BM MİKAİL: “KADERİNİZİN KONTROLÜNÜ ELE GEÇİRMEK”

Yazdır Yazdır 

BAŞMELEK MİKAİL’DEN MESAJLAR – LM-07-2014

“KADERİNİZİN KONTROLÜNÜ ELE GEÇİRMEK”

Ronna Herman kanalıyla, LM-07-2014

Sevgili üstatlar, geçmişteki en önemli öğretilerimizin bazılarını gözden geçirmeye devam edelim mi? Hafıza bankanıza sağlam şekilde yerleşmiş yükseliş sürecinin başlıca hedeflerine sahip olmanız çok önemlidir. Sizler şu anda ÜstRuh zekanızın yardımıyla Yaratıcı Işığın sonraki uygun seviyesini bütünleştirme sürecindesiniz. Beşinci boyut Benliğinizin bir çok fasetlerine bağlanmak ve bunları bütünleştirmek en sonunda yaratımın yeni biyolojik mavikopyası ile sonuçlanır.

İlahi Doğuştan Sahip Olduğunuz Kakkınız Yaradılışın tüm armağanlarını, yeteneklerini, niteliklerini ve erdemlerini kapsar. Ancak, bunları kendi çabalarınızla kazanmalısınız ve sonra bütünleştirilmiş bilgeliğinizi Yol üzerinde arkanızda olanlarla paylaşmalısınız. Dünyanın bilgeleri/üstatları ve Yoldaki inisiyeler yeteneklerini öne çıkarmak ve bilgelik arayan herkes ile paylaştıkları bilgeliği elde etmek için sayısız zaman ve çaba harcadılar. Onların misyonu yolculuğu yapmak veya Kendinin üstatlığını elde etme görevini kolaylaştırmaktır ve çabaları için ödülü hak ediyorlar. Bolluk enerji değiş tokuşu olmalıdır. Zaman ve çaba sarf etmelisiniz – veya yüksek alemlerin ileri bilgelik öğretileri ile destekleyerek yolunuzu açanlara bedelini vermelisiniz. Fikirlerinizi ve amaçlarınızı olası en yüksek frekanslara yükseltmelisiniz, böylece bunları tüm insanlığa faydalı olacak saflaşmış idealler haline getirirsiniz.

Uyanış süreci astral (duygusal) planın bir çok seviyelerinden geçmeyi gerektirir. Amacınız kendinizi bilincin zihinsel planında merkezlemektir. Uygun zamanda, Yoldaki bir öğrenci, bilinci, bilgeliği ve Işığı artarken yavaşça fiziksel aile görevlerinin ve sorumluluklarının ötesine ilerler. Giderek, bir Dünya Hizmetkarı olma potansiyeliyle öğrencinin etkisi artar. Egoyu terbiye etmek ve bir Dünya Hizmetkarı olmak için bilgi ve gerekli uzmanlığı elde etmek sürekli ve istemli bir çaba gerektirir. İnsanlığa rehberlik yapan bir Işık olmak için, mükemmel bir örnek olmalı ve aynı zamanda ruhsal bilgelik arzusunu uyandırma ve canlandırma yeteneğine sahip olmalısınız. Aydınlanmış bir öğretmen kendisine ifşa edilmiş olduğu gibi gerçeği sunar ve ayrıca öğrencilerine öğretileri kabul etme veya reddetme fırsatı sunar.

Birçoğunuz misyonunuzu veya tutkunuzu keşfetmekte zorluk yaşıyorsunuz ve bu nedenle her gün atalet içinde sürükleniyorsunuz. Hiç bir şey yapmamaya devam ediyorsunuz, yaşamınızda olumlu değişiklikler başlatmak için girişimde bulunmuyorsunuz. Herkesin kitlelere öğretmesi veya bir dünya figürü olması kastedilmiyor. Yaradılışın Sevgisini/Işığını aşağıya Dünyaya yayarken kendi içinizde küçük istikrarlı ilerlemeler sağlarken, sessizce günlük görevlerinizi yapan sizlersiniz, dünyasal negatif ortamda en dramatik etkiyi yapan sizlersiniz. Dünya Hizmetkarlarını temel düzeyde görüyoruz. Kitlelerin kollektif bilincini yükseltmeye ve saflaştırmaya yardım etmek için her birinize gereksinim var.

Dönüşümün sıkıntılarından, sınavlarından ve zorluklarından geçerken, çaresiz ve kendinizi içinde bulduğunuz ikilemden çıkış olmadığı korkusuhissedenlerinize cesaretlendirme sunmayı diliyoruz. Zihinlerinizi Tanrısal varoluş alemlerinden gelen yardım olduğu ve yeni bir düşünme şekli ve sizin için mevcut olan yaşamanın daha saflaşmış bir şekli olduğu olasılığına açmayacak mısınız?

Yardım için dua ediyorsunuz ve sık sık ümitsizlik içinde yalvarıyorsunuz; ama, eğer o rahat olduğunuz bir formda gelmezse, onu yadsıyor ve reddediyorsunuz. Dualar her zaman yanıtlanır. En yüksek hayrı isteyen dualar küçük ve büyük mucizeler olarak tezahür eder ve kolaylık ve inayet dolu bir hayatın yolunu açar. Ego arzu bedenin duaları kendi çözümlerinizi aramanıza izin verilerek yanıtlanır, bunlar sizin yanlış düşüncelerinizden ve uygunsuz eylemlerinizden tezahür ederler. Yaşamın dersleri yaratmış olduğunuz şeyleri deneyimleyerek öğrenilir. Ego uyumsuzluğu ve doyumsuzluğu çeker ve arayanın çözümler ve tatmin için kendinin dışına bakmasına neden olur. Kalbinizin saflığı ile ve en yüksek düzenin niyetleriyle dua etmeyi öğrenmelisiniz. Işık içeriğinizi artırırken, kalbin manyetik çekimini artırırsınız. Size bahşedilen bolluğu şükran ve değerbilir bir kalp ile almayı öğrenmelisiniz.

Hayatınızdaki değiştirmek istediğiniz olumsuz şeylerin listesini yaparak neden misyon bildiriminize başlamıyorsunuz? Hayatınızdaki bir çok küçük değişimler ile başlayın ve hatırlayın, kendinizle başlamalısınız. Düzenli çaba gösterirseniz ve size verdiğimiz araçları kullanırsanız, hayatınızda dramatik değişimler görmeye başlayacağınızı temin ederiz. Bizi sınamanızı istiyoruz. Açık zihinle, vermiş olduğumuz temel kavramların bazılarını çalışın ve yavaşça ama inançla sizinle en çok rezonansa giren kavramları günlük yaşamınızda uygulayın. Size rehberlik yapmamıza ve ilham vermemize izin verin ve böyle yaparak, Cennetin güçlerini arkanıza alırsınız. Sadece vazgeçerseniz başarısız olursunuz, sevgililer.

Zaman çok önemlidir, çünkü kitlelerin korkusu ve öfkesinin, doğa güçlerinin gücünün ve Yerküre değişimlerinin/temizliğinin her gün hızlandığı ve yoğunluğunun arttığı çok açıktır. Sadece dünyanın izole yerlerinde değil, her ırk, kültür, din ve siyasi işbirliği dahil her ülkede çeşitli gruplar arasında oluşmakta olan yoğun kutuplaşma var. Işık ve gölge topraklar arasındaki uçurumun genişlemekte olduğunu anlattık ve bu hem yüce hem de dünyasal görüş açısından çok açıktır. Işığın inançlı Gözcüleri olan sizin sayenizde Canlı Işıkta yıkanmakta olan alanları açıkça görüyoruz. Ayrıca tüm dünyada bir çok ülkede, taşrada, şehirlerde, kasabalarda, semtte ve hatta aileler arasında oluşan negatiflik ve kaosun çalkantılı kasırgalarını görüyoruz.

Tüm dünyadaki haber medyasının hitabetine kendinizi kaptırırsanız, havaya ve sansasyonalizm ve ayrılığın çarpıtılmış mesajlarına alıcı olanların bilincine yayılan negatifliğin besleyici çılgınlığının farkında olmaktan başka bir şey yapamazsınız. Mahrumiyet korkusu, yöneticilere, liderlere ve hükümete öfke ve kişisel sorumluluk olmadan mallara ve hizmetlere sahip olma öfkeli duygusu dünyanın her yerinde ve insan bilincinde gerçekleşmekte olan değişimin yoğun korkusunun semptomlarıdır.

Yükseliş sürecinde sonraki adımın başlamasının zamanıdır ve Yoldaki ileri öğrencilerin çoğu zaten prosedürlerde yetenekli ve kendini vermiş hale geliyor. Bu zamanda, ruhsal bilinçte ilerlemiş olanların, Evrensel Yasanın ve Kozmik Gerçeğin aktarıcıları ve yorumcuları olarak davranabilmeleri için, dünya tarihinde daha önce hiç olmadığı şekilde kendi hızlandırılmış uyanış/evrim sürecinde sahip olduklarından hiç şüpheniz olmasın.

Yoldaki öğrenciler olan sizler, yavaşça ama emin bir şekilde alt beşinci boyut ortamına alışırken, beşinci boyutta çoklu Işık/Güç Piramitleri oluşturma ve kullanma yeteneğine sahip oluyorsunuz. Işığın daha yüksek ve daha saflaşmış frekanslarını gittikçe bütünleştirebilmeniz için, Işık Şehirlerinin yolunu açtınız. Aynı zamanda Yüksek Benliğinizin bir çok fasetleri ve büyük Işık Varlıkları ile düzenli olarak etkileşmek için kendinizi hazırlıyorsunuz.

Yüksek frekanslı Ruhsal Şarkınızın Tanrısal Benliğinizin çeşitli üyelerine eriştiği yeniden birleşme çağrısı birçoğunuz için başlıyor. Titreşim kalıplarınızı saflaştırırken ve Enerji İmzanız belirli bir uyum seviyesine ulaşırken, Ruhsal Şarkınız dördüncü, beşinci ve bazılarınız için altıncı boyuta ve çok kademeli olarak Yüksek Benliğinizin Ruh Parçalarının bazılarının aura alanlarına yankılanmaya başlayacak. Yavaşça, Benliğinizin bu kutsanmış fasetleri sizin farkınıza varırken, sizinle uyuma girme sürecine başlayacaklar. Rezonansı sizinkinden düşük olanlar altınızdaki çizgiye düşecek ve Yolda önünüzde olanlar yavaşça üzerinizdeki Işık sütununa girecekler. Aynı zamanda BEN’İM Varlığınızın tüm parçaları kademeli olarak sizin merkezi İlahi Işık sütununuza daha da yakınlaşma sürecine başlarken saflaşmış alemlere daha fazla giriyor olacaksınız.

Bazılarınız için bu bilgi kafa karıştırıcı olacak; ancak, birçoğunuz bu süreci gece yolculuklarınız sırasında veya meditasyonda çeşitli derecelerde deneyimliyorsunuz. Bu nedenle, yükseliş sürecinin çeşitli seviyelerinde gerçekleşen şeylerin temel anlayışını vermeyi diliyoruz.

Kozmik Gerçeği çalışırken ve onun gizemlerini araştırırken, gereksinim olduğunda çekebileceğiniz bir bilgi rezervuarı oluşturursunuz. Aynı zamanda, Kutsal Zihninize erişim elde ederken, bu sanki Kozmik bilgi kaynağına erişmiş gibi görünür; ama, başlangıçta, bu sizin için elde edilebilir kılınmış olan kendi kadim, kapsamlı geçmişiniz olacaktır. Artan bir şekilde fikirlere, kavramlara ve karmaşık bilgilere hassas olacaksınız ve bu zengin bilgi deposuna isteyerek erişme yeteneğini elde edeceksiniz.

Kavramların sizin için geçerli olup olmadığına karar verebilmeniz için, anlamlarının kapsamlı anlayışına sahip oluncaya kadar, aşağıdaki önemli noktaların her birini incelemenizi teşvik ediyoruz. Sonra bilgiyi bütünleştirmeyi dileyip dilemediğiniz ile ilgili zeki bir karar verebilirsiniz ve bunu çekirdek gerçeğinizin bir parçası olarak sahiplenebilirsiniz. Eski modası geçmiş, sınırlayıcı inançları yeni, yüksek frekanslı ve genişlemiş bilinçli farkındalık ile değiştirirken ayırt etme çok önemlidir. Bu Kendinin üstadı olma yoludur.

* İnsanlığın odaklanmış bakışı dünyasal varoluşun boğucu çıkmazından geleceğin uzak ufkuna yükseltiliyor. Maddi zenginlik arzusunun yerini Ruhsal bilince özlem alıyor.

* Bilgeliğin engin deposuna ve oradaki ileri yeteneklere erişebilmeniz için, beşinci boyutun birçok alt planlarına başarıyla girmek için odaklanmış zeka gereklidir. 

* Dünya Hizmetkarları, kuvvetli bir Ruhsal bağlantı – bilinçte yükselme ortak amacıyla insanlığa hizmet etme kutsal yeminin hatırlayışı ile bir arada tutulacaklar.

* Ruha odaklı meditasyon ile birlikte herkesin en yüksek hayrına kalpten edilen minnettarlık  duaları ve yakarışlar, Baba/Anne Tanrımız ve büyük Işık Varlıkları ile iletişimin kabul edilmiş formu olmalıdır.

* Hala üçüncü/dördüncü boyut ortamının illüzyonu içinde işlev yapan çok sayıda Ruh, kitlesel bilinç inanç yapısının etkisinin ötesine geçerken, giderek kendi Ruhsal benliklerinin dürtüklemelerine uyanıyor.

* Üst-Ruh/Yüksek Benliğin kendi bilgeliğini Ruhsal benliğinize yaymaya başlayabilmesi için, ego kişilik ve bilinçaltı zihnin kontrolünü elde etmeniz çok önemlidir.

* Melek krallığının ve diğer büyük Işık Varlıklarının fasetlerinin/Kıvılcımlarının Dünyada enkarne olması ve insanların yolunu izlemesi önceden belirlenmiştir.

* Çağlar boyunca inisiyasyon portalları açıldı ve açık kaldı. Ancak, geçmişte sadece bir kaç cesur Ruh Kapıyı Açıp Kendinin üstatlığını elde etti.

Sizler evrimleşirken ve bilgeliğinizi başkalarıyla paylaşmakta ustalaşırken, rehberlerinizden, öğretmenlerinizden, melek yardımcılarınızdan ve yüksek alemlerdeki aydınlanmış üstatlardan gelen süptil mesajlara, kavramlara ve fikirlere artan bir şekilde hassas olacaksınız. Topladığınız bilgiyi bilgeliğe dönüştürdüğünüz zaman ve bilincin her bir yeni, ileri seviyesinin canlı bir örneği olduğunuz zaman, kavramları başkalarına öğretmek için vasıflandırılacaksınız. Öğrettiğiniz şeyi deneyimlemeli ve ışıldayan bir örnek olmalısınız, ki bu başkalarının dikkatini çekmenin en etkili yoludur.

Hatırlayın cesur olanlarım, her çağda ve her döngüde, Kozmik Bilgelik ve İlahi Gerçek açık zihni ve sevgi dolu kalpleri olanlara elde edilebilir kılındı. Baba/Anne Tanrımızın İradesine Teslim Olma, Evrensel Gerçekler kendilerini size ifşa ederken bu Gerçeklere bağlılık anlamına gelir. Kendinin – üstadı her zaman en yüksek seçimleri yapmak için çabalar, başkalarına hizmet etme yakıcı arzusuna sahiptir ve her zaman kendi eylemlerinden sorumludur. Geleceğe yolculuk yaparken bizi çağırın ve yolunuzu Aydınlatmamıza izin verin. Derinden seviliyorsunuz.

BEN BAŞMELEK MİKAİL’İM.

NOT: Bize Dünyanın eski İlahi Mavikopyasının şimdi geri çekilmekte olduğu ve Anne/Baba Tanrımızdan gelen güçlü, yeni Işın enerjileri yoluyla, Başmelekler vasıtasıyla Kova Çağının ileri İlahi Planının şimdi aktığı anlatılmakta. Bu son yıllarda yaşamakta olduğumuz karmaşa ve belirsizlik zamanları, bizleri Yaratıcı Işığın bu şaşırtıcı, yeni akışına hazırlamak için gerekliydi. Başmelek Mikail bu sonbaharda bu güçlü, dönüştürücü titreşim frekanslarının sonuçlarından bazılarını görmeye başlayacağımızı bana anlattı. Her birimiz daha sonra aktive edebilmemiz ve form dünyasına yayabilmemiz için kendimize bütünleştirebileceğimiz yüksek frekansta Işığın uygun seviyesini çekeceğiz. Sevgili dostlar, son yıllarda kendimizi hazırlamakta olduğumuz şey budur. Bu nedenle, kişisel “Geçiş Ritüeli”nizden geçerken ve ufukta görünen parlak gelecek için işe hazırlanırken dünyanızda doğru olan şeye odaklanmanızı ve kutsamalarınız için minnettarlığınızı ifade etmenizi istiyorum. Başmelek Mikail’in bize söylediği gibi, ‘Sıkı tutunun, sevgililer. En iyisi gelmek üzere.” Ebedi sevgi ve melek kutsamaları, Ronna.

(Çeviri: Saffet Güler)

www.ronnastar.com