- Koşulsuz Sevgi - https://www.kosulsuz-sevgi.com -

KRYON MESAJI: BİLGELİK

Bu canlı kanallık Delphi Üniversitesinde verildi

7 Temmuz 2018

Lee Carroll kanalıyla

Selamlar, sevgililer, Ben Manyetik Hizmet’ten Kryon’um. Ruhunuzun burada gezegende o veya bu şekilde bulunduğu zamanın uzunluğunu bilmek sizi şaşırtırdı. Bunlar, uygunluk perdesinin arkasında tamamen saklanan şeylerdir.

Bununla demek istediğim, geçmişin enerjileriyle sürekli olarak kesintiye uğramanız size gerçekten hizmet etmez. Bu nedenle ezoterik olarak sizin için, her zaman belki de, bunun sahip olduğunuz tek yaşam olduğu hissi var. Bilmelisiniz ki, kasten, bundan daha fazlası olduğunun gerçek kanıtı yoktur. Gelip omuzunuza dokunup “Bak, benim! Hala buradayım!” diyebilecek hiç kimse yoktur. Bu nedenle sevgililer, gerçeğin temsilcisi Kryon olarak bununla ilgili tek söyleyeceğim şey, bunun inanca sahip olarak ve spiritüel mantık ve sezgiyi kullanarak gerçek olduğuna inandığınız bir şey olduğudur.

Bilgelikteki Değişiklikler Önünüzde

İnsan durumu değişiyor ve bu değişimde aslında yer değiştiren şey bilgeliğin İnsan alet takımıdır. Sizin alanınızdaki şeylerin hepsinden, bilgelik neredeyse başka her şeye bağlı olan şeylerden biridir. Sezgiye bağlıdır. Akaşınıza bağlıdır ve sizin için yeni olan bir şeye bağlıdır. Bu yeni nitelik, en sonunda isimlendireceğiniz bir şeydir, ama ruhsal olarak buraya ait olduğunuzun hissinin bazı başka isimleri var. Bu, şeyler doğru olduğu zaman bir bilme hissidir. Bu, çağların bilgeliğini işittiğiniz ve bunun doğru olduğunu duyumsadığınız zaman istemsiz şekilde hemfikir olarak başınızla onayladığınız bir bilme halidir.

Bu, yakında bazılarınızın deneyimleyeceği yeni bir şeydir. “Gerçeğin sezgiyle elde edilmesi”nin evrimine sahip olmaya başlayacaksınız. Şeyler, bedeninizin tepkisi ile ölçebileceğiniz bir şekilde gerçeğin saflığı ile çınlamaya başlayacak. Bir şey olacak – belki bu bir hareket olacak, belki bir his olacak, belki ürperti veya başka bir şey. Belki sizin için doğruluk ile çınlayacak bir şey olacak ve bunun doğru olduğunu bileceksiniz.

Bu, daha eski enerjide yenidir, orada değildi – tanımladığım gibi değil. Bazı kadınlar “Eski enerjide bu şeyin sezgisine sahibim” diyecektir. Sevgililer, bugün sahip olduğunuz derecede değil ve tüm İnsanların en sonunda hissedecekleri derecede değil. Çünkü kadınlar genelde daha iyi sezgiye sahip olduğu için veya beyinlerindeki biyolojik olarak farklı olan bir bağlantı nedeniyle, bu kadınlara ait olmuş olabilecek iken, şimdi tüm insanlık için elde edilebilirdir.    İçinde oturduğunuz gerçekliğin fiziğinin değişmeye başladığını söyleyebilirsiniz. Hatta siz ve etrafınızdakilerin daha bilge olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

Tanımlanan Bilgelik

Bilgelik çok ilginç bir çalışmadır. İnsanlığın bilgeliğine bir bakmak isterseniz, çok ilginç bir geri planı vardı, çünkü o gerçekte hiç de bilgelik değildir. Bu kendini kutlamanın sınırlı bir versiyonudur. Bilincinizin evrim seviyesinde, bu içe – dönük bir bilgeliktir. O kadar bilge olduğu için kendisini kutlayan bir bilgelik türüdür. Buna “dizginlenmiş bilgelik” veya “kuşatılmış bilgelik” diyeceğiz.

Bugün bu üniversitede Bilgelik Tapınağı adı verilen bir yerde oturuyoruz, “tapınak” ismiyle Tanrının, yaratıcı kaynağın bilgeliğini belirtiyor, tüm kaynakların üzerinde olan ve büyük şefkat ve sevgiyi kapsayan kaynak. Gerçek bilgelik hakkındaki ilginç şeylerden biri onun sessiz olmasıdır. O biliştir ve sadece düşünmekten daha fazlasını kapsar. Ünlü “Düşünen Adam” heykeli size düşünürün aynı zamanda bilge olduğu sonucunu getirebilir. Bunun doğru olması gerekmez. O sadece bunun hakkında düşünmektedir. Geçmiş algınızda, bilgelik neredeyse her zaman beyin ile bağlantılı bir şeydir. Bilge olan insan ne kadar entellektüel?

Size daha önce söyledim ve tekrar söyleyeceğim: Sevgi olmadan bilgelik sözcüklerden başka bir şey değildir. Şefkat temeli olmadan bilgelik, bilgelik değildir. Sadece üzerinde düşünmek için varsayımlardır – düşünme adına düşünme grubu. Gerçek bilgelik, güzel, öz, spiritüel hakikat olan şeyi inceleyen şekilde bir arada çalışan sevgi ve şefkatin sonucudur. Bundan özlemini çektiğiniz çağların bilgeliği ortaya çıkar. Beyin size bilgelik veremez. Size yüksek düşünce ve bilgelik illüzyonu verebilir. Ama size sadece “dizginlenmiş bilgelik” dediğim şeyi, kendini kutlamanın parmaklığında kapsanan bilgeliği verebilir.

Ünlü bir hikaye vardır: Bir kapıyı açmayı dileyenler var, bu nedenle kafalarını tekrar tekrar kapıya çarparlar. Bu arada kapı asla açılmaz, ama kafalarını çarptıkları için kendilerini kutlarlar. Bir süre sonra, kafalarını çarpmayı bırakırlar ve kapının açılmış olduğunu duyururlar, kapı hiç açılmamış olsa da. Hatta bazıları kapı aslında açılmadığında, kapının açılmış olduğunu kutlamanın parçası olma girişiminde kafalarını kapıya vurmak için hayatlarını verirler. Bir süre sonra, kapının tekrar açılması gerektiğini kavrarlar, ilk seferinde hiç açılmamış olmasına rağmen. Bu nedenle geri gelirler ve kafalarını tekrar kapıya çarparlar.

Kafa – çarpma – psödo – kapı – açılmasını yaptıkları her seferinde, bitirdikleri zaman kendilerini kutlarlar ve hatta kafalarını çarpmayı başarmak için gereken bilgelikten konuşurlar. Bu içinde büyüdüğünüz eski enerjide insanlığın en iyi halidir. Konuşmakta olduğum şeyi tam olarak biliyorsunuz, öyle değil mi? Bir süre sonra kafalarını tekrar çarparlar. Bazen kapının farklı isimleri vardır. Bazen kapılar farklıdır, ama aslında asla açılmazlar. Bunda bile, bir şekilde kendini kandırma vardır ve kendini kutlama döngüsü ile sonuçlanır. Asla gerçekleşmeyen bilgeliğin onaylanması vardır, çünkü o sahte mantık ve mitoloji çemberindedir ve kapıyı açmanın ne anlama geldiği ile ilgili İnsan beyninin fikrini gerçekten asla aşmaz.

Oraya kapının anahtarı olan bir insan gelir ve kapıyı kolayca açar. Kapı yetkilileri şok olur ve çabucak o kişiyi alırlar ve bir daha hiç geri gelmemesini söylerler. Bunun nedeni onların şimdi şeytan veya okült ile uğraştıklarını bilmeleridir – çünkü anahtarı olan insanın, bir İnsanın yapabildiği varsayılan herhangi bir şeyin gerçekliğinin dışında olan çözümleri vardı. Bundan dolayı, onlar kapıyı çarpıp kapatırlar ve kendi yollarıyla kapıyı açmak için kafalarını kapıya vurmaya devam ederler. Her şeye karşın, kafa – çarpmaya şimdi saygı duyulmaktadır ve kapı ile çalışmanın beklenen şeklidir.

Çağların bilgeliği, aslında bilge değilken bilge olduğuna inanan ve uydurulan veya cahilliğinde gerçek olarak algılanan şeyler için kendisini kutlayan işlevsiz zihniyetten gelir. Size bir deyiş verdik: “Aptal, aptal olduğunu bilmez.” Kapıya kafalarını çarparak açmaya çalışanlar aynı özelliğe sahiptir. Onlar ultra – aptal olabilirler ve asla bunu görmezler veya bilmezler. Aptalca konuşup yürürler ve bunu asla kavramazlar. Ancak diğerleri bunu hemen görmeye başlar. İnsan ırkı işlevsiz olduğunu bilmez. Sadece şu anda bilgeliğin ne olduğuna inandığının bu duyurusundan yukarı tırmanarak çıkmaktadır. Ama aslında, içinde bulunduğu aptalın kabuğundan çıkmaya başlıyor.

Ortaya Çıkan Yeni Bilgelik

“Dizginlenmemiş bilgelik” (gerçek şey) karmaşıktır ve bilgeliğin neye benzemesi gerektiği ile ilgili size anlatılmış olan şeyden çok farklıdır. Bu entelektüel düşünüre ait değildir, sevgililer. Şefkatli İnsana aittir. Bilgelik daha önce hiç düşünmediğiniz yeni bir yön alıyor, çünkü o öğretilmez. Bu gezegenin üstatları bilgeliğe sahip miydi? Eğer öyleyse, ne kadar gürültü yaptılar? Yanıt hiç. Onlar oturdular ve sessiz idiler, yine de onlardan dışarı yayılan bilgelik çağların derin bilgeliği idi. Size bakıp kalbinizi Yaradanın sevgisi ve şefkati ile eritebiliyorlardı ve sonuç saf bilgelik idi.

Dizginlenmiş bilgelik veya “kutudaki bilgelik” çok fazla gürültü yapar ve kendisini hakikat olarak ilan eder. Kendisinin “en iyi bilgelik” olduğu bilgelik hiyerarşisinde kendisini işaret eder. Kendisini aşırı düşünür, kendisini savunmak için mitolojiler yaratır ve hayatta kalmak için öldürür. Yine de tüm bu işlevsizlikte, arızalı olduğunu göremez.

“Dizginlenmemiş bilgelik” beyinden gelmez. Bunun yerine, hücrelerden gelir. Ancak, bu ifade sizi biyolojinin basit kimya olduğu tartışmasına sokacaktır. Ama ileri düşünür bunun yerine sorabilir, “DNA’nızın içinde gerçekte, aslında ne olabilir? Çok boyutlu kimya olabilir mi? Eğer öyleyse, neyi içerir?”

Çokboyutlu biyolojiyi temsil eden enerji alanı olan İnsan Merkabah’ına inanıyor musunuz? Belki o mükemmel spiritüel bir alandır? Elyesa onu gördü! (II Krallar – Kutsal İncil). Onun çok büyük olduğunu biliyor muydunuz? Genişliği sekiz metredir! Mükemmel modelleri ve fraktalları da vardır. Eğer Hayat Çiçeği bilgisini çalıştıysanız, Merkabah’ın yoğunluğunu, karmaşıklığını ve potansiyelini gördünüz. Ama durun, onun çokboyutlu olduğunu söyledim, ezoterik değil – bu onun fizik olduğu anlamına gelir! Doğru. Tanrının (üstat Yaratıcı) üstat fizikçi olduğunun ve bu nedenle fizik araştırmasının sadece derin fiziğin spiritüel üstat planının araştırılması olduğunun kabul edildiği bir gün gelecek. Aslında, basitçe artık bilimi ve ruhsallığı ayıramayacağınız bir gün gelecek.

Bu Merkaba bir gün görebileceğiniz modelleme ile doludur. Bilimin bir gün, çokboyutlu ve kuantum modellemeyi gözleme yeteneğini keşfedeceği bir yere evrimleşmesi kaçınılmazdır. Bunu yaptığınız zaman, bu devrimci olacak ve her İnsanın spiritüel ve sağlık modeli olduğunun muazzam kavrayışını yaratacak. Bilim bunu her İnsanın etrafında görecek ve kendisini modelleme ne kadar sağlıklı oldukları, ne kadar dengeli oldukları ve hatta belki kaç tane geçmiş hayata sahip oldukları ile ilgili tanı olacak. Bu geliyor, ama bu Merkabah’ta, “Nasıl üretiliyor? O nereden geliyor?” sorusunu soruyorum.

O ruhtan geliyor” diyebilecek olanlar var. O zaman, “Pekala o zaman, ruh nerede?” diye sorabilirsiniz. Bu, hiçbiri doğru olmayan birçok yanıta yol açan mantıktır. Entelektüel bilgeliğe dayanarak tahmin ediyorsunuz.

Gerçek yanıt bilge bir yanıttır ve düşünebileceğiniz her şeyden çok daha fazla pratiktir. Merkabah nereden geliyor? Kollektif DNA nızdan geliyor, çünkü o güzel kadim DNA yıldızlardan gelir. DNA’nın çokboyutlu parçalarındaki modelleme, İnsan Merkabah’ınız olan şeyi yaratır ve o kutsaldır. O sadece gezegeninizin bilgeliği içermez, aynı zamanda kozmosun kendisini içerir. Biyolojinizin İnsan mantığının ötesinde olan ve bunun yerine Yaratıcının bilgeliğinin parçası olan bir yere sahip olduğunu – ve onun beyinde yaratılmadığını – onaylamanız gereken bir gün gelecek.

DNA da başka bir şey daha vardır. O “herşeyin hafızasıdır”. Gezegende Akaşınızın hafızasıdır. Kimdiniz? Yaşam ardına yaşamda neleri başardınız. Herhangi bir şey öğrendiniz mi? Gezegendeki en büyük “dizginlenmemiş bilgelik” tam da, tam burada oturan yaşlı ruhlardan gelecek. Bu, üstatların sahip olduğu aynı bilgeliktir ve aynı yerden gelir. Bunun entelektüel uğraş ile ilgisi yoktur ve kafayı mitoloji adı verilen kapıya çarpmaktan daha iyisini bilir. Bu galaksinizin asıl, pratik tarihine sağlam şekilde topraklanmıştır.

Tarihin en büyük düşünürleri kimlerdi? Bazıları Yunanlılar der. Onların kendi Tanrılarını İnsan doğası ile eşleştirip işlevsiz kıldıklarını not edin. Bu nedenle onlar kendi “bilgelik kapılarını” entelektüel uğraştan fazlası olan herhangi bir şeye asla açılmayan bir kapı yapmakta çok iyi idiler veya Tanrının aynen bir İnsan gibi olduğu fikri fikrinde. Gerçek bilgelik çok daha sonra gelecekti.

İnsanlığın Yeni Bilgeliğinin Gelmekte Olan Gelişimi

“Dizginlenmemiş bilgelik” sessiz olur ve Akaşik Kaydın derinliklerinden, çalışan şeyleri, çalışmayan şeyleri çekip çıkarır. Negatif olmayan, pozitif olan anılara sahip olmaya başlar. “Dizginlenmemiş bilgelik” kendisini anlamaya ve yaradılışın şefkati üzerinde düşünmeye başlar. Burada evrimleşmiş bir İnsanda aranacak özelliklerden beş tanesi var:

Bir numara: Sessiz olurlar – göğüslerine vurmazlar.

İki numara: Bildikleri her şeyin var olan şeyin bir kesri (parçası) olduğunu kavrarlar.

Üç numara: Her zaman beklenmeyene hazırdırlar ve herhangi bir şeyin “tamam” olduğunu hiç düşünmezler.

Dört numara: Koşulsuz ve derinden severler. İnsanlığı ve dünyayı görünür şekilde severler.

Beş numara: “Genişlemiş” şefkate sahiptirler – henüz görmediğiniz bir şey.

Bunlar gezegende en bilge olacak olanlardır ve geliyorlar. Gezegende en büyük bilgelik “yüksek düşünceden” gelmez, insanlık tarafından zamanın çağlarında deneyimlenmekte olan şeylerden gelir. Yalnızca yaşlı ruhlar buna sahiptir. DNA’daki Akash bu niteliğe uyanıyor ve bunu ilk kez 2012’den sonra gelmekte olan yeni çocuklarda göreceksiniz. Şimdi bile, “zeki” olan çocuklar ve “yılların ötesinde bilge” olan çocuklar arasındaki farkı görüyorsunuz.

Uygulanabilir

Bu yeni türde bilgelik tartışmasından alabileceğiniz şey nedir? Bu, her şeyin işlediği şekli değiştirmeye başlayacak ve bazıları için korku verici olabilir. Değişim bu şekildedir. Günlük yaşamı ve çağlardır aynı olmuş olan şeyleri değiştirmeye başlar. “Normal” olan başka bir şeye biçim değiştirmeye başlar.

Bu yeni, evrimleşen İnsan doğası iş yaptığınız şekli etkiler. İş liderliği, çalışanların gerçek İnsan kaynakları olduğunu ve gezegende var olan en değerli şey olduğunu anlamaya başlayacak. Bundan dolayı, çalışanlardan daha çok ailedirler ve iş yerinde yardımsever olmalıdırlar. Yeni iş alanı için alt çizgi finansal sonuç ve “ailenin” şirkette işi nasıl yaptığının birleşimi olacaktır. Yönetim “iş deneyimini” orada çalışan herkes için daha huzurlu ve verimli yapmak için neler yapabilir? Büyük kurumlar geniş aileler olacak ve çalışanlar hiç ayrılmak istemeyebilirler, çünkü birçok şekillerde onlara bakılır, özen gösterilir. Bu bir tür Polyanna mıdır? Sevgililer, bu zaten bazı kültürlerde buradadır.

Bilgelik politikada neye benzer? Bundan daha önce söz ettik, ama bazılarının tekrar işitmeye gereksinimi var. Eğer bir aday başka bir adayı etik olmayan bir şekilde eleştirirse, onu düşüreceğiniz bir gün gelecek. Bunu yapacaksınız, çünkü bu size gerçekte kim olduklarını gösterir. Eğer bir aday rakiplerine sert şekilde konuşursa ve onları kaba isimlerle çağırırsa, onları düşüreceksiniz. Nezaketsizlik, onların kişiliklerini görmeniz için şeffaf bir penceredir ve halk bundan uzaklaşır. Seçmenler en hararetli fikir anlaşmazlıklarında bile bütünlük, dürüstlük, şefkat ve nezaket bekler. Aniden siyasi sürecin evrimleşmesi olur ve anlaşılmak ya da kazanmak için bir taraf diğerine kıyım yapmak zorunda olmayacak. Yanlış bilgiyle kazanmak sahtekar ve kabul edilmez olarak görülecek.

Bu politikacıların kampanyalarını değiştirecek ve bu geliyor. Birbirlerine yeterince iyi olamadıklarını göreceksiniz! Ancak, halk beklediği şeyi değiştirmeye başladığı zaman, birçok eski politikacı karşılık verecek ve seçilmek için bu beklentiye uymaya çalışacak. Ama eğer bu sahte ise, bunu da göreceksiniz. Halk sahnesinde, eğer gerçekte kim olduğu değilse, İnsan nazik ve şefkatli rolü yapamaz. Gerçeklik çabucak görünür.

İlk kez iki veya daha fazla adayın şefkat ile karşı karşıya geldikleri ve bunu kastettikleri ve rakiplerinden gerçekten hoşlandıkları bir yarışma olduğunda, bu sizin için taze nefes almak gibi olacak! Muhalif fikirleri dinlemeye başlayacaksınız ve negatif olana yoğunlaşmayacaksınız. Farkı göreceksiniz ve bunun gerçek bir oyun değiştirici olduğunu kavrayacaksınız. Bu kimin seçileceğini değiştirecek. Çünkü seçilen kişi, liderlik rolünde altında çalışanlardan bütünlük beklemeye devam edecek. Bu her şeyi değiştirecek, çünkü bu kalp olmayan yerden, evrimleşen DNA dan geliyor. Şefkat yeni altın standart olacak.

Şaşırtıcı Farklılıklarınız Kuvvetinizdir

Bu odada etrafa bakın. Bazıları, “Sizin neyiniz var?” diye sorabilir. Yanıt her şeydir. Odadaki cinsiyetlere bakın ve şunu kavrayın: Hepiniz cinsiyetleri değiştirdiniz! Her erkek kadın oldu. Her kadın erkek oldu, birçok kez. Yerleri değiştirip durdunuz. Her biriniz tam İnsan deneyimine sahipsiniz. Her biriniz yaşamın sevinçlerini ve dehşetini deneyimlediniz ve bu sadece İnsan beyninin zekası veya sadece düşünce ile üretilemeyecek bir bilgelik yaratır. Sevgililer, yaratıcı kaynağa ve Pleiadeslilerin size verdiği orijinal öğretiye yakınlaşıyorsunuz. Bu gezegende “her şey ile birliği” görmeye başlıyorsunuz ve bu düşünme şeklinizi değiştiriyor.

Tam şu anda, gezegende en bilge olan, ağaç kucaklayan biri olabilir! O kişi Gaia ile bağlantılıdır ve direkt olarak yerküreye giden kökler vasıtasıyla duyumsanan çağların bilgeliğine sahiptir. Ağaç sizin verdiğiniz nefesi solurken, sizinle bir olur ve siz onunla bir olursunuz. Hissettiğiniz duygu, partneriniz olan doğadır ve o sahip olabileceğiniz en bilge partnerdir. Gaia sevgidir. Eğer bu hissi açığa vurur ve insanlığa doğru çevirirseniz, bu her şeyi değiştirir. Birçokları bunun mümkün olduğunu kavradıkları zaman ağlar. Ancak, birer birer, insanlığın çoğu bunu kendi şeklinde görmeye başlayacak ve doğanın güzelliğinin manzarasına bakacak ve bunun aslında insanlığın “bilişi”ne sahip olabileceğini anlamaya başlayacak.

Yerliler bunu öğrettiler. Doğa (Gaia) insanlığı tanır – ve bu güzel enerjiye erişilebilir! Gezegenin yerlileri sizin bugün sahip olduğunuzdan çok daha büyük bilgeliğe sahip idiler, sadece her şey ile bağlantılarını anladıkları için. Bu nedenle bu sonraki adımdır. DNA nız hakkında konuşuyoruz. Diğer İnsanlar için sevgi ve şefkat geliştirmenize yardımcı olmak için orada olan Akaşınız (geçmiş yaşam bilgeliğiniz) hakkında konuşuyoruz. Ve atalarınızın sizin bir parçanız olduğunu söylüyoruz – tam olarak yerlilerin bildiği gibi.

Bağlantı

Sonuncusu, dünya ile derin bağlantıdır. Çağlar boyunca gezegendeki en bilge olanların bazıları şaman olanlar ve doğa ve onların arasındaki farkı söylemenin zor olduğu şekilde gezegen ile bağlantılı olanlar oldu. Onlar şeylerin “birliğini” anladılar ve görünüşe göre mucizevi şeylerin her şeklini yapabiliyorlardı. Bu şekilde işler, çünkü Gaia canlı bir partnerdir. Çağlar boyunca, bunun çoğu unutuldu. Ama, ızgaraların enerjisini ve gerçekte size rehberlik yapmak ve yardım etmek için nasıl bir araya geldiklerini anlamaya başladığınız zaman, tüm bunların gerçekliğini anlamaya başlarsınız.

Bilgeliğin bir diğer niteliği, “alan” dediğimiz şeye nasıl bağlantılı olduğunuzun kavrayışıdır. Basitçe üzerinde yürüdüğünüz dünyanın sizi belirli bir şekilde her şeye bağlaması olası mıdır? Bilinciniz ve var olan her şey arasında bir eşevrelilik, uyum olabilir mi? Siz A’dan B’ye yürürken, sizinle birlikte başka bir varlık olduğunu hissediyor musunuz? “Bu Tanrı” diyebilirsiniz. Belki değildir. Belki bunun yerine sizin için özel bir düzenlemede birlikte çalışan, gezegende olan her şeyle bağlantılı Tanrı parçanızdır. Alan, her zaman orada olan bir şeydir, sevgililer, ama sadece bu yeni enerjide görülmekte, ölçülmekte ve analiz edilmektedir. Bu, aslında şu andaki “boyutsal gerçekliği” (kendinizi nasıl algıladığınızı) yaratan şeyin fiziğinde bilince bir “oyuncu” olarak bakmaya başladığınız, bilincinizin evriminin bir parçasıdır.

Sessizliğin Üstatlığı

Gezegenin üstatları gözlerinize bakar ve çok az şey söylerler. Doğa aynı şeyi yapar, ve elementaller aynı şeyi yapar. Bu enerjilerin hepsi çok az şey söyler. Sadece her zaman yürüdüğünüz yerde yürüyerek ve kim olduğunuzu bilerek sevgi, şefkat ve inanılmaz bilgelik aktarabilirsiniz. Her şey birbirinin içinde erir.

Bu neredeyse sanki bilgeliğiniz ve Merkabah’ınızdan gelen ışık kendilerini her gittiğiniz yerde yayıyormuş ve nazikçe başkalarına ezoterik şekilde dokunuyormuş gibidir. Etrafınızdaki bazıları etkilenir ve en sonunda sorabilirler: “Tüm bu şeylerde nasıl huzurun oluyor? Ben de seninle aynı durumdayım ve senin huzurlu olduğunu görüyorum. Ben değilim.” Bu şefkat için bir davettir. Onlarla kim olduklarının daha büyük perspektifinin huzurun bilgeliğini yarattığı hakkında konuşmaya başlayabilirsiniz. Keşfetmiş olduğunuz şeyi bilmelerini nazikçe sağlayabilirsiniz – dünyanın bir kurbanı olmadığınızı ve İnsanların bireysel olarak kim olduklarını ve ne yapabileceklerini kontrol ettiklerini ve başkaları tarafından anlatılan şey olmadıklarını. Bu kim olduğunuzdan dolayı – gezegendeki muhteşem, güzel İnsan Varlığı – A’dan B’ye yürüme deneyiminizden gelen bilgeliğiniz olur.

 Bu Merkabahınız uygarlığın geleceğinde bildiğinizden daha büyük bir rol oynayacak. Bu onun tasarımıdır. O bu nedenle oradadır. Merkabahınızı her zaman sizinle olan çokboyutlu, biyolojik parçanız olarak düşünün ve bazıları bunu başlangıcından bu yana hissetti. Onu görecek enstrumanlar olmasa bile, birçokları onu araştırdı ve onu öğretti. Ama, gerçekte orada olan şey hakkında hala bir fikriniz yok. “Dizginlenmemiş bilgelik” her şeyi bilmediğinizi, ama şu anda şeyleri sizden saklayan inanç engelinin ötesini görmeye hazır olduğunuzu anlama yeteneğidir. “Dizginlenmemiş bilgelik”, oturup sessiz olmayı ve sadece tüm var olanın güzelliği üzerine düşünmeyi ve daha büyük bilgi ortaya çıkıncaya kadar bununla tatmin olmayı isteyen bilgeliktir.

Bir guru için en heyecan verici şey bir yıl sessiz olmaktır. Bu içsel bilgeliktir, dizginlenmemiş, kendini kutlamayan ve henüz bilmediği şeye açık olan. Sessizlikte oturan ve sessiz olan başka her şeyi emen “dizginlenmemiş bilgeliğe” sahiptir. Yine, kapalı İnsan bilincinin bir örneği şudur: “Aptal, aptal olduğunu bilmez.” Ama dizginlenmemiş bilgelik, bir İnsan düşünmenin yüksek boyutuna “bakamayacağını” ve aslında aptal olabileceğini, ama ayrıca şu anda bildiğinden daha fazlasının olduğunu ve bunun gerçekte – zamanla – erişilebilir ve onun olduğunu kabul ettiği zamandır.

Bilgelik aletleri

Bilgelik aletleri içinizdedir, hepsi. Kollektif olarak, bir grubun içinde çalışarak ürettiğiniz uyum, hepiniz bunu kavradığınız zaman, muazzamdır. Sessizliğinizde ve dinginliğinizde bile, bu gezegen için kollektif olarak yapabileceğiniz şey şaşırtıcıdır. Bu bildiğiniz şekliyle bilgeliği yeniden tanımlar ve sadece sevgi dolu bir kavram yerine uygulanabilir bir enerji olarak onun yerini alır.

Odadaki hiç kimse tesadüfen burada değil. Tüm bu şeyler bu çağda ve bu zamanda ifşa edilmeye başlıyor. Ne kadar bilgesiniz? Hücresel yapınız dediğimiz şey ile temas kurmaya başlayabilir misiniz? Onun bilincinizden hafifçe ayrı olan bir zekaya sahip olduğunu biliyor muydunuz? İçsel zekanızı işittiniz mi? Tüm bu şeyler yeni, daha bilge İnsanın parçasıdır ve o şunları söyler, “Bu şeylerin küçük detaylarını gerçekten anlamıyorum, ama onlarla tam olarak uyumluyum ve yaşamıma ve etrafımdakilere yardımcı olacak bu ezoterik şeylerin her parçasını kullanmaya hazırım.” Bu şeylerin bazıları okulda size asla öğretilmedi veya hiç bir yerde öğretilmedi! Spiritüel sistemler bile bu şeyleri duymadı. Bu onları yanlış yapar mı yoksa size burada gerçekleşmekte olan yeni şeyler olduğunu mu anlatıyor?

Özet

Burada işittiğiniz şeylere ya da Merkabah’ınız adı verilen “bindiğiniz” kişisel bir enerji olduğuna gerçekten inanabiliyor musunuz? İnsan doğasının kendisinin evrimleşebileceğine inanabiliyor musunuz? Şu anda dinleyen ve daha sonra okuyacak olanlar için bu şeylerin bazılarını anlamak zordur. Bunu biliyorum ve bunun herhangi ileri bir öğretiye benzediğini söylemek istiyorum. Bu fikirlerin yerine oturacağı ve onları bileceğiniz bir “aha” anı olduğu  bir gün gelecek. Tam şu anda, bilge olmayı öğreniyorsunuz. Daha sonra “Aslında bilgeyim, çünkü şimdi biliyorum ve daha önce bilmiyordum” diyeceğiniz bir zaman gelecek.

Bu insanlığın en sonunda gideceği yerdir, hangi hızda gitmeyi dilerse. Bu iki adım ileri bir adım geri yapmaya benzeyen şeyin özgür seçimidir. Işık ve karanlığın savaşı ve önünüzdeki dualite yenidir ve yavaşça bu savaşı kazanıyorsunuz. Eğer olaylar farklı görünürse korkmayın sevgililer, çünkü farklılar. Değişimden korkmayın, çünkü çok fazla değişim olacak. Bunun yerine, “Beklenmeyeni bekliyorum. İyiliksever bir sonucu bekliyorum, çünkü ben buyum” diyen bilgeliği sahiplenin. Sonraki adımla huzurlu olun, o adım bilinmiyor olsa bile.

Bugün Delphi Üniversitesinde Bilgelik Tapınağında konuştuk, yine onu yaratanların ve sahip oldukları ileriyi görmenin onuruna. Onlar hiç bir İnsanın geldiğini bilmediği bir gelecek için inşa edildiğinin fikrine sahip değillerdi, ama şimdi bilinmeyen geleceğin öğretildiği gerçek bir yerdir.

Ve öyledir.

KRYON

(Çeviri: Saffet Güler)

http://www.kryon.com/CHAN2018/k_channel18_delphi.html