BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 35 – İlahi İzin

Yazdır Yazdır 

35. İlahi İzin

Sevgililer, bugün sizi daha düsük frekans bantlarında tutan bir baska veçheyi tartisacagiz – yargılama. Daha önce gözledigimiz gibi, baskalarini yargilamaniza neden olan kendinizi yargilamaktir ve  yargilama sizin karma olarak bildiginiz seyi yaratir.  Çogunuz için, İlahi İnsan olma yolunda yapilmasi en zor sey yargilamayi birakmaktir. Çünkü, bu uzun zamandir dünyanizin yolu oldu. Model, dünyanin kollektif bilincinde derin sekilde yerlesti.

Siz Sevgililer, günleriniz boyunca, baskasinin yanlis veya kötü oldugunu söylemeniz çok kolaydir. Siz arabanizda yolda giderken, baska bir sürücü sizin yolunuzu keser. Sizin ani tepkiniz ‘kizginca söylenen seyler’dir. Süphesiz, siz o kisinin yanlis oldugunu düsünürsünüz. O, güvenlik ve nezaket kurallarina uymadi ve belki bir kazaya neden olabilirdi. Asikar olarak, o suçlanmalidir. Sizden baska türlü bakmanizi isteyecegiz, daha yüksek bir perspektiften bakmak. Sevgililer, araba kullanirken, zihninizin baska yerde oldugu bir zamanda dikkat etmediginiz bir yerde bulunmus muydunuz ? Olasi olarak, siz de, uyarici kornalar ile veya yoldaki diger sürücülerin kizginlik belirtileri ile simdiki ana dönmüstünüz. Dikkat etmediginiz için siz kendinizi suçladiniz.  Durum tersine döndügünde, siz baskasini suçlarsiniz ve döngü kendisini her iki yönde de devam ettirir. Siz, incinebileceginiz korkusuna dayanan yargilamanin enerjisine battikça, baska sekilde bir kazayi deneyimlemeniz oldukça olasi olacaktir.

Bu sadece aliskanlik olarak otomatik sekilde yargilamaya nasil düstügünüzün bir örnegidir, Sevgililer. Bu yargilama konusuna geri dönmeyi sürdürecegiz, çünkü eger siz Ilahi Insan olmayi seçerseniz, yargilayici düsüncelerinizin bilinçli kontrolunu almalisiniz. Gerçekte, her biriniz realite üzerinde essiz bir bakis açisina sahipsiniz. Oldugunuz güçlü varliklar, Tanri ile birlikte – yaraticilar olarak, ayrica seçtiginiz bakis açisini tezahür ettirebilirsiniz. Yargilama kaliplarini kirmanin çesitli yollari vardir. Bunlardan biri, konusmadan veya bir eylemde bulunmadan önce kendinize “Bu durumda nasil sevgi içinde davranabilirim?” diye sormaktir. Bu, Reniyah’in favorilerinden biridir ve onun için çok iyi çalisti. Bir baskasi kendinizi diger kisinin yerine koymak, bir an için onun bakis açisini gerçekten takinmaktir. Bu perspektiften o nasil görünür? Baska bir yol, sizin benzer bir sekilde davrandiginizi ve kötü hissettiginiz bir zamani hatirlamaktir. Sonra, bir an için kendini sevmenin bakis açisina dönmeye çalisin. Bu eylem ne olursa olsun, sizin yargilamanizin yanlis olmak yerine tamamen hakli oldugu bakis açisini alsaydiniz ne olurdu. Bu belki sizin için bir sey ifade etmeyebilir, Sevgililer, ama öyle degildir. Hatirlayin, düsünceler elektromanyetik seylerdir. Ve eger siz en küçük sekilde bile olsa düsüncelerinizin özelliklerini degistirirseniz, sizin dissal realiteniz bu degisimi yansitacaktir.

Basitçe ifade edersek, kendiniz dahil, nazik olmayan sürücüler olan insanlari yargilamazsaniz, onlarla sorununuz olmaz. Onlar sizinle ayni zamanda yolda olmazlar. Siz yargilamalarinizi birer birer biraktikça bunun nasil isledigini daha açik olarak görmeye baslayacaksiniz. Seylerin daha büyük ölçeginde, bana “Metatron, dünyadaki cinayet, terörizm ve diger topluma karsi ciddi suçlar gibi seyleri nasil yargilamayabiliriz. Bir katilin yanlis olmadigini nasil söyleyebiliriz?” Daha büyük resme bakmanizi istiyoruz, Sevgililer. Bir çok zamanlardaki, yerlerdeki ve boyutlardaki bedenlenmis bilinç olarak, siz hepiniz hem beyaz ceketleri hem de siyah ceketleri giydiniz (hem iyi, hem de kötü oldunuz).  Nefret ettiginiz suç sizin kendi yasam ifadelerinizin birinde veya daha fazlasinda islediginiz suçlardan biridir. Bu her biriniz için böyledir, istisna yoktur.

Simdi, bir an için bizimle birlikte farkli bir yola ve bakisa sahip olmanizi istiyoruz. Ruhun maddesellige inişinden ve Tanri’dan ayrilik illüzyonundan beri, bedenlenmis olanlar yuvaya nasil döneceklerini hatirlamak ve birbirlerine ögretmek için dramalar ortaya koydular. Bazi türde katalizörler olmadan büyümenin gerçeklesmemesi maddeselligin dogasidir. Dünya planinin frekansi çok düsük oldugundan, insanlik bilinci tamamen sarsan seyler disinda ögrenmez. Bireysel olarak ve kollektif olarak Insanlik, sizin meshur uyanma çagriniz olmadan karsilik veremez. Buraya gelip size ve bedenlenmis olanlara bu katalizörler olmayi kabul etmis olanlar vardir. Bu, gönüllü olmak için çok zor bir misyondur, kisinin siyah ceket giydigi bir misyondur. Beyaz ceket giyenlere karsi eylemlerde bulunanlar lanetlenir ve kinanir. Sizin gibi, onlar bu gezegen üzerindeki gerçek amaçlarini perdelemeyi kabul ettiler. Onlar, neden bu siddetli ve yikici eylemleri islemek zorunda olduklarini bilmez. Onlar bedenlenmis yasamlarini sefalet ve istirap içinde  yasarlar. Ve yine de, onlar daha yüksek bilincin habercileridir. Sadece, mutlak sekilde sok edici dogada bir seyler gerçeklestiginde, insanlik uyanir ve farkli bir seyler yapmaya karar verir. Bu, sizin kendi düsüncelerinizin huzuru ve sessizligi içinde tekamül etmediginiz planinizin dogasidir. Sadece aci ve istirap vasitasi ile daha yüksek bir sey için çabalarsiniz.

Süphesiz bu, Ilahi Simyamiz ile degistirmek üzere oldugumuz seydir. Bizler bir araya gelirken, dünyanin bilincini daha yüksek frekansli enerjiler ile asiliyoruz. Daha ve daha da çok bedenlenmis insan bu enerjileri özümledikçe, dünyanizdaki yasamin ve toplumun dogasi degisecek. Bir bütün olarak insanlik, yikimin ve harap etmenin degisim için katalizör olarak artik gerekli olmadigi varolusun daha yüksek bir yoluna bu siçrayisi yapabilecektir. Siz Sevgililer, her biriniz gerçeklesmekte olan bu Ilahi Simya için çok önemlisiniz.  Yargilamadan uzaklasma süreci ile bilinçli olarak daha çok çalistikça, daha hizli sekilde Ilahi Insan olabilirsiniz. Siz bunu yaparken, varliginizin içindeki Sevginin enerjileri dünyanizi hizla dönüstürecektir.

Yargilamanin karsiti izin vermektir. Ilahi Insan olmak için izin vermeniz gereken sey, dünyanizin üzerindeki her bir baska insanin tam olarak oldugu kimse olma hakki vardir. Bu planda enkarne olan her ruhun bir amaci ve tamamlanacak bir plani vardir. Siyah ceketleri giyenlerin, beyaz ceketleri giyenler kadar, kendi amaçlarini tamamlamak için dogal haklari vardir.  Sevgililer, bu, baskalarinin size veya digerlerine diledikleri seyi yapmalarina izin vermek zorunda oldugunuz anlamina gelmez.  Basitçe, bu onlarin böyle yapmak için haklari oldugunu kabul etmek anlamina gelir. Sizin de, nasil olacaginizi, kendi kisisei yasamizda nelere sahip olmak isteyip istemediginizi seçme hakkiniz ve sorumlulugunuz var. Toplumlariniz da, kendi yasalarina ve adalet sistemlerine sahip olacaktir. Sizin sorumlulugunuz dünyanizda var olan bazi seylere, islenen bazi eylemlere izin vermektir.  Onlara izin vererek, kendinizi onlari yargilamaktan uzaklastirirsiniz.

Her zaman, her anda kendinize, yaptiginiz seçimlere, yaptiginiz seylere odaklanarak, durumlari yargilayarak yapabileceginizden çok daha fazla yardimi dünyaniza yapiyor olursunuz. Hemcinsleriniz ile ilgili yargilama hali içinde oldugunuzda, eonlar boyunca planinizda sürüp gitmis olan ayni düsük enerjilerin devam etmesine yardim edersiniz. Evrensel yasalar, dikkatinizi neye verirseniz, onu alacaginizi bildirir. Siz dikkatinizi baskalarini yargilamaya verirseniz, karsilik olarak bunu alirsiniz (yargilanirsiniz). Böylece, hem bireysel, hem de kollektif olarak karma yaratilir. Iyilesme basitçe kendinizi bundan ayirmak ve kendinizin disindaki her seyin de Tanri’nin bir parçasi olmasina ve sizin kontrolunuz altinda olmamasina izin vermektir. Kollektif insanlik olarak, sizin daha  büyük bölümünüz, bu yargilama – karma damgasini besler. Sizin daha çogunuz Ilahi Insan oldukça ve her seyden kendisini ayirdikça, dünyaniz daha hizli degisir.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

© 2004, Lord Metatron Adina Reniyah Wolf.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)