BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 33 – İlahi Lütuf vs. Karma

Yazdır Yazdır 

33. İlahi Lütuf vs. Karma

 Sevgililer, sizi büyük sevinç içinde selamlıyorum. Çoğunuzun kendi varliginizin içinde sevinç duygusunu tekrar buldugunuzu görmekten sevinçliyim. Sevincin sizin gerçek doganiz ve Ilahi mirasiniz oldugunu unutmayin. Siz sevinç içinde yasadiginizda, Ilahi Lütuf halinde yasarsiniz. Bugün tartisma konumuz budur.

Lütuf hali tam olarak nedir ? O, sizin düsünebileceginiz gibi gerçekte takdiri İlahinin bir sekli degildir. Sizin ögretileriniz “Lütufla kurtarildiniz” diye ögretir. Bunun genel yorumu Anne – Baba Tanri’nin siz ne yapmis olursaniz olun ve gelecekte ne yaparsaniz yapin sizi affedecegidir. Ancak, bu yorumda bazi dogal problemler vardir. Ögretinin bu yorumu size, eger Tanri’nin sizi bagisladigina inanirsaniz, Ilahi bir lütuf halinde olacaginiz anlatilir. Bu ögretiyi izleyenler yine de mutlu yasamlara sahip midir ? Onlar korkudan, acidan ve istiraptan muaf mi? Genel olarak onlar bunlardan muaf degil. Ögretinin bu yorumu yasam sonrasina dayalidir. Kisi gerçek Lütuf durumunu, sadece Cennet’e gidecegine yeterince inandiginda elde eder. Bu arada, bu yorumu takip edenlerin dünyasal yasamlari etkin bir Lütuf halinden uzaktir.

Lütuf Hali bir frekans seviyesidir. Sevgililer, Lütuf hali ile Karma hali arasinda belirgin bir titresimsel ayrilik noktasi vardir. Ayirmanin bu titresimsel çizgisinin yukarisinda, her sey Lütuf halinde var olur. Bu Ilahi tekrar birlesme ve tekrar baglanma noktasidir. Siz frekans yükselisinizde bu isareti geçtiginiz zaman, kalp çakraniz tamamen açilir ve sevinç duygusunu mutlak olarak kucaklayabilirsiniz. Sevgililer, bu “Lütufla kurtarildiniz” ögretisi ile gerçekte niyet edilen seydir. Siz bu yüksek frekans ile hizaya girebildiginizde, Karmanin acisindan ve istirabindan kurtarilirsiniz.

Simdi, Lütuf halini tanimladigimiz gibi, Karmayi tanimlayacagiz. Karma durumu frekans ayirma çizgimizin altinda var olur. Sizin gezegensel bilinciniz, bir bütün olarak, çaglar boyunca bu çizginin altinda kaldi. Karma kisinin eylemleri için Ilahi cezalandirmanin veya ödülün bir sekli degildir. Ne de Karma basitçe neden ve sonuç degildir. Neden ve sonuç olarak Karma kavrami bazi insanlarin nasil görünür olarak bir çok yanlis davranislar yaptigini ve asla yakalanmadiginin görüldügünü veya bir sekilde sorumluluk aldiginin görülmedigini açiklamaz.  Ne de, neden digerlerinin en küçük ihlalleri isleyerek yanlis zamanda yanlis yerde oldugunun görüldügünü açiklamaz. Karmayi yaratan yargilama davranisidir.  Ne tür olursa olsun yargiladiginizda, kötü olarak kinadiginizda, iyi olarak övdügünüzde, size ayni sekilde geri dönecektir ve ayrica ters sekilde gelecektir. Bu, lastik bant etkisi olarak adlandirabileceginiz seydir. Siz bir seyi yargilayarak banti gerersiniz. Sonra bant bir acitma ile şaklayarak size geri döner.  Gerçekten Sevgililer, tüm bedenlenmis insanlarin tümü birbirini yargilamayi durdurabilseydi, sadece tüm savaslariniz ve güç mücadeleleriniz bitmezdi, tüm hastaliklariniz ve genetik kusurlarınız da var olmaya son verirdi. Çünkü, yargilamanin yoklugu karmanın yoklugudur. Karmanın yokluğu Lütuf halidir.

Görüyorsunuz, Sevgililer, bu görünür sekilde üzerine bir çok kitaplar yazilmis, bir çok fikirler dile getirilmis ayrintili konu göründügünden daha basittir. Bu bilginin simdi sizin için elde edilebilir yapilmasi uygundur ve dogrudur. Gerçekte, simdiden önce herhangi biri için, planinizda bedenlenmis iken gerçekten Lütuf halinde olmak mümkün degildi. Biri dünyanizda bedenlenmeye geldiginde, o dünyanin kollektif bilincinin hüküm süren frekansina tabi olur. Buraya kadar, aydinlanmanin bir derecesini elde etmis olanlariniz için bile bu inişli çıkışlı oldu, çünkü bu dünyanin yolu karma oldu. Gezegensel frekans çok düsüktü.

Simdi, Sevgililer, yeni gezegensel enerjnizde, buradaki her birinizin yaratilmasina yardım ettigi enerjide, Lütuf halinde yasamak mümkündür. Kötü deneyimlere, Karmaya sahip olmamak mümkündür. Dış dünyanizda ne oldugu önemli degildir, siz Lütuf halinde ve Ilahi baglantida kalabilirsiniz. Siz bunu yaparken, etrafinizdakilere de varolusun daha yüksek bir yoluna ilerlemeleri için yardim edersiniz. Süphesiz, kisisel lütuf halinizin anahtari yargilamayi birakmaktir.  Bunu yapmak basit gibi görünebilir, ama bazilariniz için büyük bir projedir. Siz dünyanizin yollarini kazandiniz ve simdi ögrendiklerinizi unutmaya çalisiyorsunuz. Bu ögrendiklerinizi unutmaniza yardimci olabilmem için Metatron’un enerjilerine geldiniz. Burada, yaptigimiz sey de daha önceden dünya planinda mümkün degildi, çünkü frekans çok düsüktü. Simdi, Lütuf haline giden patikanizi biraz daha düzgün yapmakta size yardimci olabiliriz. Her birinizden istedigimiz sey yapmakta oldugunuz yargilamalarin bilinçli olarak farkinda olmaya devam etmenizdir. Özellikle kendi benlikleriniz ile ilgili yaptiginiz yargilamalar önemlidir. Bunlar gerçekte baskalari ile ilgili yaptiniz tüm yargilamalarin kökenidir/kaynagidir.

Hepinizin Ilahi oldugunuzu bilin, Sevgililer. Siz Anne – Baba Tanrı’nn bilincinin essiz ve esit degerde ifadesisiniz. Yaradilisin bu kadar fevkalade parçalari olarak, sizde yanlis olan hiçbir sey olamaz. Sizden bu düsüncelerle, ne kadar muhtesem ve olaganüstü Ilahi Insanlar oldugunuz düsüncesi ile ayriliyorum. Size, her birinize bunu kendinize kanitlama cesaretine sahip oldugunuz için tesekkür ediyorum.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim

© 2004, Lord Metatron Adina Reniyah Wolf.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)