BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 22 – İmgeleme

Yazdır Yazdır 

22. İmgeleme

Sevgililer, imgeleme olarak adlandırılan şeyi biraz tartışalım. Siz imgeleme terimini zihin gözü ile görülen bir şeyi tanımlamak için kullanırsınız. Genelde, bu terim gerçek olmayan şeyden söz eder. Çocukların canlı imgelemeleri vardır. Bunun hepsi sizin imgelemenizdedir. Harika sanat, müzik ve edebiyattan sorumlu olan imgelemedir. Genel olarak, zihinlerinizde, bu imgeleme terimi bir uydurma  bileşene sahiptir. Sizin imgelemeniz şeyleri yapar (yaratır). Sizin mantıklı zihniniz realiteyi olduğu şekli ile görür. Bu sizin bedenlenmiş insanlık perspektifinden onu nasıl gördüğünüzdür.

Sevgililer, imgeleme gerçekte tüm realitenin onunla yaratıldığı boya fırçasıdır. İmgeleme yaradılışın ilksel itme gücüdür. Bildiğiniz her şeyi gerçek olarak varlığınıza getiren Yaratıcınızın imgelemesidir. Boyutları, kozmosu, yaşamakta olduğunuz planı oluşturan Ses Dalgalarının oluşumunu güçlendiren imgeleme, saf düşünce, saf hayal kurmadır. Yaratıcınızın imgelemesi sizi bilincin görünür olarak ayrı bir kıvılcımı olarak buraya, bedenlenmenize yerleştirdi. O sizin deneyim olarak bildiğiniz her şeyi yarattı. VAR OLAN her şey Anne – Baba  Tanrı’nın imgelemesinden gelir. Yıldızlardan sizin gökyüzünüze, minicik karıncadan toprağa, doğumun mucizesine tümüyle her şeyi varlığa getiren düşüncedir. Bu sizin Yaratıcınızın imgelemesinin iş başında olmasıdır. Görebileceğiniz gibi, imgelenen şey çok gerçek olur.

Sevgililer, siz bazen öyle görünebilmesine rağmen Anne – Baba Tanrı’dan ayrı değilsiniz. Ayrıca Yaratıcınızın bir kıvılcımı olarak siz, imgelemeniz ile yaratmak için sonsuz potansiyele sahipsiniz. Bazılarınız bu potansiyeli düşünmüyor/onu kafasından çıkarıyor. Siz “bunların hepsi benim imgelememde deyip onları göndererek, Ruh’tan ve içsel bilişinizden gelen işaretlerinizi tanımıyorsunuz/yadsıyorsunuz. Siz imgelemenizi yadsırken, İlahi Yaratıcı Potansiyelinizin en çekirdeğini yadsıyorsunuz. Siz, bir şeyin gerçek olduğundan şüphe duyduğunuzda kendi doğanızı yadsıyorsunuz. İmgelediğiniz şey dışsal realitenizde tezahür edecek şeyleri belirler. Size katı ve yoğun görünen sizin için gerçektir, imgelemenizden gelen ise gerçek değildir.  Siz, olduğunuz Yaratıcınızın İlahi bir parçası olarak imgeleyebileceğiniz şeyi yaratırsınız. Eğer imgelemenizi yadsırsanız, yaşamınızda sadece mantıklı zihniniz ile görebildiğiniz şeyleri yaratmaya kendinizi sınırlarsınız.

Siz Dünya’da sadece böyle olduğu için, şeylerin bu şekilde veya şu şekilde olması gerektiğini düşünerek yaşamlarınızda ilerlerken, kuyruğunu kovalayan köpeğe benzersiniz. Sadece bunun yolu bu olduğu için, sıradan deneyimleri ve modelleri tekrarlıyor olursunuz. Yaşamlarınızda ve varlığınızda imgelemenizin tam faaliyetine izin vermek daha yüksek yoldur. Sadece imgeleme ile Anne – Baba Tanrı’nın bir parçası olarak sizin için elde edilebilir olan tüm olasılıkları ve potansiyelleri keşfedebilirsiniz. İmgelemenizi yadsıyarak, İlahiliğinizi yadsırsınız.

Sevgililer, imgelemenizin yaratıcı gücü, düşünceleriniz ile gerçek olarak bildiğiniz şeyi yaratırsınız. Başka bir yol yoktur. Evet, Yaratıcınızın bir parçası olarak genel/ortak mutabakatta veya imgelemede tuttuğunuz bazı şeyler vardır. Bu genel/ortak şeyler olmadan Dünya, insanlar, başka yaşam formları olmazdı. Ancak, imgeleyebildiğinizde  burada bu Dünya planı üzerinde kendi deneyiminizin doğasını belirlersiniz.

İmgeleme simya için katalizördür. Kendi potansiyelinizin daha çoğuna ulaşabilmek, daha mutlu olmak, özgür olmak, kendi İlahi Amacınızı keşfetmek istiyorsunuz. Bu daha yüksek potansiyeli yaratmak için imgelemenizi özgürleştirirken simya gerçekleşir.  Siz imgelemenizin faaliyetine izin verdiğinizde, varlığınızın atomları ve gerçek olarak bildiğiniz şey dönüştürülür. İmgelemeye cesaret ederek ve onun içindeki kucaklamanın sevincini aramaya cesaret ederek, siz İlahi Simyacı olursunuz. Kimyasallara, laboratuar kaplarına ve test tüplerine gereksiniminiz yok. Sizin İlahi doğuştan hakkınız olan içinizde yatan şeye – imgelemenize gereksiniminiz vardır.

Bugünkü uygulama egzersizimiz için, sizden tekrar imgelemenizi kullanmanızı isteyeceğiz. Eğer sınırlamalar olmasaydı ne olurdunuz, ne yapardınız, neye sahip olurdunuz? Buradaki çoğunuz daha yüksek ruhsal bir bağlantı, kişisel üstatlığın derecesini ve daha yüksek amaç gerçekleştirmesini aramakta. Burada sizin için bazı odaklar koymak istiyorum. Siz bir üstat, aydınlanmış bir üstat olsaydınız nasıl olurdu ? Bunun şimdi bulunduğunuz yerden nasıl farklı olacağını düşünüyorsunuz ?

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

Lord Metatron’un adina telif haklari Reniyah Wolf’e aittir.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)