BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 11 – Hayal Kırıklığı

Yazdır Yazdır 

11.Hayal Kırıklığı

Sevgililer, bugün hayal kırıklığı hissini anlatacağız. Bu, sizin dünya yaşamınızda bir çok defa deneyimlemiş olduğunuz şeylerden biridir. Belki hisleriniz ilerlemenizin yeterince hızlı olmamasıdır, ya da zihninizde önceden ayarlanmış standartlara göre umduğunuzun olmamasıdır. Çoğunuz yaşamınızın başka alanlarında da hayal kırıklığına uğramıştır – belki bolluk elde etmede ve dünya planında iyi olmada, belki sağlık ve fiziksel beden konularında, belki diğerleriyle kişisel ilişkiler konularında. Hiçbiriniz bu hayal kırıklığı hissinde herhangi  özel bir sevinç bulmuyorsunuz. Şimdi, onu nasıl alacağınızı, bırakacağınızı tartışacağız.

Hayal kırıklığınız neden kaynaklanır, Sevgililer? O, beklentiden/umut etmekten kaynaklanır. Hepiniz çeşitli alanlardaki ilerlemenizi değerlendirmek için ölçme çubuklarınıza sahipsiniz. Bu ölçme çubukları kendinizi başkaları ile karşılaştırarak yarattığınız standartlara bağlıdır. Gerçekte, çoğu örneklerde, hayal kırıklıklarınızın kendileri sizin hayal kırıklarınızı artıran durumları yarattı. Şüphesiz, bu kendiniz için amaçlar belirlemede, hayallerinize ulaşmak için çabalamak ve spiritüel özlemlerinizi tamamlamak çok iyidir. Bunların hepsinin nasıl gerçekleşmesi gerektiği beklentileri hayal kırıklıklarına neden olur.

Sevgililer, sizin farkında olmadığınız dünyasal geçici ikametinizde, daima, çalışmada bir çok faktörler vardır. Siz burada iken amaçlar ve yapılacak işler vardır, siz bunu herhangi zaman çerçevesinde bilemeyebilirsiniz. Bu, sizin düşünebileceğiniz gibi, bedenlenmiş bir insan olarak daha düşük bilinç durumunda olduğunuzdan değildir. Bunun nedeni gezegensel bilincinizin kendisinin bu şeylerden bazılarını bilmeniz için hazır olmayabileceğidir. Her biriniz, kendi doğrunuzda, bireysel radyo vericilerisiniz. Bilinçli zihninizde bildiğiniz bu şeyler gezegensel bilincin daha büyük bedenine iletilir. Bu şekilde, diğer vericiler tarafından erişilebilir olur. Bu sizin payınıza bir kusur/eksiklik değildir. Bu basitçe Dünya gezegeninin tekamülünde düzgün olarak ilerlemesi için gerekli olan bir şeydir.

Ayrıca, Sevgililer, planın tam/kesin doğası değişmektedir. Yüksek Alemlerde olan bizler, sizin zaman – uzay olarak bildiğiniz şeyin dışında var oluruz. Tüm olasılıklar mevcuttur. Düşünebileceğinizin tersine, biz dünya planı üzerindeki herhangi belli durumun, herhangi belli bir projenin  sonucunu bilmeyiz. Siz tamamen bir özgür irade bölgesinde mevcutsunuz. Siz, her biriniz belli bir anda yolunuzu seçmekte özgürsünüz. Evet, buraya misyonlarla ve kontratlarla geldiniz. Bunlar da yeniden – görüşme işleminde/sürecinde değişmezdir. Siz herhangi özel bir plana bağlı değilsiniz, daima seçim yapabilirsiniz. Biz daima seçim yapabiliriz. Bundan dolayı sabit sonuçlar, sabit standartlar yoktur. Beklentilere sahip olmak, Sevgililer, biraz boşunadır. Hiçbir şey olmasını beklediğiniz gibi olmaz. Eğer, bazı yollarla belli şeylerin gerçekleşmesini umuyorsanız, ve özellikle bu beklentilere bağlandıysanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Hayal kırıklıklarınızın çoğu başkalarının nasıl olacağını beklemeniz ile ilgilidir. Siz ailenizin, eşinizin ve partnerlerinizin belirli şekillerde davranmasını beklersiniz. Böyle davranmadıklarında, düş kırıklığına uğrarsınız. Siz başkalarını beklentilerinizin kalıbına uydurmaya çabalarken, sürekli şekilde düş kırıklığına uğrarsınız, çünkü onlar bunu yapmazlar. Onların, şeylerin sizinle nasıl olacağı ile ilgili kendi beklentileri vardır. Onlar, muhtemelen kendi beklentilerine son vermezler. Siz ruhsal yolunuzun belli bir şekilde ortaya çıkmasını/göz önüne serilmesini umarsınız. Siz belli şeyler yaparak spiritüel ilerlemenin belli bir seviyesini elde etmeyi umarsınız. Bu, olmasını düşündüğünüz şekilde gerçekleşmez ve siz düş kırıklığına uğrarsınız. Ruh sizi sınıfta bırakmış gibi hissedebilirsiniz veya  kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Şüphesiz, durum bu değildir. Basitçe sizin karşılanmayan beklentileriniz var ve siz hayal kırıklığına uğradınız.

Siz ayrıca sürekli olarak kendinizi sizden daha fazlasına ulaştığını, sizden daha iyi olduğunu hissettiğiniz başkaları ile karşılaştırırsınız. Spiritüel ve ışık çalışmanızda bile, kendinizi birbiriniz ile karşılaştırıyorsunuz, hayal kırıklığı yaşıyorsunuz çünkü kendinizi başkaları gibi özel bir şekilde armağan verilmiş veya ileri olarak hissetmiyorsunuz. Siz beklentilerinizi oraya, nasıl olması gerektiği gibi yerleştiriyorsunuz. Sevgililer, standartların özel bir serisi/takımı yoktur, özellikle ruhsal ilerlemeniz ile ilgili olanların. Her birinize tamamen sizin için uygun olan yol verilmiştir. Kendinizi başkaları ile karşılaştıramazsınız, çünkü onların yolu sizinki ile aynı değildir. Onların aldıkları bilgi ve rehberlik sizin gereksiniminiz olanla aynı olmayabilir. Örneğin, yükseliş seviyenize veya ışık beden bölümünüze değer biçmeye çabalayanlarınız arasında bir çok hayal kırıklıkları vardır. Evet, bu alanlarda kendi kazanımınızı maksimum yapmak istiyorsunuz, ancak kendinizi başkaları ile karşılaştırmak sadece hoşnutsuzluk hislerine götürür. Her biriniz tam olarak gereksiniminiz olan yerdesiniz. Kendi ilerlemeniz için ve kendi eşsiz armağanlarınız ve yetenekleriniz ile uyum içinde  doğru yöntemlere yönlendiriliyorsunuz.

Sizden zor bir şey istediğimizi biliyoruz, Sevgililer, şeylerin nasıl olması gerektiği beklentilerini bir kenara koymak ve ölçme çubuklarınızı bırakmak. Gerçekte, Yaratıcınızın, Anne – Baba Tanrı’nın  gözlerinde ölçme çubukları yoktur. Her biriniz eşsizsiniz ve mükemmelsiniz.

Kendinizi başkaları ile karşılaştırmaktan ve başkalarının sizin olmasını düşündüğünüz gibi olmasını beklemekten hissettiğiniz hayal kırıklığından kendinizi nasıl iyileştireceksiniz? Sevgililer, şimdi dikkatinizi içeriye, sadece kendi benliğinize çekmenizi istiyorum. Siz bir özgür irade planında yaşıyorsunuz. Başkasının nasıl olması gerektiğini dikte edemezsiniz. Bu plandaki her diğer kişinin özgür iradesi sizinki gibi yerindedir. Siz başkaları sizin olması gerektiğini düşündüğünüz gibi düşünmediği, konuşmadığı ve davranmadığı zaman daima hayal kırıklığına uğrarsınız. Onlar asla bunu yapmaz, Sevgililer. Her biriniz kendi şahsınızsınız, Anne – Baba Tanr’ının kendi eşsiz veçheniz. Gerçekten önemi olan tek şey sizsiniz.  Bu anda olmayı nasıl seçiyorsunuz? Tepki vermeyi nasıl seçiyorsunuz? Kendi spiritüel yolunuzun peşine düşmeyi nasıl seçiyorsunuz? Bu anda nasıl aydınlanmış olduğunuzu nasıl seçiyorsunuz?

Bu anda kim olduğunuz üzerine düşüncelerinizi odakladığınızda, ve başkalarının yapmakta olduğundan uzaklaştığınızda, kendi kişisel gücünüzün ve aydınlanmanızın noktasına gelirsiniz. Herhangi bir farkı yapan tek şey şimdiki anda nasıl olmayı seçmektir. Siz yüksek frekanslı veya düşük frekanslı  bir radyo istasyonunu seçebilirsiniz. Anlayışsız/düşüncesiz şekilde tepki vermeyi seçebilirsiniz veya görmemezlikten gelmeyi seçebilirsiniz.  Kendinizi başkaları ile karşılaştırmayı ve başarılarınız için standartlar oluşturmayı seçebilirsiniz veya İlahi Akışa ilerlemeyi ve basitçe sürekli şekilde önünüzdeki perdeyi kaldıran yolu izlemeyi seçebilirsiniz. Dikkatinizi kendi içinize, kendi kalbinize ve kendi İlahi bağlantınıza çekebilirsiniz. Eğer bunu seçerseniz, artık hayal kırıklığının varoluşunuzun bir parçası olmadığını keşfedersiniz. Kendi İlahi amacınıza uygun olarak seçimi yapmakta olan biri olursunuz. Beklentilere sahip olmaktan artık düş kırıklığı yaşamazsınız.

Bugünkü uygulama egzersizimiz için, Sevgililer, hayal kırıklığını deneyimlemekte olduğunuz bir veya daha çok alana daha yakından bakmanızı istiyorum. Bu sizin ruhsal yolunuzdaki bir şey olabilir veya belki daha çok dünyasal yaşamınızdaki bir şey olabilir, örneğin iş veya kişisel ilişkiler. Bu durumla ilgili beklentiler nelerdir? Almadığınız neyi umuyorsunuz? Eğer siz aniden zihninizi değiştirir ve “bu gerçekten önemli değil” derseniz, bu durumun nasıl değişeceğine bir bakın. Bu durumla bağlantınızda algıladığınız zorunlulukların hepsini salıverseydiniz ne olurdu? Farklı olan başka bir şeyi seçerseniz ne olur? Daha önceki bazı deneyimlerinizde olduğu gibi, eğer hislerinizi yazarsanız bu yararlı olabilir.

BEN Metatron’um,

BEN DAİMA Sizinleyim.

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)