Para Bağlarını Koparma

Yazdır Yazdır 

Reniyah Wolf vasıtası ile

Temmuz 2004

©Reniyah Wolf, Eva Aarrestad ve Sevgi ve Güçlendirme Vakfı, 2004,2005. Kesinlikle değiştirilmemiş formda yapıldığı ve bu telif hakkı uyarısı konulduğu sürece yeniden dağıtılabilir. Bu materyalin ses kayıtları herhangi bir şekilde yapılamaz. Lord Metatron’un adı ile bağlantılı olan bu materyalin ve bu materyalden türetilen bilgilerin workshoplarda, seminerlerde, dergilerde vs kullanılması yasaktır, telif hakları ihlali olarak en son boyutuna kadar yasal işleme başvurulacaktır.

Başmelek Metatron

Para Baglarini Koparma

1. Para Nedir ?

Sevgililer, sizi bugün sonsuz sevinç içinde selamliyorum. Simdi, baslamak için, para olarak adlandirdiginiz bu seyi tanimlayalim. Zaten onun ne oldugunu bildiginizi düsünüyorsunuz, ancak, buradaki tartismamizin amaçlari için, zihninizi açik tutmanizi istiyorum. Hepiniz, para ile ilgili gerçekte ilgisi olmayan bir çok inançlara sahipsiniz. Daha sonra bunlardan bazilarini tartisacagiz, ama simdi, paranin ne oldugu ve toplumlarinizda ne için kullanildigi gerçeginin üzerinde duralim.

Para toplumlarinizda baskalari ile enerjileri degistirmeniz için bir yoldur. Sahip olduklarinizi, esyalari (mallari) ve hizmetleri, gereksinim duydugunuz seyler için degistirmenin daha uygun bir yoludur. Uygarliklarinizin mallarin ticaretinin ötesine ilerlemis olmasi bu sekildedir. Ekmek yapmak için gereksinim duydugunuz bugday için degis tokus yapmak için ineginizi pazara götürmeniz artik pratik degildir. Simdi, cüzdaninizda bir kaç kagit parçasi tasimaniz, ineklerinizi ve tavuklarinizi bir kamyon ile pazara götürmenizden çok daha uygundur ve gereklidir. Para degerli oldugu genel olarak kabul edilen seylerin temsilcisidir. Dünyanizda, altin ve gümüsün degerli mal oldugu hepiniz tarafindan kabul edilir.

Uluslariniz gelisirken, kolaylik ve pratiklik için, nakit veya para araci geldi. Teoride, bildiginiz gibi, her bir madeni para yapilmis oldugu maddenin kendi tarti (agirlik) degerini içerir. Her bir banknot veya kagit para, rezervde tutulan altin veya gümüsün miktarini temsil eder. Ayrica teoride, kagit paranizi es miktarda gerçek gümüs veya altin ile degistirmek mümkün olmaliydi. Dünyanizda durumun bu olmadigini biliyoruz, ama hükümetlerinizin paranin degeri ile nasil oynadigini tartismak simdi bizim amacimiz degildir. Para ile ilgili gerçekleri ve yasamlarinizda ve toplumlarinizda oynadigi rolün amacini bildiginizden eminim. Simdi, paraya basitçe onun ne olduguna bir bakmanizi istiyorum. Para hakkinda düsündügünüzde zihninize gelen diger bir çok düsüncenin tümünü savmaya çalismanizi istiyorum. Kendinizi bunlardan ayirin ve para kavramina basitçe bir degisim araci olarak bakin, yasamlarinizi daha basitlestiren bir araç.

Bu önemlidir, Sevgililer – para bir degisim aracidir. Mallarinizi ve hizmetinizi bir baskasi ile direkt olarak degismek yerine, parayi degisiyorsunuz. Direkt olarak degistiginizde, örnegin : siz bir sanatçisiniz ve muhasebecinizin ofisinin duvarina bir duvar resmi boyuyorsunuz. Muhasebeci, buna karsilik olarak, sizin vergi ödemenizi hazirliyor. Siz bu duvar resmini yapmak için enerjinizin bir kismini harciyorsunuz. Muhasebeciniz sizin vergi ödemenizi hazirlamak için enerjisinin bir kismini harciyor. Siz anlastiginiz bir sekilde enerji degisimi yaptiniz, ikinizin de ortak yararina. Belki muhasebeciniz ofisinde bir duvar resmi istemiyor, ancak siz hala onun sizin vergi ödemenizi hazirlamasini istiyorsunuz. Siz, sizin vergilerinizi hazirlayamayacak baska biri için bir duvar resmi yaptiniz. O zaman para enerji degisiminin temsilcisi olur. Sizin kendi hizmetlerinizi isteyen ve ayrica sizin gereksinim duydugunuz hizmetleri sunan dogru kisiyi aramak için zaman ve çaba harcamak yerine, siz enerjilerin degisimini sembolize eden para olarak adlandirilan bu seye sahipsiniz.

Böylece, Sevgililer, para basitçe onun arkasindaki enerjilerin akisinin temsilcisidir ne daha fazlasi, ne de daha azi. Bu akisi temsil etmek için kullandiginiz kagit ve madeni para ile ilgili, kendisinde iyi veya kötü bir sey yoktur. Insanlarin parayi nasil elde ettigi ve kullandigini belirleyen paranin kendisinin dogasi degildir. Yasal olmayan veya dürüst olmayan bir sekilde elde edilen para kötü veya kirli degildir. Bunun gibi kilise hizmetlerinde toplanan para iyi para degildir. Paranin kendisi insanlarin parayla yaptigi tüm o seylerden sorumlu degildir. Paranin kendisi bolluk veya yokluk durumlarini yaratmaz. Para baskalarini kontrol etmez veya kazanilmis haklari temin etmez. Para yasamlarinizda onun yoklugu ile istirap çekmenize neden olmaz. Para basitçe onun arkasindaki enerjiye yanit verir, parayi kazanan ve onu harcayan kisinin enerjisine yanit verir.

Hepiniz burada benimle toplandiniz, çünkü yasamlarinizda paranin bu enerji akisina daha çok sahip olmayi diliyorsunuz. Gücünüzü paraya vermeyi birakabilmeyi istiyorsunuz. Burasi, kendinizi ayirarak ve paranin ne olduguna bakarak baslayacaginiz yerdir. Parayi yargilamak için hiç bir neden yoktur. Kendi içinde para ne iyilik yapabilir ne de zarar verebilir. Eger yasaminiza daha fazla para enerjisi akisi çekmek istiyorsaniz, kendi düsüncelerinizde ve varliginizda bazi enerjisel ayarlamalar yapmaniz gerekir. Siz paranin kontrolü altindasiniz ve para sizin dünyaya gönderdiginiz enerjilere yanit verir. O sizi kontrol etmez, bazi zamanlar böyle görünmesine ragmen.

Yapmayi ilginç bulabileceginiz bir egzersiz : bir kagit ve kalem alin ve aninda zihninize gelen para ile ilgili düsünceleri yazin. Bazilariniz süphesiz sunun gibi seyler yazacaktir “Yeterli degil, gelmesi zor, bütün kötülüklerin kökeni, onun için çok çalismak lazim, hükümete vermek istemiyorum.” Her birinizin kendi versiyonlariniz ve listeniz var, bu listelerin bazilari oldukça uzun. Bitirdiginiz zaman, listenize bir bakin ve listenizdeki seylerin kaç tanesinin gerçekte degisim araci veya enerji akisi olarak para ile ilgisi oldugunu görün. Listenizdeki seylerin kaç tanesi bazi sekillerde korku ile ilgili ? Onlarin kaçi paranin kendisinin haricinde baska biri ile veya baska bir sey ile ilgili bir yargilama yapmakla ilgili ? Listenizde “para enerjilerin degisimi için bir araçtir” haricinde yazmis oldugunuz seyler para ile ilgili sahip oldugunuz bazi inançlar ile ilgilidir.

Siz Tanri ile birlikte güçlü birlikte – yaraticilarsiniz, Sevgililer ve inançlariniz ve duygulariniz dogrusu deneyimlerinizde ve dissal realitenizde size geri yansir. Birlikte geçirecegimiz zamanda para ile ilgili sahip oldugunuz bu inançlarin bazilarini isiga çikarmakta size yardim etmek benim amacim olacak. Siz onlara bakarken, onlarin size artik hizmet etmedigini göreceksiniz ve onlari salivermeyi seçebilirsiniz. Paranin arkasindaki enerji sizsiniz, bunun aksi degildir. Dünya yasaminizi bolluk içinde ve sevinç ile dolu yapmak için paranin temsil ettigi enerjileri kullanabilirsiniz veya kendinizi aci ve istirap çekmeye getirmek için o enerjileri kullanabilirsiniz. Bu sizin seçiminizdir, benim degil, baska birinin de degil, ama sizin seçiminiz.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

2. Bir Enerji Akisinin Dogasi

Sevgililer, bugün sizi sonsuz sevinç içinde selamliyorum. Bugün enerji akisinin dogasini ve para olarak bilinen degisim araci ile nasil ilgili oldugunu tartisacagiz.

Kuantum fiziginin yeni bilimi ile ilgili herhangi bir çalisma yaptiysaniz, her seyin enerji oldugunu biliyorsunuzdur. Yaratilmis realite olarak bildiginiz her sey gerçekte belli bir frekans seviyesinde titresen ses dalgalari formundaki hareket halindeki enerjidir. Dünyanizin yogun maddesini ve eterik planlarin daha hafif, transparan dogasini ve her seyin hareket eden isik ve renk modeli oldugu daha yüksek boyutlari olusturan, ses dalgalari modelleridir. Onun realitede tezahürünün (görünmesinin) dogasini belirleyen titresim hizidir veya dalgalarin frekansidir.

Titresim ne kadar yavas olursa, realitede tezahür etme (realitede görünme) daha yogun olur. Sevgililer, bilebileceginiz gibi, hiç bir sey gerçekte kati (katı) degildir. O basitçe öyle görünür ve öyle hissedilir. Atomalti seviyede, parçaciklar arasinda bosluklar vardir. Bosluklari kavrayip kavramayacaginizi belirleyen titresim hizidir. Dünyaniz, yasam formlarinizin bedenleri, yasamlarinizda kullanmak için yaptiginiz/insa ettiginiz o seyler hepsi daha yavas hizda titresiyor ve bundan dolayi kati görünüyor. Evet, siz fiziksel evreninizin bazi bölümlerine vurdugunuzda çok kati görünüyor ve o yol vermiyor. Yine de, yaradilisin diger bölümlerinden, benim seviyeme kadar olan tüm yol üzerindeki seylerden, maddede farkli degildir. Anne – Baba Tanri’nin düsüncelerini yaradilisi olusturan ses dalgalarina tasiyan Ben’im. Yaradilis süreci ayni sekilde gerçeklesir ve ayni kesin yasalari izler, hangi seviyede gerçeklesirse gerçeklessin. Tek fark ses titresiminin hizidir.

Simdi her seyin enerji oldugunu belirledik – gerçek olarak bildiginiz baska her sey enerji oldugu gibi, fiziksel bedenlenmeleriniz içindeki siz enerjisiniz. Siz kati degilsiniz, o sadece katiymissiniz gibi hissettirir. Bu yaratici süreçte hangi role sahipsiniz ? Siz, her biriniz, Anne – Baba Tanri’nin bilinçliliginin bir bölümüsünüz. Yaraticiligin ayni yeteneklerine sahipsiniz. Her biriniz tam simdi deneyimlediginiz realiteyi yaratmaya ve yaradilisi yerinde tutmaya yardim ediyorsunuz. Siz bilinçliliginizi hareket ettiren, farkinda oldugunuz ve ayrica bilinçli düsüncenizin altinda ve üstünde olan düsüncelerle, benimle ve Anne – Baba Tanri ile birlikte – yaraticisiniz. Düsünceleriniz, onlarin her biri ayrica bir titresim hizina sahiptir. Omniverslerinizin (bütün evrenlerinizin) küçük köselerinde ne tür realitenin tezahür ettigini belirleyen bu düsüncelerin titresim hizidir. Siz, tüm insanlik birlikte, planinizi çevreleyen bilinçlilik havuzuna yerlestirdiginiz düsünceler ile yasadiginiz dünyayi kollektif olarak yaratiyorsunuz.

Bir benzetme kullanalim. Bilgisayariniz eger onu ve çesitli bilesenlerini prize takmazsaniz çalismaz. Her seyi güç kaynagina ve sonra çikisa baglarsiniz. Bilgisayarinizi açarsiniz. Sizin tarafinizdan görülmeyen bir akim kablolar vasitasi ile elektrik transformatörlerinden evinize ve bilgisayarin çikisina akar. Dügmeye bastiginizda, akim bilgisayariniza gelir ve onu kullanabilirsiniz. Bunlarin tümünün nasil gerçeklestigini bilmeye gereksiniminiz yoktur ve çogunuz bunu bilmek istemez. Elektrik sirketine faturayi öderseniz ve her sey düzenli ise bilgisayarinizin ve diger elektrikli aletlerinizin çalisacagini bilirsiniz. Bu ayrica sizin yaratici düsünce isleminiz ile gerçeklesen seydir, eger her sey düzenli ise ve olmasi gerektigi gibi isliyorsa. Sevgililer, düsünceleriniz dogasinda elektromanyetiktir, aletlerinizi çalistiran elektrik akimina çek benzer sekilde.

Simdi elektrik kaynaginizda gerçeklesebilecek problemlerin bazilarina bakalim. Bir ekipman yanlis çalisiyor olabilir veya güç kaynagindan bilgisayariniza gelen hatta herhangi bir yerde blokaj olabilir. Bu hizmetinizi kesecektir, ekipman tamir edilene kadar elektriginizin çalismamasina neden olacaktir. Bildiginiz gibi, bu bir çok nedenden gerçeklesir. Hepiniz elektrik kesintilerine asinasiniz. Akimin akisi kesildigi zaman, istenen sonuç elde edilmez. Akimin akisi olmasi gerektigi gibi oldugunda, elektriginiz mükemmel isler.

Sizin kendi düsünceleriniz bir elektromanyetik akim sekli oldugu için, yasam deneyimlerinizde tezahür ettirdiginiz sey için aynisi dogru olacaktir. Eger ekipman bozuklugu, akim blokaji yoksa, kendi realiteniz mükemmel sekilde isleyecekti. Arzu ettiginiz her seye sahip olurdunuz. Ne ??? diye bana soruyorsunuz. “Ama, senin bu Dünya planinda yasamadigin asikar, Metatron!!!” diyorsunuz. Ah, ama yasiyorum, Sevgililer, sizin vasitaniz ile, çünkü biz gerçekten Bir’iz. Bu nedenle size yardimci olacak bazi bilgileri ve enerjileri sizinle paylasmak için buradayim.

Sizin kendi düsüncelerinizin akimi neden o kadar düzgün sekilde akmiyor ? Eger siz dogal olarak Anne – Baba Tanri’nin yaratici gücüne sahipseniz neden yasamlarinizda rahatsizliklar var ? Çünkü hatlarinizda blokajlar var. Süphesiz, düsüncelerinizin akimi ayrica bir frekans sorunudur ve ses titresiminin hizidir. Düsüncelerinizin bu akimi baska düsüncelerin düsük, yogun titresimi ile bloke edildiginde akim arzu edilen tezahüre tasinamaz. Yasaminizda deneyimlediginiz realite niyet etmis oldugunuzdan, arzu ettiginizden çok uzak olabilir. Bunun nedeni, sizin korkunun, acinin, güçsüzlendirmenin, suçlamanin düsük titresimli düsüncelerine sahip olmanizdir. Bu düsük düsünceler sizin yaratici akiminizin, Tanri’nin verdigi seçtiginiz realiteyi tezahür ettirme gücünüzün bloke olmasinin ve kesilmesinin etkisine sahiptir. Elektrik akiminin evinize geldigi gibi, eger yanlis çalismayi onarmazsaniz, problemlere sahip olmaya devam edersiniz ve yasaminiz düzgün islemez.

Para perspektifinden, elektrik akimi olarak bu enerji akisi kavramina daha yakindan bakalim. Daha önce belirledigimiz gibi, para basitçe, kendi içinde maddedir. O kagit veya metaldir. Simdi onun gücü vardir, kendi gücü degil. Paranin akisi, onun arkasindaki düsüncelerin elektromanyetik akimi tarafindan belirlenir. Dünyanizin para sistemlerinin dogasini belirleyen gezegensel bilinçliliginizdeki bu elektromanyetik düsüncelerin kollektif havuzudur. Görebileceginiz gibi, ekipman o kadar iyi çalismiyor. Sevgililer, siz paranin arkasindaki enerjinin yasamlarinizda akma seklini/yolunu yaratan kendi elektromanyetik akiminizin kontrolündesiniz.

Eger engellenmemis hatlar saglarsaniz, para tarafindan temsil edilen enerji düzgün sekilde içeriye ve disariya akar. Para ile ilgili sahip oldugunuz problemler ortadan kaybolur. Dünyanizda para kesintisi olmaz. Dünya üzerindeki her insanin tüm gereksinim duydugu ve arzuladigi gerçekte bol bol yeterlidir. Seçtiginiz sekilde paranin bu enerji akisi ile çalismak için, düsünceler seklinde (formunda), kendi ekipmaniniza ve hatlariniza hizmet etmek size düser. Bir kez daha, size yardim etmek için gelmemin nedeni budur. Siz, Dünya planinda hüküm süren yeni, yüksek frekansli enerjinin zamanina ilerliyorsunuz. Gerçekte, Sevgililer, meteliksiz, fakir olmak, hayatta kalmak için mücadele etmek simdi terkettiginiz eski enerjinin tezahürüdür. Bu tezahürün arkasindaki korku dolu düsünceler bu yeni enerjilerde size iyi hizmet etmez.

Sevgililer, bugün sadece küçük bir egzersiz olarak, eger kendi paraniz hatlardan akan elektrik gibi veya borudan akan su gibi olsaydi bunun neye benzeyecegini düsünmenizi istiyorum. Hayatiniz nasil farkli olurdu ? Eger para için mücadele etmek ve üzülmek zorunda olmasaydiniz bu bedenlenmedeki zamaninizda ne yapardiniz ? Günlerinizi nasil geçirirdiniz ? Para ile ilgili üzülmek zorunda oldugunuzu hissetmemek nasil hissettirirdi ?

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

3. Spiritüel Nedir ?

Sevgililer, sizi bir kez daha sevinç içinde selamliyorum. Bugün gezegeniniz Dünya üzerinde büyük miktarda münakasanin (ihtilafin) oldugu bir konuya hitap edecegiz. Bu konu paranin dinleriniz ve spiritüellikler ile ilgisi ve bilinçliligin bir varligi olarak size nasil uygulanacagidir. “Spiritüel bir varlik olarak, siz” demedigime dikkat edin. Gerçekte, Sevgililer, spiritüel bir varlik olan siz ile bedenlenmis insan olan siz arasinda fark ve ayrilik yoktur.

Spiritüelligin uygulanmasi ve kisinin normal bedenlenmis yasami arasinda bir ayriligin var oldugu ve var olmasi gerektigi, dünyanizda popüler bir inanç sistemi oldu. Tartismamizin amaçlari için, bu terimi spiritüellik (ruhsallik) olarak adlandiralim. Siz bu terimi Tanri ile bireysel iliskinizi karakterize etmek için kullaniyorsunuz. Ortak inançlari tasiyanlar ile paylasilmis bir spiritüellige sahip oldugunuzu söyleyebilirsiniz. Bu sözcük, spiritüellik çogu zaman din sözcügü ile ayni içerikte tutulur. Tesis edilmis bir grubun inançlarini ve uygulamalarini paylasmayi seçenler, dindar olduklarini söylemeye egilimlidir. Resmi bir yapinin geleneklerinden ve ögretilerinden daha az, Tanri/Ilahilik ile kisisel bir iliskiyi gelistirmeyi seçenler kendilerini spiritüel olarak tanimlamaya egilimlidir. Hangi terim uygulanirsa uygulansin, ikisinin de arkasindaki fikir, kisinin Tanri ile iliskisinin bedenlenmis yasaminin kalanindan ayri olmasi gerektigidir.

Simdi, Sevgililer, mit (hurafe) putlarini kirmak istiyorum. Tanri’ya ait olan tüm konularin ana yasamdan ayri ve baska tutulmasi gerektigi bu inanç sistemi eski enerjilere, simdi sizin disina çiktiginiz frekans bandina aittir. Bu inanç sistemi yeni enerjilerde size hizmet etmeyecek olan bir baska seydir. Siz korkunun ve dualitenin frekanslarindan uzaklasiyorsunuz. Dualitenin enerjilerinde, neyin iyi neyin kötü oldugunun gerekli oldugunu hissettiniz. Simdi seylerin iyi veya kötü olmasina son verildigi ve basitçe olduklari gibi oldugu Birligin enerjilerine ilerliyorsunuz. Yeni enerjilerde, iyi veya kötü olani yargilamayacaksiniz, basitçe sizinle rezonansa gireni seçeceksiniz.

Bir an için, enerji ve yaradilis süreci ile ilgili önceki tartismamiza geri dönecegiz. Tüm yaradilisin ayni islemden gerçeklestigini önceden belirledik. Fikir, düsünce, kavram Tanri’nin Zihni’nden kaynaklanir. Siz ayrica Tanri’nin Zihni’nin bir parçasisiniz. O zaman düsünce, frekans veya ses dalgalari olarak yaratilmis realite olarak form (sekil) alir. Hangi düsünce oldugu farketmez. Nereden geldigi farketmez, benim bilinçliligimden mi, Tanri’nin bilinçliliginden mi yoksa sizin bilinçliliginizden mi ? Yaradilis süreci yüksek fizikteki ayni temellere sahiptir. Anne – Baba Tanri’nin bir evren yaratmayi arzuluyor olmasi ya da sizin yeni bir arabaya gereksiniminiz olduguna karar veriyor olmaniz önemli degildir. Süreç aynidir. Anne – Baba Tanri’nin bir evren yaratmasi, sizin yeni bir araba edinmenizden daha kolaydir, çünkü hatlarda kopmus baglantilar yoktur. Dinler ile ilgili, spiritüellik ile ilgili, para ile ilgili yargilamalarda sahip oldugunuz düsünceler, siz iyi ve kötü etiketlerini yerlestirirken, bunlar kusurlu/noksan baglantilardir. Yaratisinizin akisini durduran bunlardir, çünkü bunlar Anne – Baba Tanri’dan yayilan enerjinin yüksek kozmik akisi ile birbirine uymaz. Bu yargilama düsünceleri sizin devre kesicilerinizi tetikleyen ve sizi karanlikta tutan seylerdir.

Simdi, yaradilisin temelinin basit versiyonunu bir kez daha yeniden gözden geçirdigimizden, dogada spiritüel olmayan hiç bir sey olmadigi asikar olmali. Sonsuzluk boyunca var olmus olan her sey ve sonsuza dek var olacak olan her sey Tanri’nin zihninden fiskirmistir. Yaratilmis realite olarak var olan her sey Tanri’nin parçasidir. Eger, dünyasal tanimlamalarinizla, spiritüel olanin Tanri ile ilgisi olmasi gerekiyorsa, o zaman yaradilisin Tümü spiritüeldir. Tüm zamanlar, yerler ve olaylar spiritüeldir. Tüm deneyimleriniz spiritüeldir. Baska sekilde olamaz. Süphesiz, meditasyonlarinizda ve grup toplantilarinizda spiritüel oluyorsunuz. Siz ayrica sabah çalismaya giderken, elbiselerinizi yikarken, televizyon seyrederken spiritüel oluyorsunuz. Baskasina kizdiginizda ve kavga ettiginizde bile spiritüel oluyorsunuz. Sizin spiritüel inançlarinizdan farkli spiritüel inançlara sahip olanlar da sizin spiritüel oldugunuz kadar spiritüel oluyor. Yasamin tümü, tüm yaratilmis realite kutsaldir ve mukaddestir, çünkü Tanri’nin Zihni’nin pinarindan fiskirmistir.

Bazilarinizin bu bilgi ile zorlugu olacagini biliyorum. Onaylamayacaginiz ve hos olmayan bir çok sey vardir. O seylerin spiritüel oldugunu düsünmek istemeyeceksiniz. Bana soruyorsunuz, “Metatron, dünyadaki bir savas nasil spiritüel olabilir?” Ah, ama olabilir, Sevgililerim. Siz bir savasi dualite bakis noktasindan gördügünüzde, o korkunç ve feci bir sey olarak ortaya çikar. Savasa daha yüksek bir bakis açisindan baktiginizda ve daha büyük amaci/gayeyi görebildiginizde, savas ile gelen bilinçlilikte büyük tekamül vardir. Bu, burada bedenlenmis olanlarin deneyim ile ögrenecegi planinizin dogasidir. Bu, hangi sonuçlarin arzu edilir oldugunu nasil ögrendiginizdir. Bu, dünyanizin olaylari vasitasi ile insanligin kendisi ile ilgili nasil ögrendigi ve nereye gitmeyi istedigini nasil seçtigidir. Savasi deneyimlemis olanlar farkli, daha yüksek bir sey yaratmak için essiz bir yerdedir. Insanlik onun olmayi seçmedigini gördügünde, o zaman insanlik onun ne oldugunu kesfedebilir. Dünyasal tanimlamalariniz ile spiritüel bir deneyim sizi Tanri’ya daha çok yaklastiran deneyimdir. Gerçekte, siz Tanri’dan ayri degilsiniz, hiç biriniz ayri degil. Siz yasamlarinizi dünyanizda yasarken bu sekilde hissettirir. Savaslar ve diger dalgali (anaforlu) olaylar insanlarin içeriye dogru arayisina ve Tanri ile baglantilarini aramalarina neden olur. Savaslar insanlarin yasamlarini, öneceliklerini ve bakis açilarini yeniden – degerlendirmesine neden olur. Savas sirasinda herhangi baska zamanlardan daha çok insan dua eder. Siz simdi daha yüksek enerjilere ilerliyorsunuz ve bir gün savas Dünya üzerinde artik gerçeklesmeyecek olan bir sey olacak. Bu düsünülmez olacakti. Gezegeninizin geçmis tarihinde, savaslar büyüme ve dönüsüm için büyük bir katalizör oldu. Savaslar spiritüel olaylar oldu.

Devam edelim ve para konusuna geri dönelim. Simdiye kadar açiklamamizin dogasi ile, para ayrica spiritüel bir seydir. Para yaradilisin bir parçasidir. Insanlar parayi bir degisim araci olarak kullanirken insanlar tarafindan yaratilan enerji akislari da spiritüeldir. Insanligin para ve spiritüellik ile ilgili bir çok farkli ve uyusmaz inanç sistemleri vardir. Çesitli dini düzenlerin üyelerinin bir iman davranisi olarak tarihsel olarak ettikleri yoksulluk yeminleri vardir. Bu yeminleri etmenin arkasindaki düsünce, süphesiz, paranin kisinin odagini spiritüel ilerlemeden alip yanlis – yapma yoluna yönlendirme yetenegi olmasiydi. Para ve maddi zenginligin kazanilmasi, uzun zamandan beri spiritüel liderleriniz ve ögretmenleriniz tarafindan spiritüel olmaktan baska bir sey olarak yansitildi. Gezegensel bilinçliliginizin anilari içine yerlesmis bu inançlarin bir çok süptil varyasyonlari vardir. Bunlardan bazilarini ve sizi nasil etkiledigini daha sonra tartisacagiz.

Simdi, biraz zaman ayirmanizi ve her seyin, hatta paranin bile spiritüel oldugu kavrami hakkinda düsünmenizi istiyorum. Hepiniz yasamlariniz boyunca dualitenin enerjilerinde yasiyordunuz. Para ve spiritüellik ile ilgili sahip oldugunuz bu inançlardan bazilari içinize derin sekilde yerlesmistir ve Metatron’un ve bu kanalin onlari dikkatinize getirmesini istemiyorsunuz/sevmiyorsunuz. Duygunun yükseldigini ve belki “Hayir, sen yanlissin Metatron ve Reniyah” deme arzusunun yükseldigini görüyorsunuz. Hepiniz bu grup çemberine geldiniz, çünkü para ile ilgili bir seyler ögrenmek ve yasamlariniza ondan nasil daha fazla getirmeyi ögrenmek istiyorsunuz. Eger kendiniz için yeni bir sey, daha yüksek bir sey yaratacaksaniz, Sevgililer, o zaman artik size hizmet etmeyen bu inanç sistemlerini birakmaya istekli olmalisiniz. Daha yüksek frekansta enerji akisini idare etmek için kablo hatlarinizi iyilestirmelisiniz. Bunu, bu inanç sistemlerine tutunarak yarattiginiz enerjisel bloklari uzaklastirarak yaparsiniz. Bize tahammül etmenizi (bize karsi sabirli olmanizi) ve çesitli sekillerde size yardim etmeye izin vermenizi istiyoruz. Eski enerjileri salivermeye ve onlari yenisi ile degistirmeye açik olun.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

4. Yoksulluk Yeminini Saliverme

Sevgililer, sizi bugün nese içinde selamliyorum. Bir kez daha spiritüellik ve para konusuna dönecegiz. Dünyanin tarihi boyunca, yoksulluk halini kucaklamak spiritüel bir erdem olarak düsünüldü. Çogunuz spiritüelliginizin bir ifadesi olarak yoksulluk yemini ettiginiz bir çok yasam ifadelerine (hayatlara) sahipsiniz. Siz, daha yüksek davaya hizmet etmek ve tekamülünde insanliga yardim etmek için bu Dünya planinda tekrar tekrar enkarnasyona geri döndünüz. Bir çok bin yildir, dünya ve Tanri – Ruhun malikanesi (yeri) arasinda bu ayrilik illüzyonu var oldu. Belirttigimiz gibi, bu ayrilik görüntüsü dünyanizin dualistik dogasi nedeni ile var oldu. Bu, kisinin gerçek hizmette olmasi için, onun maddi seyler için tüm arzularini tanimamasi gerektigini söyleyen derine yerlesmis inanç sistemidir.

Dünyanin tarihi boyunca bu sadelik programlari için nedenler vardi. Gezegeninizin frekanslari o kadar düsüktü ki, hala toplumlarin içinde yasarken spiritüel ilerleme elde etmek çok zordu. Böylece, insanlarin arasinda daha çok aydinlanmis olanlar, enerjisel güvenli siginaklar olarak gizem okullari, çok özel kutsal toplumlar, manastirlar tesis ettiler. Bunlar, dis dünyanin düsük enerjileri tarafindan rahatsiz edilmeden spiritüel ilerlemenin gerçeklesebildigi yüksek frekansli enerjisel çevrelerin izole edilmis yerlerdi.

Ruhun hizmetçisinin bu kadar çok ettigi bu yoksulluk yeminindeki neden ve erdem neydi ? Sevgililer, neden spiritüel inisiyeleri bozuk ve kirli oldugu belirtilen dünyanin düsük enerjilerinden korumakti. Eger inisiyeler dünyayi tanimazlarsa, o zaman onlar mevcut bastan çikarmalardan güvende olacakti. Yoksulluk yemininin gereksiniminin dogasi inisiyeyi, gerçekte, kendinden, saf olmayan arzulardan korumakti. Ayrica, bildiginiz gibi, dünyanin çesitli spiritüel kurumlarinin üst kademeleri içinde bu yoksulluk yemininin dogasi ile alinmis bir çok özgürlükler vardi. Inisiyelerin kendileri yemini tutarken, onlarin spiritüel liderleri çogu zaman yeminleri tutmazdi. Bu kurumlarin bazilarinin üst kademelerinin üyeleri tarafindan büyük zenginlik toplandi. Bu çogu zaman “söyledigimi yap, ama yaptigimi yapma” durumuydu.

Gerçek su ki, Sevgililer, yoksulluk ile ilgili kesinlikle erdemli olan hiç bir sey yoktur. Spiritüel genislemenin bir yasam ifadesinde kisinin kendi odagini sürdürmesi için bir yol olarak yoksulluk yemini edildi. Hepiniz, zel yasam ifadelerinde (hayatlarda), hizmet amacinizi en iyi sekilde basarmak için bu yoksulluk yeminlerini ettiniz. Yoksulluk içinde yasamayi seçmek spiritüel yolunuzu tek bir adim bile ilerletmez. Yüksek planlarda, büyük bir servet toplamis olan kisiden daha büyük ödül almazsiniz. Paraya veya maddi seylere sahip olmakta kötü veya yanlis hiç bir sey yoktur. Bunun tersine, onunla çalismak için paraya sahip olmak dünyanizda bir gerekliliktir. Bir miktar paraniz oldugunda, spiritüel yolunuz daha kolaylasabilir ve büyük hizmette olabilirsiniz ve baskalarina da yardim edebilirsiniz.

Sizin zamanlarinizda, yoksulluk yemini böyle olmasina ihtiyaciniz olmadikça kendi tekamülünüz ve yolunuz için gerçek amaca hizmet etmez. Sevgililer, bu yeni enerjilerde, daha önceki zamanda karar verilen seye bagli olmak zorunda degilsiniz. Artik kendinizden korkmak zorunda degilsiniz. Korkunun düsük enerjilerine geri çekilmeye razi olmak zorunda degilsiniz. Spiritüel açiliminizi nasil deneyimleyeceginizi istediginiz ile ilgili zihinlerinizi degistirmek için özgürsünüz. Siz ayrica bu açilimi lütuf ve kolaylik/rahatlik içinde deneyimlemeyi seçmek için özgürsünüz. Diger yasamlarinizda veya belki bu yasamda bile ettiginiz yoksulluk yeminleri kesinlikle artik hizmet etmez. Bu yeminler sizi geçmise ve eski enerjilere baglar.

Yoksullugun erdemli oldugu standartini tesis eden Anne – Baba Tanri ya da Yüksek Alemlerdeki herhangi biri degildi. Özellikle sizin zamanlarinizda, parasiz yasamak çok zordur. Eski jenerasyondaki insanlarin yaptigi gibi siz artik karadan uzakta yasayamazsiniz. Sizin, benim ve tüm varolanin bir parçasi oldugu Anne – Baba Tanri herhangi birinin istirap çekmesi, yoksunluk içinde olmasi, yasamin temel gereksinimlerine sahip olmamasi için plan olusturmamistir. Anne – Baba Tanri yaradilisin herhangi bir parçasi için mutlak sevinç ve mutluluk disinda baska bir sey dilemez. Süphesiz size özgür irade verildi ve Anne – Baba Tanri bile yarattiginiz seye karisamaz. Tanri – Ruh ile birlikte – yaratici olmak, size Tanrinin verdigi mirastir ve Ilahi haktir. Düsündügünüz ne olursa olsun elektromanyetik frekans dalgalari üzerinde tezahür etmeye tasinacaktir. Bu size verilmis olan güçtür ve planinizda baska sekilde olamaz. Eger insanlar, kollektif olarak fakir olmanin Tanrisal oldugunu belirten bir inanç sistemi yerlestirmeye karar verdilerse, bu sizin özgür irade hakkinizdir.

Simdi enerjiler degisiyor ve siz, bedenlenmis olanlar, gezegensel bilinçliliginizde derin sekilde yerlesmis inanç sistemlerini degistirmekte size yardimci olmasi için Yüksek Alemlerdeki bizlerin enerjilerini çagirdiniz. Kendi frekanslarini yükseltmek için o kadar çok çalismis olanlariniz olmasaydi bunu yapamazdik. Planiniza direkt olarak müdahale edemeyiz ve yaratisinizin dogasini degistiremeyiz. Frekansimizi alabilenleriniz vasitasi ile yardimci olabiliriz ve çalisabiliriz. Yoksulluk yemininden özgür olmayi seçmis olan sizsiniz. Bu yeminler artik size hizmet etmez ve eski enerjiye aittir. Yoksullugun erdemli ve Tanrisal oldugu inanci hala gezegensel bilinçliliginizde çok derin sekilde mevcuttur. Bu nedenle, geçmiste, bazilarinizin bu yemini salivermek için çok çabalamanizin nedeni budur. Tamamen basarili olmadiniz. Simdi, siz bu yemini tamamen salivermenin ve bolluk ve refahin frekansi ile hizaya girmenin mümkün olacagi yeni bir frekansa ilerliyorsunuz.

Sevgililer, bu yemini bu simdide bir kez daha salivermeye gereksiniminiz oldugunu bilinçli olarak kavramaniz çok önemlidir. Artik eski enerjide yasamadiginizin gerçekten farkinda olmalisiniz. Seyler degisti, onlar artik eskiden olduklari gibi olmayacak. Bu gruba katilirken, birlikte bazi çalismalar da yapiyoruz, Sevgililer. Gezegensel bilinçliliginizde yatan derin sekilde yerlesmis inanç sistemlerinin bazilarini siliyoruz. Bunlar düsüncelerinizin serbest akan enerjisindeki bloklar ve kesintilerdir. Her biriniz bireysel olarak yoksulluk yeminlerinizi bir kez daha saliverirken ve onlari dönüstürmeme izin verirken, baskalarina da aynisini yapmalari için yardimci oluyor olacaksiniz.

Yeni enerjilerde, hedefleriniz sevginin ve sevincin frekanslari ile hizalanir. Burada, yoksunluk hali içinde olmaktan gerçekten sevinçli olan kimse yok. Siz böyle bir sevinç halinde olsaydiniz, burada bu gruba katimaya gerek duymazdiniz veya istemezdiniz. Faturalarinizi ödeyemediginizde, yeterince yiyeceginiz olmadiginda, arabaniz için benzine ihtiyaciniz oldugunda secinçli degilsiniz. Bu seylere sahip olmamaniz spiritüel yolunuz için amaca hizmet etmez. Bunun tersine, ani hayatta kalma problemleri ile yüz yüze oldugunuzda, spiritüel olarak açilmak ço kdaha zordur. Bir çok hayatlarda etmis oldugunuz tüm yoksulluk yeminlerini sonunda ve tam olarak salivermenizin zamanidir.

Hepinizden yoksulluk yeminlerinizi bir kez daha salivermek ve dönüstürmek için bir kaç dakika ayirmanizi istiyorum. Bunu yapmak için, eger isterseniz asagidaki onaylamayi kullanabilirsiniz, veya kendi onaylamanizi kullanabilirsiniz. Önemli olan sey su ki, bu saliverisi kalbinizden ve varliginizin derinliklerinden çagirin. Onun arkasinda gerçek ve samimi niyetiniz ve arzunuz olmadikça, saliverme tamamlanmayacaktir. Hatirlayin, Sevgililer, siz yeni enerjisel bir yerdesiniz, genislemis olanaklarin oldugu bir yer. Daha önce ise yaramamis olan seyler simdi basarili olacaktir, çünkü siz yeni bir enerjidesiniz.

“Ben, herhangi bir zamanda, yerde, uzayda veya boyutta etmis oldugum yoksulluk yeminlerini saliveriyorum. Bu yeminlere herhangi bir sekilde beni baglayan varligimin içindeki tüm düsük enerjileri sevgi ve sevinç ile saliveriyorum.

Bu yeminleri Dönüsümün Gümüs – Mor Alevine atiyorum. Bu andan itibaren ben bedenlenmis yasamimda bollugun ve Ilahi Lütfun (kutsamalarin) enerjilerini kucakliyorum. Tanrinin verdigi hak ve miras olarak böyle yapiyorum. Ve öyledir.”

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

5. Yoksulluk Içinde Yasamak Neden Size Hizmet Etmez

Sevgililer, bugün sizi sonsuz sevinç içinde selamliyorum. Simdi hepiniz yeni bir anda ve yeni bir enerjide yoksulluk yeminlerini salivermis oldugunuz için, bunun Dünya planinda burada ve simdi amaçlariniza ve kisisel yükselisinize nasil uygulanacagini tartisacagiz.

Burada bu planda kisisel ve gezegensel yükselisiniz ile ilgili bilgi sekillerinde bir çok sey isittiniz ve okudunuz. Simdi gerçek doganiz ve Dünya planina ne yapmaya geldiginiz ile ilgili bir çok sey biliyorsunuz. Daha yüksek boyutlarda oturan bilinçliliginizin daha engin bölümlerini ve Isigi demirleyerek nasil hizmet edeceginizi biliyorsunuz. Simdi dünyada gerçeklesmekte olan açilimin bir parçasi olarak bu seyleri bilmeye gereksiniminiz vardi. Bu bilginin tümü tek, daha basit bir kavrama götürür. Sizin kisisel ve gezegensel yükselisiniz frekans ile ilgilidir. Titrestiginiz seviye ile ile ilgilidir – kisisel olarak siz. Bu, ikamet etmek için hangi frekans bandini seçtiginiz ile ilgilidir. Her biriniz bir frekans veya titresim seviyesi seçerken, ayrica gezegensel bilinçliliginizin daha büyük bütününe yardim ediyorsunuz.

Yükselis sürecinizdeki ilk, baslica hedefiniz daha yüksek enerjilerle hizaya girmektir. Gezegeninize hizmet etmek için yapabileceginiz tüm diger seyler ikincildir. Sizin ilk sorumlulugunuz kendi frekansinizi yükseltmektir, sadece spiritüel bedenlerinizde degil, kendinizin kalaninda da. Toprakladiginiz ve demirlediginiz enerjileri deneyimlemek zorunda olmaniz da bu planda bedenlenmenizin dogasidir. Bu, sizin gezegensel bilinçliligi dönüstüreceginiz seklin (yolun) arkasindaki güçtür. Planiniza gelen yeni enerjileri, sevginin ve sevincin enerjilerini tam olarak topraklamak ve paylasmak için, sadece meditasyonlarda degil, spiritüel beden baglantilarinizda bu enerjileri deneyimlemeye istekli olmalisiniz. Daha düsük bedenlerinizdeki kendi frekansinizi da yükseltmelisiniz. Sevginin ve sevincin frekanslari sadece meditasyonda veya buradaki fiziksel bedenlenmenizi terkettikten sonra deneyimlenecek bir sey degildir. Bu enerjiler burada ve simdi deneyimlenmelidir, fiziksel yasaminizin her simdiki aninda.

Simdi, aranizda kaç kisi gereksinimlerinizi saglamak için yeterli para olmadan, yoksulluk içinde yasamayi sevinçli bulur ? Hiç biriniz. Eger ruhunuz sevginin ve sevincin yüksek frekanslari ile hizaya girer ve kalaniniz girmezse, kendinizin bölümleri arasinda enerjilerin bir dengesizligi olacaktir. Önceden yoksulluk yemini etmenin burada ve simdi amaciniza hizmet etmeyecegini söyledik. Yoksulluk yemini kavrami korkunun düsük frekans bantlarindan kaynaklanir. Böyle bir yeminin temeli maddi zenginligin ve iyeliklerin spiritüel bir yolda olan insani ayartacagi idi. Eski enerjilerde, böyle bir yeminin amacina çogu zaman ulasildi. Siz artik eski enerjilerde degilsiniz. Sizin göreviniz korkunun enerjilerinin ötesine, sevginin ve sevincin enerjilerine ilerlemektir.

Çogunuz hala varliginizin içinde eski korkulari tasiyorsunuz. Gereksinimlerinizi saglamak için parasiz olmaktan korkarken, kendinize tüm gereksinimlerinize ve arzulariniza lütuf ve kolaylik ile sahip olmaya izin vermekten daha çok korkuyorsunuz. Bu sizi sasirtiyor mu, Sevgililer ? Muhtemelen daha önce bunu bu sekilde düsünmediniz. Eski enerjinin inanç sistemleri ve kaliplari derin isler. Bunlari enerjisel bir seviyede salivermenize yardimci oluyorum. Birlikte çalismamizda, sizin sürece bilinçli katiliminiz önemlidir. Bu nedenle sizden zaman ayirmanizi ve düsüncelerinizi incelemenizi, yeni bir bakis açisini kucaklamanizi, yasaminiza ve yolunuza biraz daha farkli bir sekilde bakmanizi istiyoruz.

Çogunuzun sahip oldugu büyük bir korku, paraya ve maddi seylere sahip olmak ile ilgili hala kötü, yanlis, kirli bir seyler olabilecegidir. Dünyanin yollarina çekileceginizden ve patikanizda giderken yolunuzu kaybedeceginizden korkuyorsunuz. Bir baska korku burada Dünya planinda bir sekilde iyi yasamak için degerli olmadiginizdir, eger zenginlige sahip olursaniz bir sekilde dünya sizi olumsuz (uygun olmayan) isikta görecegi korkusu. Dünya tarafindan zenginlige sahip olanlar için konulan standartlari karsilayamayacaginizdan korkuyorsunuz. Çogunuz basarisizliktan çok basaridan korkuyorsunuz. Baska bir korku, kaybetmekten korkuyorsunuz. Paraya ve mallara sahip olsaydiniz, sonra kontrolünüzün ötesindeki durumlar nedeni ile onlari kaybetseydiniz ne olurdu ? Duygusal zihniniz, sizi korumak için bir yol olarak korkuya müsamaha eden sizin parçaniz kaybin acisini çekmemek için onlarin tümüne sahip olmamayi tercih edecektir.

Görüyorsunuz, duygusal zihniniz tüm paraya ve bolluga sahip olma korkularini tasir. O, gezegensel bilinçlilikten yardim seklinde herhangi bir sey almaz, çünkü çogunuz ani korkulara sahipsiniz. Inançlar derin sekilde yerlesmistir. Iyi haber su ki, bu inançlara karsi güç kazanabilirsiniz ve kendi duygusal zihninizi kazanabilirsiniz. Bunu yapmanizda size yardimci olmak için buradayim. Sizin bedenlenmis bilinçliliginiz ayni anda iki dünyada yasayamaz, Sevgililer, ve iki frekans bandinda ayni anda ikamet edemezsiniz. Bu, hepinizin farkinda olmanizina neden olan kendisini sunan seçimdir – korku yerine sevginin ve sevincin seçimi.

Yoksulluk ve yoksunluk durumlari korku bandi frekanslarinin tezahürleridir. Maddi planda bollugun ve tamamlanmanin durumlari sevginin ve sevincin frekanslarinin tezahürleridir. Eger erdemli ve spiritüel olan yoksulluk ile ilgili eski inançlariniza tutunursaniz, siz kendinizi incitirsiniz, Sevgililer. Kendi yasaminizin isiginda, yoksullugun ve yoksunlugun dogasi ve deneyimi ile ilgili kendi inançlarinizi incelemenizi istiyorum sevgililer.

Bazilariniz bana dünyanin çok fakir bölümlerinde veya ekonomik olarak baski altinda olan bölgelerinde yasadigini söyleyecektir. Bazilariniz, para kazanmak için çalisamayacaginiz fiziksel bir beden içinde problemlere sahp oldugunu söyleyecektir. Yoksunluk içinde yasamaktan baska seçiminiz olmadigini söylüyorsunuz. Dünyasal yasaminizda sevginin ve sevincin frekanslarini arayip aramamanizin herhangi bir fark yaratmayacagini bana söyleyebilirsiniz. Kontrolünüzün disindaki durumlara maruz kaldiginizi söylüyorsunuz. Hayir, Sevgililer, dünyanin neresinde yasadiginiz, ne tür bir ekonomik durumda oldugunuz önemli degil, Ilahi bollugun enerjilerini kucaklayabilirsiniz. Bir sonraki bölümde geri döndügümüzde bununla ilgili daha çok tartisacagiz.

Bu andan itibaren, bir kaç dakika para, bolluk, yoksulluk ve yoksunluk ile ilgili inançlarinizi düsünmenizi istiyoruz. Kendinize karsi dürüst olun ve inançlarinizi yargilamayin ve ayiplamayin. Basitçe, onlari olduklari gibi görün. Düsüncelerinizin sevginin ve sevincin yeni enerjileri ile hizaya girdigini düsünüyor musunuz ? Yoksa onlar korkunun eski enerjileri ile mi hizaya giriyor ? Eger korkuya dayanan inançlari tasiyorsaniz, hangi özel korkulari içeriyor ? Belki kendiniz için açiklamak için kagida bir seyler yazmak isteyebilirsiniz. Sonra, korkularinizin dogasini daha direkt bir sekilde bildiginizde, belki onlarin artik size hizmet etmedigini görebilirsiniz. Korkulariniz, sadece eger siz salivermeye niyet ederseniz saliverilir. Hangi korkularin ve inançlarin artik size hizmet etmedigine karar verdiginizde, size verdigim onaylama ile onlari dönüsümün atesine atin ve onlarin gittigini bilin.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

6. Nasil Çalisiyor

Sevgililer, sizi bir kez daha sonsuz sevinç içinde selamliyorum. Simdi, önce yoksulluk yeminlerinizden feragat ettiniz (vazgeçtiniz). Sonra yoksulluk ve yoksunluk içinde yasamanin planiniza giren sevginin ve sevincin yeni enerjileri ile hizada olmadigini ögrendiniz. Simdiye kadar benimle ayni fikirdesiniz, ama simdi bana “Bundan sonra ne var? Bu çalismayi yasamimda nasil yaparim ?” diye soruyorsunuz. Bazilariniz çok fazla para akisi olmayan ülkelerde yasiyorsunuz ve yasamlarinizda bolluk yaratmak sizin için daha zor gözükebilir. Sevgililer, nerede yasadiginiza ve durumunuzun ne olduguna bakmadan bu hepiniz için mümkündür.

Siz, her biriniz Anne – Baba Tanri ile mutlak bir birlikte – yaraticisiniz. Dünya’da bedenlenmeye indiginizde gerçek doganizin bu bölümünü unutmaniz gerekti. Bu, sizin misyonunuzun ve amacinizin bir parçasi idi – insan olmak. Çünkü Dünyanin yükselisini daha yüksek bir frekans bandina getirmekte gerçekten yardim edebilecek olanlar sadece insanlardir. Planiniz bir özgür irade planidir ve Yüksek Alemlerdeki bizler tarafindan direkt müdahaleye izin verilmez. Ve siz insanligin tümüne yardim etmek için insan olmak için geldiniz, Sevgililer. Bunu yaparken, kendi Ilahiliginizin görüsünü ve birlikte – yaratici güçlerinizi kaybettiniz ve insanliginiz ile özdeslestiniz. Sizin yoksulluk ve yoksunluk inanç sistemleriniz geldi, bunlar çok insana ait seylerdir. Simdi, Sevgililer, yeni yüksek enerjilerde, siz Ilahiliginizi hatirliyorsunuz ve tekrar sahip çikiyorsunuz…Ayrica Tanri’nin verdigi birlikte – yaratma gücüne yeniden sahip çikiyorsunuz. Dünyanin neresinde yasiyorsaniz yasayin veya durumunuz ne olursa olsun siz bu birlikte – yaraticilik gücüne sahipsiniz.

Bu bedenlenmis yasamda hangi deneyimlere sahip olacaginizi kendi frekansiniz belirler. Simdi, bu sadece spiritüel bedeninizin frekansi anlamina gelmez. Bu, bu planda bedenlenmis sizin toplaminizin frekansi anlamina gelir – ruh, zihin, duygular, beden. Sahip oldugunuz deneyimler tesadüfi degildir, bu yeni enerjilerde tesadüfi olmak zorunda degildir, karmik. Yeni frekans bandinda, karma siz onun var olmasini seçmedikçe artik mevcut degildir. Evet, gezegeniniz üzerinde çok uzun süredir hüküm süren korkunun eski enerjilerinde, karma bedenlenmeye eslik eden gerekli bir durumdu. Ruhlar dünya planinda bedenlenirken, ruhta aydinlanmis olsa bile, karmayi deneyimlemek zorunda idi. Basitçe bunun nedeni gezegensel frekanslarinizin düsük titresimi idi.

Simdi, Sevgililer, gezegensel titresiminiz o zaman oldugundan çok daha yüksektir, hatta 20 yil öncesinden. Daha yüksek frekanslarda, artik karmayi deneyimlemenize gerek yoktur. Eger bunu seçerseniz, karmayi deneyimleyebilirsiniz, ama simdi sizin baska bir seçiminiz var. Hepinizin buna özel dikkat göstermenizi istiyorum, çünkü eger siz hala karmaya sahip oldugunuza inaniyorsaniz veya yasaminizda bazi durumlari ve kosullari deneyimlemeniz gerektigine inaniyorsaniz, kesinlikle onlar vuku bulur (gerçeklesir). Eger baska zamanlarda ve yerlerde yapmis oldugunuz seylerden dolayi fakir olmaniz gerektigine inaniyorsaniz, bu kesinlikle gerçeklesecektir. Eger simdide su anda durumlariniz üzerinde güçsüz oldugunuza inaniyorsaniz, o zaman güçsüz olacaksiniz. Eger yoksulluk ve yoksunlugun spiritüel yolunuzun gerekli bir erdemi olduguna inaniyorsaniz, böyle olacaktir. Siz güçlü birlikte – yaraticilarsiniz ve yaratmayi seçtiginiz sey önemli degildir. Bu yeni enerjilerde, düsüncelerinizin gücü ile yarattiginiz ne olursa olsun, çok daha hizli tezahür edecektir. Gezegeninizde frekans yükselirken, enerjiler daha az yogun oluyor, düsünce ve fiziksel realitede tezahür arasindaki zaman – gecikmesi daha çok kisaliyor.

Bana, “Metatron, düsüncelerimizi kontrol etmeye çalistik ve kendimizi sinirlayan inançlari biraktik ve bu çalismadi (ise yaramadi). Biz hala fakiriz. Simdi ne yapacagiz ?” diyorsunuz. O kadar iyi çalismadi, Sevgililer, çünkü zihninizi ve düsündügünüz seyi kontrol etmeye çabaliyordunuz. Evet, bu bazi iyi sonuçlara sahip olabilen bir uygulamadir. Çogunuzun önceden bildigi gibi, sonuçlar bir sekilde tesadüfi. Bazan ise yariyor bazan da yaramiyor. Simdi farkli bir perspektiften yaklasacagiz. Düsüncelerinizin ve onlarla neyi tezahür ettirdiginiz üzerinde tamamen kendi – tayininiz (sonuçlandirmaniz) olmasi için anahtar düsünen zihninizde yatmaz. Anahtar sizin duygularinizda yatar. Birlikte – yaraticilik, tezahür ettirme hislerinizde yatar, düsündügünüz seyde degil. Ayrica, frekans hizalanmanizi belirleyen duygulariniz, hislerinizdir.

Daha önceden tartismis oldugumuz gibi, burada, simdi, Dünya üzerinde bedenlenmis olarak frekansiniz, sizin frekansiniz ruhunuzun, zihninizin, duygularinizin, fiziksel bedeninizin frekanslari ile hepsi birlikte belirlenir. Hepiniz, çok ulvi, yüksek frekansli ruh varliklarisiniz. Meditasyonlarinizi yaptiginiz zaman, Ruha baglanan benzer zihindeki baskalarina katildiginiz zaman, yüksek hizda frekansa hizalanirsiniz ve bu bir süre çok iyi hissettirir. Sonra dünyaya geri dönersiniz, yasaminizda devam eden problemlerle yüzlesirsiniz ve tekrar düsük frekans bandi ile hizalanirsiniz. Ruh olarak ve bedenlenmis insan olarak siz arasinda bir frekans farkliligi vardir. Sizin yüksek spiritüel frekansiniz dünyasal yasaminizda sizi beslemek için yeterli degildir. Gerçekte, yüksek spiritüel frekansta olanlar çogu zaman dünya yasami ve bedenlenmesi ile basa çikmak için zayif – donanimli hisseder ve dünyasal yasamda çesitli problemler tezahür ettirirler.

Buradaki sizler burada bu planda kalmayi ve yeni enerjilerde yasamayi deneyimlemeyi seçiyorsunuz. Bunu yapmak için, ve problemlerin ve eski enerjilerin sinirlamalarinin ötesine ilerlemek için, kendinizin diger bölümlerinin de frekansini yükseltmelisiniz. Bu frekanslari ruhunuzun yüksek frekansi ile hizalanmaya getirmelisiniz. Bu sekilde Ilahi Insan olursunuz, Sevgililer. Siz hem Ilahi olanin hem de kendinizin Insan veçhelerinin frekanslarina hizalaniyorsunuz. Sevgililer, Ilahi Insan istirap çekmez, yoksulluk ve yoksunluk içinde yasamaz. Istirap çekme ve aci korkunun düsük frekans bantlarinin, eski enerjilerin tezahürleridir. Ilahi Insan olmak istiyorsaniz, artik size hizmet etmeyen eski enerji inanç sistemlerine son vermelisiniz. Sevginin ve sevincin yüksek frekanslari ile hizalanmalisiniz.

Para ve bolluk ile ilgili tasidiginiz düsünceler, inanç sistemleri bu plandaki frekans hizalanmanizin tezahürleridir. Evet, bunlar insanligin çogunun benzer düsünceleri ve inanç sistemleri, planinizin dogasini belirleyen kitle bilinçliligi ile desteklenir ve güçlenir. Bu düsüncelerden ve inanç sistemlerinden etkilenmek zorunda degilsiniz. Zihniniz yerine duygulariniz vasitasi ile frekansinizi tekrar hizaya sokarak (ayarlayarak) gücünüzü kendinize ve kendi dünya yasamlariniza alabilirsiniz. Bu grupta birlikte zaman geçirirken yapacagimiz sey budur.

Simdi, küçük bir egzersiz olarak, kendiniz için, düsündügünüz zaman ve hissettiginiz zaman arasindaki farka dikkat etmenizi istiyorum. Farki söyleyebilir misiniz ? Örnegin, bugün aksam yemegi için ne hazirlayacaginizi düsündügünüzde – siz belki marketten ne almaniz gerektigini düsünüyorsunuz. Alisveris listenizi hazirliyorsunuz. Bu sizin düsünen zihninizin ürünüdür – gerekli maddelerin basit bir listesi. Belki geçtir, trafik yogundur ve siz markete yolculugunuzdan yildiniz. Yine de yolculugu yapmalisiniz, çünkü aileniz için yemegi hazirlamalisiniz ve bu sizin isiniz. Bununla ilgili hisse dikkat ettiniz mi ? – enerjinizin geçici olarak düsmesi.

Diger taraftan, belki bugün maas günü ve siz sevdikleriniz için özel bir yemek hazirlayacaksiniz. Bu durumda, geç olmasi ve trafigin yogun olmasi önemli degildir. Bu özel yemege hazirliginiz sevginin ve sevincin yerinden gelir. Bu yapmayi çok istediginiz bir seydir. Bununla ilgili hislerdeki farka dikkat ettiniz mi ? Bunlar nasil farkli, yemek hazirlamak için iki farkli plan. Gerçekte, fiziksel evren içinde eylem aynidir – yemek hazirlamak için markete alisverise gitme eylemi. Bununla ilgili nasil hissedeceginize karar veren sizsiniz. Duygulariniz vasitasi ile, eylemin frekansini belirleyen sizsiniz.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

7. Frekans, Duygu ve Tezahür

Sevgililer, sizi bir kez daha sonsuz sevinç içinde selamliyorum. Duygu ve frekans ile ilgili tartismamiza geri dönecegiz. Tartismis oldugumuz gibi, bedenlenmis yasaminizda düsünen zihninizden çok duygulariniz veya yüksek spiritüel baglantiniz vasitasi ile deneyimlerinizi tezahür ettirirsiniz. Sizin basiniza gelen her sey hissettiginiz seyin sonucudur. Baska türlü olamaz. Duygu frekanstir ve deneyimizin dogasini belirleyen frekanstir – sizin, baskalarinin, dünyada yasamanin kollektif deneyimi.

Aranizdaki her biriniz Ruh’tan simdi korku yerine sevgiyi kucaklamanin zamani oldugu talimatini isittiniz. Korku duygusu simdiye kadar dünya deneyiminizin çok fazla parçasi idi. Çogunuz için, varliginizin içinde korkusuz yasama kavrami imgeleme alaninizin ötesindedir. Korkunun ötesine ve sevgiye ilerlemek için bu talimatin çesitli yorumlarina sahipsiniz, bu yorumlarin çogu sizden istenen seyin gerçek dogasina uygun degildir.

Sevgi ve korku iki frekans bandini tanimlayan sözcüklerdir. Gezegeniniz çok uzun bir süredir korkunun frekans bandinda idi. Süphesiz, bu sizin simdi ondan yüzeye çiktiginiz frekans bandidir, eski enerji. Bu sonunda korkunç zamanlardan yüzeye çikan dünya ile ilgili degildir. Ne de kurtarilan dünya ile ilgilidir ve ne de problemleriniz aniden var olmaya son verecektir. Insanligin içinde dünya planinda yasamin dogasini tezahür ettirdigi eski enerji, korku enerjisi düsük frekansli – titresimlidir. Simdi, insanlik kollektif olarak frekanslarin yükselmesini çagirdi (istedi) ve size Yüksek Alemlerdeki bizler tarafindan yanit verildi ve yardim ediliyor, çünkü siz istediniz, çünkü bunu siz çagirdiniz. Insanlik daha yüksek bir frekans bandina yükseliyor, sevginin frekans bandina. Bu çogunuz için yeni bir sey degildir. Çogunuz için yeni olan sey sevginin sizin yaptiginiz ya da yapmadiginiz bir sey olmasi yerine gerçekte bir frekans bandi olmasidir.

Sizin bir frekans bandi ile kendi kisisel hizalanmaniz duygunuzdan, herhangi bir anda nasil hissettiginizden gelir. Ses titresiminin varliklari olarak, siz degisik derecelerde andan ana frekans hizalanmanizda yukariya ve asagiya iner çikarsiniz. Dünya planinin degisen enerjilerinde, siz frekansta oldukça hizli sekilde inip çikiyorsunuz. Anda deneyimlediginiz seye bagli olarak sevginin ve korkunun iki frekans bandi arasinda gidip geliyorsunuz. Eger televizyonda aksam haberlerini izliyorsaniz, dünyanizin olaylarini seyrederken kendinizi korkunun düsük frekans bandina kayiyor bulabilirsiniz. Eger, ortak bir amaç ve yakinlik buldugunuz baskalari ile spiritüel bir olaya katiliyorsaniz, sevginin frekans bandina yükselirsiniz. Daha yüksek enerjinin varliginiza geldigini hissedersiniz ve bu mükemmel hissettirir. Çogunlugunuz hala içinde hissettiginiz seyin gelisigüzel (tesadüfi) sekilde oldugu korku ve sevginin iki frekans bandi arasinda gidip gelirsiniz. Duygulariniz iki frekans bandi arasinda ileri geri giderken, yasamlarinizin deneyimleri de oldukça tahmin edilemez olarak gözükür.

Deneyimlerinizi yaratan yasam ya da degisen enerjiler degildir, Sevgililer. Her bir anda seçtiginiz kendi bakis açiniz ve frekans hizalanmanizdir. Sahip oldugunuzu gördügünüz bu tesadüfi (gelisigüzel) deneyimleri yaratan sizsiniz. Kendinize dünya yasamlariniz ile ilgili bir sey göstermek için, bu bedenlenmis yasamin dogasi ile ilgili bir seyler ögrenmek için bunlari yaratiyorsunuz. Siz Ruh ile ve Ruh olarak güçlü birlikte – yaraticilarsiniz. Tartismis oldugumuz gibi, yoksulluk ve yoksunluk korkunun frekans bantlarinin tezahürleridir. Bolluk ve refah sevginin frekans bandinin tezahürleridir. Nasil hissettiginizi seçerek hizalandiginiz frekans bandini seçersiniz. Sevgi dolu mu hissedeceksiniz yoksa korku dolu mu hissedeceksiniz. Ister inanin, ister inanmayin, Sevgililer nasil hissedeceginizin seçimi tamamen kontrol altinda olan bir seydir.

Geçen küçük egzersizimizden ögrenmis olabileceginiz gibi, bir durumu veya olayi tamamen farkli iki sekilde görmek mümkündür. Aksam yemegi gibi basit bir konu degisik sekillerde görülebilir. Yilginlik – korku duygusu ile hizaya girmeyi seçebilirsiniz ya da sevgi ve sevinç duygulari ile hizalanmayi seçebilirsiniz. Yasaminizda her deneyim, her olay ile ilgili nasil hissedeceginiz ile ilgili bu seçimi yapabilirsiniz, Sevgililer. Bunu kavradiginizda, kendi Ilahi birlikte – yaraticilik gücünüzü geri almaya ilk adimi atarsiniz. Bu Tanri’nin verdigi bir haktir, nasil hissedeceginizi seçmek. Simdi ve dünyanin geçmis tarihinde bedenlenmeyi deneyimlemeyi seçen her ruh bu hakki muhafaza etmistir. Evet, gezegensel enerjiler korkunun düsük frekans bantlarinda oldugunda nasil hissedeceginizi seçmek daha zordur. Yine de imkansiz degildir. Bu grupta simdi benimle toplanan sizler daha yüksek bir frekans bandina ilerlemek için kutsandiniz – sevginin frekans bandi. Simdi seçim hakkinizi kullanmak/talim etmek sizin için daha kolaydir – nasil hissedeceginizi seçmek. Simdi bu seçim hakkini sahip çikmayi seçmek size düsüyor.

Sevginin ve sevincin frekanslari ile hizalanmak için ve böylelikle yasaminizda bolluga ve refaha izin vermek için, böyle yapmayi seçmelisiniz. Hiç biriniz tesadüfen, kaza ile gerçeklesen seyler deneyimlemiyorsunuz. Siz bir kurban degilsiniz, hiç kimse size zulmetmiyor ve sizi istirap ve yoksunluk dolu bir yasamda tutmuyor. Bu, bazilariniz için farkli ve kabul etmesi zor bir bakis açisi olabilir. Eger siz sevginin yüksek frekansli bandina ilerlemeye niyet ediyorsaniz, öyle yapmalisiniz. Yüksek spiritüel frekansin içinde olmak ve onun kendisi olmak Ilahi Insan olma yerine gitmeniz için yeterli olmayacaktir. Ayrica insan benlerinizi yüksek frekans ile hizalamaya istekli olmalisiniz. Nasil hissedeceginiz ile ilgili bilinçli kararlar vererek bunu yaparsiniz. Bedenlenmis bir insan olarak, frekans hizalanmanizi belirleyen ve sonuç olarak sizin dissal deneyiminizin dogasini belirleyen, andaki, duygunuzdur.

Simdiye kadar, dualitelerin planinda yasamaktaydiniz. Hayatlariniz, sosyal sistemleriniz, dinleriniz ve spiritüel uygulamalariniz bazi seylerin iyi, bazi seylerin kötü oldugu yargilamalarina dayaniyordu. Etiketlemenin, yargilamanin dogasi gezegeninizin ikamet etmekte oldugu korku bandi frekansinin bir tezahürüdür. Bir seyi kötü olarak yargiladiginizda, ondan korkulur ve sakinilir. Bir seyi iyi olarak yargiladiginizda, o tesvik edilir ve kucaklanir. Dualitenin dogasi, yine de, birinin digerine götürdügü bir dogadir. Ruhun birlikte – yaratici sürecini yöneten bir yüksek fizik yasasi vardir. Bu yasa, neye odaklanirsaniz, dikkatinizi nereye yöneltirseniz, deneyiminizin ve tezahürünüzün orada olacagidir. Eger özel bir deneyime sahip olmaktan korkuyorsaniz, sanki onu arzu ediyormussunuz ve onu seçiyormussunuz gibi, kesin sekilde kendinize bu deneyimi çekersiniz. Bu dualitenin dogasidir. Yargiladiginiz, etiketlediginiz sey gerçekten önemli degildir. Neyi yargilarsaniz yargilayin ayni paranin iki yüzü gibi size geri yansitilacaktir. Dualitenin enerjileri ile sevginin ve Birligin enerjileri uyusabilir degildir.

Burada islemde olan temel bir prensip vardir, Sevgililer. Sevgi ve korku ayni titresimsel uzayda var olamaz. Gezegensel frekanslariniz yükseliyor ve siz Sevginin enerjisi olmayi seçebilirsiniz. Sevginin frekans bandi ile hizalandiginizda, fizik yasalarindan dolayi, korku ve onun tezahürleri artik var olmaz. Sevgi olmak istiyorsaniz, korkunun ötesine geçmelisiniz. Bu yeni enerjilerde yasamak için burada dünya planinda kendi frekansinizi yükseltmeyi seçmelisiniz. Siz daha yüksek frekanslara ilerlemek için bu bilinçli seçimi yaparken, çogunuz hala paraya ve malvarligina sahip olmanin kötü bir sey oldugu, spiritüel yolunuza engel olacak bir sey oldugu bakis açisindasiniz. Çogunuz hala dünyasal yasaminizin gereksinimlerinin ve arzularinin tümüne sahip olmaya layik olmadiginiz ve degerli olmadiginiz bakis açisina sahipsiniz. Görüyorsunuz, Sevgililer, eger Sevginin yeni enerjilerine tamamen ilerlemeyi seçerseniz, farkli bakis açisina sahip olmalisiniz. Bunu yaparken, yasam deneyimleriniz degisir. Artik, korku bandi frekanslarindan yoksunluk, aci ve istirap tezahür ettirmezsiniz. Sevginin frekansindan, deneyimlemeyi seçtiginiz seyi tezahür ettirirsiniz.

Bir an için herbirinizden, korkuya sahip olmamanin neye benzeyecegini imgelemenizi istiyorum. Her gün sabahleyin sevinç getiren zevkli deneyimlerin ümit edilmesi disinda baska bir sey olmadan uyanmak neye benzerdi ? Her aninizi tutkunuzu uyaran bir sey yaparak geçirmeniz neye benzerdi ? Her gereksiniminizi ve arzunuzu tatmin etmeye yetecek kadar paraya sahip olmak nasil olurdu ? Böyle bir hayati tasavvur edebilir misiniz ? Böyle bir hayat nasil hissettirir ? Zihninizi, düsünce imgelemelerini geçin (birakin). Böyle bir yasamin nasil hissettirecegine hizalanmaya odaklanin. Her birinizin bu küçük egzersize biraz zaman ayirmanizi umuyorum, çünkü duygu, hissetme frekans hizalanmanizi ve dünya deneyiminizin dogasini belirleyen seydir.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

8. Sevgi ve Para

Sevgililer, sizi bugün sonsuz sevgi içinde selamliyorum. Simdi biliyorum ki bu mesajin basligi ile dikkatinizi çektim. Bunlar sizin oldukça yogun ilginizi çeken iki alandir. Çogunuzun düsüncesinde, bunlarin birbiri ile çok fazla ilgisi yoktur. Siz sevgiyi kisisel iliskiler ile ilgili veya insanligin deneyimlemesinin istendigi soyut bir sey olarak düsünürsünüz. Siz genel olarak parayi tamamen baska bir sey olarak düsünürsünüz. Parayi kendi amaci için seven gezegen üzerindeki insanlar genellikle hor görülür ve onlarin açgözlü olduklari düsünülür. Para ve sevgi sözcüklerinin ses titresimleri varliginizin rezonansi içinde benzer yanitlari (karsiliklari) çagristirmaz.

Bugün bu sözcüklerin nasil baglantili oldugunu ve Ilahi Insan olmak ve bolluk ve refahi deneyimlemek için yükselisinizde ilerleme arzunuzda birlikte size nasil uygulanacagini tartismak istiyorum. “Sevgi dünyayi döndürür (deveran ettirir)” deyisini biliyorsunuz. Sevgi, Sevginin frekansi gerçekte kozmosu, yaradilisin tümünü döndürür. O yaradilisin arkasindaki itici güçtür. Kötü, yanlis, adi, hatali oldugunu düsünebildiginiz ve bu sekilde yargilayabildiginiz o seylerin tümü yaradilisin bir parçasidir. Korkunun düsük frekans bantlari içinde var olan her sey Anne – Baba Tanri’nizin düsüncesinden Sevgi içinde bir yaratilis olarak basladi. Siz de, Sevgililer, Anne – Baba Tanri’nin zihninin ve düsüncesinin bir parçasisiniz. Siz de Sevgi içinde yaratildiniz. Frekansin düsmesi (asagiya inmesi) sadece yaradilisi yargilama vasitasi iledir. Anne – Baba Tanri’nin zihninin bir parçasi olarak kendi birlikte – yaratisinizi yargilayarak, frekans düser ve o sizin için korku dolu olur.

O zaman, para yaradilisin bir parçasidir, öyle degil mi ? Paranin kendisinin asli dogasinin olmadigini önceden tartistik. O sadece elle tutulur bir degisim aracidir. Sevginin frekans bandindan veya korkunun frekans bandindan gelen degis tokusun kendisinin arkasindaki enerjidir, Sevgililer. Bu, sizin, kendinizin para ile deneyiminizin dogasini belirleyecek seyi oraya koymayi seçtiginiz enerjidir. Eger siz sevginin ve sevincin yüksek frekanslarinda isliyorsaniz, para ile deneyimleriniz ve hisleriniz de öyle olacaktir. Eger siz korku bandi frekanslari içinde isliyorsaniz, eger parayi kötü bir sey olarak yargiliyorsaniz, eger hayatta kalmaniz ile ilgili korkuyorsaniz, o zaman deneyimleriniz de bunu yansitacaktir.

Sevgililer, para ile deneyimleriniz ve degis tokus yaptiginiz baskalari ile deneyimleriniz, kendiniz ile ilgili kendi hisleriniz olarak size geri yansir. Stabil bir temelde daha yüksek frekans bantlarina ilerlemenin ve Ilahi Insan olmanin anahtari kendi kalplerinizde yatar. Siz gerçekten kendinizi seviyor musunuz ? Büyük çogunlugunuz sevmiyor. Kendiniz ile ve bedenlenmis, insan varliginiz ile ilgili yargilama yapiyorsunuz ve hatalar buluyorsunuz. Geçmis için pismanlik duyuyorsunuz ve gelecekle ilgili üzüntü duyuyorsunuz. Kendinizi baskalari ile uygun olmayan sekilde karsilastiriyorsunuz ve kiskanç oluyorsunuz. “Evet, süphesiz” diyorsunuz. “Dünyada bu sekilde oluyor”. Olmasi gereken bu degildir, Sevgililerim. Siz birlikte – yaraticilarsiniz. Siz kendinizi sevdiginizde, yasaminiza sevgi dolu ve sevinçli deneyimleri çekmekten kendinizi alikoyamazsiniz. Benzer benzeri çeker, bu birlikte- yaraticiligin kozmik yasasidir, gerçekte frekans hizalanmasi konusudur.

Bu, içinde yasadiginiz zamanlarin büyük bir meydan okumasidir ve ayrica büyük lütfudur, Sevgililer. Siz kesinlikle kendinizi sevebilirsiniz. Eski zamanlarda ve gezegeninizdeki düsük frekanslarda bedenlenmis olanlar için bu hemen hemen imkansizdi. Sadece asramlarda ve manastirlarda inzivaya çekilen üstatlar gerçek ben sevgisini elde edebildi. Simdi, Dünya üzerinde mevcut olan yeni enerjilerde, yüksek planlardaki bizler sizi severken ve saygi duyarken, bunu yapabilirsiniz, kalplerinizi açabilir ve kendinizi sevebilir ve saygi duyabilirsiniz. Bu, siz kendinizi ruh olarak severken, bu planda bedenlenmenizde yargilamadan ve kesinlikle kendinizi sevmektir, Ilahi Insan olmaktir.

Bu yeni enerjiler Birligin enerjileridir, Sevgililer. Birligi deneyimlemenin anahtari öncelikle kendinizde yatar. Asla herkesle iyi geçinmeyeceksiniz, belki birbirinizden asla hoslanmayacaksiniz. Sevgililer, siz kendinizin tüm parçalarini kucaklayabilirsiniz. Oldugunuz kisi olarak kendinizi kabul edebilirsiniz, bedenlenmis insanliginizda bile. Yargiladiginiz kendinizin o parçalarini kucaklayabilirsiniz ve artik size hizmet etmeyen seyleri saliverebilirsiniz. Birlik kesinlikle kendinizi sevmekte yatar, yaradilisin diger parçasi sizin için tehdit/tehlike olusturmaz. Yaradilisin tümü Birdir. O zaman, siz digerlerinin sizin frekansiniz ile rezonansa girdigini görürsünüz. Siz artik bu yola çekilmezsiniz ve digerlerinin frekanslari tarafindan çekilmezsiniz. O zaman, sizin yasam deneyimleriniz kendiniz ile ilgili gerçek oldugunu bildiginiz seyi kendinize geri yansitirsiniz – siz bir andan digerine, lütuf ve rahatlik/kolaylik içinde düzgün akista ilerleyen Ilahi bir Insansiniz.

Simdi, bunun para ile ne ilgisi var ? Para dünyanizda oldukça gerekli olan bir seydir. Mümkün olan her seferinde onu kullanmaktan kaçinmaya çalisanlariniz bile ara sira onun ihtiyacini görür. Eger paraniz yoksa, çok iyi yasamiyorsunuz. Evet, dünya gezegeni üzerinde para olmadan iyi yasayan ve sevginin ve sevincin frekanslarinda kalan bir kaç bedenlenmis vardir. Onlar çok fazla degildir, ancak, onlar siz degilsiniz yoksa burada grubumuzda benimle birlikte olmazdiniz. Dünya planinda rahat bir yasama seviyesini kendinizden yadsimak kendi degerinizi yadsimaktir. Eger siz olmus oldugunuz bedenlenmis Isik Varligi olarak gerçekten kendinize deger veriyorsaniz, neden maddi dünyada mücadele etmeyi ve istirap çekmeyi isteyesiniz ? Hatirlayin, Birlik içinde yasamak için, kendinizin tüm parçalarinizi kucaklamak zorundasiniz. Yeni enerjilerde, insanliginizi inkar etmek size hizmet etmez. Sizin insan, bedenlenmis beniniz kesinlikle spiritüel bilinçliliginiz kadar Ilahidir. Neden ona da saygi göstermeyesiniz ?

Ona verdiginiz degerden baska asli degeri yokken para hizmet etmek için kullanabileceginiz degerli bir araçtir. Para mesajlarinizi göndermeniz için kagit, mürekkep, ekipman, internet erisimi, radyo, televizyon satin alir. Eger hayatta kalma problemlerine sahip olmasaydiniz, daha yüksek kapasitede hizmet edebileceginizi düsünüyor musunuz ? Eger paranin sagladigi lütufa ve kolayliga izin vererek kendinize hizmet etmezseniz , baskalarina mümkün olan en yüksek sekilde hizmet edebileceginizi düsünüyor musunuz ? Hayir, yapamazsiniz. Hepinize kendinize hizmet etmenin yanlis, materyalistik ve bencillik oldugu ögretildi. Simdi, bu düsüncenin programinin bozulmasinin zamanidir. Önce kendinize hizmet etmelisiniz. Eger iyi yasamazsaniz, eger yasaminizda heyecan ve sevinç hissetmezseniz, baskalarina yapabileceginiz kadar hizmet edemezsiniz. Varliginizin daha yüksek durumlarina anahtar olan sevinç duygusudur. Siz Dünya planina istirap çekmek ve hizmet etmek için gelmediniz. Siz buraya sevinçli olmak ve tüm insan irkinin namina Ilahi Insanliginiza sahip çikmak için geldiniz.

Simdi bunu berrakliga kavusturarak, bana “Metatron, issizlik, müsterisizlik, kötü ekonomi ve tüm bunlar ile bütün bu promlemlere sahipken kendimize nasil hizmet edebiliriz ve iyi yasayabiliriz ? Para kitligi var, biliyorsun.” Bunlar eski enerji düsünceleri ve mütalaalaridir, Sevgililer. Yeni enerjilerde, kendi birlikte – yaraticiliginizin anahtarini siz tasiyorsunuz. Isiniz, çözümünüz, problemleriniz için yanitiniz sadece kendi benliginiz olarak, olmus oldugunuz mükemmel Ilahi bedenlenmis varlik olarak kendinizi sevmek ve kabul etmektir. Eger is, müsteri, ürünlerinizin alicilarinin yokluguna üzülüyorsaniz, o zaman siz kendinizi sevmiyorsunuz. Sagladiginiz ürünleri ve hizmetleri de sevmiyorsunuz. Eger arzu ettiginiz bir sekilde size akmiyorsa, paranin kendisini sevmiyorsunuz. Sevgi dünyayi deveran ettirir. Sevgi ayrica para akisinizi saglar. Eger paradan nefret ediyorsaniz, eger paranin dünyanizda temsil ettigi seylerden nefret ediyorsaniz, fazla paraya sahip olmazsiniz. Parayi ve onunla yapabildiginiz seyleri sevin ve size nasil lütuf ve kolaylik ile aktigini görün.

Çogunuz maddi ve diger gereksinimlerinizi tatmin etmek için kendinizin disina bakiyorsunuz. Bunu yapmaya devam ettikçe, mücadele edeceksiniz ve hosnut olmayacaksiniz. Görüyorsunuz, yasaminizda deneyimlediginiz seyleri etkileyen dis dünya degildir. Sizin kendi içinizdeki hislerinizdir.

Siz belki ‘sevdigin seyi yap, para gelecektir’ kavramina asinasinizdir. Kaçiniz bunu yapiyor veya yapmaya çalisti ? Siz ayrica onun neden islemedigini merak ediyorsunuz. O islemedi çünkü siz kendi benliklerinize akmasi için sevgiye izin vermek için gerçekten kalbinizi açmadiniz. O islemedi, çünkü siz hala kendinizi yargiliyorsunuz ve almak için, degerli olmaniz için kendinize izin vermiyorsunuz. Siz kendi gerçek degerinizi ve öneminizi ve kendi ürünlerinizin ve hizmetlerinizin degerini ve önemini yadsiyorsunuz. Siz sevginin frekans bandinda ikamet ettiginizde, yasam deneyimleriniz sevginin frekansina dönmek zorundadir ve dönecektir. Her birinizin Dünya plani üzerinde bir degeri olan bir ürünü veya hizmeti vardir, hizmetinizin ne kadar spiritüel oldugu önemli degildir.

Sevgililer, ürününüzün veya hizmetinizin dogasi, onun spiritüel ya da materyal olmasi önemli degildir. Tüm yaradilis ayni Kaynak’tan gelir. Her sey spiritüeldir. Bedenlenmis yasaminizin her ani spiritüeldir. Sarfedilen enerji bir denge arar. Ona hangi etiketi koydugunuz farketmez – enerji bir akistir. Belki, siz bir degisim, enerjinin geri dönüsü olmadan zamaninizin – enerjinizin – kaynaklarinizin çogunu vererek düsündügünüz kadar hizmet etmiyorsunuzdur. Kendi zamaniniza ve enerjinize deger vermiyorsunuz ve ayrica hizmet etmeye tesebbüs ettiginiz kisilerde bir dengesizlik yaratmaya katkida bulunuyorsunuz. Çok fazla içeriye akis ile (alarak) veya çok fazla akitarak (vererek), her iki sekilde de enerjiler denge disinda oldugunda, siz kendinize hizmet etmiyorsunuz. Kendinize hizmet etmediginizde, kendinizi sevmiyorsunuz. Kendinizi sevmediginizde, simdi Dünya üzerinde olan yeni enerjilere erismekte kendinizi yadsiyorsunuz.

Sevgililer, tartistigimiz seyi bir süre düsünmenizi istiyorum. Bu size nasil uygulanir ? Hangi sekillerde kendinize hizmet ediyorsunuz ve hangi sekillerde kendinizi yadsidiniz ve bunu yaparken Ilahi doganizi yadsidiniz ? Simdi, bununla ilgili ne yapmak istersiniz ? Düsüncelerinizi nasil degistirebilirsiniz.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

9. Bitis ve Baslangiç

Sevgililer, sizi bu grup çalismamizin son gününde sonsuz sevinç içinde selamliyorum. Bu özel grup enerji çemberinde birtlikte geçirdigimiz zaman bir sona yaklasiyor. Her biriniz kendiniz ile ve bedenlenmis, insan varliginiz ile ilgili bir sekilde daha yüksek farkindaliga ulastiniz. Hiç biriniz degismeden kalmadi (Hepiniz degistiniz). Düsüncelerinizin elektromanyetik enerjisi degisti ve kendisini daha yüksek bir frekansa hizaladi. Bazilariniz hizli ve büyük bir degisim deneyimlediniz. Bazilariniz için degisimler daha süptil (ince) oldu. Ben dahil hepimiz için ve kesinlikle bu kanal, Reniyah için parlak bir macera oldu. Bazilariniz onun tümünü, herbiriniz ile ve grup enerjisi ile nasil olacagini bildigimi düsünebilirsiniz. Bilmiyorum. Bu grup enerjisinde sizinle bir birlikte – yaratici oldum. Sizin oldugunuz gibi, ben de sürekli bir tekamül ve genisleme halinde oldugum için, her biriniz degisirken degistim.

Simdi, bu grup enerjisine katiliminiz sona ererken, para ile ve paranin size nasil hizmet edebilecegi ile ilgili yeni bir perspektif ile bedenlenmis yasamlariniza geri dönüyorsunuz. Simdi paranin kendisinin kötü bir sey veya iyi bir sey olmadigini biliyorsunuz. Paranin arkasindaki degisim enerjisi de asli olarak iyi veya kötü degildir. Para etrafina yerlestirdiginiz yargilamalar onunla deneyimlerinizi belirler. Dünya üzerindeki bedenlenmenizde Isiga çok iman dolu sekilde hizmet edenleriniz ve insan yasaminda kalmanizda istirap çekenleriniz belki kendinizi bollugun yüksek akisi ile nasil hizalayabileceginizi göreceksiniz. Süphesiz bu sizin seçiminiz olacak, çünkü her biriniz bu birlikte – yaraticilik hakkina sahipsiniz.

Bir kapanis dersi olarak, utanç ve suçlama duygulari ile ilgili biraz tartisalim. Kaçiniz para ile ilgili ve insan yasaminda hayatta kalma ile ilgili birlikte veya ayri olarak bu duygulari hissettiniz ? Hepinizin hissettigini söylemenin uygun oldugunu düsünüyorum. Parasizliktan dolayi ve bununla birlikte dünyadaki statünüz ile ilgili utanç hissettiniz. Baskalarini suçladiginizi hissettiniz, belki vergi aldigi için hükümetlerinizi, borç aldiginiz para için sizi kovalayan senet toplayicilarinizi, ödeyemediginiz için evlerinizi ve mal varliginizi alanlari. Bir kez daha, utanma ve suçlama ayni paranin iki yönüdür ve korku içinde derin sekilde köklenmistir. Utanç içinde hissetmenize neden olan kendi varliginizin içinde yatan korkudur, gerçekten degersiz oldugunuz korkusu. Bu en tatsiz histir, çogunuzun isteyerek deneyimlemeyi seçmeyecegi en çok korkutan his. Bundan dolayi, dünyada hayatta kalmanin aci dolu deneyimleri için suçlayacak birini bulmak daha kolaydir.

Utanma veya suçlama her biri veya ikisi de Ilahi Insanlar olarak sizin statünüz ile uyusmayan enerjilerdir. Utanç ve suçlama eski enerji duygularidir. Yeni enerjileri kucaklamayi ve Ilahi Insanliginizi deneyimlemek için, duygularinizin frekansini yükseltmelisiniz, duygularinizi utanma ve suçlamanin bandindan uzaklastirin. Bu, çogunuz için, degisik derecelerde bir meydan okuma olacaktir, çünkü siz eski enerjilerde islemeye çok alistiniz. Yine de, Sevgililer, simdi, deyisin söyledigi gibi, konusmaniza yürümenizin zamanidir. Kaçiniz konusmalarinizda, tartisma gruplarinizda, kisisel hizmet isinizde sevginin gücünden bahsediyorsunuz ? Bu çogunuz için olmaliydi. Simdi sevgi içinde yasamanin gerçek anlamini anlamanizin ve uygulamanizin zamanidir.

Tartismis oldugumuz gibi, kendinizi sevmeden sevgi içinde yasayamazsiniz, baskalarini gerçekten sevemezsiniz. Utanç hissettiginizde kendinizi sevmek imkansizdir ve suçlama hissettiginizde de sevmek imkansizdir. Kendinizi sevmek ve sonra vergi toplayicilarinizi, borçlu olduklarinizi, elektriginizi/suyunuzu kesenleri, yasadiginiz yeri elinizden alanlari sevmek mümkündür. Bir kez daha, para basitçe bir degisim aracidir. Toplumlarinizda, bazi mallar ve hizmetler için parasal enerji degisiminin ne olacagi ile ilgili mevcut olan bazi anlasmalar vardir.

Örnegin, vergi ödeyerek hükümetlerinizi desteklemek için kollektif olarak anlasma yaptiniz. Ayrica, yiyecek, giysi, barinak ve gereksinim duydugunuz ve arzu ettiginiz diger seyler için ödeme yapmak için kisisel yasamlarinizda anlasmalar yaptiniz. Eger, anlasmalarinizi sürdüremediyseniz, Sevgililer, gerçekten, bu baska birinin hatasi degildir. Herhangi bir nedenle bununla ilgili utanacak bir sey yoktur. Sizin doganiz Ilahidir, mirasiniz Ilahidir. Matrix ile ilgili filmlerinizde oldugu gibi, siz düsünce halinde var olan (sakli, kapali) bir realiteyi deneyimliyorsunuz. Bu gezegende insan yasamlarinizda deneyimlediginiz sey Gerçekte Oldugunuz Kisi degildir. Bu, sahip olmayi seçtiginiz deneyimlerin bir toplamidir. Siz iyi seçim yaptiniz, Sevgililer, çünkü kozmik tarihte bunlar olaganüstü zamanlardir. Siz yaradilisin kendisinin genislemesinde muazzam sekilde açilan (yayilan) deneyin merkezindesiniz.

Çogunuz için aci ve istirap büyük oldu, çünkü sizi izleyecek olan insanligin jenerasyonlari için gezegensel bilinçliliginizin mavikopyasini degistirmeye geldiniz. Daha yüksek bir seviyede, arkadan takip edecekler için yolu aydinlatmak için, bazi deneyimlere sahip olmayi ve onlari daha yüksek sekillerde çözmeyi kabul ettiniz. Bu zamanlar simdi sizin arkanizdadir, eger siz öyle olmasini seçerseniz. Çalismaniz, bu itibarla, insanligin yarari için aciyi ve istirabi deneyimleyerek, yapildi. Simdi sizin göreviniz ve meydan okumaniz farklidir, yeni enerjilere uygun bir bir görev. Süphesiz, bu görev Ilahi Insan olmaktir – Ilahiliginizi ve ayrica Insanliginizi kucaklamak. Bu, daha önce bedenlenmis insanlar için bu sekilde elde edilir olmayan bir firsattir. Bu yeni enerjilere tam olarak dahil olmak v ekatilmak için, Sevgililer, kendinizi sevmeyi ögrenmelisiniz. Hala içinizde tuttugunuz utanma ve suçlama duygularini salivermelisiniz. Bu duygular, yasamlarinizda ve toplumlarinizda, parayi tasavvur ettiginizde girdigi kadar, baska hiç bir yerde girmez. Birlikte grup çalismamiz vasitasi ile, çogunuz bu duygularin bazilarinin kendi varliginizin içinde nerede yattigini kesfetti. Bu duygular para ve bolluk ile zorluklarinizin en önemli noktasindadir. Bu duygulari varliginizdan saliverdiginizde, para ile iliskinizin ve para verdiginiz ve aldiginiz kisiler ile iliskinizin çok daha hos olacagini kesfedeceksiniz. Siz kendi içinizde, eski enerjiler yerine yeni eneriler ile hizalandikça (uyumlandikça), baskalari bu yeni enerjileri size geri yansitacaktir. Eger utanma ve suçlama hissetmezseniz, gereksinim duydugunuz ve arzuladiginiz seyler size kolaylikla akacaktir. Siz para aldikça ve harcadikça, onun size bir degisim araci olarak iyi hizmet ettigini göreceksiniz ve artik o kim oldugunuzu tanimlama gücüne sahip olmayacak.

Simdi, sonuç olarak, bir kaç dakika grubumuza katilma süreci vasitasi ile nasil degistiginiz üzerine düsünmenizi istiyorum. Parayi ele almaniz ve bollugunuz ile ilgili kendinizle ilgili kavradiginiz sey nedir ? Bir enerji akisi olarak paranin dogasi ile ilgili kavradiginiz sey nedir ? Içinde isleyebileceginiz bu yeni enerjiler ile ilgili nasil hissediyorsunuz ve kendi Ilahi Insanliginizi kabul etmeye hazir misiniz ? Birlikte çalistigimiz grubu sona erdirdik, ama simdi, siz ilerleyebilir ve Ilahi bir Insan olarak, sevgi, sevinç ve bolluk içinde yasamaya baslayabilirsiniz. Bunu seçecek misiniz ?

Tekrar bulusuncaya kadar ;

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

Reniyah Wolf, Eva Aarrestad ve Sevgi ve Güçlendirme Vakfi, 2004, Tüm haklari saklıdır.

(Çeviri: Saffet Güler)