BM METATRON: SİMYA MESAJLARI – 25: Geçiş

Yazdır Yazdır 

25. Geçiş

Sevgililer, bugün geçiş konusunu tartışacağız. Geçiş yaptığınız zaman değişirsiniz – varoluşun bir durumundan diğerine, bir yerden bir diğerine, bir durumdan diğerine. Durumlarınızda bir gelişme içeren birkaç geçişi mutlu geçişler olarak görürsünüz. Siz çoğu zaman geçişleri üzüntü ile görürsünüz ve belli miktarda direnç olur. Bunun nedeni aşina olmadığınız bazı durumlara ilerlemekte olduğunuzdandır. Siz çoğu zaman bilinmeyenden korkarsınız. Sizin şimdi kim olduğunuz, sahip olduğunuz şey, yaptığınız şey rahattır (huzurludur). Bu şeylerden herhangi biri değiştiğinde, siz geçiş yapıyor olursunuz. Siz ayrıca, dünyasal bedeninizi terkettiğiniz zaman ve daha yüksek planlara döndüğünüz zaman geçiş yapıyor olursunuz.

Sevgililer, olmanın/yapmanın/sahip olmanın eski enerji yollarına yapışmanıza neden olan değişim korkunuzdur. Bu eski yollar rahattır, ancak nahoş olabilirler. Çoğu zaman daha iyi olan bir şey deneyimlemek istediğinizi düşündüğünüzde bile bunlar önceden tahmin edilebilirdir. Kendinize, “Bundan daha çoğuna veya şundan daha çoğuna sahip olsaydım” derken, siz gerçekten bunu demek istemezsiniz, çünkü  bu değişim sizin için önceden tahmin edilemez olurdu. Size korku dolu hissettiren bilinmeyenin elementleri olurdu.  Ve geçiş dünya planında sizin içinizde ve etrafınızda ve yaradılışın bütünlüğünde devam ediyor.

Bir kez daha Sevgililer, oynanan Yaratıcınızdan ayrılık illüzyonudur. Değişimin, geçişin korkusuna neden olan budur. Siz aşina olan insanlara, yerlere, şeylere tutunmanız gerektiğini hissediyorsunuz, çünkü eğer bunu yapmazsanız, o zaman ayrılığın acısını hissedersiniz. Bilinen, şeylerin olduğu yola, bağlanmanıza neden olan bu ayrılık illüzyonudur. Kendi İlahi Varlığınızın ve Bağlantınızın tam bilişine geldiğinizde, geçişinizi sevinç ve hoşnutluk ile yapabilirsiniz. Siz Yaratıcınızdan ayrı olan hiç bir şey olmadığı bilgisine sahipsiniz ve böylece hiçbir şey sizden ayrı değildir. Siz Sonsuz Ruhsunuz ve mevcut olan her şey Sonsuz Ruh’tur, Yaratıcınızdan İlahi bir Tezahürdür. Herhangi bir yaradılış şeklini değiştirebilir, ancak hiçbir şey var olmaya son vermez.

Sevgililer, her anda seçimler yaparsınız, bunların bazıları büyük, bazıları küçük ve önemsiz görünür. Siz bu seçimler ile deneyimlediğiniz şeyi yaratıyorsunuz. Siz geçişlerinizi yaratıyorsunuz. Siz her zaman geçiş yapıyor olacaksınız, Sevgililer. Bunu durdurmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok, çünkü siz sürekli düşünce ile yaratıyorsunuz. Düşüncelerinizi bilinçli olarak seçmediğinizde, siz aşağıya doğru bir harekete geçersiniz. Siz uyaran – yanıt modellerini işletiyorsunuz. Siz, dışsal durumlara programlanmış yanıtınıza göre yaratırken yaşam durumlarınızın, duygularınızın, fiziksel sağlığınızın zayıfladığını/kötüye gittiğini keşfedersiniz. Siz bilinene ve aşina olana umutsuzca tutunurken, nazik bir şekilde geçiş yapma yeteneğiniz azalır ve evrensel akıştaki ritim azalır, sizden bir çok şeyin geçip gittiğini görürsünüz. Sevgililer, korktuğunuz şeyi kendinize çekersiniz. Bu evrensel yasanın yoludur. Odaklandığınız şey sizin için tezahür eder. Biz, melekler ve üstatlar olarak bildiğiniz yüksek alemdekiler, sizin kendi yaşamlarınızda gerçekleşen şeyleri kontrol etmiyoruz.  Siz  düşüncelerinizi bir yere odaklayarak deneyimlerinizi, durumlarınızı yaratırsınız. Biz sadece eğer isterseniz size yardım etmek için varız ve sizin özgür irade planınızda izin verilen sadece belli şekillerde yardım edebiliriz. Bireysel ve kollektif olarak seçen sizsiniz.

Kollektif olarak konuşursak, bunlar Dünya ve onun yaşam formları için çok büyük geçiş zamanlarıdır. Dünya daha yüksek frekanslı radyo istasyonuna, daha yüksek bir kollektif varoluş yoluna uyumlanmaya hazırlanırken, gerçekleşen daha çok enerjisel geçişler vardır. Dünya planı şimdi, sizin kayıtlı tarihinizdeki herhangi bir zamandan çok daha yüksek titreşimli enerjiler alabilmektedir. Şimdi hem gezegensel temelde hem de bireysel yaşamlarınızda terketmekte olan bir çok eski enerji tezahürleri vardır. Hepiniz, varoluşun o daha yüksek yoluna geçiş yapmayı bilinçli olarak seçtiniz. Yine de, bu bazılarınız için kolay değil. Siz hala eski enerji yollarına tutunuyorsunuz. Siz yaşamınızda artık herhangi bir kullanımı ve fonksiyonu olmayan şeyleri sürdürmek için mücadele ediyorsunuz. Böylece, aramakta olduğunuz varoluşun daha yüksek yoluna geçişinizi yavaşlatıyorsunuz.

Sevgililer, siz İlahi bir İnsan olarak işlediğiniz zaman, geçişleri hoş karşılarsınız, çünkü bunların gerçekleştirmenizdeki bir sonraki adım olduklarını bilirsiniz. Siz hiçbir şeyin Yaratıcınızdan ayrı olmadığını ve her şeyin İlahi Plana göre olduğunu bilirsiniz. Siz uçurumun kenarına adım atmak için ve Gökkuşağına yürümek için özgür hissedersiniz, çünkü siz her şekilde tamamen desteklendiğinizi bilirsiniz. Kendi seçimlerinizde kendinden emin olursunuz, çünkü siz bir hata yapamazsınız. Her zaman İlahi Akışta olursunuz. Siz Yaratıcınızın bedenlenmiş parçaları olarak tam potansiyelinizi kavramayı seçtiniz.  Bugün, geçişler kavramına yeni bir ışıkta bakmanızı istiyoruz. Bilinmeyenden korkunuzu bırakmanızı ve özgürce uçmanın, sizi bilinene ve aşina olana bağlayan zincirleri kırmanın neye benzediğini imgelemenizi istiyoruz. Gerçekte, Sevgililer, dünyanız bilinçte güçlü bir sıçramaya uğrarken bilinenin ve aşina olanın çoğu geçiş işlemi içindedir. Bu dünya planını terketme şeklinde geçiş yapmayı seçecek olan bedenlenmiş olanlar vardır. Bunun, tanıdığınız ve sevdiğiniz bu kişileri bırakmanın sizin için zor olduğunu biliyoruz, Sevgililer. Bu bedenlenmiş olanlardan bazıları bu planı, trajik durumlar olarak düşünebileceğiniz şekilde terkediyor.  Daha yüksek seviyede, her birinizin bu planı ne zaman ve nasıl terkedeceğinizi planladığınızı bilin.  Her şey İlahi Düzen içindedir. Siz bir başkasının kaybından korktuğunuzda, bilinmeyenden korktuğunuzda,  kendi beniniz için varoluşun daha yüksek durumlarına geçiş fırsatını kendinizden esirgersiniz.

Sevgililer, sizi varoluşun eski enerji yollarına bağlayan şeyleri sevgiyle bırakmanızı istiyoruz. Sizden kendi İlahi İnsanlığınızı kucaklamanızı istiyoruz. Sadece korkularınızın ve bağlılıklarınızın ötesine ilerleyerek tam İlahiliğinizde işlem görebilirsiniz. Bu sizin için çok zor görünebilir, ama bu ayrıca çok mümkündür. Biz eski, daha düşük titreşimli enerjilerden, yeni, daha yüksek titreşimli enerjilere ilerliyoruz. Geçişe ne kadar çok direnirseniz, Sevgililer, o daha zorlaşır. Geçiş sizin sevince doğru artan hareketinizdir. Bilinen ve aşina olan mutlaka sevinçli değildir. Sizin korktuğunuz şeyden kaçınmaya çalışmak yerine sevincinizi aramanızı istiyoruz. Sizin varoluşun daha yüksek durumlarına sevinçli geçişler yapmanızı diliyoruz.

Bugünkü uygulama egzersizimiz için, etrafınıza, yaşamınıza, bir an için bakmanızı istiyoruz. Hangi eski enerji durumlarına, ilişkilerine, sahip olduklarınıza tutunuyorsunuz? Sizi bunları salıvermekten alıkoyan nedir, oradaki korku nedir? Eğer yeni bir seçim yaparsanız, eski enerjiyi bırakma seçimi, bunu nasıl yapardınız?

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)