BEN’İM VARLIĞI

Yazdır Yazdır 

Ben’im Varligi gerçek sizdir. Çogunuz, dini felsefeler vasitasi ile, ruhunuzun siz oldugunu ögrendiniz, ancak gerçekte 144 ruh vardir, onun içinde sizden 144 tane. Ben’im Varligi Kaynak tarafindan yaratilan bilinçliligin bireysel kivilcimidir. Ayrica, genç ya da yasli ruhlar diye bir sey yoktur. Bu kontrol sisteminin bir parçasidir, insanlari alt tabaka, digerlerini daha üstün yapmanin baska bir yoludur. Yasli ruhlar ve genç ruhlar ile ilgili bu sey bir safsatadir. Içinde gerçegin kirintisi yoktur. Bazi ruhlarin Dünya gezegeni üzerinde ya da 3 ncü boyut realitesinde daha fazla deneyime sahip olmasi dogru olabilir ve bu onlari dünyasal olarak biraz daha bilge yapabilir. BEN’im Varligi ezoterik olarak Monad diye bilinir ve tüm Monadlar yaradilisin bu kösesinde ayni tasmada (içini dökme) yaratildi. Her Monad 12 ruh yaratma yetenegine sahiptir ve bu 12 ruhun her biri 12 ruh ilavesi (uzanimi) yaratabilir, 144 sayisi buradan gelir. Ve dünyada tezahür etmekte olan Kova’nin bu Yeni Çaginda 144 000 ile ilgili bir çok konusma vardir ve bu 144 buradan gelir. Sadece bir adet oldugunuzu düsünürken, 144 tane oldugunuzu kesfetmek, bazen insanin biraz sarsilmis hissetmesine neden olur. Onlarin hepsi nerede yasiyor ? Kiralarini ödüyorlar mi ? Sizin yarariniza mi çalisiyorlar ? Ilginç olarak, onlar her zaman sizin yarariniza çalismaz, çünkü hepsinin ayni zamanda tezahür etmesi gerekli degildir. Sizin 144 ünüzün Dünya gezegeninde olmasi bir kural degildir, ama ruh grubunuz olabilir. Ruh ilavelerinizin (uzanimlarinizin) diger tezahür etmis veçheleri çok – boyutlu realitenin herhangi bir yerinde var olabilir, onlar herhangi bir evrende olabilirler. Böylece insan varliklar olarak bir çok farkli veçhelere kendimizi genisletebildigimizi görebilirsiniz.

Ruh grubunuzdan Dünya gezegeninde veya 3 ncü boyuta ait realitede enkarne olan sadece biri olabilirsiniz ve eger durum buysa genellikle siz bir çok sorun içindesiniz. Bu yöntemi kendim için kullandim, bununla nasil basa çikacaginiz ile ilgili size küçük bir geriplan bilgisi verecegim. Siklikla gerçeklesen su ki, ruh grubunuzun çogu farkli realitelerde veya diger evrenlerde enkarne olur. Biz yaradilista en yogun madde içindeyiz, 3 ncü boyut, ve bizim için burada dersler ögrenmek çok kolaydir. Içinden geçtiginiz tüm bu durumlarda iken bunun kolay olmadigini düsünebilirsiniz, ama gerçekte Dünya gezegeni üzerinde 70 – 80 yil sonsuz zamanda hiçbir sey degildir. Olabilecek sey su ki, tezahür etmis olabilen diger 143 ü kendi tortularini size yükleyebilir ve siz bunlarla 3 ncü boyutta çalisirsiniz. Çogu insan varliklari için, bu 143 ün hepsi degil, ama oldukça iyi sayida olani, basa çikmaniz için kendi tortularini size yükleyebilir. Simdi, tüm bu tortular ile bile, 3 ncü boyutta en iyi yükselis sansina sahip oldugunuzu bilmek ilginçtir. Ancak, bu tortuya ihtiyaciniz yok, çünkü ne oldugunu kavrar kavramaz, sadece onaylama ile tortunun yüklenmesini sona erdirebilirsiniz. Tüm söylemeniz gereken sey : Bu günden itibaren ruh grubumun diger üyelerinden herhangi bir karma almayacagimi onayliyorum. Bu, herkesin yasami ile çok iliskilidir. Germain bana karmanin transferi ile ilgili bu bilgiyi orijinal olarak verdiginde, “Ama Germain, eger atiklarini benim üzerime yüklüyorlarsa ve ben bununla ugrasiyorsam, ruh gurubum için bunu yapabilirim” dedim ve o dedi ki, “Hey, bu tortu ve ona ihtiyacin yok. Neden kendini tekrar tekrar kurban edesin ? Bunu kaç kere yaptin ?” Ve yükselisim üzerine çok çalistigimi söyledigimde, Germain dedi ki, ben bütünlüge ulastigimda, diger 143 ünün benimle birlikte gelme sansi var, öyleyse simdi bütünlügümü yasamima entegre etmeye çalisirken, yükselisimi alirken neden onlara bir iyilik yapmayayim ve artik tortulari almayayim ?. Benim için bu ilginç bir bilgiydi, böylece günde 33 kez onaylama yapmaya basladim. 33 sihirli bir rakamdir. Çogu insan onaylamanin gücünü kavramaz. Onaylama vasitasi ile istediginiz her seye sahip olabilirsiniz. Simdi Germain’in enerjisine kanallik yapiyorum ve bu, Germain’in mükemmel seylerinden biri, çogu insan düsündügünüz seyi elde ettiginizi kavramaz. Çogu insan yasamlarinda neden bu kadar çok uyumsuz enerjilerin bulundugunu anlamaz – bu uyumsuz enerjiler yasamlarinda mevcuttur, çünkü siz üzülürsünüz ve üzüldügünüz zaman gerçekte yasamlarinizda o enerjileri tezahür ettirirsiniz. Bir çok insan yasamlarinda problemlere sahiptir, onlar en çok korktuklari seyin tezahür ettigini söyleyeceklerdir.

Evet, eger bu bildirim ile ilgili düsünürseniz – en kötü korkularim tezahür ediyor – korku içinde oldugunuzda ve her zaman bir seyden korktugunuzda, onaylama ile o enerjileri hayatiniza getirirsiniz. Ve bu seylerin önüne “Ben” sözcügünü getirdiginiz her seferinde, o onaylamayi binlerce kez güçlendirir. “Ben…im” onaylamasi yapabileceginiz en güçlü onaylamadir.

© John Armitage, Shamballa Foundation

(CEVIRI ; Saffet Güler)