BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 23 -Birbirine Bağlı Olma

Yazdır Yazdır 

23. Birbirine Bağlı Olma

Sevgililer, bugün sizin bilinç olarak, İlahi kıvılcım olarak gerçek doğanızı tartışacağız. Belki, yararlı bir örnek beden içindeki bireysel hücrenin analojisidir. Tek bir hücre yaşayan bir tek ve bağımsız varlık olmasına rağmen, o ayrıca bütün bedenin bir parçasıdır. Bir insan bedeninde milyarlarca hücre olmasına rağmen, her biri bir amaca hizmet eder. Her biri ayrıca bedenin daha büyük bütününe bağlıdır. Hücrelerin ve hücre gruplarının bazıları daha önemli olarak ortaya çıkmasına rağmen – örneğin beyin hücreleri veya kalp hücreleri – her bir hücre bedenin fonksiyon yapmasında gerçekte kendi eşsiz rolünü oynar. Bir hücrenin kendi bilinci vardır. O, kendisinin bilgisine ve anılarına sahiptir. Ayrıca, kendi hücre grubunun fonksiyonu ile ve bir bütün olarak beden ile tamamen uyum içindedir. Hücrelerin ve hücre gruplarının hepsi bedenin fonksiyonunu oluşturmak için birlikte çalışır. Bedenin fonksiyonlarından çoğu, şüphesiz, bedenin sahibinin bilinçli çabası olmadan gerçekleşir – örneğin nefes alma, kalp atışı ve bunun gibi. Diğer fonksiyonlar beyni oluşturan hücre grubundan talimat ile doğru şekilde gerçekleşir – örneğin yürümek, kollarınızı kaldırmak, yazmak, okumak.

Sevgililer, bu ayrıca Yaratıcınız, Anne – Baba Tanrı ile ilişkideki sizsiniz. Her biriniz Yaratıcınızın bedenindeki bireysel bir hücresiniz. Siz kendi bilincinize, kendi eşsiz niteliklerinize, anılarınıza, programlamalarınıza sahipsiniz. Siz Kaynağınızın kesinlikle bir parçasısınız. Bedendeki bireysel hücrenin bütün diğer hücrelere bağlı olması gibi ve bedenin işlemesi ile senkronize içinde olması gibi, bireysel bilinç olarak siz de Anne – Baba Tanrı ile senkronizesiniz. Siz sonsuz yaratıcı potansiyel olan bu engin bilinç ile çevrimiçi bağlantıdasınız.   Siz ayrıca Yaratıcınızdan yayılan tüm diğer bireyler ve grup bilinci ile çevrimiçi bağlantıdasınız – daha yüksek ve daha aşağıdaki bantlarda olanlar – çünkü siz hepiniz Bir’in parçasısınız.

Sevgililer, bana, ‘neden bu kadar ayrı ve bağlantısız hissediyorum?’ diye sorabilirsiniz. Neden tüm bilgiye sahip değilim? Neden, yapmayı istediğim bir şeyi yapamıyorum? Neden her şeyin nasıl işlediğini bilmiyorum? Potansiyel olarak siz tüm bu şeylere sahipsiniz, Sevgililer. Bu, sizin sınırlı olduğunuzu görmenize neden olan bedenlenmiş formunuz içinde şimdi seçmiş olduğunuz deneyimin doğasıdır. Siz Yaratıcınızın bildiği her şeyi bilmiş olsaydınız, tüm potansiyelleri birarada kavrayabilseydiniz, şimdi sahip olduğunuz bu özel deneyime sahip olmak için fiziksel formunuz içinde var olamazdınız. Siz tekamül olarak adlandırılan bir oyun oynuyorsunuz. Anne – Baba Tanrı sürekli olarak genişlemeyi, tüm olasılıkları deneyimlemeyi arar – sizin vasıtanız ile, Tanrı’nın bedeninin bireysel hücreleri vasıtası ile.   Sevgililer, bana “Metatron, bu komik değil, biz burada bu planda acı çekiyoruz” diyorsunuz. Siz ayrıca, çok eğlenceli olmadığını düşündüğünüz bu oyuna katılarak bir bütün olarak yaradılışın genişlemesine yardımcı oluyorsunuz. Daha yüksek seviyede , Anne – Baba Tanrı’nın yüksek bilinci ile tamamen uyum içinde bireysel bilinç olarak siz kendi eşsiz bedenlenmenize, deneyimlerinize, yaşam amaçlarına sahipsiniz. Burada Dünya planında sahip olduğunuz bilinç sizin bütünlüğünüzün sadece çok küçük bir parçasıdır.  Doktorlarınızın ve tıbbi araştırmacılarınızın, bedensel hastalıklarınız için tedaviler bulmak için test ve deney yapmaları gibi, Anne – Baba Tanrı da sürekli olarak genişlemeyi ve tekamül etmeyi arar. Şimdi, burada katılanlar bu planın bir parçasıdır. Sevgililer, Anne – Baba Tanrı genişlerken ve tekamül ederken, siz de genişlersiniz, tekamül edersiniz, çünkü siz sonsuz olarak ve ebediyen bağlısınız. Siz burada Dünya üzerinde acı çekerken ve artık ıstırap çekmemeyi arayacağınız kadar acı yeterli olurken, siz tüm yaradılışın acı çekmenin norm (ölçü) olmadığı daha yüksek frekans bandına ilerlemesine yardımcı olursunuz. Siz oyunu oynamak için yeni  bir yol yaratmaya yardımcı oluyorsunuz. Bu şekilde, daha büyük bilinç algınız bu özel senaryo için sınırlı olabilir.

Sevgililer, siz bu bedenlenmiş deneyimde kendi gerçekleştirmenizi, sevinci ve İlahi bağlantıyı aramak için buradasınız. Siz bunu yaparken, Anne – Baba Tanrı’nın daha büyük bedenindeki bir çok başka hücrelere, tekamül etmeleri ve acı ve ıstırabın ötesine geçmeleri için yardımcı oluyorsunuz. Siz tüm diğer insanlarla ve gezegeninizdeki tüm yaşam formları ile birbirinize bağlısınız. Bedeninizdeki hücre grubunun bazı parçaları hasta olduğunda, bir bütün olarak beden daha az iyi olarak işleyecektir. Siz bu durumu iyileştirdiğinizde, beden normale döner ve siz genel olarak daha neşeli olursunuz, çünkü acı gitmiştir. Her bir bireysel parçası ile bağlantısında ve uyumlanmasında daha neşeli ve daha geniş olmaya devam eden Anne – Baba Tanrı ile de böyledir. Sevgililer, sizin burada bu plandaki bedenlenmenizde yaptığınız şey modeli değiştirmek, Tanrı’nın bedenindeki hücreleri canlandırmaktır. Siz İlahi Simyaya katılıyorsunuz.

Sevgililer, size tekrar hatırlatıyoruz, ıstırap çekmeyi seçmek zorunda değilsiniz. Buradaki simyasal bileşenler  sizin kendi seçimlerinizdir. Herhangi bir şey ile ilgili bir seçim ile karşılaştığınız her bir anda, kahvaltıda ne yiyeceğiniz gibi çok küçük bir şey bile olsa, siz bir sonraki şimdinin neyi tutacağını (kavrayacağını) seçiyorsunuz. Siz ıstırap çekmeyi seçme veya hoşnutluğu ve sevinci seçme opsiyonuna sahipsiniz. Siz anahtarı tutuyorsunuz. Siz seçerken, sizin bedenlenmiş yaşamınızın tüm veçheleri dönüşür. Çünkü siz Tanrının bedenindeki her bir diğer hücre ile değiştirilemez şekilde birbirinize bağlısınız, siz yaradılışın geri kalanını da dönüştürmek için hareket ediyorsunuz. Doğrusu, Sevgililer, bunlar yüce amaçlardır. Siz ıstırap çekerken ve acı içinde iken ve sevincin, sağlığın ve mükemmel gerçekleştirmenin bilinçli seçimini yaparken, siz ayrıca tüm yaradılışın yararına da bunu yapıyorsunuz.

Bugünkü uygulama egzersizimiz için, bir kez daha imgelemenizi kullanmanızı istiyoruz. Kendinizi çok küçültün. Bedeninizdeki tek bir hücre olmanın neye benzediğini imgeleyin. Her bir diğer hücreye bağlı olmayı imgeleyebilir misiniz? Bireysel benliğiniz olduğunuzu ve ayrıca, aynı anda, çok sayıda diğer hücrelere bağlı olmayı imgeleyebilir misiniz? Bunu imgelemek sizin için zor olabilir, ama bunun nasıl hissettirdiğini görmeyi deneyin. Kendinizi bu yere birkaç dakika için koyup koyamayacağınızı görün ve kendinizi daha büyük bütünün bir parçası olarak görmek için  algınızı ve perspektifinizi değiştirin.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)