler de yoğun bir şekilde etkilenirken, en fazla 3B bedenimizi hissediyoruz.

Bunların çoğunu arkamızda bıraktık. 8 Ocak’taki yeni aydan sonra şeylerin dramatik şekilde yükseldiğini hissettim. Ocak ayının ilk başlarında, rüyalarımı hatırlamıyordum – her şey karanlık görünüyordu. 22 Ocak’taki dolunaydan sonra, rüya hafızam geri döndü. Birçok rüyanın içinde su elementinin olduğunu fark ettim. Rüyalarımda yüzüyordum, sörf yapıyordum, banyo yapıyordum, havada süzülüyordum, resim yapıyordum veya su içiyordum. Ayrıca hem rüyalarımda hem de uyanık yaşamımda kendimi daha fazla opera dinlerken buldum. Saf tonlar kalbimi sakinleştirip açıyor, yunus & Balina sesleri bile bana opera gibi geliyor.

Su duygular ve ayın dişil enerjisi ile ilişkili olan elementtir. Şubat ayı boyunca, enerjiyi duygusal & fiziksel bedenlerimiz arasında daha uyumlu bir akış olarak hissedeceğiz, Ocak ayındaki yoğunluk olmayacak. Kapıdan geçtik ve şimdi “yeni” enerji varlıkları gibi hissetmeye başlayabiliriz.

Temelimiz 3 ncü boyut yaşamımız ve spiritüel yaşamımız arasındaki dengeli birleşimdir. Dengeyi yaratmak Işıkişçileri ve Yıldız tohumları için çoğu zaman zorlayıcı oldu. Çoğu zaman bedenimiz, sağlığımız, maddi durumumuz, ilişkilerimiz ile ilgilenmenin bizi spiritüel yaşamımızdan uzaklaştırdığını hissediyoruz. Gerçekte, bu veçhelerin hepsi uyum içinde olduğunda, temelimiz güçlenir.

Şubat ayının enerjisi temelimizi daha da güçlendirmemize yardımcı olacak, bu temel 2008’in “yeni başlangıçları”na daha derin girerken çok önemlidir. Bizi 5 nci boyuta bağlayan koridor veya portal, Şubat ayında daha yakın olacak (lineer veçhede) ve 8:8:8’de (8 Ağustos 2008) zirveye ulaşacak. Gelen haftalarda ve aylarda, yüksek frekans ve enerjinin sürekli bir dalgası gezegenimizi yıkayacak. Bu parıldayan/titreşen 5B enerjisi dişil ve eril enerjinin harmonik bir dengesi olacak.

Parıldayan/titreşen enerji 5 nci boyut ve 3 ncü boyut arasındaki köprüdür. Yükseliş enerjisinin öncüsüdür ve yükseliş için tüm hazırlığımızın önemli destekleyicisidir. Temelimiz ne kadar sağlam olursa, bu köprüde etkileşim daha akışkan olur. Sevgili Dünya Anamız bu titreşen ışıkta dönüşmekte. “Yeni başlangıç” enerjisi Dünya Ana’nın 3 ncü boyut yaşamının birçok alanlarında toksin giderimi yapıyor. İklim, volkanik aktivite, seller, rüzgardaki vs büyük değişiklikleri gördük. Daha derin değişimler, politik ve ekonomik arenalarımızın durgun yoğun alanlarında devam edecek.

Dünya’nın temeli daha fazla ışık ve frekans alırken, geçiş ve değişiklikler eski enerjiyi dönüştürecek. Bu heyecan verici bir zamandır ve fırsatlar ile doludur, ancak küresel ölçekte değişimler gerçekleştiğinde bu değişimlerin yüksek doğasının farkında olmayanlar için derine – gömülmüş korkuları, dramayı ve illüzyonu tetikleyebilir. Şubat ayında gezegensel destek sürmekte olan dönüşümü destekleyecek ve kişisel temelimiz ne kadar sağlam olursa her birimizin ve sevgili Dünyamızın toplam iyiliği için daha fazla ışık getirebileceğimizi anlamak önemlidir.

2008 “yeni başlangıcı” spiritüel yaşamımızın öncesinden çok daha derin tezahürünü temsil eder. Birçoğumuz spiritüel yaşamlara gelince kendimizi %150 adarız, bazen 3B yaşamlarımızın daha dünyevi veçhelerini ihmal ederiz. Niyet ve derin arzu gerekli iken, Denge anahtardır ve bu süreç Şubat’ta adamakıllı başlayacak. Ocak ayında “eski sorunların” yüzeye çıktığını hissettik, bu dengelenme sürecine başlarken aynı şeyleri hissedebiliriz. Para, yaşlanma, aydınlanma, kendine – değer verme ile ilgili sahip olabileceğimiz bilinçli ve bilinçsiz düşünceler daha ileri incelenmeleri için kendilerini sunma fırsatına sahip olacaklar. Bize bu illüzyonları terk etmemize yardımcı olan muazzam aletler verildi ve ruhsal rehberlerimizin & öğretmenlerimizin sevgi dolu desteğine her zaman sahibiz. Her birimizin bizi kalplerimizde tutan ve kalplerimizi açık tutan şeyleri bulmamız önemli olacaktır. Benim için, bu opera dinlemek veya balinaların ve yunusların DVD’lerini izlemektir. Bazıları için ruhsal olarak yükseltici kitaplar okumak, tonlamalar yapmak, şarkı söylemek, seremoni, masaj, sauna vs olabilir.

Bu zamanlarda sörf yapmanın tek bir şekli yok. Önemli olan sizin için, bedeniniz için doğru olan şeyi öğrenmektir. Bazı günler daha fazla uykuya gereksiniminiz olabilir veya bir gün daha ağır proteine başka bir gün meyveye gereksiniminiz olabilir. Masaj belli bir günde mükemmel olabilir, başka bir gün ise yürümek harika olabilir. Farkındalık bu uğraşın yarısıdır, olaylar yoğunlaştığı zaman korku veya panikten uzak kalmamıza yardımcı olur. Enerji düşünceyi izler ve düşüncelerimiz sahip olduğumuz en dinamik aletlerdir.

Şubat ayının astrolojisi eşsizdir ve dengelenme sürecine bazı yakıtlar ekleyecektir. 26 Ocak’ta Merkür gerilemeye başladı ve 18 Şubat’a dek gerilemeye devan edecek. Merkür gerilemesi çoğu zaman olayların özellikle iletişimin zorlaşması için suçlanır; ancak, ayrıca derin içsel keşif ve gerçekte nelerin gerçekleşmekte olduğunu görmek için güçlü bir alet taşır.

6 Şubat Güneş tutulması ile birlikte Yeni Ayı getiriyor. Bu zamanlama “yeni” başlangıçlara veya yaşamlarımızın kullanılmamış alanlarına girme yeteneğimizi inşa eder. Bu zaman sırasında heyecan ve yaratıcılık hisleri akabilir. 20 Şubat Ay Tutulması ile birlikte Dolunayı getiriyor. Bu zaman sırasında biraz hassas, incinebilir hissedebiliriz ve korku bilincimize süzülebilir. Bu, daha önce bahsettiğimiz dengelenmenin bir parçasıdır. Eğer bir alet veya fırsat olarak görülürse, o zaman ayın sonuna dek yaratıcı kuvvetlerimizin akışı ile iyimser hissederiz.

Şubat ayı ayrıca sevginin ve kalbin ayı olarak bilinir. 14 Şubat Sevgililer Günü, sevdiklerimizi onurlandırdığımız ve SEVGİYİ tüm görkeminde kutladığımız bir zamandır.

Kalpten hissetmek ve düşünmek bu gelen haftalarda işbirliği yapacak olan mükemmel enerjidir. Kalplerimizi açık hissetmenin ve titreşen ışıkla dolu hissetmenin sevinci önümüzdeki geçiş, değişim ve meydan okuma zamanlarında muazzam destek sunacaktır.

Altın renkli titreşen ışık kalbinize dökülsün ve harmonik ilahi seslerle aksın, temellerinizi güçlendirsin ve zenginleştirsin.

Sevgi ve Derin Kutsamalar,

Shala

© Shala Mata 2008

(ÇEVİRİ ; Saffet Güler)