BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 20 – İlahi Simya Gözden Geçirme

Yazdır Yazdır 

20. İlahi Simya Gözden Geçirme

Sevgililer, sizinle yirmi – yedi günü birlikte paylaştık. Başlangıçta belirttiğimiz gibi, bir araya gelmemizin amacı İlahi Simya çalışmak için idi. Belki sizin bunun ne anlama geldiği ile ilgili farklı bir fikriniz vardır, şimdi bu zamanı birlikte paylaştık. Siz daha yüksek bir yere ilerliyorsunuz, kendinizi geliştirmek için büyük miktarda çaba harcamaya gereksiniminizin olmadığı bir yere. Siz bu yolu seçmedikçe, farkındalığın ve yeteneklerin daha yüksek durumlarına ulaşmaya çalışarak ve uygulama yaparak, çok fazla çaba harcayarak zaman harcamanıza gerek yoktur. Siz olmanın İlahi yoluna ilerliyorsunuz, her şeyin İlahi zamanda gerçekleştirildiği yere. Siz, kendiniz ile Yaratıcınız arasındaki ayrılık illüzyonunun ötesine ilerledikçe, bilgi, bilgelik ve Ruh’un tüm armağanları çabasız olarak sizin için ortaya çıkar. Bu sizin kendi seçiminize, kendi çağrınıza göre olur.

İlahi Simya bir dönüşüm işlemidir, planınızda bir çok bin yıldır yavaşça gerçekleşmekte olan bir dönüşüm. Şimdi, daha büyük simyasal deneyin bu bölümü tamamlanmasına yaklaşıyor. Sevgililer, şimdi varlığınızın çekirdeğinde İlahi Simyacılar olduğunuzu bilmenizin zamanıdır. Sizin tam kendi benliğiniz içinde gerçekleşen şey birlikte geçirdiğimiz günler süresince içinden geçtiğiniz değişimler – bunlar gerçekleşen daha büyük İlahi Simyanın önemli (integral) bir parçasıdır. Bazılarınız hala, şeylerin daha büyük şemasında biraz değersiz hissedebilse de, burada her birinizin deneyimlemiş olduğunuz simya planınız üzerinde ve tüm kozmos ile de gerçekleşen tekamülün anahtarıdır.

Belki sizin şimdiye kadar öğrendiğiniz gibi, İlahi Simya herhangi özel olmalılar ve olmamalılar ile ilgili değildir, o herhangi özel çalışma kursu ile ilgili değildir. O, enerjinin formunun şeklinin değişimi ile ilgilidir, atomların yeniden düzenlenmesi ile ilgilidir. O, sizin izin vermeniz ve kendinize güvenmeniz, istediğiniz ve size sevinç veren şeyleri çağırmak ile ilgilidir. Şimdi, siz olmuş olduğunuzdan nasıl farklı olabileceğinizi görüyorsunuz, gerçekten daha yüksek bir radyo istasyonuna ayarlanabileceğinizi görüyorsunuz. Yaşamınızın olayları, dünyanın olayları her zaman olmuş olduğu gibi olmak zorunda değildir. Siz, her şeyin siyah veya beyaz, iyi veya kötü, doğru veya yanlış olduğu bir dünyada var olmak zorunda değilsiniz. Siz bedenlenmiş formda, çok boyutlu varlıklarsınız ve seçerek İlahi Var Oluşa ve İlahi Zamana ilerleyebilirsiniz. Bu sona kadar, yolculuğumuz, eğer öyle olmasını seçerseniz nasıl olabileceğinin görüşüne izin verdi. Bunlar sizin bedenlenme içinde yaşamakta olduğunuz güçlü zamanlardır. Daha büyük simyasal  süreç devam ederken ve Dünya planınız üzerinde son yıllarda hızlanırken, uzun zamandır gizlenmiş olan bilgiye ulaştınız. Gerçekte bilincin engin varlıkları olduğunuzu öğrendiniz. Boyutların ve diğer yaşam formlarının, kozmostaki diğer uygarlıkların doğasını öğrendiniz. Dünyanın tekamülü için İlahi Planı ve tarihi öğrendiniz. Siz şimdi çok bilgiye sahipsiniz, Sevgililer. Ancak, bu bilgi denklemin sadece bir parçasıdır. Denklemin diğer parçası bilgiyi tüm varlığınıza almaktan gelen bilgeliktir. Siz tam İlahi Var Olmanın ortaya çıkmasına izin verdiğinizde, Yüksek Benliğinizi bu Dünya planındaki bedenlenmenize tam olarak çağırabildiğiniz zaman, bilgeliğe sahip olacaksınız.

Bilgi + Bilgelik = Güç. Bu, dünyada kullanılan, Gücü tutmak anlamına gelen genel anlamdaki güç değildir. Bu Yaratıcınız ile kendi İlahi bağlantınızdan gelen Güçtür. Bu, sizin sahip olduğunuz ve içinizde, kendi kalbinizde tuttuğunuz Güçtür. Bu Üstatlığın, Aydınlanmanın doğasıdır – burada bedenlenmeniz boyunca aramakta olduğunuz şeyler. Siz kendi Üstatlığınıza, kendi ilahi Var Oluşunuza  ilerlediğinizde, Bilgeliğe sahip olursunuz.  Her zaman daha büyük bir resmin olduğu, her şeyin ilahi Düzen içinde olduğu bilgisindeki Bilgeliğe sahip olursunuz. Düşünme işlemlerinin tamamen gereksiz olduğunu bularak, daha yüksek sezgisel bilişten rahatça işlem görürsünüz. Bilgeliğe sahip olduğunuzda, basitçe belli bir zamanda neye yönlendirilirseniz yönlendirilin, bunun İlahi mükemmellik içinde olduğunu bilirsiniz.

Sevgililer, Üstatlığa ve Aydınlanmaya ilerlemek asla kolay olmamıştır. Gezegensel bilincinizin frekans seviyesi şimdi sizin Üstatlığınızı, İlahi Var Olmanızı daha fazla hızlandırılmış bir şekilde elde etmeniz için mümkün olan yere yükselmiştir. Sevgililer, bunu çağıran sizsiniz. Siz bunu sıkı çalışmanız ve cesaretiniz ile kazandınız.

Ayrıca, Sevgililer, her biriniz, kişisel simyanızdan geçerken bu zamanda Dünya planında vuku bulan şeyde anahtar bileşensiniz. Birlik’te bağlanmış olmak Dünya’ya kendi planında yardımcı olan bir hız itişi sağlamıştır. Gerçekten, Sevgililer, biz Bir’iz. Siz, her biriniz, Metatron’un enerjileri ve tanımış olduğunuz diğerleri, hepimiz Yaratıcımızda, Kaynağımızda Bir’iz. Dünya ve Ruh arasında ayrılık yoktur, böyle olduğu görülmesine rağmen. Yaratıcınızın kıvılcımı her birinizin içindedir, sizin dünyanızı ve onun yaşam formlarını oluşturan her atomun içindedir.

Aranızda dolaşmakta olan kanal bilgilerinde ve yazılarda tüm yaradılışın Birliği ile ilgili okudunuz. Çoğunuz için bu gerçek değil. Prensipte, bilgide anlaşmanıza rağmen, bunu hissetmiyorsunuz. Birliğe yolunuzu düşünebilmenizin veya anlayabilmenizin gerçekten bir yolu yoktur, Sevgililer. Bu öncelikle kendinize izin vermeniz gereken bir şeydir. Kendinizi, dünyanızda hüküm süren inanç sistemlerinden uzaklaştırmak zorundasınız. Hala gezegensel bilincinizi dolduran korkunun ağır enerjilerinin ötesine geçmeniz gerekir. Nasıl veya neden olduğunu düşünüp taşınmadan İlahi Var oluşunuza izin verebileceğiniz o daha yüksek yere ilerlemelisiniz. Çoğunuz birlikte olduğumuz zaman süresince izin verme ile ilgili bir şeyler öğrendiniz – şimdi sizden Dünya yolculuğunuz süresince daha öncesinden daha çok bu izin vermenin yerine ilerlemenizi istiyoruz. İlahi Var Oluşunuza kapıyı açın.

İlahi Var Oluşunuzu çağırmak için, artık size hizmet etmeyen bu inançları, bağları, durumları, sahip olduğunuz şeyleri bırakmaya istekli olmalısınız. Değişime izin vermeniz gerekir. Sevgililer, Yaratıcınızın enerjisi olağanüstü şekilde güzel bir duvar halısıdır – bu halının içindeki iplikler sürekli olarak yeni modellere yeniden örülüyor. Siz bu İlahi akışın bir parçası olmaya istekli olmadıkça, akışa karşı yüzersiniz. Yaşamlarınız olması gerektiğinden çok daha fazla zor olur. Siz İlahi Zamana ilerledikçe, bedenlenmiş yaşamlarınızın yönü İlahi amacınızı ve mükemmelliğe planınızı başarmaya çabasızca akar. Aranızda her zaman geleceğe bakanlarınız var, anında dönüşüm şeklinde çok geniş ve büyük bir şeyi arayanlarınız var. Sevgililer, anında dönüşüm günlük yaşamlarınızda, değiştirdiğiniz her düşüncede siz yolu temizlerken gerçekleşir. Yaşamınızda bazı durumlara biraz farklı şekilde her baktığınızda, anında dönüşümü çağırıyorsunuz. Artık size hizmet etmeyen bir şeyi bıraktığınız her seferinde, İlahi Var Oluşunuzun ortaya çıkması için yolu hazırlıyorsunuz. Siz İlahi Bütün’ün  halısının kendi parçanızı tekrar dokuyorsunuz. Sonra bir gün, siz anında dönüşmüşsünüz gibi görünür. Bu şekilde görünür, çünkü halınızda yeni model şekil alıyor.

Sevgililer, birlikte geçirdiğimiz zaman süresince, hepiniz halınızdaki modeli değiştirdiniz. Siz Dünyanın yükselişi olan daha büyük halının modelini değiştirmeye yardımcı oldunuz. Size teşekkür ediyoruz ve kendiniz için ve gezegeniniz için dönüşümün daha yüksek İlahi Simyasına katılmaya cesaret ettiğiniz için size saygı duyuyoruz.

Uygulama egzersizi için, sizden basitçe izin vermeyi uygulamanızı istiyoruz. Burada vuku bulan her şeyi düşünmenizi ve kendi İlahi Var oluşunuzun ortaya çıkmasının beklentisine izin vermenizi istiyoruz. Radyo kadranınızı bilinçli olarak değiştirmenizi, tartışmış olduğumuz daha yüksek frekanslı istasyona ayarlanmanızı istiyoruz. Sizden bilge olan bilincinizin o daha yüksek bölümünü çağırmanızı, onu şimdi anına getirmenizi istiyoruz. İlahiliğinizi hissedin, Sevgililer, bağlantınızı hissedin, Birliğinizi hissedin. Daima sizinle olduğumuzu, sizinle Bir olduğumuzu bilin. Eğer öyle olmasını seçerseniz, daima Kutsanmışlık durumunda olduğunuzu bilin.

BEN Metatron’um,

BEN daima sizinleyim.

“BEN tüm yaradılışın içinden ortaya çıkıverdiği isimsiz, formsuz boşluktan Metatron’um. Siz, Sevgililer, boşluktan tezahür eden Hayat Ağacının meyvesisiniz. Büyük ve sonsuz sevinç ile hasadımı topluyorum” – Lord Metatron

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

(Çeviri: Saffet Güler)