KRYON: “İNSAN FİLTRELERİ”

Yazdır Yazdır 

KRYON MESAJI

“İNSAN FİLTRELERİ” Bu canlı kanallık Totowa, New Jersey’de verildi

 Lee Carroll kanalıyla

27 Haziran 2015

Selamlar sevgililer, Ben Manyetik Hizmetten Kryon’um. Söyleyemediğim söylenecek çok şey var. Söyleyemememin nedeni, sözcüklerin olmamasıdır – sizin için hissettiğimiz şeyi yeterince ifade edecek sözcükler yok. Sizinki gibi gruplar ardına gruplara sizin için ve bizim için önemli olan şeyler, aramızdaki birbirine karışma, sizin için sahip olduğumuz tebrikler hakkında konuştuk. Sevgililer, içinizde gördüğümüz baskın olan şey biziz. İçinizde Tanrı var. Tüm geri kalanlardan tüm diğer mesajlara bakmaksızın – kanallık, okuma yapan herhangi biri ya da her neyse – eğer içinizde Tanrı olduğunu söylemezlerse, o zaman başka yöne yürüyün. Gezegenin yaradılış hikayesi içinizde Tanrı olduğunu söyler, dünyada yürümüş üstatlar içinizde Tanrı olduğunu söyler, onların hepsi. Bu, günün temasıdır ve bu noktada yapmaya çalıştığınız şey bağlanmaktır. Başka türde bir toplantı yerine bir kanallığa gelmenizin nedeni belki de budur.

İNSAN FİLTRESİ

Partnerim bu zamanlar sırasında kenarda durur ve “filtrelerini çıkardığını” söyleriz ve bu akşam bundan konuşmak istiyorum sevgililer, sizin ve benim bir olarak biraraya gelmemizi engelleyen ve kalbinizdeki ruhun ışığını görmenizi engelleyen geride herhangi bir şey varsa, bu filtrelerinizdir. Filtrelerin ne olduğu, neden oldukları şey olduğu ve ayrıca partnerimin neden onları azaltabildiği hakkında konuşmak istiyorum. Bunu sadece tek bir nedenle yapıyoruz. Bizim tarafımıza bağlanmak için ezici bir arzu var. Tanrı hakkında ne düşünüyorsunuz? Size ne anlatıldı? Belki de bir tür yargılayıcı ebeveyn olduğunu anlatıldı? Size kötülük saçan veya sizi rahatsız eden ya da inciten veya zarar veren ya da ıstırap çekmenize neden olan bir ebeveyn? Bundaki insancıllığı görebiliyor musunuz? Bunun sadece ebeveynin kopyası, kötü anne babalık olduğunu anlayabiliyor musunuz? Bu Tanrı değil, en iyisi Tanrıyı kendi filtreniz ile çözmeye çalışmalısınız. Ve filtre İnsan olan sahip olduğunuz şeydir ve her şeyi buna uygularsınız. Yaratıcının suretinde yapılmış olarak Yaratıcı Kaynaktan geldiniz ve bu imge sevginin metaforudur. Her bir İnsan sevgi kapasitesine sahiptir, her İnsan. İmkansız olduğunu söyleyeceğiniz insanlar bile, kim olduklarına bakın, belki ne yapmış olduklarına bakın – hepinizin bu şekilde eşit olarak yaratıldığınızı söylüyorum. Tanrıya giden yüksek yolu izleme veya izlememe seçimine sahipsiniz. Bu herbirinizin içinde yaşayan dualitedir. Karanlık bir yere gitmek, karanlık şeylerden konuşmak veya içinizde Yaratıcıyı görmek, ışık her zaman bu şekilde oldu ve İnsanlar değişmeye başlıyorlar.

Filtrelerinizden konuşmak istiyorum. Bunun gerçek olduğuna inanarak zorluğa sahip olarak burada oturuyorsanız, bu neden olduğunu açıklayacak. Bunun gerçek olduğuna inanıyorsanız, ama sonra sözünü ettiğim diğer şeylerin bazılarına inanma zorluğunuz varsa, neden olduğunu açıklayacağım. Bu şekilde olmanızda yargılama yoktur, sevgili İnsan Varlığı. Sahip olduğunuz şeyle buralara gelmeniz yalnızca hayret vericidir. Filtreler adını vereceğim şey yaşam deneyimidir. Beş yere veya alana ya da kategoriye ayıracağım, çünkü bunlar kavramlardır. Rakamları boşa kullanmam, çünkü onların hepsi başka bir şeylerin metaforlarıdır. Nümerolojide beşe bakın, en basit nümerolojide bile, neden beşi seçtiğimi görürsünüz. Nedenlerin ardında nedenler vardır ve sizinle konuşurken, bunun Merkez Kaynaktan geldiğini, tam şu anda sizi çok sevdiğimizi söyleyerek, bir el uzatarak sevginin kaynağından geldiğini bilmenizi ve anlamanızı istiyorum.

BİRİNCİ FİLTRE – BÜYÜMEK

Birinci filtre, büyüme adını vereceğimiz filtredir. Bu sizin sosyal filtrenizdir. Siz toplumunuzda büyürken, bunların hepsini öğrendiniz. Bir İnsan olma ve küçükten yetişkinliğe büyüme sürecinde, neye inanacağınız, neye inanmayacağınız, nasıl hayatta kalacağınız, başkalarının nasıl hayatta kalmadıkları, neye dikkat edeceğiniz ile ilgili dersler edindiniz. Sizi mutlu eden ve üzen şeyleri öğrendiniz, sosyal kişilik adını verdiğiniz şeyi geliştirdiniz. Diğer İnsan Varlıkları ile ilgili şeyler öğrendiniz. Ne olduğunuza, nerede doğduğunuza ve anne babanızın ne yaptığına bağlı olarak, geldiniz ve güvenen veya güvenmeyen biri oldunuz, her şeyi sorgulayan ya da hiç bir şeyi sorgulamayan biri oldunuz. Tüm bunlar bir filtredir. Şimdi bir filtreyi tanımlayalım. Saf olan bir şeye bakarsanız, belki bu beyaz ışıktır, hayal edebileceğiniz en saf ışık, o ışığı azaltan, değiştiren veya renklendiren önüne koyacağınız herhangi bir şey bir filtre olurdu. Büyümek, bir İnsan Varlığı olarak sizi belirli bir şekle getiren bir filtredir. Ve bu belirli şekil tüm hayatınızda uğraştığınız şeydir. Birçoğunuz bununla tamamen rahatsınız. Bu sizsiniz; bu sizin İnsan doğanız. Bu ayrıca 3B’dedir. Bu gezegende şu anda sizin için büyümek tamamen ve bütünüyle üç boyutludur ve hayatta kalma modudur ve ışık ile dolu çok boyutlu bir mesajı dinleyerek burada oturuyorsunuz. Filtreniz ile nasıl gidiyor? Çünkü birlikte büyüdüğünüz bu filtrenin size bunun doğru, inanılabilir veya gerçek olduğunu söylemesi gerekmez. Bazılarınız bununla başa çıkmak, bunu değiştirmek zorunda kaldınız, ama hala sizsiniz. Bu, İnsan Varlığının sahip olduğu en büyük filtrelerden biridir, İnsan Varlığının sahip olduğu en anlaşılabilir filtredir. Sevgililer, yabancı bir ülkeden olan ve sizin filtrelerinizden çok fazla filtreleri olan biriyle hiç tanıştınız mı? Yemek yerken yaptıkları şey farklıdır. Zarif etiket olarak düşündükleri sahip oldukları şeyler farklıdır. Onları gücendirecek şeyler yapabilirsiniz ve buna şok olurlar ve bu sizin normalinizdir. Onların filtrelerinin sizinkinden farklı olduğunu görürsünüz, sosyal veya büyüme adını verdiğiniz sahip olduğunuz her bir filtrenin eşsiz olduğunu görebilirsiniz. Tüm bunları biraraya bağlayan bir şey vardır ve biraz sonra bunu tartışacağız. Bu beş tanenin birincisidir. Gördüğünüz şeyi, inandığınız şeyi ve başkalarının inanmanızı söyledikleri şeyleri lekeler. Bu kuvvetlidir. Eğer biri bunu değiştirmek isterse, bu tehdit edicidir.

İKİNCİ FİLTRE – SPİRİTÜEL

İki numara etrafta biraz dolanıyor. Bu spiritüel filtredir. Size Tanrı hakkında ne anlatıldı? Tanrı kim? Tanrıya nasıl ulaşırsınız? Tanrı ile konuşabilir misiniz? Tanrı nedir? Tanrıya inanıyor musunuz? İsminizi bilen evrenin bir Yaratıcısı olması olası mı? Bazılarınıza, yaşamınız sırasında muğlak bir şeyleri çözmezseniz sizi cezalandıracak olan Evrenin bir Yaratıcısı olduğu anlatıldı. Herkes ebediyen eşit şekilde cezalandırılır. Bu sizin Tanrınız mı? Bazılarınız başkaları tarafından size anlatılan şeyi kabul ederken veya reddederken bu değişir. Bazen bu gerçekte birinci filtrenin bir parçasıdır, çünkü büyümenin parçasıdır. Anne babanız sizi kiliseye veya spiritüel bir olaya götürür ve bunları kendinizin olarak sahiplenirsiniz, çünkü bu onlarındır. Yetişkinler bundan hoşlanıyorsa, bundan dolayı, siz daha iyi veya daha mantıklı bir şey buluncaya kadar bu doğru olmalıdır. Spiritüel filtreler bazen inançlara eşsizdir. Sizinkinden ne haber? Sahip olduğunuz spiritüel filtre geçmişinizle, yapmış olduğunuz şeyler, görmüş olduğunuz şeyler, kavramış olduğunuz şeyler ve burada oturmanızı sağlayan yapmış olduğunuz değişikliklerle doludur ve yine de hala bir filtreniz var. Metafizikte doğru olan ve doğru olmayan ne öğrendiniz? Sevgililer, İnsan zihni her şeyi bölümlere ayırmakta mükemmeldir ve bunu Tanrı ile kendi şeklinizde yaptınız. İnanç dediğiniz bir sınır oluşturmalısınız. Bazılarınız hala otuyorsunuz ve şu anda size verdiğim aktarımın adamdan mı yoksa perdenin diğer tarafından mı geldiğini merak ediyorsunuz. Ve eğer perdenin diğer tarafından geliyorsa, bu tamamen doğru mu yoksa onun tarafından (Lee Carroll) filtreleniyor mu? Bu bir filtreyi yargılayan sizin filtrenizdir. Spiritüel filtreniz büyümekte değil ama hayatta sizin için önemlidir, çünkü Yaratıcıyı nasıl gördüğünüz yaşamınızın nasıl gittiğini ve yapacağınız şeyi kıvama getirir. Korku dolu musunuz ? Neşeli misiniz? Yaşamın sonunun başka bir yaşamı yarattığına mı inanıyorsunuz yoksa cezalandırma veya yargılama mı yaratır? Bu birçokları için kuvvetli bir filtredir, bazıları için filtre değildir, ki hala bir filtredir. Yaratıcı Kaynağa inanmıyorsanız, o zaman filtreniz izin vermez. Bu iki numaradır.

Filreleri bir araya getirirseniz, biraz daha zor görmek için çalıştığınız şeyi oluştururlar. Her filtre saf olan görmek istediğiniz ışığı soldurur. Size daha önce hiç görmediğiniz, büyürken hiç sahip olmadığınız bir senaryo verirsem ve bu spiritüelliğinizin kutusunun dışında olursa, iki filtreniz ne yapar? Kuvvetli bir şekilde yerlerine gelirler, bir sürpriz ile karşılaşmamak için bunları her iki elinizle tutuyor olursunuz. Filtrenizi korumak İnsan doğasıdır. Düşündüğünüz şeyin – zihninizin – parçasıdır – ve neden olduğunu birazdan anlatacağım.

ÜÇÜNCÜ FİLTRE – CİNSİYET

Sonraki, ister inanın ister inanmayın, çok önemli ve sizin cinsiyet filtrenizdir. Her biriniz kim olduğunuz ve cinsiyetiniz nedeniyle bir arkadaşlıkta belirli bir şekilde davranırsınız, belirli bir şekilde hareket edersiniz. Cinsiyet modeliniz, annenizin bir kadının nasıl olması gerektiği ile ilgili size anlattığı şey nedir? Bunu ya onurlandırdınız ve yaptınız veya muhalif oldunuz ve yapmadınız, ama bir etkisi oldu. Ve olduğunuz cinsiyet, bu belki bir kadın, kadınsısınız veya filtrenin pozisyonuna bağlı değilsiniz, ama yine de çok farkındasınız ve bir kadın olarak belirli bir şekilde davranırsınız. Bir erkek aynı türde şeye sahiptir. Babanız size ne anlattı, gerçek bir erkek ne yapar? Ve gerçek bir erkeğin bir tartışmada asla sözünden dönmeyen biri olduğubu veya gerçek bir erkeğin herkes için şefkat duyan biri olduğunuu söyleyenler olacaktır. Bir erkek olarak kim olduğunuzu söyleyen iki farklı türde talimat, iki farklı filtre. Cinsiyet filtresi güçlüdür. Sizi diğer cinsiyetler ile tanımlar. Sizinle aynı cinsiyette arkadaşlığınız var, çünkü size aynı şeyler anlatıldı ve bununla rahatlıyorsunuz. Belki etrafınızdaki sizin cinsiyetinizden olmayanlar ile birlikte olmaktan rahatsız oluyorsunuz. Eğer rahatsız oluyorsanız, filtreniz aşırı yüklenmiştir. Bu ışığa ne getiriyor, diye sorabilirsiniz. Cinsiyetinizin Yaratıcı Kaynak olabilecek saf, beyaz ışığa bakmakla ne ilgisi var? O zaman, bir erkek veya kadın olarak bunu farklı şekilde nasıl yorumlarsınız ve yorumlar mısınız? Ve yanıt oh evettir, gerçekten yaparsınız! Erkek cinsiyet filtresi, dişi cinsiyet filtresi ile karşılaştırılınca daha az alıcıdır. Ve her şeyin Yaratıcı Kaynağı en nazik, iyiliksever, kolay sever. Kolay onun aktığı anlamına gelir, ona yapışmak zorunda değilsiniz, onu istemek zorunda değilsiniz, zorlamak zorunda değilsiniz, eğer izin verirseniz o size akar. Bazen eril cinsiyet filtresi hayır der. Ben ilgilenmeden önce farkı olacaktır. Baktığınız adam [Lee Carroll] çetin cevizdi, çünkü sizin deyiminizle ben ağlamam diyen eril filtresi vardı. Gözyaşı dökmem. Ve ona bunun nasıl farklı olduğunu gösterdik. Ona ağlamanın gerçeği bulmanın sevinci olabileceğini gösterdik ve bunu kavradığı zaman, babasının ona bir erkek ağladığı zaman ne olduğu ile ilgili anlattığı her şey pencereden uçup gitti ve filtresini yeniden uyarladı. Ama cinsiyet filtresi onda en zor filtre idi.

Kadınlar, cinsiyet filtreleri ile sizin kendi sorunlarınız var ve bunlardan biri, ister inanın ister inanmayın, Tanrının her zaman bir erkek olduğudur. Bu üstesinden gelmeniz gereken bir filtredir.

Herkesin erkek olduğu organize dini bir yapıya girdiğiniz ve en derin düşüncelerinizi peder (baba) denen bir adama itiraf ettiğiniz (günah çıkardığınız) zaman nasıl hissediyorsunuz? Bu filtredir. Günah çıkarmada aynı şeyleri bir kadına söyler miydiniz? Ya hiç aracı olmasaydı ve sadece ruha direkt olarak konuşsaydınız? O zaman, bir İnsan ile Tanrı hakkında konuştuğunuzda filtre uygulanır, ama Tanrı hakkında Tanrı ile konuştuğunuz zaman değil. Bu filtredir. Bu üç numaradır.

DÖRDÜNCÜ FİLTRE – MANTIK

Kim olduğunuza, nasıl büyütüldüğünüze ve yaşam için eğiliminize bağlı olarak, hangilerinin en derin olduğunu bilmek zordur. Bu sahip olabileceğiniz veya olmayabileceğiniz bir filtre, ama hepiniz tek bir spesifik olana sahipsiniz (ama bazıları kuvvetli ve bazıları zayıf) ve buna mantık filtresi adı veriliyor. Bu, kendinizi bilimsel veya mantıklı olarak düşünmeyenleriniz için bile anlam hissettirmelidir. Hayatta kalmaya dayanan tüm kararlarda mantık vardır. Diğer filtrelere dayanan bazı kararlarda mantık vardır. Mantık filtresi altındaki tüm filtrelere ağır gelerek bunların tepesinde oturur ve günün mantığına dayanarak gerçek olan veya olmayan bir karar verir. Mantık filtreniz sınırlıdır. Sadece mantıklı olduğunu gördüğünüz mantık ile mantığı yargılayabilirsiniz. Eğer hiç bir şey görmediyseniz, onun mantıklı olup olmadığını yargılayamazsınız, çünkü onu hesap yığınına koymak için deneyim olmadı, ama o yine de bir filtredir. Bu mantığın mücadele filtresi olabilir, ama yine de oradadır. Mantık filtresi önünüzde size sunulan şeye sağduyu getirmek ister. Eğer biri size bir şey satmaya çalışırsa, örneğin Brooklyn Köprüsünü, mantık filtreniz siz daha iyi bildiğiniz için yüzlerine karşı kahkalar atar. Ona sahip değillerdir ve her durumda onu satın alamazsınız. Bu sizin mantık filtrenizdir. Ona kolayca yol verdiniz ve sonra kendi yolunuza gittiniz. Sandalyede bir adam oturuyor ve kanallık yapıyor; mantık filtreniz ne yapıyor? Birçoğu sanki size Brooklyn Köprüsünü sunmuşum gibi, otomatik olarak bunu tamamen dışlar. Bu mümkün değildir, geçerlilik aleminde değildir. Bu, hayatta kalma içgüdülerinize dayanan büyük bir filtredir. Ben kanallık yaptığım zaman mantık filtreniz ile ne yapıyorsunuz? Bu onların hepsinin tepesinde oturur. Bu dört numaradır. Şimdi biraraya yığılmış dört filtre var ve bunlar birbirlerini modifiye ediyor ve bitirmedim bile.

BEŞİNCİ FİLTRE – MESLEK/UZMANLIK

Beşincisine hepiniz sahip değilsiniz, ama bir çoğunuz sahipsiniz ve uzmanların hepsi sahiptir, çünkü buna uzman/meslek filtresi deniyor. Ne öğrendiniz? Fiziğin, bilimin, kimyanın, matematiğin, tarihin, antropolojinin, biyolojinin gerçekliği ile ilgili ne öğrendiniz? Örneğin, hekim misiniz? Hukuksallıkta özel bir yeri olan ve dünyanın nasıl işlediğini ve bu nedenle kuralları bilen biri misiniz? Bunun gerçek olması için öğrendiğiniz her şey bir kenara konulmak zorunda olduğundan, Yaratıcının ışığını görme şekline giren bir filtre olacak uzmanlığınız nedir? Uzmanlık filtresi çok iyi çalışır, büyüme filtresi isimli ilk filtre ile çok iyi çalışır. Ve bunun nedeni, aptal olmak istememenizdir. Aptak hayatta kalmaz. Aptal etrafındakiler tarafından yakalanır ve dışlanır. Aptal olmak istemezsiniz. İlk büyüme filtresi ve sosyal davranış, son uzmanlık filtresinde oyuna girer, çünkü şeyleri belirli şekilde öğrendiyseniz ve tüm bunların gerçek olduğunu bir an bile düşündüyseniz, insanların sizi o filtrede nasıl düşündüğünü canlandırırsınız; büyüme filtresi. O oradadır. O karmaşıktır. Eğer bir fizikçi iseniz ve size “Hatalısın” dersem, Evreninizin yasaları tam değildir. Tam şu anda bu toplantıda oturuyor olmanıza rağmen, size henüz hatalı olduğunuzu söylediğimiz ve siz her şeyi en iyi şekilde çözmek için elinizden geleni yaparak hayatınızı geçirdiğiniz için, içinizde kıpırdayan bir şey var. Ne kadar hatalı olduğunuzu söyleyecek kalbimiz yok ve sadece keşif bunu gösterecektir ve bu pekala olacaktır, çünkü İnsanlar bunu yapmaz. Öğrenmiş olduğunuz her şeyi masaya koyacak ve tekrar başlayacak bir keşif yapabilirsiniz ve onu kutlarsınız, özellikle eğer keşif ekibinin bir parçası iseniz. Bu, kendinizin otomatik olarak yeniden yazabileceğiniz bir filtredir. Ama onu yeniden yazmada bana gelince, bu farklıdır. Bu bir filtredir. Şimdi beş numaraya sahipsiniz.

Hakkında hiç bir şey bilmediğiniz fizik ile ve ruhunuza olan sevgiyle bile tasavvur edemeyeceğiniz incelik, bütünlük ve derinlik ile kavrayamayacağınız spiritüellik ile Yaratıcı Kaynağın parlak ışığına baktığınızı hayal edin. Beş filtreyi önünüze koyun, hiç ışık olup olmadığını bile merak edersiniz. Eğer hiç bir şey yapmazsa İnsan Varlığının sahip olacağı zorluğu anlatıyorum.

FİLTRELER NEDEN BU KADAR KUVVETLİ

Ve şimdi bunların neden önemli olduğunu anlatacağım. Büyümekten bir uzman olmaya kadar sahip olduğunuz her bir filtre size güvendiğiniz bir İnsan varlığı tarafından getirildi. Bazen bu size yaşam biçimini öğreten bir ebeveyn, anne, kızkardeştir. Onlar sizin danışmanınızdır, yoğruldunuz, modelsiniz ve onları seviyorsunuz. Ve eğer yol boyunca size bunun onların söylediklerinden farklı olduğunu anlatan biri olursa, bu sevdiğiniz kişiye hakarettir ve muhtemelen artık onların etrafında olmazsınız. Değişim duygusunu anlıyor musunuz? Filtreniz size öğreten ve yapabildikleri en iyi şekilde onu size veren etrafınızdakilere sevgiyle ve hayranlıkla yerine yapıştırıldı. Bu nasıl bir tezattır, Tanrının sevgisi için bir kenara koymak zorunda olduğunuz şeyi size vermiş olan etrafızdakilere sevgiyle konmuş filtre. Eğer tüm bunların biraraya bağlandığını, ışığı mükemmel bir şekilde görebilmeniz için filtreleri yoldan çekme sisteminin birleşmesi olduğunu yine de bunların hepsinin birlikte çalıştığını bilseydiniz. Bunu yapar mıydınız? Bazılarınız bunu yapıyorsunuz.

Partnerimin ciddi filtreleri vardı. Bir mühendis olarak, şeyleri belirli bir şekilde – profesyonelce – öğrendi. Ve büyürken, organize bir dinde büyütülmenin kocaman spiritüellik filtresini kazandı. Duvarlar kaldırılmalıydı ve sevgi dolu bir kaynak tarafından öğretildi ve bunun doğru olduğunu düşünüyordu. Bunun gibi bir filtre ile ne yaparsınız? Bir an için bile olsa, onu bir kenara nasıl koyabilirsiniz? Orada ne yaparsınız? Partnerimin neyi keşfettiğini anlatmak istiyorum ve dinlemenizi istiyorum ve bazılarınız bunu anlayacak ve bazılarınız anlamayacak. Size ne öğretildiği önemli değil, sevgililer, gerçekten önemli değil. Onu size öğreten insanlar, ister anne babanız olsun, ister arkadaşlarınız veya öğretmenleriniz ya da sevdikleriniz, onların çoğu şimdi gitti ve onların ne yaptıklarını bilmenizi istiyorum. Onlar tam burada bu odada size bakıyorlar, bildiklerinden daha fazlasının olduğunu söylüyorlar. Bilebildiklerinden bile fazlası var ve ellerinden geleni yaptılar, ama dinleyin, çünkü size yeni filtreler vermek istiyorlar. Gerçek şu ki, bu perdenin diğer tarafından, vefat etmiş olanlar ve size sahip oldunuz şeyi verenlerdendir. Bir anlığına olsa bile ışığı ve anlayışı görebilmeniz için, filtreyi şeffaf yapan enerjinin birleşimi sevgidir. Partnerim sandalyeye ilk oturduğunda, hiç bir şey söylemedik. Sesleri işitmedi. Kanallık yoktu; diğer yola gidecekti. Ona sevgi verdik ve ağladı. Bu harika dengeleyici idi. Mantığın ilk filtresi sevgi vasıtasıyla tamamen ve bütünüyle azledildi. Düşündüğü her şey sandalyede oturarak ve perdenin diğer tarafına bağlanabilmesinin dini kutusunda öğretilmiş olan her şeye karşı olduğunu varsayarak mümkün değildi ve kollarımız ona uzandığında bir anda bu yavaş yavaş yok oldu ve o ağladı ve şaşırmasına, şok olmasına, hatta kontrolden çıktığı için öfkelenmesine rağmen iyi hissetti. Kontrol adı verilen başka bir filtresi vardı; bu onun, sizin değil. Ve o bunu tekrar yaptı. Tekrar tekrar ve tekrar sandalyeye oturdu. Şimdi de oturuyor ve orada aynı sevgiyi hissediyor. Tam şu anda sizinle birlikte değil, başka bir yerde dinliyor. Çok güzel olan daha önce tanımladığımız bir yerde. Işığa gidememesi için bağlandı. Bu size onun nerede olduğuna dair bir fikir verir. Sandalyeye oturduğu zaman ona gösterdiğimiz şey bu – kim olduğu, içindeki Tanrının ışığı ve aniden filtreler şeffaflaşmaya başladı ve ona ne öğretilmiş olduğu önemli değildi. O büyük resmi gördü.

İnsan Varlıkların, filtreleri iyileştirebilecekleri, onları şeffaf yapacakları, yeniden düzenleyecekleri ve sürekli tekrarlama ile onları yeniden yazacakları bir zaman çerçevesine gereksinimleri vardır, belki onun sandalyede yaptığı gibi. Bu büyüme adı verilen filtreyi alıp şimdiye kadar bildiğiniz her şeyi yeniden yazmak için onu anında değiştirmek zordur. Bu şekilde olmaz; kademeli olarak gerçekleşir. Odadaki ve bunu dinleyen her biriniz, eğer seçerseniz kademeli olarak yeniden yazılacak olan kendi filtre setinize sahipsiniz. Filtreler interaktiftir; biri diğerini etkiler ve birini yeniden yazabildiğinizde kısa süre sonra, örneğin mantık filtresi, spiritüel filtre, diğerlerini daha iyi anlamaya başlarsınız. Bu değişirse, bu değişebilir, belki bu tam olarak doğru değildir.

SEVGİ FİLTRESİ

Size büyük filtreyi, sizin için sahip olduğumuz filtreyi anlatmak istiyorum – sevgi filtresi. Bildikleri şeyleri size öğretmiş olanların size yapabildikleri en iyi şeyi verdiklerini ve onların verdiğinden daha fazla bir şeyler biliyorsanız, bunun onları hatalı yapmayacağını anlamaya başladığınız zaman, bu size bir şefkat etkisi vermeye başlar. Aslında, sizin bunu onların yaptıklarından daha fazla çözmüş olduğunuz gerçeğini kutluyorlar. Bu ister size bilim öğreten okuldaki bir öğretmen olsun, ister size Tanrının sevgisini tanıtan kilisedeki papaz olsun, ya da şeylerin olduğu şekli size anlatan anne veya babanız olsun, farklı şekilde öğrendiniz. Sevgi filtresi size onlar için şefkat verir. İlerlemek için onları küçümsediğinizi hissetmezsiniz. Buna bilgelik denir. Filtreler yavaşça kendi kendilerine temizlenecekler. Bazen diğer zamanlardan daha fazla temizlenecekler. Meditasyon yaptığınız zaman veya diğerlerinin sizinle birlikte çalıştığı burada bir grupta iken ve ben burada bu halde iken, filtre açılacak ve bir süreliğine eve gidemeyeceğiniz bir ‘aha’ olacak. Bunlarla ne kadar çok çalışırsanız, bunlara Tanrının sağduyusunu ne kadar çok uygularsanız ve netlik ve ayırt etmeyi ne kadar çok isterseniz, filtreler o kadar çok temizlenir. Ve siz temizlendiğinizde, hala kendi kişiliğinize sahipsinizdir, ama bu büyüdüğünüz zamanki kişilik değildir. Şimdi bilgelik ile seçtiğiniz kişiliktir. Olduğunuz cinsiyet, erkek ya da kadın, size olmasının gerektiği şey değildir, seçtiğiniz şey kendi yaşamını üstlenir. Bu anne babanızın size anlattığı şey değildir, sevginin kaynağına bağlanarak size anlatılan şeydir. Gezegende yeni olan bir filtre yaratıyorsunuz. Şefkatli İnsan, yeni İnsan. Bu kim olduğunuzdur. Spiritüel filtre, size anlatılan şeyden değil, tamamen kendi kendinize açtığınız, kavradığınız ve yarattığınız filtredir. Başkalarının size anlattığı her şeyi fırlatıp atacaksınız ve şu andaki spiritüel hisler ve olaylarla, siz başladığınız zaman orada olmayan gezegendeki yeni enerjiyle kendinizinkini yaratacaksınız. Uzman, öğrenmiş olduğun şey önemli değil, bilgeliğin bilmediğin şeyi bilmediğini söylüyor. Tüm bilimlerde öğrendiğin şeyleri yapmanın daha iyi yolları var, kişisel olarak size, ülkeye, dünyaya daha fazla anlamlı olacak gelmekte olan şeyi bildiğinizden daha iyi yollar. Sistemler geliyor. Bir gün kafanızı tokatlayacaksınız ve neden bunu daha önce yapmadığımızı söyleyeceksiniz. Zeka filtresi bilgelik ile birlikte ilerlemeye başlıyor, ışığı kucaklayan ve onu karartmayan her şey. Sevgililer, bu akşam çok fazla metafor kullandık. Size düşüneceğiniz şeyler verdik. Filtre senaryosunda nerede olduğunu size soruyorum. Bırakmadığınız şey nedir ve neden bırakmıyorsunuz? Belki o belirli şeyleri size verenler size bakıp ezoterik bir şekilde burada iken ve “Dinle, tamamdır” derken, neden belirli şeylere tutunuyorsunuz? Tanrının sevgisi burada. Tam şu anda tek önemli olan şey Ruha bağlantınızdır. Bu size istediğiniz ayırt etmeyi verecek. Size daha uzun ömür, huzurlu bir yaşam, kendini dengeleyen bir çehre verecek. Bulmacalar çözülecek.

Ben insanlığı seven Kryon’um ve şimdi neden olduğunu biliyorsunuz. Her şeydeki ihtişam. Ve öyledir.

KRYON

(Çeviri: Saffet Güler)

http://www.kryon.com/CHAN2015/k_channel15_totowa-15.html