YÜKSEK BENLİĞİMİZ İLE İLETİŞİM

Yazdır Yazdır 

Ken Page

Birçok insan Yüksek Benlikleri ile iletişim kuramadıklarını ve sürekli olarak yanıtları başka insanlardan aradıklarını söylüyor. Enerjisel olarak kendi yerinizin dışındaysanız, birilerinin zihninizi tamamen okuyabileceğini biliyor musunuz? Kendi yerinizde olduğunuz zaman, hiç kimse zihninizi ya da düşüncelerinizi okuyamaz.

Birçoğumuz, bilinçaltı zihnimize bağlandığımızda ya görürüz, ya hissederiz veya işitiriz ve Yüksek Benliğimize bağlandığımız zaman, bu aynı biçimi kullanırız. Çoğumuz hislerimiz vasıtasıyla Yüksek Benliğimize bağlanırız; bizler kinestetiğiz (devinduyumsalız). İlk hislerimize güvenebilir miyiz? Çoğu durumlarda, geçmişte başımıza gelen bazı şeyler nedeniyle bunu yapamayız.

İşte çok önemli bir egzersiz. Bir parça kağıt ve bir kalem alın ve sorunuzu yazın: ben neden burada, Dünya’dayım? Bu egzersizde, sorularınızı daima basit tutun, yapabildiğiniz kadar az sözcük kullanın. Zihninize ilk gelen yanıtı yazın, ne olursa olsun, ilk sözcük veya ilk resim ya da ilk his.

Daha fazla ilerlemeden önce zihninizi temizleyin. Önünüzdeki duvarda bir nokta bulun. Gözlerinizle bu noktaya odaklanın. Baş seviyenizi aynı tutarak, gözlerinizi kaldırın, yukarda tavandaki bir noktaya bakın. Bu, zihninizi anında sakinleştirir. Zihniniz sessiz olduğunda, sorunuzu çok hızlı sorun, arka arkaya üç kere:

Neden burada, Dünya’dayım?

Neden burada, Dünya’dayım?

Neden burada, Dünya’dayım?

Zihninize gelen ilk sözcüğü veya düşünceyi yazın. Birçoğumuz şunun gibi yanıtlar alırız: Sevgi, öğretmek, öğrenmek, oynamak, iyileştirmek veya paylaşmak. Eğer “Sevmek için buradayım” gibi bir yanıt alırsanız, bu ne anlama gelir? Bunu bulmak için, Yüksek Benliğinize başka bir soru yazın. İlk sorunuzdan aldığınız sözcüğü kullanarak, şimdi örneğin şöyle sorun, ‘Nasıl seveceğim?’, ‘Nasıl öğreteceğim?’ Nasıl iyileştireceğim veya sevmek ne anlama geliyor? Benden ne öğretmem bekleniyor? Neyi paylaşmam bekleniyor? Aldığınız sözcüğü kullanarak, bir başka soru yazın; her zaman neden burada Dünya’da olduğunuz ile ilgili bir soru olsun. Sorularınızı daima basit tutun, mümkün olduğu kadar az sözcük kullanın.

Bir sonraki soruyu yazarken, zihninizi temizleyin ve yeni sorunuzu üç kez yüksek sesle veya içinizden tekrarlayın. Yanıtınızı yazın. Diyelim ki sıralama şöyle oldu: Neden burada Dünya’dayım? Sevmek için. Sevmek ne anlama geliyor? Gücünü almak anlamına geliyor. Güç ne anlama geliyor?

Yeni sorunuzu yaratmak için, önceki yanıttan aldığınız anahtar sözcüğü kullanarak bu işleme tekrar tekrar devam edin. Kendinize zaman ayırarak, size gelen her şeyi yazmak için beş dakika ayırın. Yapabildiğiniz kadar hızlı ilerleyin. Aldığınız yanıtlar hakkında düşünmeyin. Size garip ve tuhaf gelse bile, gelen ilk sözcüğü kullanın. Onu yazın ve bilinçli olarak yazana kadar, yanıtları hızlı bir şekilde alıncaya kadar soruları ve yanıtları yazın ve sorular sormaya devam edin.

Bunu beş dakika yapın ve sonra size gelmiş olan şeye bakın. Yanıtlarınız ne yarattığınızı ve nasıl yarattığınızı anlamanız için bir anahtar verecektir.

COPYRIGHT © 1993-2008 CLEAR LIGHT ARTS, ADL., All text, graphics and contents © 1993-2008, Clear Light Arts, ADL, unless otherwise noted. Use purpose must be granted by the copyright holder. Unauthorized use, alteration, transformation or reuse is strictly prohibited.

(Çeviri: Saffet)