OCAK 2008: 1-1-1 Enerjileri

Yazdır Yazdır 

KALPTEN DOKUMA: DENGEDE KALMAK VE KALPTEN YARATMAK

OCAK 2008: 1:1:1 ENERJİLERİ

Başmelek Mikail ~ Celia Fenn kanalı ile

Sevgili Işıkişçileri, Yeni Yılın doğumunun bu aşamasında ve Yaradılışın ve Dönüşümün yeni döngüsünde, size Sevgimizi ve Sevincimizi sunmayı diliyoruz. Aslında, uzun bir yola geldiniz, kendinizi Üç – boyutlu insan varlıklardan İnsan Melekler dediğimiz Beş – boyutlu Varlıklara dönüştürdünüz ve değiştiniz. Ve böylece, bu zamanda, yarattığınız Dünyanın tezahürlerini almaya hazır olarak duruyorsunuz. Almak için açık olun ve sevgililer, Sevinç ile alın.

Bu mesajda, sadece bu ay için değil ayrıca sizi alacak olan ve 2012 “bitiş zamanı” işaretini geçirecek olan bu Işık Döngüsü için gelen enerjilerden söz edeceğiz. Aslında, o zamana kadar, Gezegeniniz tamamen Beşinci Boyutta var olacak ve bu sözleri okuyanlarınız insanlığı Realitenin bu yeni Algısına yükseltecek olan Öncüler ve Yol göstericiler olacaksınız.

Sevgili Işıkişçileri, yaşamın ve var oluşun yeni yolunun Liderleri ve Öğretmenleri olacaksınız. Bir örnek olarak öğretmenizi istiyoruz ve örneğiniz Sevgi ve Sevinçten olsun. Ama, Yeni Enerjide Liderin yolunun güç ve sahte cazibe/göz kamaştırma yolu olmadığını size hatırlatırız, çünkü bunlar egonun yoludur. Bu Yeni Enerjide liderin yolu Hizmet, Kendini – disipline sokma ve Alçakgönüllülüktür. Hatırlayın, liderlik pozisyonunda olmanız, sizin “daha çok tekamül etmiş” ve başkalarından “daha iyi” olduğunuz anlamına gelmez. Armağanlarınız, onları Gezegensel Kollektifin En Yüksek Hayrı için hizmette sunabilmeniz için verilmiştir. Öğrenirken hatalar yaparsınız ve yanlış seçimler yapabilirsiniz. Bunu kabul edecek kadar mütevazi olun ve yeni seçimler yapın. Varoluşun eski zihne – dayalı yollarını salıvermeyi öğrenirken ve Kalpten yaşamayı seçerken, bu kolay bir zaman değildir.

Ama, her şeyden önce sevgili Işıkişçileri, bir liderin kendini disipline soktuğunu hatırlayın. Şimdi, dediğimiz gibi, hepiniz yeni enerjide liderlersiniz ve kendini disipline sokma yeteneği önemlidir. Parıldayan Işık Feneri olacak şekilde başkalarına hizmetinizi ve yaşamınızı yapılandırabilir misiniz ve başkalarına örnek olabilir misiniz? Buna ulaşmanın tek yolu yaşamınızda İlahi Lütuf ve Gücün akışı ile çalışabilmek ve onu kişisel spiritüel uygulamalara ve Işık ve Minnettarlık Seremonilerine yapılandırabilmektir, hem bireysel olarak hem de topluluklarınızın içinde.

Yeni Başlangıç ve “Kalpten Dokuma”

Sevgili Işıkişçileri, yeni Beşinci – boyut Dünyanızı inşa ederken ve yaratırken, size “kalpten dokuma” dediğimiz şeyden bahsedeceğiz. Her biriniz kalplerinizde Kaynağın Parıldayan Işığını taşıyorsunuz ve birlikte çalışırken ve birlikte hayal kurarken ve birlikte yaratırken, “Tezahür” veya “Fiziksel Realite” dediğiniz “Göksel Sanatın” ışıldayan işini birlikte yaratmak için kalbinizin ışığını dokuyorsunuz. Sevgililer, eski Üçüncü – boyut Dünyasında tezahürleriniz ve yaratımlarınız zihinlerinizin ışığından dokunuyordu. Yeni Dünyada Kalbinizin ışığından dokuyacaksınız ve Kalbinizde yaşayan tüm Parlaklık ve Berraklık ile yaratacaksınız.

Sevgililer, kalpten dokumada daha çok ustalaştıkça ve kalbinizin arzularını realiteye dokudukça, “yeni bir yaratım” olacaksınız ve “yeni bir dünya” yaratacaksınız. Tüm insanları sevgi ile göreceksiniz, çünkü Beşinci Boyutta Her Şeydeki Ruhu görürsünüz ve her şeyde Birliği ve Sevgiyi görürsünüz. Karşılaştığınız her insanın yoluna saygı duyarsınız ve onurlandırırsınız, çünkü “yol” kavramını bir kez daha anlarsınız. Bu, Gezegendeki her insanın kendi yolunda yürüdüğü ve bu yolun onlar için en doğru “yol” olduğu anlamına gelir. Her yol artan kendini – bilmeye ve kendini – anlamaya götürür, her insan “yuvaya”– onların Dünyadaki İlahi Öz olduklarının anlayışına erişene kadar. Bu Aydınlanma yerinde, tüm yollar Tanrı’nın Kalbinden Parıldayan Işığın spiralleridir. Ve böylece, her biriniz aslında Dünyada yürüyen Işık olduğunuzun farkında olursunuz, burada Dünyada herkesin görebilmesi için parıldayan ışığın goblenini yaratmanız için her Parıldayan Spiralin güzelliği artar.

Sevgililer, kendi “yol”unuzu bulmanın yolu kendi Kalbinizi dinlemektir. İçsel hislerinizi ve sezgilerini izleyin, olmanız gereken yere yönlendirilirsiniz. Kalbinizdeki İkiz Alevi tutuşturduğunuzda, daima içinizdeki Parıldayan Işık tarafından yönlendirildiğinizden emin olabilirsiniz!

Yaratma Yeteneği: Olasılık ve Olabilirlik

Sevgililer, bu son döngüde size Yaratma ve Tezahür ettirme ile ilgili fazla miktarda konuştuk ve sizi Yaşamanın ve Algılamanın yeni yoluna götürecek olan “Sonsuzluk Kodları”nın aktivasyonundan söz ettik. Bu zamanda bir kavram daha eklemek istiyoruz.

Bu yeni realitede Yaratıcılar olarak ustalıklarınızı aktive ederken, Her Şeyin Mümkün olduğunu anlamanızı istiyoruz. Evet, dedikleri gibi, eğer onu hayal edebilirseniz, yaratabilirsiniz! Bu gerçekten doğrudur! Buna “Olasılık Alanı” adını verirdik. “Olasılık Alanı” içinde “tüm potansiyel” yatar – her şey mümkündür. Her şey Olasılık Alanı içinde var olur. Bu Kaynağın Kalbidir ve Yaratım ve Tezahür dizilerine başlamak için sadece Gerçek Arzunun Manyetik Kuvvetini gerektirir.

Ancak Sevgililer, bu potansiyel yerinde bizim “kaosun rahmi” dediğimiz şey var olmaktadır. Çünkü, tüm olasılıkların saf potansiyel olarak eşzamanlı olarak var olduğu yer, aslında kaotiktir. Kalplerinde merkezlenmiş olanlar ve tamamen topraklananlar Seçim operasyonu vasıtası ile kaosu yönlendirebilirler. Olasılık Alanı içinde bir Seçim yaptığınız zaman, “Olabilirlik Alanı” denen bir Işık Spirali yaratırsınız, bu alandan Kalbinizin seçimlerine göre tezahür ettirirsiniz.

Sevgililer, bir çoğunuzun yaşamlarınızda kaos, boşluk ve yön yoksunluğu deneyimlemenizin nedeni budur. Olasılık Alanına girdiğinizde, potansiyel ile bunalırsınız ve kendi Işık Spiralinizi, kendi Olabilirlik Alanınızı aktive etmek için hangi seçimleri yapacağınızı bilmezsiniz. Çünkü, bu sadece, “Olabilirlik Alanı” olarak bilinen Yaratım Dizisini aktive edecek olan, Kalbinizin ve Ruhunuzun arzularından seçimler yapma konusudur.

“Olabilirlik Alanı” mucizevi yaratım ve tezahürlere götüren düzenli olaylar dizisi üretir. Bu, eşzamanlılıklar ve fırsatlar üreten enerjidir. Ama, Olabilirlik Alanı içinde bile yapılacak seçimler vardır. Evren size birçok olası tezahürler ve sonuçlar sunar ve Olabilirlik vasıtası ile Olasılığı ve Tezahürü topraklayacak olan son seçimi yapmak size bağlıdır.

Ve böylece, Sevgililer, kalbinizin ışığından nasıl dokuyacağınızı öğrenmeye başladıkça ve Olasılık ve Olabilirlik Alanlarında yarattıkça, Işık Spirallerinin gözlerinizin önünde fiziksel forma tezahür ettiğini görürken güven kazanacaksınız. Ve daha ustalaştıkça daha hızlı ve daha ustalıkla yaratabileceksiniz. Olasılığınızı seçeceksiniz, Olabilirliklerinizi aktive edeceksiniz ve Tezahür ve Yaratım seçimlerinizi yapacaksınız. Ve kıtlık ve yoksunluk ve endişe geçmişin anıları olurken, bu gerçekten mucizevi görünecek.

Dengede Kalmak

Ve şimdi, bu zamanda, Yeni Dünyanın bir başka ustalığından söz etmek istiyoruz, İçsel Dengenizi korumak ve dengede kalmak. Sevgililer, Dünyada barış ve denge yaratacak mısınız? O zaman kendi içinizde dengede kalın ve kendi içinizde barışa sahip olun! Çünkü, dışsal realitede gördüğünüz denge, kendi içinizde yarattığınız Dengenin yansımasıdır. Çünkü Dışsal tezahür daima İçsel Dünyanın yansımasıdır ve eğer kendinizi Sevgi, Barış ve Sevinçte merkezlerseniz, Beşinci Boyuttaki Realiteniz olarak deneyimleyeceğiniz şeyler bunlardır.

Yeni Realitede “dengede nasıl yürüyebileceğinizi” anlamanız için size bazı “araçlar” sunacağız. Sevgililer, ıstırap çekmeye ve acı ve yoksunluk içinde olmaya gerek yok. “Yükseliş semptomları” dediğiniz şey sadece Beşinci – boyut Realitenizde denge dışında olduğunuzun bir göstergesidir. Eğer önceden denge dışında iseniz, Kozmik enerjinin daha güçlü olduğu zamanlarda dengesizlikleri, rahatsızlık ve hatta hastalık olarak çok daha yoğun şekilde hissedersiniz.

Şimdi, kalpten dokuma ve Gezegende Bütünleşme sürecine başlarken, kadim bilgelerin ve yerli insanların bu yeni yerde değeri olan birçok ustalıklara sahip olduklarını görürsünüz. Elemental enerjiler ile çalışırken, Kim Olduğunuzun süptil özünü keşfedersiniz – İçinizdeki Tanrı Gücünün Özünü. Bu, Ruh, Ateş, Su, Hava ve Topraktır… tüm Tezahürün doğası. Bunlar fiziksel varlığınızda ve yolunuzda denge yaratmak için içinizde dengede tutmanız gereken elementlerdir.

RUH: Ruh ile dengede olduğunuz zaman, Kalbinize bağlanırsınız ve Evrensel Sevgi ve Sevinç ve Huzuru yayarsınız. “Her şeyin bir” olduğunu hissedersiniz ve tüm yaşam ile Uyum ve Saygı içinde yaşarsınız. Kalbinizin rehberliğini izleyerek yolunuzda güvenle yürürsünüz.

Bu dengeyi ve bağlantıyı kaybettiğinizde, egonun kalıplarına ve zihin analizine düşersiniz. Burada, yargılarsınız ve kategorize edersiniz ve güvende hissetmek için başkalarının düşüncelerine ve rehberliğine bel bağlarsınız. Yaşamınızda Sevgi ve Sevinç eksikliği hissedersiniz, çünkü içsel Işık Kaynağınıza bağlı değilsiniz.

Bu dengesizliği hissettiğinizde, dengeyi tekrar yaratma işiniz kim Olduğunuzun özü olan Kalbinizin çekirdeğindeki Sevgi ve Sevince yeniden bağlanmaktır. Tüm korkuları ve tüm yargılamaları salıverin, zihnin ve egonun kontrolünü salıverin. Sevinci ve Sevgiyi tekrar hissedebilene kadar yaşamınızda Ruhun akışına teslim olun. Başka her şeyin illüzyon olduğunu bilin.

Ayrıca varlığınızın diğer elemental enerjilerinde dengesizlikler olup olmadığına bakabilirsiniz.

ATEŞ: Ateş enerjiniz dengede olduğu zaman, yaşamınız için Motivasyon ve Coşku hissi duyumsarsınız. Enerjiniz olur ve Sevinç hissedersiniz. Tutkunuza ve Duygusal enerjilerinize bağlı olursunuz.

Ateş enerjisi dengede olmadığı zaman, yorgun hatta tükenmiş hissedersiniz. Kızgın veya paniklemiş hissedersiniz ve yıkıcı öfke ve sertliğe düşebilirsiniz. Hareket ve büyüme yoksunluğunuzu haklı çıkarmak için yargılamaya girişirsiniz.

Ateş enerjisini dengelemek için, Ateş Seremonisi yapmak iyidir. Yaşamınızda artık gereksiniminiz olmayan her şeyi ateşe atın ve Ateşin dönüştürücü gücünden sizi Tutkunuza ve Sevincinize yeniden bağlamasını isteyin.

SU: Su elemental enerjiniz dengede olduğu zaman, Besleyicilik, Özen Gösterme, Nezaket ve Paylaşmanın niteliklerini gösterirsiniz. Güven ve Onaylanma hissedersiniz, Lütuf ve Minnettarlık içinde yaşarsınız. Her zaman Koşulsuz Sevgi hissedersiniz.

Su enerjiniz denge dışı olduğunda, üzüntü, depresyon hissedersiniz ve kendinize acırsınız. Ağlamaklı ve mutsuz hissedersiniz ve yaşamınızdan hoşnut olmazsınız. Kendinizi başkaları ile karşılaştırırsınız ve bir şekilde hayat tarafından aldatıldığınızı düşünürsünüz.

Su enerjinizin dengesini yeniden kazanmak için, temizlik ve dengelenme için Su Seremonisi yapmak iyidir. Sudan sizi Lütuf ve Dinginliğe yeniden bağlamasını isteyin. Varlığınızın derinlerinde Besleyicilik, Sevgi ve Nezaketin özünü hissedebilmeniz için Kalbinizi suya açın.

HAVA: Hava enerjiniz ile dengede olduğunuzda, İyimser, umut dolu ve Merkezlenmiş hissedersiniz. Yaşamın meydan okumalarına karşı esnek olursunuz ve değişim ve büyüme sürecini Sevinç ile kabul edersiniz. Yaşamınızda nasıl ortaya çıkarsa çıksın değişimi bir kutsama olarak görürsünüz, çünkü içsel kutsamaları algılarsınız. Hava elementi harekete, Değişimlere izin verir ve Ruhun Esnekliğini geliştirir ve Spiritüel Tekamül ve Büyüme süreçlerine Güveni geliştirir.

Hava elementi denge dışında olduğu zaman, endişeli, katı ve “yapışmış” hissedersiniz. Değişimin sizi tehdit ettiğini hissedersiniz ve tartışmacı ve savunmacı olursunuz. Yaşamınızda odak ve yön eksikliği olur. Başkalarını işitmezsiniz ve onlar da sizi işitmez. Etrafınızda kaos ve dağılma hissi deneyimleyebilirsiniz.

Hava dengesini yeniden sağlamak için, Hava elementalleri için bir Seremoni yapın. Havadan, size esnek ve minnettar olmayı ve rüzgarla eğilmeyi öğretmesini isteyin, böylece içsel kuvvet ve direnç kazanırsınız. Havadan, rüzgarın kanatlarında bir kartal gibi yükselebilmenizi, sizin Gerçeğiniz olan Gerçeği ve Tüm Var Olana Sevgiyi görebilmenizi isteyin.

TOPRAK: Toprak enerjiniz dengede olduğunda, yaşamınız Yapılandırılır ve Düzenlenir ve fiziksel Bolluk ve Sevinç hissedersiniz. Dünyada Güven ve Emniyet hissedersiniz ve gereksinimlerinizin sağlanacağına güvenirsiniz. Bedeninizde olmaktan haz alırsınız ve Sağlık ve Canlılık hissedersiniz. Fiziksel bedeninizi sevgi ve besleyicilik ile onurlandırır ve özen gösterirsiniz. Fiziksel çevrenizi onurlandırırsınız ve Basitlik ve Lütuf ve Güzellik ile yaşarsınız. Basit şeyler size keyif verir.

Toprak enerjiniz dengede olmadığında, zaman zaman uyuşuk, yönünü kaybetmiş ve sersem hissedersiniz. Yoksunluk ve kıtlıktan korkarsınız ve açgözlü ve bencil olursunuz. Başkalarından almaya isteksiz olursunuz. Belki fiziksel olarak zayıf ve yorgun ve hasta hissedersiniz ve fiziksel varlığınıza ve çevrenize özen göstermek için çok az motivasyonunuz olur. Sevinç eksikliği ve yaşamınızda başarı eksikliği hissedersiniz.

Toprak dengesini yeniden kazanmak için Toprak elementalleri ile Seremoni yapın ve içinizdeki Toprağa yeniden bağlanmayı isteyin. Topraklanmış bir şekilde tezahür ettirebilmeniz ve yaratabilmeniz için ve de fiziksel bedeninizde yaşamdan zevk almanız için yaşamınızda “topraklanma” veçhesini isteyin. Basitlik ve Lütuf ile bedeninizi ve çevrenizi onurlandıracak dengeli bir hayatın nasıl yaşanacağının gösterilmesini isteyin.

Ocak 2008 Enerjileri

Sevgililer, 1:1:1 kapısından geçerken size açılacak olan Saf Potansiyelin Kaosunu hissedeceksiniz! Farklı enerji akımlarına kapılırken endişeli ve sinirli hissetseniz bile, sadece Seçimler yapmanız gerektiğini bilin. Sorumluluğunuz kendiniz ile ve bu zamanda deneyimleyeceğiniz şeyler ile ilgili seçimler yapmaktır.

Güneş 21 Ocak’a kadar Oğlak Burcunda olacak, 21 Ocak’ta kova Burcuna girecek. Oğlak burcundaki Yeni Ay 8 Ocak’ta ve Aslan/Kova’daki Dolunay 22 Ocak’ta. Toprak burcu olan Oğlakta olan Yeni Ay bundan sonraki Yaratım ve Tezahür Döngüsü için niyet “tohumları” ekmek için iyi bir zamandır. Sizin niyetleriniz neler ve bu zamanda neyi Yaratmayı diliyorsunuz? Aslan burcundaki Dolunay Ateş Ayıdır ve enerji Tutku ve Duyusallık ile dolu olacak. İçinize gidip Ruhunuzun ve Kalbinizin tutkularına bağlanmanız için iyi bir zaman olacak.

2008’deki en önemli Hizalanmalar Pluto ve Jüpiter’in hareketleri olacak. Pluto değişim ve dönüşümün yakıtı olmaya devam edecek ve Jüpiter aydınlanma ve genişleme getirecek. 2008’de Jüpiter Oğlakta olacak, Eril Enerjiyi temsil eden Toprak burcu. Gezegenin fiziksel dönüşümünde yeni enerjinin açılışını bekleyebilirsiniz, ayrıca Gezegende İlahi Eril Enerjinin genişlemesini ve büyümesini bekleyebilirsiniz. Değişim için, odak Eril enerjide ve Yeni Dünya için Yeni İlahi Dişil Tanrıça enerjisinin partneri olarak kendisini nasıl ifade edeceğinde olacak.

Pluto 26 Ocak’ta Yay burcundan Oğlak’a geçecek. 2 Nisan’da gerileyecek ve 14 Haziranda Yay burcuna geri dönecek. Bu, Yeni tezahürleri görmeye başlayacağınız anlamına gelir, ama hem bireysel hem de gezegen olarak hala Eski Dünya enerjilerinden ve yaşamlarınızdaki kalıplardan kalmış olan sorunları çözmek ve salıvermek için size son bir fırsat verilecek. Pluto 26 Kasımda Oğlak’a girecek, Yay ve Galaktik Merkez transitini bitirmiş olarak burada kalacak.

Merkür 28 Ocak’ta, 18 Şubat’a kadar gerileyecek, bu yaşamınızdaki sorunları yeniden düşünmek için size verilen bir diğer zamandır.

Son olarak, Ocak ayında, Venüs Yay’da ve Mars İkizler’de olacak – Tanrıça ve Tanrı Ateş ve havada birbirlerine karşı. Kişisel ilişkilerin ve romantizmin tutkulu ve geçici olmasını bekleyebilirsiniz, dengede kalmak için dikkatli olun!

Yeni Yıl dediğiniz Yeni Döngüye girerken, size Sevinç ve Sevgi diliyoruz. Daha Parlak Işığa ve Sevgiyi Spirallenesiniz.

© 2007-8 Celia Fenn and Starchild Global

(ÇEVİRİ; Saffet Güler)