Üstatlığa Giden Yol

Yazdır Yazdır 

“Üstatlığa giden yol, bu hızlanmış zamanlarda bile yalnız ve çok zordur. Kitlesel insanlıktaki rahat mevkinizi arkanızda bırakmanız anlamına gelir – belki kendinizi aile üyelerinin ve akranlarınızın eleştirilerine ve alay etmelerine açmak. Çok değer verdiğiniz ilişkilerinizi ve işinizi/kariyerinizi kaybetmek ve ciddi bedensel koşullar ile başa çıkmanız anlamına gelebilir. Yaşamınız boyunca, belki de yaşamlar boyunca kabul ettiğiniz tüm yeminleri, bağlılıkları ve kontratları mezardan çıkarmalı ve incelemelisiniz ve bunlardan artık size hizmet etmeyenleri, “ölüme kadar” ve “ebediyen” kabul ettikleriniz de dahil, salıvermelisiniz. Bir sonraki guruyu, bir sonraki kanal varlığını, bir sonraki yeni enerji tekniğini, bir sonraki workshobu, bir sonraki şifacıyı vs saplantılı şekilde aramayı bırakmalı ve yaşamın meydan okumaları için yanıtları kendi içinizde aramalısınız. Yanıtları kendi dışınızda aramak, insanı güçsüzleştirmenin bir yoludur.

En yakın psişiklere, kanallara, medyumlara koşmak yerine veya okuduğunuz her şeye inanmak yerine ya da varlıkların kanal olarak sizi kullanmaları yerine kendi sezginizi dinlemeyi öğrenmelisiniz. “Önemli biri olma” isteğine son vermelisiniz ve alçakgönüllü olmayı geliştirmelisiniz. Tüm bağımlılıklarınıza son vermelisiniz ve melekleriniz kadar şeytanlarınızı da kucaklamalısınız. Utanç ve suçlama perdelerini yakmalısınız ve Görkemli Tanrı’nın önünde Işıkta çıplak durmalısınız, ki bu Görkemli Tanrı sizden başka biri değildir.

Nefes almayı istediğiniz kadar aydınlanmayı ve üstatlığı da istemelisiniz. İlahi İrade ile birleştiğiniz noktaya kadar sevgiyi seçmede sebatlı olmalısınız – yoksa büyük bir düşüş yaşarsınız. Seçkin, ünlü çağdaşlarımızdan bazıları bunu yaptı, alçakgönüllülüğü bıraktılar ve ego, şöhret, paraya hizmet ettiler. Önümüzdeki zamanlarda tek tapınak sevgide sağlam şekilde merkezlenmiş olmaktır.

Bu yalnız, sarp ve kayalık yolu yürüme taahhüdünü yaptıktan sonra ne elde edersiniz? 1000 yapraklı lotusun açılmasını, İsis’in Perdesinin yırtılmasını, Filozof Taşını, Kutsal Kaseyi, Yüksek Benliğiniz vasıtası ile Her Şey Olan Bir’e gerçek ve sabit bir bağlantı elde edersiniz. Kozmosun cömert doğasının kesinliğini, oynanacak daha büyük bir oyunu, Ruhun daha büyük armağanlarını ve yaşamda fiilen ne “yapmış olduğunuza” bakmaksınız insan durumunun yükselmesine katkı sağladığınızın yüreğinizde derin bilişini elde edersiniz. Öğretmen, şifacı, kahin olmak isteyenlerinize bu yolun daha çetin olduğu bildirilir. Gerçek İlahi Habercilere her virajda gülerler, onlar zulme uğrar, hakaret edilir, alay edilirler ve meydan okumalarla karşılaşırlar. İlerlemeden önce korku yerine sevgiyi seçebileceğinizden emin olmanız iyi olur. Buna değer mi? Sadece siz karar verebilirsiniz”

Reniyah Wolf