Bir Çiçeğin Anatomisi

Yazdır Yazdır 

Bütünün Parçası Olmak

Tüm yaşayan şeylerde olduğu gibi, bir çiçeğin niyeti üremek/yaratmaktır. Bir çiçeğin çeşitli parçalarının tümü bu amaç için birlikte çalışır ve her biri süreçte önemli bir rol oynar. Parlak, hassas taçyaprakları polen transferine yardım eden tozlaştırıcıları (kuşlar ve arılar) çeker. Merkez görsel olarak harika taçyaprakları için kaynak ve esindir, taçyaprakları çiçeğin tohumlar yaratmak ve çoğalmak için gereksinim duyduğu şeyi çeker.

Bireysel benliğinizdan daha büyük bir şeye hizmet etme fırsatına sahip olduğunuzda, bir çiçekteki taçyaprağına benzersiniz, merkezileştiren gücün hizmetinde güzellik ve karizmanın özel bir dalını sunarsınız. Bu merkezileştirici güç, yüksek vizyona sahip biri, ortak bir amacı olan bir topluluk veya spiritüel bir yol olabilir. Yaşamınızda bir çiçeğin üzerinde bir taçyaprağı olduğunuz şekilleri düşünün. Merkezde kim veya ne var ? Hangi çekirdek değerlere hizmet ediyorsunuz ?

Çiçeğin merkezinde olduğunuz, diğerlerinin etrafında toplanmaya ve devam etmeye istekli olduğu bir fikrin veya niteliğin besleyici tohumlarını sunduğunuz durumları da düşünün. Çekirdek olmak güven ve vizyon gerektirir. Ayrıca, vizyonunuzu beslemeye ve onu sizin ötenize büyümesini sağlamaya yardımcı olan etrafınızdaki “taçyapraklarını” güçlendirmek için alçakgönüllülük gerektirir.

Çiçeğin parçaları gibi, hepimiz yaratmak ve yaratıcı olmak için burada birlikte çalışıyoruz. İster merkezde olalım, ister taçyaprağı, dünyaya ektiğimiz tohumların bilincinde olmaya yardımcı olur, bu geleceği nasıl yarattığımızdır.

Özde, hepimiz yaşam olan birleşik enerjiden dışarıya yayılan taçyapraklarıyız. Bu dünya planındaki zamanımız sonlu ve kırılgandır ve yaşamın kendisinin sürekliliğine katkıda bulunan verimli bağlantılar yaparak ve enerjiyi çekerek, görünmez kaynağımızdan canlı ve güçlü şekilde kollara ayrılıyoruz.

DAILY OM