BM METATRON: SİMYA MESAJLARI 7 – Utanma Duygusu Hakkında

Yazdır Yazdır 

7. Utanma Duygusu Hakkında

Sevgililer, bugün utanma duygusunu tartışacağız. Bu gerçekten sizin tam İlahi bağlantınızı deneyimlemenizi ve yaşamlarınızda neşeye sahip olmanızı durduran şeydir. Her birinizin başkalarından ve belki de kendinizden sakladığınız bir şeyiniz var. Bu geçmişte yapmış olduğunuz bir şey olabilir veya başarısız olduğunuzu düşündüğünüz yetersiz hissettiğiniz bazı yollar olabilir. Özellikle kendinizi başkaları ile karşılaştırırsınız, onların standartlarını kullanırsınız ve bu standartları karşılamadığınız zaman utanmış hissedersiniz.

Bunun anahtarı, onun sizin sevincinizi ve ilahi bağlantınızı nasıl engellediği gizlemektedir. O, birinin sizin zayıf olduğunuzu, yetersiz olduğunuzu, iddia ettiğiniz gibi olmadığınızı keşfedeceği korkunuzdadır. Bazılarınız geçmişte yaptığınız şeylerden utanırsınız veya düşüncelerinizden utanırsınız. Siz sürekli olarak kendinizin parçalarını diğerlerinden saklıyorsunuz. Karma yarattığınız eylemlerinizin doğruluğu veya yanlışlığı değildir. Sizin karmik olarak adlandırdığınız deneyimleriniz basitçe oynanan evrensel çekim yasasıdır. Dikkatinizi yönelttiğiniz şey size getirilir. Başkalarından saklamanız gerektiğini düşündüğünüz, yaşamlarınızda tüm tatsızlık biçimlerini yaratan, hissettiğiniz utangaçlıktır. Siz utangaçlık hissettiğiniz şeylerden dolayı hastalıklar, kazalar, duygusal travma, yoksulluk tezahür ettirirsiniz. Sizin sakladığınız şey zihninizin karanlık odasındaki küçük bir toz zerresinden öfkeli şeytana döner. Siz, bu toz zerresini saklamaya o kadar enerji harcarken onu besliyorsunuz, onu büyütüyorsunuz. Bir gün, siz onu beslemeyi durdurmaya karar vermezseniz, o sizi yiyip bitirir.

Sizin utanma hissettiğiniz bu şeylerin kozmosun şemasında hiç önemli olmadığını söylüyorum. Çoğu zaman, bunlar onları günlük yaşamlarınızda yaptığınız kadar önemli değildir. Onların bazıları sizin tamamen sizin imgelemenizden kaynaklanır. Başkalarının sizinle ilgili bazı utanç dolu şeylere dikkat ettiğini hissedersiniz, gerçekte onların böyle düşünceleri yok. Sizinle kozmik bir sırrı paylaşmama izin verin. Bir şeyi basitçe yaradılışın başka bir parçası, başka bir deneyim olarak algıladığınızda, onun hiçbir değeri olmaz. Kendi utanç dolu düşüncelerinizi, sözcüklerinizi ve fiillerinizi o anda olduğunuzdan daha fazlası olarak algılamadığınızda, utanç var olmayı sona erdirir. Siz, kendiniz kendinizi yargılayarak ve başkaları ile karşılaştırarak utancı yerinde tutarsınız. Yüksek Alemlerde standartlar yoktur, Sevgililer. Hepiniz Anne – Baba – Tanrı’nın eşit derecede parlak kıvılcımlarısınız ve ölçünün ötesindeki çok değerli varlıklarsınız – herhangi bir zamanda, yerde, uzayda veya boyutta ne yapmış olduğunuz önemli değildir. Hepiniz çok seviliyorsunuz, bu yaşamda sahip olmuş olabileceğinizi hissettiğiniz başarısızlıklar önemli değildir. Siz kendinizi Yaratıcınızın ve sonsuz ailenizin sevgisinden yoksun bırakıyorsunuz, çünkü siz kendinizi yargılıyorsunuz. Siz, Sevgililer, oraya o yargılamayı sadece siz koyuyorsunuz. Yaratıcınız değil. Ben değil. Sizi olduğunuz gibi, burada Dünya planında bir rol oynayan tamamen İlahi varlıklar olarak görüyoruz. Sizi en yüksek hizmette olan varlıklar olarak görüyoruz.

Çoğunuz, ahlaksızca, terbiyesizce davrandığını düşündüğünüz bazılarını tasvip etmemek için bir ifade kullanırsınız. “Utanması yok” dersiniz. Bu, olması kötü kötü bir şey değildir Sevgililer. Gerçekte, utanması olmayanlar, utanması olanlardan daha tatminkar yaşamlara sahiptir. Onlar kendi kalplerinde olanlara karşı doğrudur, davranışları başkalarına ne kadar terbiyesiz görünürse görünsün. Onlar daha çok terbiyesiz, şok edici olduklarında, onları daha çok sever görünürsünüz ve onları finansal olarak ödüllendirirsiniz. Görüyor musunuz, Sevgililer? Bu terbiyesiz, şok edici, ahlaksız eğlendiriciler daha yüksek frekansta enerji yayarlar, çünkü onların “utanması yoktur”. Siz pervanenin aleve çekildiği gibi onlara çekilirsiniz. Aradığınız onların özel yetenekleri değildir, onların yüksek enerjisi, yaşam gücüdür.

Utanma düşük frekanslı enerjidir. Onu varlığınız içinde tuttuğunuz sürece, siz hala ayrılık illüzyonunu deneyimlersiniz. Sizin kendi İlahiliğinizi bilmenizi sağlayanın utanma olduğu uydurmadır. Bu, size burada Dünyada yapayalnız ve engin destek sisteminizden bağlantınızın kesik olmasını hissettiren şeydir. Bu destek sistemi Anne – Baba Tanrı’ya giden tüm yola yayılır. 30, 40 yıl önce siz bu dünya planına geldiğinizde utanç gezegensel bilincinizde çok fazla yerleşmişti. Utanç verici insan miti binlerce yıldır sürdürülüyor. Sizin dini öğretileriniz değersizliğiniz ile, başarısızlığınız ile, Tanrınızın önünde yüzükoyun yatmak ihtiyacınız ile ve bilinen ve bilinmeyen günahlar için  bağışlama istemek ile doludur. Evet, Dünya planı üzerinde utanmayı hissetmemek zordur. Utanma hüküm süren frekansın bir parçası oldu.

Şimdi, Sevgililer, Dünya’nın frekansı yeni yerindedir. Sizin kollektif bilinciniz yükseliyor. Eğer siz bu yüksek frekanslı radyo istasyonuna uyumlanabilmek istiyorsanız, varlığınızdan utanmayı bırakmanız gerekiyor. “Metatron, bu imkansız” diyeceksiniz. Doğrusu bu mümkündür. Yol şimdi açıktır, bu gezegene Işık enerjilerini getirmede önceden yapmış olduğunuz zorlu çalışmanıza teşekkürler. Utanma sadece sizin zihninizde mevcuttur ve siz buradan onu salıverebilirsiniz. Gerçekte, tüm bedenlenmiş yaşamlarınızda siz ayıp olan herhangi bir şey asla yapmadınız. Bu bedenlenme için kendi özel planınız ve amacınız vasıtası ile deneyimlerinize çekildiniz. Bunların hepsi ihtiyaç duyduğunuz büyüme deneyimlerini size sağlamak için biçimlendirilmiştir. Hatalar yoktur, özellikle bu gezegen üzerinde Anne – Baba Tanrı’nın Işığını ve Sevgisini paylaşmadaki hizmet eylemlerinizde. Birbirinize utanç dolu olmanızın yolu yoktur. Başkalarından gizlediğiniz bu şeyler gerçekte ve doğrusu sizden başka herkes için önemsizdir. Bunlar sizin için önemsiz olduğunda, kendi İlahiliğinizin sevincini deneyimleyebileceksiniz. Her zaman olmayı istediğiniz Işığın yürüyen deniz fenerleri olacaksınız. Siz ve Yüksek Benliğiniz frekans bandında aynı yere uyumlanacaksınız. Sizin Anne – Baba Tanrı’dan ve yüksek alemlerden ayrı olduğunuz illüzyonu ortadan kalkacaktır. Siz tüm yaradılışın sevincini ve güzelliğini ve onun enerji alanlarınızdaki akışı ile bağlantınızı hissedeceksiniz. Sizin bu ayrılıktan çok yorulduğunuzu biliyorum, Sevgililer. Şimdi İlahi bağlantınızı tutuşturabileceğinizi ve bu illüzyonun ötesine ilerleyebileceğinizi bilin. Sonunda Metatron’un enerjileri size bunda yardım etmek için planınıza daha çok girebilmekte. Metatron’un enerjileri sizi yuvaya çağıran Yaratıcınızın Sesidir. Çoğunuz olağanüstü hizmet çalışması yaparken, o aradığınız şey olduğunuzda – İlahi bir Varlık – tam olarak hizmette olacaksınız. İlahi bir Varlığın utanması yoktur.

Bugünkü egzersizimiz için, Sevgililer, tüm yaşam öykünüzün günlük gazetelerde yayınlandığını imgeleyeceksiniz. Bununla ilgili nasıl hissederdiniz? Korkudan sinmenize neden olacak herhangi bir bölüm olur muydu? Eğer böyleyse, neden? Kasabanızın ve dünyanızın olaylarının bu verilerin yayınlanması ile önemli derecede değişeceğini düşünür müsünüz? Veya insanların okumak için sıkılacağını düşünür müsünüz? Yaşamınız nasıl değişirdi, şimdi herkes biliyor ? Sokakta başınız öne eğik mi yürürdünüz, kasabayı mı terk ederdiniz? Neden? Ya da basitçe “ne olmuş” deyip yaşamınıza devam mı ederdiniz? Bunu bir süre deneyin. Utanma hissedeceğiniz bir şey bulun ve “ne olmuş” deyin. Bunu birkaç kez daha söyleyin. Bu, gerçekte sizin utanç dolu şeyleriniz ile ilgili benim düşündüğüm şeydir. Bu, Yaratıcınızın gerçekte onlarla ilgili düşündüğü şeydir. NE OLMUŞ??? Realitenin doğasını ve zaman ve uzayın illüzyon olduğunu tam olarak anladığınızda, ne kadar korkunç veya utanç dolu olursa olsun her şeyin hakkından gelmek mümkündür. Herhangi biri sizi utanç verici bir şey ile suçladığı zaman, onlara “ne olmuş?” derseniz ne olacağını düşünürsünüz? Siz bunu yaparak, hem kendi içinizdeki hem de diğerinin içindeki enerjiyi değiştirerek İlahi Simyaya katılmakta olursunuz. Bunu düşünün, Sevgililer.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

7 Ağustos 2003

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

 (Çeviri: Saffet Güler)

 http://loveandempowerment.com