BM METATRON – SİMYA MESAJLARI 2

Yazdır Yazdır 

2. Simya İle İlgili Biraz Daha Bilgi

 Selamlar, Sevgililer. Bugün, Simya ile ilgili tartışmamıza geri döneceğiz. Daha önceden sizin Frekans ve Titreşim Varlıkları olduğunuzu söyledik. Bu gerçekte ne anlama gelir? Bu, bir anlamda sizin müzikal bir enstruman olduğunuz anlamına gelir. Sizler notaları çalarak Varlığınızın Sesleri ile şarkılar yaratıyorsunuz. Dünya planı üzerinde cisimlenmiş olmak, yaşamınızın olayları yaylarınızı (enstrumanınızın yaylarını) çalıyor gibi görmenize neden oluyor. Şarkı biraz melankolik ve sizin kendi seçiminiz gibi görünmüyor. Orkestradaki yandaki sandalyede oturan arkadaşın farklı bir telden çaldığı görülüyor ve bunların hepsi çok uyumsuz. Uzaktan, şefin ayar çatalını (şefin elindeki değnek) işitiyorsunuz, ama o kadar çok kakafoni var ki, notaya uyamıyorsunuz.

Böylece, uyum çatalının gerçek berrak notasını arayarak yaşamlarınızda ilerlersiniz, ama diğer oyuncular tarafından sürekli şekilde dikkatiniz dağılmış olarak. Bu yaşamda bir plana ve amaca sahip olduğunuzun, ruhsal bir çağrının farkındasınız. Bazılarınız bu çağrıyı bulmada ve yerine getirmede diğerlerinden daha başarılı olduğunu hissedebilir. Burada, bu sorguya henüz başlayan çok az kişi var. Diğerleriniz tüm yaşamı boyunca tamamen bunun içindeydiniz. Bu gezegen üzerinde bulunmanızın nedeninin çok bilinçli bir bilişine ulaştınız. Hepiniz buraya bu plana kendiniz ile başlayarak alçak, daha düşük enerjileri “Altına” dönüştürmeye geldiniz. SİZ katalizörsünüz, karışımdaki sihirli madde. Hepiniz Dünya’ya simyasal bir enerjisel kod ile geldiniz. Basitçe burada bulunmanız ile, gezegeninizin enerjisel modellerini değiştirdiniz. Yine de, daha fazlasını arıyorsunuz. Siz ayrıca, kendi İlahiliğinizin bilinçli bilişini ve tamamlanmasını, Sesiniz ile sizi uyumlayacak ilahi çatalı (diyapazonu) arıyorsunuz. Kakafoninin üzerinde aradığınız Üstat diyapazonu uzakta değildir. O sizin kendi Varlığınız içinde yatmaktadır. Her biriniz Yaratıcınızın, Her Şeyi yaratan Ses’in diyapazonununa sahipsiniz. Şimdi her biriniz için bu Sese uyumlanmaya başlama ve bunu tam olarak kavrama zamanıdır. Bunu yapmaya muktedir olduğunuz zaman, siz de, bu plan üzerinde Üstat Simyacı rolüne adım atacaksınız. Dünya planının kendi tüm tarihinde gördüğü dönüşüm için siz en güçlü alet olacaksınız.

Siz “her şeyin içeride başladığı”nı sık sık işitiyorsunuz ve okuyorsunuz. Buraya bu plana gelerek İlahiliğinizi unutmak ve “insan” rolü oynamak için anlaşma yaptınız, bunu kavramak sizin için biraz güç oldu. Sizin planınızda, bunun “diğerleri” ile ilgili olduğuna inanmanız öğretildi. Başkalarına yardım etmek için kişinin kendi iyi – olmasını gözden çıkarmasının (kendi sağlığından fedakarlık yapmasının) erdemli olduğu size öğretildi. Toplumunuzdaki ve yaşamınızdaki sorunların başkalarına yanlış yapmaktan kaynaklandığı size öğretildi. Siz, bu yanlışlıkların bazıları için suçlu olabileceğinizden derin şekilde korkuyorsunuz. Başkalarının yanlış yapmasının kurbanı olmaya üzülüyorsunuz, bazen paranoyaya ulaşma noktasında.  Siz sürekli olarak etrafınızdaki enerjilerin etkisi altındasınız. Sizin içsel diyapazonunuz farklı notalardaki diğer bir çok diyapazon ile uyumlanmaya çalışıyor. Siz kakafoniyi işitiyorsunuz. Yaşamınızda kaos var ve siz neşeyi, sevinci hissetmiyorsunuz. Size tekrar tekrar vurgulayacağım bir tema var. Varlığınızın her iplikçiğinde neşeyi deneyimlemeye izin veremedikçe, siz burada en yüksek amacınızı tamamlıyor olmazsınız. Maksimum hızda yükseliyor/tekamül ediyor olmazsınız. Eğer Varlığınız içinde neşe olasılığına izin veremezseniz, siz hala dersleri öğreniyor olursunuz. Siz hala karmaya bağlı olursunuz. Size söylüyorum, Sevgililer, şimdi bunu geçmenin zamanıdır. Ve bu Simyacılar olarak sizin kendi çalışmanız iledir ve öyledir. Siz burada bedenlendiğinizden beri gezegeninizin kollektif bilincine daha yüksek titreşimli Ses dalgaları yayıyorsunuz. Şüphesiz, siz bunun tamamen farkında olmadınız. Gerçekte ne kadar güçlü olduğunuzu kavramadınız – çeşitli şekillerde Işığa bilinçli olarak hizmet edenleriniz bile. Bu, sizin bilmediğiniz, “olması gerektiği gibi” oldu. Doğrusu, kendinizle ilgili bildiğiniz şeyler direkt olarak gezegeninizin kitlesel bilincine akar. Bunun nedeni sizin bilmediğiniz bilgisizlik veya yetersizlik değildir. Bunun nedeni sizin Simyacılar olmanız ve çalıştığınız laboratuar şişesinin hassas denge içinde tüm içeriklere, enerjilere sahip olmasıdır. Şimdi, Sevgililer, gezegeninizin Simyasal sürecinde bir sonraki adımı atmanın zamanıdır.

Ben, Metatron, eski yasalara artık bağlı olmanıza gerek olmadığını size söylüyorum. Tüm Dünya yaşamınıza, tüm Varlığınıza mutlak neşe ve büyük mutluluktan daha az olan herhangi bir şeyi yerleştirmeye gereksiniminiz yok. Öyle olmasını seçmedikçe karmayı deneyimlemeye gereksiniminiz yok. Siz şimdi yeni bir zamanda, yeni bir enerjide yaşıyorsunuz, yaratılmasında sizin de yardımınız olan bir zaman ve enerji. Önceki tüm kurallar askıya alındı. “Olmalı” yok, “yapılmalı” yok. Sevgi ve neşenin enerjilerinin tam deneyimlenmesi şimdi, daha önce Dünya planınızda mümkün olmayan bir yolla gerçekleşmektedir. Bir an durup bunu düşünmenizi istiyorum. Düşünme işleminizi ve sorgulamanızı askıya almanızı ve basitçe bunu solumanızı istiyorum. Sözcüğü yavaşça birkaç kere söyleyin, onu Varlığınız ile bütünleştirin. Neeeeeeeeşeeeeeeeeeeee. Seeeeeeeeviiiiiiiiiiiiiiiiiiinç. Bazılarınıza gelecek olan düşünceye yüz vermeyin: “Bu dünyada bir çok korkunç şeyler olurken neşe/sevinç nasıl olabilir?” Bunu kabul edin, salıverin ve bırakın gitsin. Basitçe bu sözcüğün Ses titreşimine odaklanın ve bırakın enerji alanlarınıza yerleşsin. Yaradılışı sürdüren ve evrenlerin tekamülünü yürüten gerçekten Neşedir. Kendinizin her veçhesine daha çok Neşe/Sevinç bütünleştirdikçe, en yüksek amacınızı daha çok tamamlarsınız.

Şimdi, uygulama egzersizi için, durmanızı ve gerçek neşeyi/sevinci deneyimlediğiniz Dünya yaşamınızdaki bazı zamanları birkaç dakika düşünmenizi istiyorum. Belki bu sizin ilk “gerçek sevginiz” olacaktır. Belki bir çocuğun doğumu, bayram sabahı, özel bir arkadaşlık, bir hayvan, Ruh ile yakın bir karşılaşma. Bu şeylerin bir listesini yapmak isteyebilirsiniz. Burada yapmanızı istediğimiz şey Neşenin hissini deneyimlemeniz, onun titreşimi ile uyumlanmanızdır. Neşenin hissedilmesi sizin içinizdeki Üstat diyapazondur. Bu sizi Yaratıcınızın Üstat Diyapazonu ile uyumlayan şeydir. Bu sizi kendi İlahiliğiniz ile buluşturan şeydir. Neşe sizin içinizdeki ve dışınızdaki Simyayı yaratan şeydir. Lütfen, Neşenin hissine basitçe dalmak için birkaç dakika ayırın. Onun neye benzediğini hatırlayın. Eğer her gün bir bayram günü gibi olsaydı veya çılgın gibi sevgide olsaydınız bunun neye benzediğini imgeleyin.

Neşenin bu düşünceleri ile, sizden ayrılıyorum.

Daima sizinleyim, sizin İÇİNİZDEYİM.

BEN Metatron’um.

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

 http://loveandempowerment.com

 (Çeviri: Saffet Güler)