BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 17 – Kıskançlığın Doğası

Yazdır Yazdır 

17.Kıskançlığın Doğası

 Sevgililer, İlahi Varoluşunuzu tamamen deneyimleyebilmenizi engelleyen bir duyguyu tekrar tartışacağız. Bu aranızda genel olan bir duygu. Neye sahip olursanız olun, armağanlarınız ne olursa olsun, siz çoğu zaman daha fazlasına sahip olan birinin olduğunu düşünüyorsunuz. Sizden daha iyi olan biri vardır ve siz bundan hoşlanmazsınız. Kendi kendinize kutsamalarınızın eksikliğinden yakınırsınız ve sahip olmadığınız şeye odaklanırsınız. Bazen kıskançlığınızın objesine karşı çok mantıksız ve kaba şekilde davranabilirsiniz. Bu duyguya aşina olmayan biri yoktur. Siz hepiniz yaşamlarınızın bazı zamanlarında bunu güçlü şekilde hissettiniz. Bazılarınız hala hissediyor. Bu, sizin sahip olduğunuz şeyde herhangi bir fark yaratmaz. Yaşamınızda bir çok zengin kutsamalara sahip olduğunuz halde, her zaman kıskanacak biri vardır.

Burada ne hissediyorsunuz, Sevgililer? Birinin sizden daha fazlasına sahip olduğunu ve daha iyi olduğunu hissettiğinizdeki bu gücenmenin ve güvensizliğin kaynağı nedir? Bir kez daha, Sevgililer, bu her nasılsa Yaratıcınızdan ayrı olduğunuzu ve tüm kutsamaları almaya layık olmadığınızı hissetmektir. Kıskançlık duygusu bir şekilde başarısız olduğunuz, hak etmediğiniz korkusuna dayanır. Sizin istediğiniz şeye sahip olduğunu düşündüğünüz başkalarına bakarsınız ve onların Anne – Baba Tanrı tarafından bir şekilde desteklendiğini/kayırıldığını hissedersiniz. Kıskançlık duygusu kendinize olan sevgi eksikliğine, kim olduğunuz ve sahip olduğunuz şey ile ilgili kendi yargılamanıza dayanır.

Bir kez daha, Sevgililer, size şimdi daha yüksek frekanslı bir radyo istasyonuna ayarlanma fırsatı verilmekte olduğunu hatırlatırız. Her şeyden önce kendinizi sevme gereksiniminin bilinçli olarak farkında olmanız gerekir. Doğrusu, bu cennetin kapılarını açan anahtardır. Sizin yaratabileceğiniz bu cennet burada ve şimdi, şimdiki yaşamınızdadır. Ölene kadar beklemek zorunda değilsiniz, ya da gezegeninizin yükselmesini beklemek zorunda değilsiniz. Sevgililer, daha önce de tartıştığımız gibi, Boyutlar gerçekte varoluş durumlarıdır – frekans bantları. Sizin daha yüksek boyutlar olarak bildiğiniz boyutların hepsi sizin şimdinizde mevcuttur. Bu, radyo kadranınızı dinlemek istediğiniz kanala ayarlama konusudur. Kendinizi koşulsuz olarak sevmenin bu yerine ilerleme bilinçli amacı olmadan, daha yüksek istasyona ayarlanacak radyo kadranınız yoktur. Siz, insanlığın geri kalanının çoğunun dinlediği aynı istasyonu dinlemeye takılır kalırsınız.

Radyo kadranına erişebilmek için içinize bakmalısınız, kendinizi nasıl yargıladığınızı görmelisiniz. İlahi olandan ayrılık illüzyonunun sizin kendi yaşamlarınızda nasıl rol oynadığına bakmalısınız. Gerçekte, gerçekten değersiz olduğunuz derin korkusundan dolayı siz başkalarını kıskanırsınız. Sizden daha fazlasına sahip olan, sizden daha iyi olan biri yoktur. Daha çoğuna sahip olduğunu algıladığınız biri olduğunda, bu kişi kasıtsız olarak varlığınıza daha düşük bir nota çalar. Tehdit edilmiş hissedersiniz. Bir şekilde, belki onun bencil veya kaba hissetmesini sağlamaya çalışarak, bu kişiyi aşağıya, kendi seviyenize indirmeyi dilersiniz. Eğer bunu yaparsanız, bu kişi tarafından artık tehdit edilmeyeceğinizi hissedersiniz.

Sevgililer, böyle yaparak meşhur tehlikeli/huysuz/saldırgan döngüyü yaratırsınız. Sizin kendi seviyenize daha yakın olan kişiyi kendi seviyenize indirmeye çalışarak, kendi korkularınızı ve güvensizliklerinizi vurgularsınız. Diğer kişiyi kıskandığınız zamandan daha çok kendinizin daha düşük fikrine sahip olursunuz. Bu böyle aşağıya doğru inen bir spiraldir.   Bunun nasıl işlediğinin farkında olanlarınız vardır, gerçekte, durumun bir başkası kadar kutsanmamış olduğunuz olmadığını biliyorsunuz. Bunun kendi beninizin içinden gelen bir şey olduğunu biliyorsunuz.

Şimdi, bu kıskançlık duygusuna, kendi içinizde, aydınlatmanın parlak ışığında bakmanızı istiyorum. Belki, bazılarınız bundan geçtiniz, o artık sizin deneyiminizin bir parçası değil. Eğer siz bu yerde iseniz, çok iyi iş yaptınız, Sevgililer. Eğer bu yerde değilseniz, kendinize karşı bununla ilgili dürüst olarak simyada yardımcı olmanızı istiyoruz. Spiritüel çemberlerinizde, şifa çalışmanızda bile, kıskançlığın bu düşük enerjisi içeriye girer. Belki, sizden spiritüel olarak daha çok ilerlemiş olduğunu hissettiğiniz biri vardır, siz buna güceniyorsunuzdur. Sizin sahip olmayı dilediğiniz özel şifa armağanlarına sahip olan biri olabilir. Bu hisler eski enerjidendir, sizin geçmiş olduğunuz enerjilerden biri. Sizden, önce kendinizi severek gelmekte olan yeni enerjiye izin vermenizi ve açık olmanızı istiyoruz. Kendinizin daha düşük parçanızı, kıskanan parçanızı bile sevmenizi istiyoruz. Buna bakmaya istekli olun, onu ışığa çıkarın, onu kucaklayın ve sonra onu salıverin.

Bu yeni enerjide, siz bu yeni radyo istasyonuna ayarlanırken, liderler ve takipçiler olmayacak. Olmalılar ve olmamalılar, olmayacak.  Üstatlar ve öğrenciler olmayacak, sadece bilgisini ve anlayışını paylaşanlar olacak. Her biriniz yapmak zorunda olduğunuz şey için armağanlarınızın mükemmel olduğunu bilecek ve anlayacaksınız.  Belli şeyler getirmek için İlahi İnsanlar olarak gruplarda bir araya geleceksiniz. İlahi Zamanda uzaklaşacak, yeni amaçlar için yeni gruplar oluşturacaksınız.  Hiçbiriniz herhangi bir şekilde başka biri tarafından tehdit edilmiş hissetmeyecek, çünkü İlahi İnsan olduğunuzu ve başka herkesin de İlahi İnsan olduğunu bileceksiniz. O, yaratmayı seçtiğiniz şey ile ilgili basit bir şekilde olacak.

Bu, kıskançlık ve utanma gibi eski enerji duygularının bilinçli olarak farkına varma ve onları salıverme ile hazırlanmanızı istediğimiz varoluşun bu yeni enerji yoludur. Bunların yeni enerjide yeri yoktur. Kendi mükemmelliğinizi, İnsan formunuzdaki İlahiliği çağırmanızı istiyoruz. Kendi özel kutsamalarınızın ve armağanlarınızın değerini bilmenizi istiyoruz. Sizin olduğunuzdan daha iyi veya daha kötü göreceğiniz birileri daima olacaktır. Gerçekte, bunların hepsi kendi algılamanızdadır. Her şeye sahip olan o kişi de, kendi algılayışında bir şeylerin eksikliğini hissediyordur.  Belki bu kişi bir nedenle sizi kıskanıyordur. O kişinin gözleri ile bakamazsınız, bu kişinin dünyayı nasıl gördüğünü gerçekten bilemezsiniz. Bilebileceğiniz tek şey sizin dünyayı nasıl algıladığınızdır. Sevgililer, biz tekrarlamayı sürdürürken, bu algılama tamamen bu anda kendiniz ile ilgili nasıl hissettiğinize bağlıdır. Bir kez kendinizi farklı algıladığınızda, dış dünyayı ve başkalarını da farklı algılarsınız. Bu, sizin sevincinizin anahtarıdır. Bir kez kendinizi takdir ettiğinizde, yaşamınız her kutsama ile bereketli olarak dolar ve siz İlahi olarak İnsan olursunuz.

Bugünkü uygulama egzersizimiz için, kıskandığınız şeylere bakmanızı istiyoruz. Belki bazılarınız bir liste yapmaya yetecek kadar insanı kıskanıyorsunuz. Bu insanların her biri ile ilgili kıskandığınız şey nedir? Onlar, sizin sahip olmadığınız neye sahip? Bu insanların her birinin tetiklediği  kendinizle ilgili özel hisler nelerdir ? Sevgililer, duygunuzun derinliğinden her şeyi ortaya getirmenizi, eksiksiz/tam olmanızı öneriyoruz.  Siz bunu yaparken, eğer böyle olmasını seçerseniz, bu simyasal olarak dönüşmek üzeredir. Bitirdiğinizi hissettiğinizde, birkaç dakika sessizliğe izin verin ve sonra hepsini salıverin, yüksek sesle şöyle deyin “ Varlığımın içindeki tüm kıskançlığı şimdi salıyorum. Ve öyledir.”

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)