BAŞMELEK MİKAİL: YÜKSELİŞ YOLU

Yazdır Yazdır 

BAŞMELEK MİKAİL’DEN MESAJLAR ** LM-3-2019

YÜKSELİŞ YOLU

Sevgili dostlar, bir süre önce Başmelek Mikail bana şunları açıkladı:

“Yeni Çağ için ileri Kozmik bilgilerin elçisi olarak, Üçüncü ve Dördüncü Boyutlara Ruh Parçalarının kalanını bütünleştirdiğin zaman – ve Beşinci Boyuttaki giriş-seviyen KUTSAL ÜÇLÜYE erişim elde etme sürecindesin – bilincin yüksek planlarından yeni bilgilerin bazılarını direkt olarak getirme yeteneğini göstermen gereklidir. Bu, kendi genişlemiş, sezgisel farkındalığın vasıtası ile başarılmalıdır. Kutsal Zihin aracılığı ile Sezgisel yüksek becerilerin ile – Spiritüel Üçlün ile bağlantın – fiziksel, zihinsel yeteneklerini harmanlamak için bu süreç gereklidir.”

Sevgili Mikail geçmiş 25 yılda bize verdiği önemli derslerin ve tekniklerin bazılarını paylaşmamı istedi. Bu nedenle, 2019’da başlayarak ara sıra, Başmelek Mikail’in yedi kitabındaki mesajlardan derlediğim bazı anahtar dersleri göndereceğim.

GENİŞLEMİŞ – FARKINDALIĞIN SEKİZ AŞAMASI:

AŞAMA BİR:

Gittikçe vicdanınızın (bedenlenmiş Ruhsal Benliğinizin) küçük sesine uyumlanırsınız ve dinlemeye başlarsınız ve Duygusal Doğanızı iyileştirme ve ahenkleştirme sürecine başlarsınız. Yavaşça ego-arzu bedeni yerine, Ruhsal Benliğinizin yaşam deneyimlerinizin rehberi ve yöneticisi olmasına izin verirsiniz. Duygusal Beden bilincinizi yükseltmeye ve saflaştırma sürecine başlarsınız, ki bu acı verici ve zorlayıcı olabilir, ama aynı zamanda ödüllendirici ve aydınlatıcıdır.

AŞAMA İKİ:

Bilinçaltı zihninizin derinlerine girmeye başladıkça, duygusal iradenizi ÜstRuhunuzun/Yüksek Benliğinizin iradesi ve İlahi İrade ile uyumlama sürecini başlatırsınız. En sık kullandığınız mantra veya onaylama şu olur: “Herkesin en yüksek hayrına Senin İraden olsun“.

Elektromanyetik, enerjisel bir Varlık olduğunuzu öğrenirken, etrafınızdaki dünyaya sürekli olarak enerjisel düşünce formları yaydığınız anlayışını kazanırsınız. O zaman bu pozitif veya negatif düşünce formlarını, aynı frekansta olaylar veya durumlar olarak deneyimlemelisiniz. Kişisel dünyanız gerçekliğin şu andaki resmine uymak için kendisini yeniden ayarlar. Deneme ve yanılma ile, yavaşça Neden ve Sonuç Yasasını veya Karma Yasasını anlamaya başlarsınız.

Ruh bütünleşmesi ve Kendinin – farkındalığı sürecinden geçerken salıverebilmeniz, uyarlayabilmeniz veya saflaştırabilmeniz için vurgulanacak olan bazı negatif özellikler veya bağımlı alışkanlıklar olacaktır, böylece negatif titreşimleri denge ve uyumun frekanslarına dönüştürürsünüz.

Hala fiziksel bedeninizde, Aura Alanınızda ve DNA’nızda taşıdığınız bir çok negatif düşünce formlarını temizlemek, ahenkleştirmek ve dengelemek için çaba gösterirken, “Ruhun Karanlık Gecesini” deneyimleyeceğiniz zamanlar olacaktır. Dört dünyasal beden sisteminizi – fiziksel, duygusal, zihinsel ve eterik –  temizleme ve arındırma sürecine daha derin ilerlerken, duygusal ve zihinsel olarak iniş çıkışlarınız olur.

Varoluşun dünyasal planında bir birlikte – yaratıcı olarak yeteneklerinizi yavaşça saflaştırırken, Evrensel Tezahür Yasalarının anlayışını kazanırsınız ve aktif şekilde kullanmaya başlarsınız. Evrenin işleyişinin yeni farkındalığı, güveni ve inancı ile, giderek duygusal seviyede kontrolü ÜstRuhunuza/Yüksek Benliğinize bırakırsınız, çünkü şimdi Baba/Anne Tanrınızın sevgisinin, güzelliğinin ve cömertliğinin keyfini çıkarmanın Doğuştan İlahi Hakkınız olduğunu anlıyorsunuz. Şimdi, Yüksek Benliğinizin olayları yüksek görüş açısından gördüğünü anlıyorsunuz; bundan dolayı, her zaman en iyi sonuca doğru yönlendiriliyorsunuz.

AŞAMA ÜÇ:

Yükseliş merdiveninde yukarıya doğru ilerlerken, ayrıca yaşamınızdaki olayları yüksek görüş açısından görmeyi öğreniyorsunuz. Aranızdaki herhangi kalan enerji kordonlarını koparabilmeniz için, Karmik etkileşim deneyimledikleriniz ile tüm geçmiş anlaşmaları bozma ve iyileştirmenin acı verici sürecinden geçtiniz. Her bir kişinin bir kez daha egemen bir Varlık olabilmesi için, sevgiyle bağışlıyorsunuz ve bağışlanma istiyorsunuz. Bir çok geçmiş yaşamların deneyiminde yarattığınız olası gelecekleri iyileştirerek ve dönüştürerek, geçmiş negatif eylemlerin ağır yükü olmayan geleceğe ilerliyorsunuz.

Zamanla ve çok fazla Ruh – arayışından sonra, kademeli olarak duygusal kendini ayırmanın belirli bir derecesini elde etmek için çabalıyorsunuz. Etrafınızdaki herkeste en iyiyi aramaya ve görmeye başlarken, daha derinden ve şefkatli şekilde seviyorsunuz. Giderek, ayrılığın ego – güdümlü kavramı, başka herkese karşı ben yerine, siz ve birlik bilinci kavramına doğru ilerliyorsunuz. Sınavlarınızı ve zorluklarınızı, cezalandırma ve kötü şans yerine, büyüme fırsatları olarak görmeyi öğrendiniz. Sonuç olarak, Duygusal Beden bilinciniz şimdi çok daha yüksek, çok daha ahenkli titreşim frekansları ile tınlıyor. Şimdi dikkatinizi Zihinsel Bedeninizi yükseltmeye ve ahenkleştirmeye odaklamaya hazırsınız.

AŞAMA DÖRT:

Bu aşama sırasında, Ruhsal-Benliğiniz yavaşça ÜstRuhunuzun/Yüksek Benliğinizin yüksek frekanslarını (özellikler, vasıflar ve erdemler) bütünleştirirken, ÜstRuhunuz/Yüksek Benliğiniz dönüşüm sürecinizde daha aktif bir rol almaya başlıyor. İnançlarınızı, alışkanlıklarınızı ve zihinsel farkındalığınızın niteliğini yeniden gözden geçirme sürecine başlarsınız. Gittikçe düşük Astral Planların kitle bilincin inanç kalıplarından çıkıp ötesine ilerlerken büyükleriniz, kültürünüz ve dini ve hükümet liderleriniz tarafından size aktarılmış olan büyük yargılamaları ve tutumları yeniden değerlendirirsiniz.

AŞAMA BEŞ:

Zihinsel Bedeninizin frekans kalıplarını saflaştırmaya başlarken, yavaşça Kutsal Zihninize ve orada saklanan yüksek zihinsel bilincin hazine sandığına erişim kazanırsınız. Kutsal Zihniniz ve Kutsal Kalbiniz, spiritüel arayışınızda yönlendiren etki olarak ÜstRuhunuz/Yüksek Benliğiniz ile birleşmiş hale gelir.  Takip edilecek bir çok yol olduğunu öğrenirken, başka insanların inançlarına daha fazla hoşgörülü olursunuz; ama, şimdi tüm Yolların en sonunda aynı varış yerine götürdüğünün farkındasınız. Gerçeğiniz olarak kabul edeceğiniz şey ile ilgili ayırt edici olmayı öğreniyorsunuz ve sadece Kutsal Çekirdek Varlığınızda pozitif şekilde rezonansa giren o gerçekleri kabul ediyorsunuz. Düşünce ufkunuzu genişletmeye başlıyorsunuz ve bir çoğunuz spiritüel orijinleriniz hakkında daha fazla şey öğrenme arzusu geliştiriyorsunuz: Neden Dünyadasınız, bu hayat için misyonunuz ve amacınız nedir ve aşına hale geldikten sonra size ne olacak?

AŞAMA ALTI:

Zihinsel ve Duygusal bedenlerinizin frekanslarını yükselttikçe, çakra sisteminiz daha hızlı dönmeye başlar – ahenkli bir tarzda. Bu, omurga sütununuzda yukarı Medulla Oblongata’ya (Yükseliş Çakrası), Kutsal Zihne ve Taç Çakrasına işleyen eterik Işık tüpünün aktivasyonu ile sonuçlanır. Sarmallanan enerjiye Kundalini adı verilir, bu Adamantine Parçacıkları adı verilen Yaratıcı Işığın Kutsal Beyaz Ateş Tohum Atomlarını içerir, omurga sütununda yukarı akmaya başlar.

Kutsal Kalbe portal açıldı, şimdi Kutsal Kalbinizin arka portalı aracılığı ile Işığın Adamantine Parçacıklarını alırsınız, ayrıca Taç Çakranız aracılığı ile aşağıya doğru akışını ve Kutsal Güç/Işık Çubuğunuz boyunca Kundalini Ateşinin yukarı doğru akışını alırsınız. Eğer Sonsuzluk Nefesi veya diğer derin nefes teknikleri gibi bilinçli nefesi kullanırsanız, bu süreç hızlandırılır ve büyütülür.

AŞAMA YEDİ:

Bu zamanda kadar, EBEDİ “ŞİMDİ” ANINA – Yaradılışın DİNGİN NOKTASINA – odaklanabilmeniz için, GEÇMİŞİ İYİLEŞTİRMEYİ ve GELECEĞİNİZİN SENARYOSUNU YAZMAYI öğrendiniz. Fiziksel zekanızı ÜstRuhunuzun/Yüksek Benliğinizin ruhsal bilgeliği ile birleştireceksiniz. Bu, öğrendiğiniz bir çok yüksek spiritüel gerçekleri sadece anlamadığınız, aynı zamanda bunları bütünleştirdiğiniz ve şimdi o saflaşmış bilgelik öğretilerinin frekans kalıplarını yaymakta olduğunuz anlamına geliyor.

Dördüncü Boyutun en yüksek planlarından daha da yüksek titreşim frekans kalıplarını çekerken, Ruh Şarkınız çok daha yüksek titreşimli frekanslara uyumlanır ve bu frekanslar ile tınlar. Bu, Yüksek Benliğinizin kalan Dördüncü Boyut Fasetlerinin kişisel Işık sütununuzda yavaşça hizalanmaya girme sürecine başlamaları için GÖKSEL KALK BORUSUnu çalar. Başkanlık yapan ÜstRuhunuz/Yüksek Benliğiniz ile birlikte Yüksek Benliklerinizin Fasetlerinin yüklenmesi bu noktada hızlanmaya başlar ve Yükseliş yolunda ilerlemeniz de büyük ölçüde hızlanır. Şimdi Yaşam Nehrinin Akışına – Kozmik Enerjinin Antahkarana akımına – girmeye hazırsınız ve siz “TEREDDÜT OLMADAN RUHU İZLEMEYE” başlarken size rehberlik edileceğini ve yönlendirileceğinizi biliyorsunuz.

AŞAMA SEKİZ:

Gittikçe yeni Olma Haliniz ve dünyayı görmenin yeni yolunuz ile rahat ediyorsunuz. Kutsal Varlığınıza daha da derin girerken, tek başına olmanıza değer veriyorsunuz. Doğal olarak Kutsal Kalbinizde merkezlenmiş kalırken, şimdi her günü Yaşayan bir Meditasyon ve Yaşayan bir Dua olarak yaşıyorsunuz. Dünyasal illüzyonun şimdi üzerinizde minimum etkisi var; ama, sevgi dolu şefkatiniz şimdi tüm Varlıkları ve tüm Yaradılışı kucaklayacak kadar büyüdü.

Başmelek Mikail:

Sevgili Işık taşıyıcılarım, her sınavı ve zorluğu, artık daha büyük hayrınıza hizmet etmeyen modası geçmiş düşünceleri ve titreşim kalıplarını salıverme fırsatı olarak görmenizi istiyoruz. Yaşamın/Işığın Beyaz Ateş Tohum Atomlarını çekerken ve dünyaya ve insanlığa yaymadan önce sevginizle doldururken, yaşam deneyimlerinizi Kutsal Kalbinizin ve Zihninizin filtreleri ile görmenizi rica ediyoruz. Hepimiz evrimin bu kozmik dansındayız ve birlikte hüküm süreceğiz. Ben Başmelek Mikail’im.

Ronna Vezane kanalı ile aktarılmıştır * *STAR*QUEST*

www.StarQuestMastery.com *** Email: RonnaStar@earthlink.net

BAŞMELEK MİKAİL’DEN BİR ARMAĞAN

RONNA / SACRED SCRIBE VASITASI İLE

– Baba/Anne Tanrınızı Tüm Varlığınızla Sevin, Kendinizi Yaratıcının İlahi Bir Kıvılcımı Olarak Koşulsuzca Sevin. Kendinizi Sevdiğiniz Gibi Başka Herkesi Sevin.

– Dünyanın Ve Onun Üzerinde Yaşayan Tüm Yaşam Formlarının Bakıcıları Olduğunuzu Bilin – Doğa, Hayvan, Elemental Ve insan Krallıkları. Yaşamın Tüm İfadelerini Koruyun, Esirgeyin Ve Onurlandırın.

– Hayatınızı Neşe İle Ve Bir Çocuğun Doğallığı Ve Keyfiyle Yaşayın. Sevgi Ve Umut Mirası Bırakmak İçin Gayret Edin. Hayat Yolculuğunun Keyfini Çıkarın Ve Elinizden Geldiği Kadar Dünyasal Misyonunuzu Gerçekleştirmek İçin Çabalayın.  

– Sürekli Bir Şükran Tutumunu Sürdürün Ve Her Günü Sanki Ruh Bir Gözlemci Olarak Omuzlarınıza Tünemiş Gibi Yaşayın. Yargılamamayı Uygulayın Ve Herkesteki İyiyi Arayın.

– Amacınız Beden, Zihin Ve Ruhta Dengeye Geri Dönmektir. Orta Yolu Yürüdüğünüz Zaman, Kutupluluk Ve Dualite Artık Sizi Etkilemez.

– En Yüksek Gerçeğinizi Arayın Ve Sahiplenin Ve Sonra Gerçeğinizi Bütünlük İle Yaşayın. Başkalarının Da Aynısını Yapmalarına İzin Verin.

– Dünyada Cennet Versiyonunuzu Yaratmanıza Yardımcı Olacak Tanrı Tarafından Verilen Aletleri, Evrensel Tezahür Yasalarını Öğrenin Ve Kullanın.

– Bütünleştirdiğiniz Bilgeliği Başkaları İle Paylaşın: Önce Örnek Olarak, Sonra Eylemleriniz İle Ve Son Olarak Sözcükler İle.

– İlahi Doğuştan Hakkınıza Sahip Çıkın: Baba/Anne Tanrımızdan Bir Armağan Olarak Sizin Olan Sevgi, Neşe, Huzur, Sağlık Ve Bolluk.

– Her Gün, Sizi Işıklandırması, Rehberlik Yapması Ve Yönlendirmesi İçin Görkemli Ben’in Varlığınızı Çağırın; Sonra Onun İçsel Dürtüklemelerini Dinleyin. Her Günün Sonunda, O Gün Yansıttığınız Uyumsuz Enerjiyi Dengelemek, Uyumlamak Ve Dönüştürmek İçin Görkemli Bağışlama Meleğini Ve Mor Alevi Çağırın; Böylece O Enerjiyi Zararsız Hale Getirirsiniz, Bu Sizi Neden Ve Sonuç Yasalarının Ötesine Ve İnayet Haline Götürür.

(Çeviri: Saffet Güler)