DÜNYA DEĞİŞTİ!

Yazdır Yazdır 

DÜNYA DEĞİŞTİ!

Dünya Değişti  (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

Dünya asla dün olduğu gibi olmayacak. İklim ivme kazanıyor. Hidrojen ve karbonun atomik yapılarının kabuklarındaki yörünge değişti. Ancak insanlar bunu görmek istemiyorlar çünkü planlarını yapmışlar, fikirleri var ve hayatlarını planlamışlar. Başka bir deyişle, kendileri için geleceklerine dair baskın bir imaj yarattılar ve şimdi bu imaj gerçeklik tarafından yok ediliyor. 

İklim değişikliklerini görmüyorlar mı? Görüyorlar. Atmosferimizde değişiklikler meydana gelmedi mi? Peki bunların nedeni ne? Sadece okyanusun ısınmasından değil, aynı zamanda magmanın sirkülasyonu ve yeni akışlarından. İnsanlar magma nehirlerinin kanallarını değiştirdiğini ve magmanın Dünya yüzeyine çok yaklaştığını görmüyorlar mı? Bunu görüyorlar. Dünyanın gözlerinin önünde değiştiğini görmüyorlar mı? Görüyorlar. Peki neden bu konuda konuşmuyorlar? Onlara izin verilmiyor. Gazetecilerin bile bu yangınlar, seller, depremler ve toprak kaymaları hakkında, hayatta kalanların yaşadıkları cehennem hakkında, ölenlerden bahsetmeye bile gerek yok, nesnel gerçeği yazmalarına izin verilmiyor.

İnsanlar saçmalıklara inanıyor ama gerçeği anlamıyorlar. Hayallerine, arzularına ve planlarına uymayan her şeyi reddediyorlar. Hayallerinden ayrılmak onlar için zordur, özellikle de birçok umut verici plan yapmışken. Şimdi her şeyi reddetmeleri mi gerekir, yoksa ne? Evet, reddetmeliler. Evet, zamanı geldi çünkü dünya çoktan değişti.