KRYON: “GEÇMİŞİN DUVARI”

Yazdır Yazdır 

KRYON: “GEÇMİŞİN DUVARI”

Lee Carroll kanalıyla

28 Ağustos 2020

Selamlar sevgililer, ben Manyetik Hizmetten Kryon’um.

Daha genel anlamda, küresel olarak genelde, size bir soru sormak istiyorum. Şu anda her şey ile ilgili olarak kendinizi nerede buluyorsunuz? Rahat, endişeli, korkulu, iyi, öğrenmede, kendinizi nerede bulursanız bulun, size bunun etrafında bilmeniz gereken özellikler olduğunu söyleyeceğim. Ve bunlar temel olarak geçmişiniz ile ilgilidir. Ve her insan varlığına yardımı olacağı hakkında konuştuğumuz ana şeylerden biri, geçmişiniz olan bu engeli geçmektir. Şimdi sadece partnerimin daha önce konuştuğu veya benim konuştuğum şeylerden konuşmuyorum. Tamamen ve bütünüyle yeni olan bir paradigma hakkında konuşuyorum. Yaşlı ruhlara konuşuyorum ve bazılarınız yaşamınız boyunca metafizik, ezoterik olan bu şeyde bulundunuz. Bunu biliyorum. Bazılarınız bunun içine doğdunuz. Yani belki size anlatılan şeylere hemen inanmadınız. Ve bu nedenle ailenizde bile iyi karşılanmadınız. Kimin izlediğini biliyorum. Bazılarınızın belki orada Tanrı dediğiniz daha büyük olan başka bir paradigma olduğunun kararlarını verdiğinizi biliyorum. Ve bir geçiş yaptınız. Partnerim bunlardan biri, çünkü kırklı yaşlarının ortasında “Tanrı bana anlatılandan daha mı büyük?” sorusunu sormanın yolculuğuna başladı. O, tam şu anda size sorduğum “Bunda neredesiniz?”den geçti.

Geçmiş bir duvar haline gelir. İşin tuhafı, duvar önünüzde, arkanızda değil. Diğer tarafta herhangi bir şey olup olmadığını gerçekten görebilmeniz için, üzerine tırmanılması veya parçalanması ya da yavaşça çözülmesi gereken geçmişinizin duvarı. Beyin yıkama, korku, endişe ve yine eğitim olan duvar. Hepinize anlatmak istiyorum, geçmişinizin bu duvarını imgelemenizi istiyorum. Koşmanıza, sıçramanıza veya duvarı hedef almanıza ya da onu parçalamak zorunda olacağınızı düşünmenize gerek yok. Yapmanız gereken şey, onun orada olduğunu kabul etmek ve şu soruyu sormak, “Duvarın diğer tarafında bilmem gereken daha büyük bir şey var mı?” Bunu bu şekilde sorarsanız, bilmenize izin verilir, hepsi bu. “Kryon’un söylediği şeye inanıyorum, bu nedenle bana öğretilmiş olan her şeyi kesinlikle bırakacağım ve bilinmeyene adım atacağım” demiyorsunuz. Bu gerekli değil, buna ihtiyaç yok. Bunu adil hale getirelim. Duvarın yavaşça çözünmesi ile başlayabilirsiniz, bir seferde bir parça, bir seferde bir blok. Onu sökebilirsiniz, ama eğer sizin için işe yaramazsa onları geri koyabilmeniz için blokları saklamanızı istiyorum. Söylediğim şeyi görüyor musunuz? Çok, çok az kişi onları geri koydu, çünkü duvarın diğer tarafında ne olduğunu gördüğünüzde, beklemediğiniz bir şey görürsünüz. Yaşam değişimini, daha uzun ömrü, iyilikseverliği, şefkati, güzelliği, nezaketi görürsünüz ve blokları geri koymak istemezsiniz. Ama adil olan budur, yapabilirsiniz.

Sizden yepyeni bir şeye girmenizi ve her yaşamınızda size anlatılan her şeyi ortadan kaldıracak bir şeyi istemiyoruz, çünkü Akash duvarın bir parçasıdır. Eğer seçerseniz , bu duvarı yavaşça indirebildiğinizi ve araştırmaya başladığınızı gözünüzde canlandırmanızı istiyorum. Ve araştırma yolunuz kalbiniz ile, epifiz beziniz ile ve elbette beyin, mantık iledir. Ve sorular sormaya, onaylamalar yapmaya başlıyorsunuz, sizin için olasılıkları açacak olan sözünü ettiğimiz şeyleri yapıyorsunuz. Bilmeye niyet ettiğiniz zaman, gerçekler gelmeye başlar. Eğer her zaman elinizi kaldırıp “Benim için değil, benim için değil” diyorsanız, hiç bir şey ortaya çıkmaz, çünkü niyetiniz duvarın kalmasıdır. Ve duvarın kalmasını dileyen bir çok insan var, ama en azından bilmeye niyet edenler duvarın içinden görmeye başlarlar veya belki  üzerinden bakabilmeniz için duvarı sökerler. Ve bu, anlamı olan şeyleri yavaşça görmeye başladığınız zamandır. Ve eğer seçerseniz, o noktada, biraz daha ileri ve biraz daha ileri ve biraz daha ileri gidebilirsiniz. Partnerime olan şey budur. Sandalyeye oturduğu zaman bir ‘aha’ deneyimi yaşadı, ama bu onun geçmişini değiştirmedi, onunla birlikte olmama rağmen bunu anlaması, bununla rahat olması, bunu bilmesi dört yıl sürdü. İnsan varlığı bu şekilde işlev yapar, yavaşça, bir çok kez ve sonra elbette, duvarın anında inmesi olur. Ama çoğu zaman, bireysel insan varlıkları bunda yavaşça gider. Ve bu davettir. Her zaman onu inceleme, ona bakma daveti oldu. Size anlatılandan daha fazlasının olması mümkün mü?

Size duvar hakkında biraz daha fazla anlatayım, ve ne kadar sert olabileceğini. Bir çok şey, başka şeyler inanmanızı neredeyse imkansız kılan bir şekilde beyninize, sinapsınıza, nöronlarınıza kalıpları oyar. Bazen bu korku ile yapılır. Eğer bir şeyden korkuyorsanız, eğer bir şeyden yeterince korktuysanız, o şey gittikten sonra bile hala korkarsınız. Bir tahmin yaptım ve tahmin Covid-19 ile ilgiliydi. Taş kesilmiş olanlar, evde maskelerini takanlar var, ki bu gerekli değil, çünkü başka bir insan varlığı ile temasta değilsiniz, ama onlar yine de ne olur ne olmaz maske takıyorlar. Doğaya gidenler veya sahilde yürüyenler, etrafta hiç kimsenin olmadığı yerlerde maskelerini takanlar var, çünkü korkuyorlar, çok korkuyorlar. O virüsün maskelerine süzülmesini istemiyorlar. Bunun hiç bir kısmını istemiyorlar ve bu nedenle mantıklı olmayan derecede bile korkmuşlar. Diyelim ki bir yıl geçti, iki yıl geçti. Diyelim ki aşı geldi. Diyelim ki korku gitti, çünkü enfeksiyon şimdi artık çok uzak. O geçti. Salgın hastalık bitti. Size o insanlar ile olacak olan şeyi söyleyeyim. Ceplerinde bir maske taşımaya devam edecekler. Buna cepteki maske sendromu diyeceğiz, çünkü bunun ne olduğu veya ne olmadığından o kadar çok korktular ki, kendi algılarında bu, kolayca çekip gitmeyen bir şey olarak zihinlerine kazındı. Buna korku duvarı diyebilirsiniz, şu anda kolayca tırmanamadıkları bir duvar. Birileri virüs dediğinde,  maskelerini takarlar. Sözünü ettiğim şey budur.

Aynı şekilde yapan bilim olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bir bilim insanı çok, çok uzun zamandır belirli fizik yasaları veya kimya ile çalıştıysa, belki her gün buna alışmış olanlardır ve buna bağlı olanlardır. Bu onların eğitiminin parçasıdır. Eğitmenlerinin onlara verdikleri şeyin parçasıdır. Sonra bunu başkalarına öğretmeye devam ederler ve bilimsel bilginin kalesi olarak dururlar. Ve sonra bir şey olur, belki öğrettikleri şeyin bir parçasını değiştiren yeni bir keşif. “Pekala, bulduğumuz şey nedeniyle bu yasaların bazılarını yeniden yazmak zorunda olacağız” diyen bir keşif. Ve o bilim insanları bunu gördükleri zaman, “Olmaz, olmaz, olmaz. Bu doğru olamaz.” derler. Ve o zaman belki bir yıl değerlendirme ile geçer, belki o zaman makaleler yayınlanır ve o zaman belki farklılıkların doğru ve gerçek olduğu gösterilir ve belki bilimin ve dünyanın geri kalanı değişikliği anlar. Ama bu değil, “Olmaz” diyen değil. Bunu biliyor muydunuz? Onlar kanıt ne olursa olsun her zaman inandıkları şeye yapışıp kalıplar. Bu bir duvardır.

Size bunun metaforik bir örneğini vereyim. Bu bir metafor, komik bir metafor. Ama diyelim ki siz büyüdünüz ve size her zaman ayın peynirden yapıldığı anlatıldı. Ve size bu öğretildi, aslında bu tam burada ders kitaplarındadır, ay peynirden yapıldı. Ve siz büyürken, diyelim ki bunun gerçekte böyle olmadığını keşfettiler. Dünyaya çok benziyor.  Aynı jeolojik özelliklerin bazılarına sahip, aynı kimyanın bazılarına sahip ve toz topraktan yapılmış, ama sizin algınızda ve zihninizde o her zaman peynirdir. Şimdi bununla ilgili ne yapacaksınız? Çoğu insan, “bu aptal ve budala” der, çünkü şimdi onun peynir olmadığını biliyorsunuz, o toprak, öyleyse neden onun peynir olduğunu düşünmeye devam edesiniz? Duvar nedeniyle. Bu orada durmaz. Arkadaşlarınızı toplarsınız; ona ‘ay peynir insanları’ dersiniz. Ve hep birlikte toplanırsınız, çünkü ayın peynirden yapıldığına inanıyorsunuz, çünkü o insanlar sizin aldığınız aynı eğitimi aldılar.  Bu nedenle gerçek olan şeyi göz ardı eden ve cahilliklerini kutlayan bütün bir grubunuz olur. ‘Ay peynir insanlar’. Son nefeslerine kadar, ay peynirden yapılmıştır. Bununla nereye gittiğimi görüyor musunuz?

Tüm bunlarda siz neredesiniz? Duvar ne kadar büyük? Sizin için sonra ne var? İşte davet. Geçmişi değiştirilebilir bir şey olarak görmenizi istiyorum. Duvara bakıp, “Buradaki risk nedir? Risk nedir? Blokları geri koyabiliyorsam ve bana anlatılan şeylere veya bana öğretilen şeylere ya da düşündüğüm şeylere inanmaya devam edebiliyorsam, risk nedir?”  Gerçekten hiç risk yok. Özgür seçiminiz ile, her zaman gerçeğinizin o olduğunu düşündüğünüz şeye geri dönebilirsiniz. Şu anda kiminle konuşuyorum? “Pekala görünüşe göre Kryon oradaki insanlar ile konuşuyor, benimle değil.” Hayır, şifacılar, geçmiş yaşam okuyucuları ile konuşuyorum. O medyumlar ile ve ezoterik dediğiniz tüm o insanlar ile konuşuyorum, çünkü sizin için yeni bir paradigma var. “İşte enerji bu şekilde çalışıyor, çünkü her zaman böyle çalıştı” diyen bir duvar da inşa ettiniz. “Birisine şifa yapmadan önce bunu yaparım, şunu yaparım. Ve böyle olmalı.” Ya bu artık böyle değilse? Ya şeyler değiştiyse? Ya perde öğrenmiş olduğunuz şeyleri yapmak zorunda olmadığınız noktaya kadar kalktığı için spiritüel enerjinin yeni yasaları varsa, şifacı? Ya güneş, karanlık bir alana ışığı parıldatacak olan bir yerde yüzünü gösteriyorsa? Ya enerji çok kötü olduğu için, buna gelmeden önce temizlemeye ve temizlemeye ve temizlemeye devam eden herkes? Bu sizin alışkanlığınız ve öğrendiğiniz şey, çünkü bunu çok fazla yaptınız ve işe yaradı. Ve enerjinin temizlendiğini hissedebiliyordunuz. Her zaman etrafta yürüdünüz ve temizliğinizi yaptınız. Son zamanlarda ne hissettiniz? Son zamanlarda kendinize neyi hissetmeye izin verdiniz? Ya bu gezegenin enerjisi artık temizlemek zorunda olmadığınız kadar değiştiyse?

Bu tartışmalı mı? Şimdi izlemeyi bırakacak mısınız? Yoksa düşündüğünüz, bildiğiniz şeylerin ötesine bakmaya istekli misiniz? Ya Yaşlı Ruh olarak, olduğunuz ışıkişçisi olarak enerjiniz çok fazla artmaya başlıyorsa, yürüdüğünüz her yerde karanlık olan enerji başka yere kaçıyorsa? Ve siz bir hastanın olduğu bir odaya yürürken, belki bu sizin şifa olacağınız şeydir, karanlığın yapabildiği kadar uzağa kaçacağı, çünkü sizin neden olduğunuz ışık odayı dolduruyor. Ya durum buysa? Tüm o temizliğin, daha önce kontrolünüzde olmayan o karanlık enerjiyi temizlemek olduğunu kavrıyorsunuz.  Temizle, temizle, temizle ve aniden siz ileriye yürürken karanlığın uzaklaştığını kavrıyorsunuz. Sözünü ettiğimiz şey bu ve bu yeni enerjisel fizik konusudur. Bu ezoteriktir ve metafiziktir ve gerçektir. Ayrıca 4B’nin özelliklerine sahiptir, çünkü bunlar gelmekte olan öğrettiğimiz şeyler ve bunlar şifacılar ve psişikler içindir. Bunlar izlemekte olan herkes içindir. Bu yenidir sevgililer. Farkında olmanız gereken bir şeydir, çünkü o zaman sizin ihtişamınızı güçlendirir.

Sizin duvarınız nerede? Tam şu anda tüm bunlarla nerede duruyorsunuz? Haklı olduğumu düşünüyor musunuz? Bundan korkuyor musunuz? “Kryon, sen delisin. Bu her zaman belirli bir şekilde çalıştı, bu şekilde çalışmaya devam edecek” diye mi düşünüyorsunuz? Hayır, çalışmayacak. Ve çalışmaz. Ama eğer duvarınızı yeterince yüksek inşa ederseniz, bunu asla bilmezsiniz. Ve oysa ışığınız parlak şekilde ışıldıyor, gittiğiniz her yerde temizlemeye devam edeceksiniz. Ve melekler sizi izleyecekler ve gülümseyecekler ve sizi çok sevecekler. Ve “Pekala sevgililer, belki bir gün ne kadar çok ışığa sahip olduğunuzu öğrenirsiniz” diyecekler.

Bu, bugünün mesajı. Her zaman verdiğim mesaj, ama şimdi özel bir mesaj, çünkü yeni dünya hakkında anlatıyor. Yaşlı Ruh için bile, yeni normal. Ve öyledir.

(Çeviri: Saffet Güler)

http://audio.kryon.com/en/KI-FRI-2.mp3