BAŞMELEK MİKAİL: VESICA PISCIS’İN GİZEMİ

Yazdır Yazdır 

BAŞMELEK MİKAİL’DEN MESAJ – LM-10-2012

VESICA PISCIS’İN GİZEMİ

Ronna Herman, Kutsal Kabile: LM-10-2012
EVRENSEL BABA TANRI/ANNE TANRI

BEYAZ KISIM, “VESICA PISCIS” YARATICI “GÜNEŞLER” — BİRLİKTE YARATICI OĞULLAR VE KIZLAR – İÇİN KOZMİK RAHİM. AYRICA YARATICI IŞIĞIN ADAMANTINE PARÇACIKLARININ KOZMİK IŞINLAR VASITASIYLA BU EVRENE AKTIĞI KOZMİK KADEH.

VESICA PISCIS, ÜÇ KATLI ALEV
VE YEDİNCİ IŞININ MOR ALEVİ

YEDİNCİ IŞIN VE MOR ALEV ÇAĞI EVRİMSEL YÜKSELİŞ SÜRECİMİZİN İNİSİYASYONU İÇİN BİR TETİK NOKTASI OLARAK DAVRANIR, ONUN VASITASIYLA İLAHİ BİLİNCİN ÜÇ KATLI ALEVİ DÜNYA VE İNSANLIK ÜZERİNDEKİ DİREKT ETKİSİNİ DRAMATİK ŞEKİLDE HIZLANDIRIR. O HIZLANIRKEN, FREKANSI YUKARIYA DOĞRU SPİRALLENİRKEN, MERKEZDEKİ ALTIN ALEVİN ETRAFINDA MAVİ VE PEMBE ALEVLERİN BİRLİĞİNE KATILIR. BU SPİRALLENEN HAREKET PEMBE VE MAVİ ALEVLERİN HARMANLANMASI İLE SONUÇLANIR, KUTSAL MOR ATEŞİ YARATIR — ONUN VASITASIYLA TÜM UYUMSUZ VEYA AHENKSİZ ENERJİLERİN POZİTİF YAŞAM GÜCÜ MADDESİNE DÖNÜŞTÜRÜLEBİLDİĞİ İLAHİ SİMYA. BİZLER, SOLAR OĞULLAR VE KIZLAR VEYA “IŞIĞIN GÜNEŞLERİ” BİR KEZ DAHA KENDİMİZE BABA/ANNE TANRIMIZIN IŞILTISI VASITASIYLA YARATICI IŞIĞIN ADAMANTINE PARÇACIKLARINI MANYETİZE EDEBİLMEMİZ İÇİN BU TEMİZLİK GEREKLİDİR, MUTLAK YARATICININ İKİ BAŞLICA VEÇHESİ OLARAK BİRLEŞİK BABA/ANNE TANRIMIZIN SEMBOLÜNÜ YARATAN BİRBİRİNE DOLANMIŞ İKİ ÇEMBER; ÇEMBERİN ORTASINDA YARADILIŞIN KOZMİK RAHMİ, VESICA PISCIS VAR. BU SEMBOL ELMAS ÇEKİRDEK TANRI HÜCREMİZİN DERİNLERİNE KODLANMIŞTIR VE YARATICI IŞIĞIN ADAMANTINE PARÇACIKLARI İLE AKTİVE EDİLDİĞİ ZAMAN, ALEV ALEV YANAN ÜÇ KATLI ALEV HALİNE GELİR.

Başmelek Mikail bize Üç – Katlı Alevin kadim çiziminin kısa bir süre için uygun olduğunu anlatıyor; ancak o, sembolün gerçekte temsil ettiği şeyin gerçek tasviri değildi, doğru çizilmemişti. İnsanlık tam açıklama için hazır değildi; ancak bu, üst göğüs bölgemizde damgalanmış üç adet Tanrı Işını enerjilerini içeren eterik bir kalkan bulunduğunu kavramak için Yol üzerinde olanlara yardımcı oldu.

Çemberin sağ tarafı yanardöner mavidir (veya parlak mavi), Baba Tanrımız içindir; çemberin sol tarafı yanardöner pembedir (veya parlak pembe), Anne Tanrımız içindir ve üçüncüsü, merkez kısım (Vesica Piscis sembolü olan) Yaradılışın kozmik rahmi altın renklidir.

BAŞMELEK MİKAİL VE KOZMİK IŞIK KONSEYİ
RONNA / KUTSAL KABİLE

Sevgili dostlar, Başmelek Mikail’in bu bilgileri mesajlarına veya Alt – Evrenler ile ilgili çizimlere dahil etmeye hazır oluncaya kadar, bilincimi birçok başka ifşaatlardan ve ayrıca Vesica Piscis ile ilgili bilgiden nasıl korumuş olduğu ilginç. Yıllardır “Vesica Piscis” terimini duyuyordum; ancak, onu anlamamıştım ve daha fazla araştırmak için yeterince meraklı değildim. Bilginin bilincimize süzülebilmesi ve kademeli olarak ortaya çıkması için Mikail’in bunları bize parçalar halinde sunmasını çok ilginç buluyorum. Bu, Işık Piramitleri, Sonsuzluk Nefesi, Dünya Piramidi, Dünya Hizmet Piramidi, Yaratıcı Işığın Adamantine Parçacıkları ve en son olarak Ametist Gençleşme ve Şifa Piramidi ile olan süreçti. Alt – Evrene ait bilgi ve çizimler zihnime yaklaşık altı aylık periyotta yüklendi. Kavramları zihnimde berrak şekilde anlamam ve örneklemeleri doğru şekilde çizmem oldukça uzun zamanımı aldı. Şimdi, bu büyük değişimin kritik zamanlarında sevgili Mikail bu şaşırtıcı yeni bilgiyi hepinizle paylaşmanın zamanı olduğunu söyledi.

Mikail her zaman en son bilgileri önce seminerlerimde ve öğrencilerim ile paylaştı ve daha sonraki zamanda bilgileri kitlelere sunuyorduk. Bunun nedeninin Tohum düşüncelerin beşinci boyuttaki Işık Piramitlerinde saklanabilmesi olduğunu söylüyor, burada kozmik bilgelik deposuna erişmek için frekansları yeterince yüksek olanlar tarafından bu Tohum düşüncelere kolayca erişilebilir. Ancak, yükseliş ve evrim süreci dramatik olarak hızlanıyor ve Mikail önümüzdeki aylarda bu yeni bilgilerin daha fazlasını hepinizle paylaşma talimatını verdi.

Başmelek Mikail bana Baba/Anne Tanrımızın iki ayrı Varlık olmadığını, bireyselleşmiş niteliklerin, erdemlerin ve veçhelerin iki seti olan tek birleşik VARLIK olduğunu söylediği zaman şaşırdım ve çok memnun oldum. Bilincin evrensel seviyesinde bölünme yoktur, zıtlık yoktur.

Mikail Elmas Çekirdek Tanrı Hücremizde, Vesica Piscis Mandalasını içeren Kristal bir Tohum Atoma sahip olduğumuz bilgisini verdi.

Baba/Anne Tanrımız bu evrenin Büyük Merkezi Güneşinde oturur ve onların Özünün bir fasedi Kutsal Kalp Merkezimizde de oturur. Çoğu zaman olduğu gibi, daha ileri doğrulama Randy Monk’un gönderdiği SPIRIT SCIENCE XVII YouTube videosu aracılığıyla bana sunuldu.

[www.youtube.com/watch?v=KStDRQcV-Nc&feature=BFa&list=UUEcMWs6GudljuLw0-Umf97A]

Videonun üçüncü dakikasından sonra insanın döllenmiş yumurtası gösteriliyordu. Döllenmeden sonraki yirmi dört saat içinde yumurta bölünüyor, Vesica Piscis sembolü yaratıyor. Yumurta bölünmeye devam ediyor, Hayat Çiçeği Mandalasını yaratıyor. Alt yazı şöyle diyor: “BİZLER YARADILIŞIN KÖKENİ, BAŞLAMA NOKTASIYIZ.” Bu benim için muhteşem bir idrak idi ve Kutsal Kalp Merkezimden sevgi enerjisinin dökülüp taşması ve büyük sevinç ile birlikte harikulade berraklık ve anlayış getirdi. SEVGİLİ ANNE BABA TANRIMIZ “ORADA BİR YERLERDE DEĞİL”. ONLAR HER ZAMAN BİZİMLE, KUTSAL KALBİMİZİN İÇİNDE SAKLI.

ÜÇ TANRI IŞINI VE ALT – EVRENSEL DENEYİMİMİZDEKİ İŞLEVLERİ
RONNA / KUTSAL KABİLE

Başmelek Mikail’in bana aktardığı orijinal Evrensel/Alt-Evrensel çizimlerde, Cennet Oğulları ve Kızlarını çemberin altına ve Vesica Piscis çiziminin alt bölümüne hafifçe örtüşmüş şekilde yerleştirdi. Ayrıca merkezde dalgalı bir çizgi çizdirtti – Yin/Yang çizimine benzer. Bu sembol dualiteye bölünmeyi temsil ediyor – Yaradılışın pozitif ve negatif veçheleri. İlahiliğin eril ve dişil Kıvılcımları madde alemlerinde Mutlak Yaratıcının pozitif ve negatif veçhelerini taşır. Bu, eril enerjinin pozitif veya elektriksel niteliği kapsadığı, dişil enerjinin manyetik, alıcı veya negatif niteliği bedenlediği anlamına gelir. Yaratıcı eylemin gerçekleşmesi her iki niteliği/kuvveti gerektirir. Bu niteliklerin gerçek anlamında iyi veya kötü iması yoktur. Bu örnekte, “negatif” sözcüğü elektriksel olmayan uygulama olarak kullanılır, negatif aktif kuvvet değildir; ancak, gücü taşır. Bu Alt – Evren eril ve dişil enerjilerin füzyonu (birleşmesi) üzerine dayalıdır.

Yalnızca, ÜÇ TANRI IŞINININ niteliklerine, erdemlerine ve vasıflarına değinebiliriz, bu ışınlar Alt – Evrenimize yayılır. Bu noktada, Bu Evrendeki birçok başka Alt – Evrenlerin İlahi Planlarının/Mavikopyalarının/Tasarımlarının çok az bilgisine sahibiz. Bana tek anlatılan şey, engin ve karmaşık çeşitlilikten oluşan Yaradılışın çoklu frekans seviyeleri ile, çeşitli genişliklerde olduklarıdır (bir pastanın dilimleri gibi). Bizim Alt – Evrenimiz, Evrenimizdeki diğer Alt – Evrenlerin çoğuna oranla genç bir Alt – Evrendir.

Ancak, eşsiz İlahi Mavikopyamız/misyonumuzdan dolayı, yanımızdaki daha küçük bir Alt – Evren ile birleşmenin hazırlık aşamalarındayız. Bu birleşme devam ederken, BM Mikail’in yıllardır sözünü ettiği yeni Altın Galaksi yeni, genişlemiş Alt – Evrenimizin Işıklandırıcı Büyük Merkezi Güneşi olarak yerini alacak.

İLAHİ İRADE VE GÜCÜN BİRİNCİ IŞINI Evrensel seviyede BABA TANRININ içinde bedenlenen ZİHİNSEL IŞINdır. Bu Işın hakikatin, cesaretin, dinamik gücün, kendini bir amaca vermenin ve berrak vizyonun enerjilerini/niteliklerini taşır. Dışa odaklı bir Işındır ve Alt Evrenimize yayılırlarken Evrenimizin üç Tanrı Işınının en güçlüsüdür.

Evrensel seviyede İLAHİ ANNE TANRI Sevgi/Bilgeliğin İkinci Işınını taşır. Bu DUYGUSAL IŞINdır, Yaradılışın maddi planlarında İlahi Mavikopyanın tezahür etmesi için İlahi Babanın zihninden Tohum Düşünceleri tutuşturmak için sevgi dolu enerjiyi getirir. Alt- Evrensel Büyük Merkezi Güneşimize yansıtılırken, bu Işının ana odağı bilgiyi bilgeliğe dönüştürmek ve bu bilgeliği sevgi ve şefkat ile güçlendirmektir.

ÜÇÜNCÜ IŞIN – OĞUL/KIZ IŞINI Zihinsel ve Duygusal niteliklerin eşit oranlarını içerir. Aktif zekanın Işınıdır, varoluşun maddi planlarında etkili birlikte yaratıcılar olmak için Baba Tanrımızın İradesi ve Anne Tanrımızın Sevgi/Bilgeliğini kullanma arzusunu içerir. Ayrıca Üçüncü Işın Ruhların mavikopyasında Hafıza Kodu Hücreleri vardır, bunlar barış yapıcılar olma derin, içsel arzusunu ve alt – boyutsal deneyimlerde denge ve uyum için çabalama arzusunu aşılar.

ÜÇÜNCÜ IŞIN ZİHİNSEL VE DUYGUSAL BEDENLERİNİ MÜKEMMELLEŞTİRMEK VE SAFLAŞTIRMAKTA İNSANLIĞA YARDIMCI OLAN GÜCÜ YAYAR, AYNI ZAMANDA BİRLİKTE YARATICI YETENEKLERİNİ MÜKEMMELLEŞTİRME ARZUSUNU YAYAR. Bu Işın ayrıca hoşgörü, tahammül, birlik ve kültür niteliklerini taşır. Onun vasıtasıyla Baba Tanrımızın yeni Yaradılışın Tohum Düşüncelerini gönderdiği, GÜNEŞLERİN (Baba/Anne Tanrımızın oğulları ve kızları) Işınıdır. Bu dinamik, ileriye doğru hareket eden enerji İlahi Annemizin İkinci Işın titreşimleri ile birleşir. YARADILIŞIN KOZMİK RAHMİNİ bedenleyen Tanrıça bu harikulade Tohum Düşünceleri alır, bu sayede bunlar onun Sevgi/Bilgelik niteliklerinin örtüşmesiyle birlikte Yıldız Oğulları ve Kızlarına bütünleştirilir.

BAŞMELEK MİKAİL: Sevgili üstatlar, Yaratıcı Işığın daha da fazla miktarlarını bütünleştirmek olağanüstü bir armağandır, ama aynı zamanda büyük bir meydan okumadır. Yükselişin hızlanmış yolundaki aday için, şu anda içeriden yükselen şey, astral beden ve çakra sisteminden gelen kadim titreşim kalıplarıdır. Bu kalıntı, yoğun titreşimler gerçeğe dayalı değildir, alt ve yüksek zihinsel ve duygusal yetileriniz arasında üstünlük için savaş alanı olan hayvan/insan bilincinizden kaynaklanan çarpıtılmış kavramlardır. Etkileşim kurduklarınızın kişiliğinin ve egosunun ötesine bakmayı öğrenmelisiniz ve onların Ruhunun Sevgi özünü hissetmeyi aramalısınız. Kendinin farkındalığı kişilik bilincinden Ruh bilincine değişmelidir. Size TANRI GÜCÜNÜN REZERVUARINA erişim sağlayan Kutsal Kalbinizde merkezlenmiş kalabilmeniz için, NEGATİFLİĞE İLAHİ TARAFSIZLIK geliştirmelisiniz.

Kutsal Kalbinize ve içinizdeki Tanrı Bilincinin Tohum Atomuna erişim kazandığınızın en güvenilir göstergesi, sürekli bir NEŞE hali ve çok yoğun SEVGİ hissidir. Solar Güç Merkeziniz vasıtasıyla Kutsal Kalp Özünüzden bu yüksek frekans yayılımı etrafınızdaki herkesi ve her şeyi etkiler. Işığın yüksek boyutlarından size Sevgi/Işık/Yaşamın kutsanmış Özünün yayılması gibi, siz de Canlı Işığın bir kısmını dışarıya insanlığa ve dünyaya yaymalısınız.

Sevgililer, yarattığınız Işık Yolu sizi Kutsal Sevgi, neşe, huzur ve uyumun hüküm sürdüğü Işık alemlerine geri götürecek. Rehberlik yapmak, yönlendirmek, ilham vermek ve korumak için her zaman yanınızda olduğumuzu bilin. Her zaman sizin vefakar yoldaşınızım.
Ben Başmelek Mikail’im.

** BU MAKALE WIKAPEDIA SÖZLÜĞÜNDEN ALINDI:

Vesica Piscis kadim ve modern zamanların en derin geometrik simgelerinden biridir. Esasen, iki adet üst üste binen kürelerin kesişmesidir, Vesica Piscis başka şeyleri de temsil eder:

1) Evlat yaratmak için Tanrı ve Tanrıçanın birleşmesi,
2) İsa Mesih için sembol, Balık,
3) Sanatta işaretli oval, ortaçağda heykel ve resimde hale olarak kullanılırdı,

4) Dişi tanrıçanın vajinası,
5)Hayat Çiçeğinde temel motif,

6) Hayat Ağacının örtüşmesi,
7) Çokgenlerin biçimlendirici gücü

8- Kare kök ve armonik oranların geometrik tanımı,

9) Yoğun güç ve enerji kaynağı.

1) En eski geleneklerde, En Yüce Varlık küre ile temsil edilirdi, sürekli var olan, başlangıcı ve sonu olmayan, mükemmel şekilde oluşmuş ve mükemmel şekilde simetrik. İkinci kürenin eklenmesi, birliğin eril ve dişilin, Tanrı ve Tanrıçanın dualitesine genişlemesini temsil etti. İki küre, Tanrı ve Tanrıça üst üste binerek İlahi bir evlat yarattı. Vesica Piscis motifinin (ve onun türevlerinin, Hayat Çiçeği, Hayat Ağacı ve geometrinin temellerinin) binlerce yıllık tarihi vardır ve şimdiki çağın tüm büyük dinlerinden daha önce gelir.

2) Tanrı ve Tanrıçanın oğlu veya kızı kürelerin örtüşmesi ile ilişkilidir – oluşan üç boyutlu figür Amerikan futbol topuna benzer. İsa Mesih durumunda, iki boyutlu figür aynı zamanda balıkların mucizesinin sembolü olarak hizmet etti. (“Kuyruk” ayrıca uçak figürünün kaynağını tespit etmek için de hizmet etti.) Ayrıca bu sembolün içinden kaynaklanani aktarılan spiritüel bir güç vardır.

3) VESICA PISCIS aynı yarıçapları olan iki çemberin kesişmesi olan bir şekildir, öyle bir şekilde kesişir ki her bir çemberin merkezi diğerinin çevresinde uzanır. İsim gerçekte “balığın mesanesi” anlamına gelir.

4) Yin/yang zıt kuvvetlerdir (dualiteler), daha büyük bir bütünde, dinamik sistemin parçası olarak görünmeyen (saklı, dişil) ve görünen (tezahür, eril) ama birbirini tamamlayan zıtlıklardır. Işık karanlık olmadan var olamayacağı, karanlık Işık olmadan var olamayacağı için her şey hem yin hem de yang veçhelere sahiptir, ama bu veçhelerin her biri belirli objelerde daha kuvvetli tezahür edebilir ve zamanla alçalıp yükselebilir.

Ronna Herman kanalıyla aktarılmıştır http://www.ronnastar.com/ * Serbestçe kopyalayın ve paylaşın. Ancak, bu makalenin evrensel telif hakkına Başmelek Mikail adına sahip çıkıyorum. BAŞMELEK MİKAİL’İN MESAJLARINI WEBSİTEMİZDE ARMAĞAN OLRAK SUNUYORUZ; ANCAK, TÜM DÜNYAYA GÖNDERDİĞİMİZ ÜCRETSİZ SEVGİ PAKETLERİNİ GÖNDERMEK VE İŞLETME MASRAFLARINI KARŞILAMAYA YARDIMCI OLMAK İÇİN BAĞIŞLARINIZA MİNNETTAR OLURUZ.

 (Çeviri: Saffet Güler)